forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 08:46:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660300 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(  (Przeczytany 27996 razy)
grizzly
Go


Email
Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« : 2008-06-09, 14:10:51 »

"Do czego mają wracać Polacy z Irlandii?"

http://www.hotmoney.pl/artykul/2614/1/do-czego-maja-wracac-polacy-z-irlandii.html



Polacy po wejściu naszego kraju do UE zaczęli masowo opuszczać ojczyznę w poszukiwaniu lepszego jutra. Wyspy stały się dla wielu z nich ziemią obiecaną. Czy dzisiaj nadszedł już czas, by powrócić na ojczyzny łono, może zapytajmy inaczej - czy w ogóle kiedykolwiek taki czas nadejdzie?!

Do czego mieliby wracać Polacy po tych kilku latach? Zastanówmy się przez chwilę. PKB w ostatnim czasie znacznie wzrósł, ale poszły też do góry ceny, i to bardzo drastycznie, a jak powszechnie wiadomo, beneficjentami wzrostu gospodarczego byli przede wszystkim ludzie z wąskich grup. Wciąż o klasie średniej można u nas pomarzyć. Kapitał skoncentrowany jest w wąskich rękach. To odróżnia postkomunistyczną polską rzeczywistość od Zachodu - tam jest klasa średnia i to ona jest osią życia gospodarczego.

Oficjalne źródła podają, że w Polsce spadło bezrobocie i tylko patrzeć, a już niedługo będziemy mieli jednocyfrowy pomiar Smile Ale to tylko statystyka, biorąca pod uwagę osoby uprawnione do zasiłku. Dobrej pracy w Polsce dla młodych, zdolnych ludzi spoza układów oligarchiczno-politycznych tylko szukać ze świeczką Smile Dzisiaj kolega szukający pracy w Warszawie pokazywał mi ogłoszenia. To facet, który na co dzień zajmuje się rynkiem kapitałowym i jest nietuzinkowym specjalistą w tej materii. Nieźle sobie żyje z giełdy, ale żona go wygania do pracy, to szuka. I co zobaczyłem w tych ogłoszeniach z pracą...


Ochroniarz, pomoc do dzieci, rozwoziciel pizzy, niania, kucharz etc. Smile Oczywiście w Polsce nigdy w ogłoszeniach nie znajdziemy proponowanego wynagrodzenia, wszystko jest tu tajne, by przypadkiem sąsiad z konkurencyjnej firmy nie dowiedział się, jakie są stawki. Sami państwo przyznacie, że dla człowieka o ponadprzeciętnych zdolnościach takie propozycje nie są atrakcyjne i może dlatego sam sobie zorganizował pracę i rąbie kasę na giełdzie. Poza tym w Polsce nie idzie do góry ten, kto coś potrafi, ale ten, kto potrafi czapkować, który wobec szefa jest myszką, a wobec innych osób kocurem.

Polak z Irlandii, który widzi w internecie (bo tu też różne firmy zamieszczają anonse) tego typu propozycje, blednie z przerażenia. Miała być w tej Polsce druga Irlandia, a tu kabaret na całego. Młody człowiek woli myć garnki na Zielonej Wyspie niż niańczyć w Polsce dzieci nowobogackich, i to jeszcze za śmieszne pieniądze.

Po asymilacji na Zachodzie można zrobić karierę, w Polsce nie bardzo. To, co nazywa się ładnie ścieżką kariery, w naszym ukochanym kraju zależy bardzo często od przeróżnych dziwacznych układów i więzów krwi. Wielu tutejszych ludzi znalazło sobie ciepełko w przeróżnych kastach i lobbują, by nie niszczyć ich przywilejów. Osoby takie nie mają tak naprawdę nic wspólnego z wolnym rynkiem, nie chcą się poddać weryfikacji rynkowej.

Wiem, że czytają mnie Polacy z Irlandii. Posłuchajcie, tu nie ma do czego przyjeżdżać! Dziury w drogach, biurokracja, partyjnictwo, oligarchia, socjalizm, koneksje różnego typu, korporacje, cwaniactwo, wyzysk, zakamuflowana nieuczciwość, często zgodna z literą prawa.

Nie wierzcie Tuskowi. Facet nic nie zrobił, by młodym ludziom... i tu cytat z plakatu wyborczego - "żyło się lepiej" Smile Rostowski, który obecnie piastuje stanowisko ministra finansów, nie chce się zgodzić na obniżkę akcyzy na paliwo. Ropa drożeje, a minister się uśmiecha - dla niego to nie problem, on jeździ służbową limuzyną.

Dziury w drogach jak były, tak są nadal, a autostrad nie widać. Niedługo Polacy będą jeździć konno Smile. Rząd konsekwentnie realizuje program reformy gospodarki autorstwa... Andrzeja Leppera. Reforma ta polega na utrzymywaniu zbędnych podatków, jak chociażby ten od zysków z giełdy, i prowadzeniu zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych nad podwyższeniem pozostałych (akcyza na LPG).

