forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 07:04:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660343 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  wypadanie włosów
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: wypadanie włosów  (Przeczytany 25693 razy)
mania25
Go


Email
wypadanie włosów
« : 2008-06-09, 09:42:18 »

Ponieważ  jadlam zbyt malo białka i węglowodanów nastąpilo  u mnie ;znaczne obniżenie wagi i pogorszenie samopoczucia. Lekarz zalecił znacznie wieksze spożycie bialka i węgl. - B 70(nie licząc roślinnego), T-do150 i W do 100, aż waga wzrośnie,wtedy obniżymy.
Jem tak od tygodnia. Wcześniej juz widziałam ,ze wypadaja mi wlosy, ale dopiero ostatnio sie to bardzo nasiliło , tak że sie tym przeraziłam. Włosy zrobiły się cienkie i strasznie wypadają, boję sie je czesać i myć. Co moge zrobić żeby to zatrzymac. Moze jakiś preparat witaminowy.
Czy mogą mi wszystkie wypaść? Widzę że Lekarka ostatnio zagląda na forum, wiec prosze o pomoc.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #1 : 2008-06-09, 10:52:19 »

Wygląda na to, że się jednak zagłodziłaś. Wyraźnie widać, że twój organizm domaga się białka, nie węglowodanów.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #2 : 2008-06-09, 19:26:34 »

Nie przesadzaj, jeszcze żyję Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #3 : 2008-06-09, 19:35:24 »

Nie przesadzaj, jeszcze żyję Smile

Ale "organizm siem domaga" czegostam na ten przyklad! Cool

Moze masz za malo witaminy "M"?  Cool Razz Shocked

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #4 : 2008-06-09, 19:36:27 »

Włosy i skóra są ostatnimi w kolejce po białko. Radzę ci przez jakiś czas zwiększyć ilość zjadanych żółtek.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #5 : 2008-06-09, 19:47:13 »

Nie przesadzaj, jeszcze żyję Smile

Ale "organizm siem domaga" czegostam na ten przyklad! Cool

Moze masz za malo witaminy "M"?  Cool Razz Shocked


Mąż powiedział,że będzie mnie kochał i bez włosów, ale może tylko tak mówi Smile
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #6 : 2008-06-10, 04:10:50 »

Ja  mam grube gęste włosy ,ale jak zaczęłam  sie odchudzać to do tej pory włosy mi wychodza -i  strzępia sie
Troche silica pomaga .Teraz zastanawiam sie czy znowu sciać na krótko
     
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #7 : 2008-06-10, 06:03:31 »

Rudka, a co to jest " silica"?
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #8 : 2008-06-17, 17:57:31 »

Czy mogą mi wszystkie wypaść? Widzę że Lekarka ostatnio zagląda na forum, wiec prosze o pomoc.

moja zona ma to samo Confused dolaczam sie do prosby do lekarki.
mania - jesli kocha cie tak samo jak ja moja zone to nei przestanie cie kochac Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #9 : 2008-06-17, 20:20:07 »

Czy mogą mi wszystkie wypaść? Widzę że Lekarka ostatnio zagląda na forum, wiec prosze o pomoc.

moja zona ma to samo Confused dolaczam sie do prosby do lekarki.
mania - jesli kocha cie tak samo jak ja moja zone to nei przestanie cie kochac Smile
wedlug lekarki tym,ktorym wypadaja wlosy,jadaja zbyt malo weglowodanow.
Jedzac ich jednak wiecej nalezy,uwazac,by nie wypasc z diety optymalnej.
Przypominam,weglowodanow powinno  byc 0,8g/wagi naleznnej/24h Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #10 : 2008-06-17, 21:26:24 »

Mnie też wypadają włosy,ale jestem dobrej mysli,bo teraz sa przynajmniej dostępne peruki w sklepach do wyboru,do koloru -nie jest źle  Smile
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #11 : 2008-06-18, 06:35:50 »

Włosy wypadają mi strasznie, zwłaszcza przy myciu.Mam już bardzo przerzedzone.Jestem wykończona psychicznie. Kupilam sobie wczoraj DERCOS AMINEXIL SP 94  firmy Vichy ( www.aminexilsp94.com.pl), żeby jakoś ratować resztki włosów. W domu przeczytałam , że ma on w składzie min. glukozę.Preparat ten wciera się w skórę głowy.
Chyba ta glukoza nie może mi zaszkodzić?
Zastanawiam się też nad proporcjami jedzenia , ktore mi lekarz zalecił, żeby przytyć(pisałam na początku wątku) i jak one się mają do zalecen JK  .Trudno mi jest tyle W zwłaszcza wchłonąc.
Jem takie ilości wszystkiego niejednokrotnie na siłę,trzeci tydzień, a nie przytyłam nic. Ostatnio mam wysokie tętno,choć ciśnienie normalne.Chyba na tle nerwowym,bo psychicznie żle się czuję.
Zapisane
renata
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #12 : 2008-06-18, 11:35:03 »

