forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 19:17:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659870 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Schizofrenia
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Schizofrenia  (Przeczytany 63306 razy)
WAA117345
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #20 : 2008-07-18, 23:09:36 »

O jaką chodzi książkę Pani (lekarka) ? Jaki tytył/ autor ? Chętnie kupię.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #21 : 2008-07-18, 23:12:07 »

WAA głupie pytanie a nie skasują Cie?. Tu już nawet sa osoby co maja cukrzycęi im ta dieta pomaga i rady lekarki lub Admina a i tak skasowali  posty na forach o cukrzycy bo tylko ta jedna jest po mysli lekarzy którzy nie leczą ale cóż takie jest już niesprawiedliwe w internecie nawet życie.Ktoś za kogos podejmuje decyzje i trzeba szukać tych bardziej normalnych i wolnych a to czasami trwa. Pozdrawiam.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #22 : 2008-07-18, 23:15:23 »

WAA,sorry że tu podaje ale za ustna zgoda autorki kiedyś to zamiesciłam o swoim dziecku i radach lekarki ale ja sama też stosuje .Tobie w chorobie tez sie przyda. Podejrzewam,że jak poprzednio zboza nawet w złe dni zakazane to Tobie też. Przeczytaj i napisz czy moje pisanie choć trochę pomogło.

http://www.dzieci.org.pl/cgi/forum/ikonboard.cgi?act=ST;f=20;t=6882;st=0

Zapisane
WAA117345
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #23 : 2008-07-19, 10:28:47 »

Pani doktor,

jak długo trzeba przyjmować dietę (placków ziemniaczanych) ?
Kiedy widoczne są efekty w schizofreniii?
Czy efekty są trwałe ? Czy dietę należy stosować do końca życia ?

Dziękuje!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #24 : 2008-07-22, 11:33:56 »

Pani doktor,

jak długo trzeba przyjmować dietę (placków ziemniaczanych) ?
Kiedy widoczne są efekty w schizofreniii?
Czy efekty są trwałe ? Czy dietę należy stosować do końca życia ?

Dziękuje!
unikanie wszystkich produktow zbozowych oraz wszystkich mlecznych,to podstawa!!!!!
jednoczesnie glownymi weglowodanymi staja sie placki ziemniaczane i warzywa malocukrowe,
powrot do dawnych nawykow zywieniowych oznacza jednoczesnie powrot choroby,
nalezy zrozumiec,takze to,ze nieodpowiednie pozywienie powoduje nasze choroby,no i jeszcze slaba psychika,
wiecej  znajdziesz w  odpowiedziach  lekarki  w tym watku.J
ezeli jednak   nadal  masz pytania,.....naturalnie,ze nalezy je zadawac Smile Razz
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #25 : 2008-07-26, 17:00:49 »

Ja jestem chora na chorobę typu psychicznego.
Odkąd stosuję się do rad Lekarki mam dużo mniejsze halucynacje,więcej optymizmu,
a przedewszystkim jestem bardziej sprawna fizycznie i ...a zaznaczam że nadal biorę
bo jeszcze Lekarka mi kazała kontynuować branie rispoleptu 4 mg i topamaksu 50.
Stosuję dietę od 2 tygodni upłynie w poniedzialek.Jem golonkę lub wątrobę wieprzową
z kalafiorem polanym stopioną sloniną,placki ziemniaczane(cztery jajka,200 g ziemniaka na
smalcu-czasami dodaję majonez)Jajka z majonezem są też dobre ale poprawcie mnie
jeśli jestem w błędzie że to trzeba jeść 0.8 g węglowodanów na kilogram wagi należnej
więc należy pilnować węgli bo będą problemy.
Ja bym sie bała podejmować żywienia optymalnego bez uprzedniej konsultacji z lekarzem
optymalnym,bo ja już raz sobie zaszkodzilam taką samowolką tymbardziej jeśli jest się na coś
chorym.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #26 : 2008-08-08, 00:47:12 »