Zatem zakładajcie rodziny w Irlandii, a tu możecie wpaść na Święta, jeśli już was nostalgia weźmie Smile Od 1989 roku zmieniło się nieco, bo kiedyś rządziła jedna partia, a teraz jest ich kilka, oto cała różnica. Zapomniałbym, jest czekolada w sklepach. W wielu głowach wciąż szumi socjalistyczna urawniłowka, która nie pozwala na realizowanie jakichkolwiek pomysłów. Chcesz coś zrobić, to państwo blokuje.

Jeżeli znajdzie się jednak śmiałek i zaryzykuje powrót do kraju lat pierwszej młodości, to może być pewny, że długo tu nie wytrzyma i z powrotem wróci do Irlandii. Jeżeli myśli o inwestowaniu tu pieniędzy w swoją firmę, to szybko może okazać się, że na skutek powszechnej nieuczciwości firma szybko zbankrutuje albo jakiś nadgorliwiec zbyt dosłownie zinterpretuje przepis na jego niekorzyść.

W Irlandii Polacy mogą galopować po ścieżce kariery, w Polsce karierę robią przeważnie ludzie z układów. Na Wyspach Polacy mają kontakt z o wiele bardziej przyjazną dla biznesu administracją, u nas niejeden urzędnik nie wie, o czym mówi i do tego potrafi umilić przedsiębiorcy żywot, znajdując w nim wroga ludu. Ludzie w Polsce rzadko się uśmiechają, wielu zazdrości tym, którzy próbują coś zrobić. Do tego dochodzi jeszcze zachowanie agresywnego Polactwa, które siedzi na lewych rentach i tylko patrzy, jakby tu jeszcze państwo, czyli pozostałych obywateli, wydoić. Podsumowując - rządzą u nas posłowie i ich dziatki, kabaret trwa.

Paweł Juś

Brawo!!!!! Napisane "od serca"  Cool

Bardzo trafny opis "MATRIX 90/10" planktonia wylewa sie w Polsce na ulice i pola Cool Razz

A tymczasem u naszych braci Zydow w USA,
80% populacji zyjacych tam Zydow ma wyzsze studia
 i dochody powyzej $ 200 000  rocznie.

Natomiast polski "plankton" potrafi tylko "szorowac kible"
i "odprawiac modly", bardzo, bardzo to przykre Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

 
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #1 : 2008-06-09, 15:26:19 »

http://tiny.pl/krcf - no ja też bym nie wraciał do takiego kraju, gdzie były minister plecie takie androny!.
A tak osobiście do ciebie grizzly pytanko, czegoś w życiu dokonał lub kto cię tak skrzywdził, że tylko nienawiść potrafisz podsycać? Shocked
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #2 : 2008-06-09, 15:42:25 »

Ja natomiast ,gdy byłam za granicą,to tęskniłam ogromnie za Polską,choc mi się tam bardzo podobało i mogłam z powodzeniem zostać.
Nie mam wielkich wymagań,dlatego jest mi dobrze,gdzie jestem  Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #3 : 2008-06-09, 16:10:01 »

...A tak osobiście do ciebie grizzly pytanko,
czegoś w życiu dokonał lub kto cię tak skrzywdził,
że tylko nienawiść potrafisz podsycać?... Shocked

Wojtek co Ty tak o tej nienawisci?  Shocked Shocked
Czy naprawde nazywanie zeczy "po imieniu"
musi wywolywac czy podsycac nienawisc?  Cool

Wlasnie w tym tkwi problem "napisz prawde"
to "nienawisc" gotowa!!!  Shocked  Shocked Shocked

Nie przyszlo Tobie "do glowy",
ze aby w "ciemnicy" zrobic "krok" we wlasciwym kierunku
musimy "oswietlic" teren aby zobaczyc gdzie "jezdesmy" Cool

Albo uzyc "noktowizora"  Cool Razz

A moze lepiej byc "prymitywnym plemieniem"
z idolami w stylu potomka alkocholiczki w "czerwonych wlosach"
czy "cycatych panienkach" z konskim smichem
wymachujacym flagami narodowymi,
zamiast "pokornej nauki i pracy"
tak jak to robia Ci ktorych wg. Twojej rekomendacji nalezaloby nienawidziec. Cool Razz



Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #4 : 2008-06-09, 16:17:53 »

http://tiny.pl/krcf - no ja też bym nie wraciał do takiego kraju, gdzie były minister plecie takie androny!.
A tak osobiście do ciebie grizzly pytanko, czegoś w życiu dokonał lub kto cię tak skrzywdził, że tylko nienawiść potrafisz podsycać? Shocked


Naprawde nie odróżniasz nienawiści do pewnych idei od nienawisci do ludzi ,to przecież zasadnicza różnica Shocked
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #5 : 2008-06-09, 16:33:47 »

Naprawde nie odróżniasz nienawiści do pewnych idei od nienawisci do ludzi ,to przecież zasadnicza różnica

Nim zacznie się filozofować trzeba sporo wiedzieć aby nie dostrzegać tylko awersu  Confused
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #6 : 2008-06-09, 16:44:14 »

lepiej byc "prymitywnym plemieniem"
z idolami w stylu potomka alkocholiczki 

Aby krytykować cudze błędy wypada samemu ich nie robić, bo dyscośtam to nie "horoba" Cool.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #7 : 2008-06-09, 16:50:48 »