w jednej z ksiazek dr pisal ,ze wlosy najlepiej myc zoltkiem z alkoholem [najlepszy koniak i rum o ile dobrze pamietam],alkohol rozpuszcza tluszcz a zoltko odzywia.mieszasz zoltko z lyzeczka [zalezy od dlugosci] alkoholu i nakladasz na wlosy zawijasz recznikiem i zostawiasz na min 20min do 2 godz[ja tak ok  30 min do 1 godz trzymalam].najlepiej myc tak zawsze zamiast szamponem .dla moich wypadajacych wlosow to byla rewelacja nic nie pomagalo zadne odzywki czy witaminy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #13 : 2008-06-27, 20:51:30 »

Do tej pory działało rotowanie całej grupy produktów mlecznych (co 7 dni). Efekty po 3 tyg.
Możliwą przyczyną też jest za dużo B, dlatego 2 żółtka na śniadanie, nie 8 u osób w miarę zdrowych o wzroście 150-170cm lub poszukiwania typu: jeden posiłek bogatobiałkowy, drugi ubogobiałkowy (lub na odwrót), trzeci (o ile jadacie 3 posiłki) bezbiałkowy (np. pomidor n majonezem czy ziemniaki odsmażane na smalcu, albo brokuł z... pastą makrelową lub kalafior z oliwą (kiedyś zjadałam kalafior ze smalcem, teraz jadam kalafiora bez tłuszczu).
To chyba kolejna różnica między DO dra JK, a moim podejściem (tak wynika z postów Bea561, nie pytałam się o to dra JK). Uważam, że można nie zjeść BTW w zalecanych proporcjach dra JK w każdym posiłku. Wychodziłam z diety rozdzielnej (31 lat stosowania) do DO, dlatego mam takie podejście.
Propozycja "dojedzenia" brakującego elementu wg dra JK (czy B czy T czy W) to też zastosowanie niekompletnego BTW w danym "dojedzanym" posiłku.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #14 : 2008-06-27, 22:38:40 »

A jakby tak umyć włosy płynem do mycia naczyń? Albo "Kretem"? Co Wy na to? Może by się wzmocniły?
Jest ktos chętny ,aby wypróbować?
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #15 : 2008-06-27, 22:40:07 »

A jakby tak umyć włosy płynem do mycia naczyń? Albo "Kretem"? Co Wy na to? Może by się wzmocniły?
Jest ktos chętny ,aby wypróbować?

ja Razz
jak mi wypadna to sie zbytnio nie zmartwie - ba, nawet sie uciesze bo nie lubie wlosow na glowie Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #16 : 2008-06-27, 22:44:08 »

Dlaczego zakładasz ,że Ci wypadną? Może będzie na odwrót?  Razz
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #17 : 2008-06-27, 23:44:25 »

Mania -Silica to nawet dośc skuteczne tabletki -zawierają  duzo minerałow .
Nie musisz kupować całego opakowania -.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #18 : 2008-07-17, 23:37:59 »

Mania -Silica to nawet dośc skuteczne tabletki -zawierają  duzo minerałow .
 Nie musisz kupować całego opakowania -.
najwazniejszy  jest krzem,
ktory znajduje sie  miedzy innymi w pokrzywach i skrzypie polnym. Smile

Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedz #19 : 2008-07-26, 22:45:28 »

Mnie włosy nie wypadają i mam nadzieję że nie będą wypadać.Nie jem wogóle mlecznych
ani żadnych zbóż.Mięso staram się łączyć z warzywami-białko do syta,tłuszczu najwięcej
węgli 0.8g na kilogram wagi należnej w skrobi przeważnie.Dziwne wydaje mi się określenie
ilości spożywanego białka :shock:Mnie osobiście się wydaje że organizm sam wie ile potrzebuje.
Ja jednego dnia miałam smak na 30 g białka a drugiego na więcej glupio bym się czuła gdyby
ktoś narzucił mi ile mam czego jeść.Dieta optymalna wzmocniła jeszcze moje włosy.Ja bym nie
suszyła włosów suszarką i myła w żółtkach z paroma kroplami oliwy i spirytusu jakby mi wypadały.
Słyszałam o dobrym
wpływie masażu głowy opuszkami palców-systematycznie codziennie.Jak myję włosy i są w pianie po
szamponie to wtedy biorę szczotkę i je wyczesuję wtedy nie szarpie mi ich tak po wypłukaniu i czesaniu.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.