Nie ma ludzi,którzy by nie popełniali błedów,natomiast ludzie zawsze krytykowali,krytykują i krytykować będą,to też jest częscią rozwoju czlowieka.
Krytyka nie jest niczym nowym.
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #8 : 2008-06-09, 16:53:57 »

Naprawde nie odróżniasz nienawiści do pewnych idei od nienawisci do ludzi ,to przecież zasadnicza różnica

Nim zacznie się filozofować trzeba sporo wiedzieć aby nie dostrzegać tylko awersu  Confused

To wiedza czy pogląd na "pełne spectrum" Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #9 : 2008-06-09, 17:06:33 »

...Aby krytykować cudze błędy wypada samemu ich nie robić, bo dyscośtam to nie "horoba" Cool...

No masz racje Wojtek, jak ktos "zle chodzi"
bo nogi amputowano, to na "spacer hodzic Cool" nie powinien Cool Razz

A jak bledy "ortograficzne" robi w egzotycznym "Jezyku Polskim"
to juz "sodomia i gomoria" Shocked Shocked Shocked

Przecie 7 mld ludzi zyje na swiecie i wszystkie
powinny byc pisate i czytate "ortograficznie poprawnie" aby bylo "mundre"
chyba, ze chasla Cool glosi potomek "komunistycznego psa"  Shocked Cool Razz

Tedy chal, chal, auuuuuuuu "od swojego" to moze byc i z "bikami"  Cool Razz


Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #10 : 2008-06-09, 17:16:03 »

Krytyka nie jest niczym nowym.

Krytyka jest dźwignią postępu.
Jaka jest różnica między krytyką, a ...
PRZYKŁAD:
"Aby krytykować cudze błędy wypada samemu ich nie robić, bo dyscośtam to nie "horoba" - to jest krytyka  Cool
"Aby krytykować cudze błędy wypada samemu ich nie robić, bo jest się w jednym rzędzie z "z idolami w stylu potomka alkocholiczki w "czerwonych wlosach"" - to jest chamskie sianie nienawiści  Sad
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #11 : 2008-06-09, 17:24:03 »

Wolność słowa jest jak yeti ,wszyscy mówią a widziało niewielu . Cool
a ci co widzieli też tylko mówią  Shocked





Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #12 : 2008-06-09, 17:30:13 »

Aby dyskutować o krtytyce trzeba wiedzieć skąd się wzięła,z czego ona wynika...a przynajmniej się domyslać  Very Happy
Więc tak; nie ma identycznych dwóch organizmów (ludzi) ,pod względem procesów myślowych,poglądów -kazdy się od siebie różni.
I gdy ktoś się nie zgadza z czyimiś poglądami,wtedy zazwyczaj krytykuje,ten który krytykuje też jest krytykowany i koło jest zamkniete.
Można jeszcze nie mysleć ,nie mieć żadnych poglądów lub śladowe ich ilości i wtedy jesteśmy skazani na "wieczne lizanie d**y" -wtedy nie krytykujemy ,bowiem nawet nie widzimy innych rozwiązań ,poza tymi,które są nam już narzucone.Nie wiem czy dobrze napisałam,to co chciałam przekazać,bo sama tera pisze "na gorąco"  Very Happy  Laughing
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #13 : 2008-06-09, 17:34:37 »

A jak bledy "ortograficzne" robi w egzotycznym "Jezyku Polskim"

Na to tytanie odpowiedz sobie sam.
Ja maturę zdałem za tow. Gierka, a nie za tow. Giertycha.  Cool
Jakieś winioski?.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #14 : 2008-06-09, 17:41:16 »


Ja maturę zdałem za tow. Gierka....

E no  Very Happy To chyba niewiele się pomyliłam  Very Happy
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #15 : 2008-06-09, 17:47:58 »

To fakt! Confused.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #16 : 2008-06-09, 18:08:52 »


Grizzly pewnie zdawał mature za Bieruta.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #17 : 2008-06-09, 18:09:23 »

...Na to tytanie odpowiedz sobie sam.
Ja maturę zdałem za tow. Gierka, a nie za tow. Giertycha.  Cool
Jakieś winioski?...

Wnioski? hmm... Cool

Pewnie napiszesz za chwile, ze juz w liceum byles zdyscyplinowanym dzialaczem:
HSPS (Harcerska Służba Polsce Socjalistycznej)???
lub nawt "czlonkiem" PZPR???
lub dorabiales na "part time" jako TW??? - taki mali, ciupinki "bolek idolek"??? Shocked Cool Razz

PS

Przepraszam za "hamstwo" - czytaj szczerosc  Cool

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #18 : 2008-06-09, 18:12:17 »

...Grizzly pewnie zdawał mature za Bieruta....

 Razz Razz Razz Zaraz padne na zawal serca ze smiechu. Razz Razz Razz

Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Tak jak na "boisku" tak jest w calej Polsce :-(
« Odpowiedz #19 : 2008-06-09, 18:27:12 »

apropos tytułu wątku, tyle nadziei a Volksdeutsche znowu namieszali  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.