WAA117345,
Jak długo stosować dietę - leczenie? Indywidualnie.
Wg mnie - aż do śmierci  Very Happy. Żartuję.  Szukam metod leczenia chorób i wydłużania życia wraz z poprawą jego jakości.
Efekty po tym co napiszę uzyskujemy już PO 3 dobach, czasami po 5-u.
Czy są trwałe? Są trwałe, ale ... trzeba stosować dietę nadal. By znormalizowały się szlaki metaboliczne, by ilość mediatorów i form komórkowych odpowiedzi immunologicznej także uległa mormalizacji.
Sęk w tym, że to co teraz napiszę - czy może się nazywać Dietą Optymalną? Chyba nie. Dr JK nie zaleca rotowania produktów mlecznych, dieta o wysokiej zawartości T (bez podania informacji dodatkowej dt białka) - nie jest polecana przeze mnie dla wszystkich. DIETA O DUŻEJ ZAWARTOŚCI TŁUSZCZU JEST DOSKONAŁA (!!!) DLA OSÓB BARDZO UWIKŁANYCH W ZBOŻA (produkty żytnie pszenne, owsiane, jeczmienne, ryżowe, kukurydziane)
NIEMNIEJ JEDNAK DLA OSÓB ZAINTERESOWANYCH WYLECZENIEM ze schizofrenii polecam Dietę Optymalną BEZ ZBÓŻ ułożoną przez dra JK (albo z jadanymi zbożami co 7 dni = wersja gorsza). Na 1-6 mcy. POTEM wejście w moją formę diety. Można od razu wejść w moją formę diety.
Jest to:
3-7 dni dieta w cukrzycy z mojej strony internetowej (najchetniej by była to dieta niskowęglowodanowa, T od 1-3g/kg/dobe; ja preferuję i promuję dietę tłustą bowiem POZWALA W SPOSÓB ŚWIETNY ODZWYCZAIĆ SIĘ OD PIECZYWA), po czym 1 doba "jemy co chcemy"(też preferowana dieta niskoweglowodanowa, tłusta) i znów 3-7 dni dieta w cukrzycy itd. Przez całe Życie.
Im człowiek silniejszy tym bardziej toleruje śmieci i nieprawidłowe proporcje. Nabywanie zdrowia powinno powodować "zwiekszanie zakresu poziomu oleju" w głowie. Człowiek  jest zobowiązany obserwować się przez całe życie. I wyciągac wnioski.  Im wiecej jadamy "śmieci" (tych produktów, których nie ma wymienionych w diecie w cukrzycy) i im częściej je jadamy tym bardziej nasila się niechęć do życia, tym bardziej nasilają się niekorzystne tzw. objawy wytwórcze (głosy/postacie krytykujace, śledzące, zachęcające do ZŁA.
Im silniejsi jesteśmy dietetycznie tym dłużej (w ilosci dni po kolei) i tym częściej (krótsze interwały (co 3 dni) tolerujemy nieprawidłowe proporcje i "śmiecie" (= produkty glukogennne czyli zboża, produkty mleczne i cukry proste), bo to produkty glukogenne są przyczyną NIESTABILNOŚCI NACZYŃ nie tylko w mózgu.

Zatem jakie śniadania w mojej wersji? Frytki, jaja sadzone, jaja na miekko, na twardo, placki ziemniaczane, ziemniaki odsmażane, ryba, karczek, boczek, kisiel, prażucha (utarty ziemniak uzmażony na tłuszczu) owoc/galaretka/czekolada gorzka z orzechami (choć osoby dłużej będące na ozdrowieńczym żywieniu mają coraz mniejszą ochotę na cukry proste), zupy, rosół z żółtkiem, sałatki warzywne, warzywa na patelnię, warzywa gotowane, kiszone, marynowane, kura, schab, gołąbki (ja dodaję kapusty, marchewki, cebuli, pory zamiast ryżu), grzyby. Herbata, kawa (wiele osób zauważa, że kawa zaczyna im szkodzić).
Tłuszcz: słonina, smalec, oliwa, kokos, olej palmowy, majonez, gorzka czekolada. Można na śniadanie zjeść 2 łyżki siemienia lnianego.

A jakie obiady? Bigos, kapusta z grzybami, kapusta z ziemniakiem i boczkiem, lecza, zupy (BEZ MAKARONU I RYŻU; NIE ŻUREK) i ... takie jak śniadania.
Jednym słowem wszelkie możliwe kombinacje z potraw dozwolonych w cukrzycy (z mojej strony int).

Po 3-7 dnich wiele osob ma ochotę na zjedzenie czegoś nie uwzględnionego na liście "cukrzyca" Ci bardziej chorzy lepiej by dłużej (np. 6 dni) przebywali w powyższej diecie. Po czym zalecam 1 dobę ułożoną z produktów jakich się chce i wpisanie jej w kalendarz, by mieć kontrolę nad tym jak często jemy chleb czy pijemy śmietanę.

Dieta dra JK dołącza do powyższych w codziennym jadłospisie - śmietanę, sery, mleko, masło.
Wszystko zalezy od uwikłania w zbytnio rozbudowane szlaki metaboliczne dotyczace glukozy.
Ja mogę jeść produkty z listy "cukrzyca" w wersji optymalnej miesiącami i nie mieć "nieodpartej chęci" wyjscia z niej. Wiele jednak osób optymalnych i nieoptymalnych  3 i 7 dobę odbiera jako reakcję z odstawienia (obniżenie nastroju) - zwiazane jest z jeszcze dużą ilością intermediatów glukozy w rożnych kompartmentach.

Podsumowując, by coś osiągnąć - trzeba zacząć. Efekty korzystne przychodzą szybko. Trzeba jednak dbać o uzyskany stan zdrowia i ... porzucić uprzednie nawyki  Very Happy.

Jestem szczególnie zainteresowana osobami, które pragną się wyleczyć dietą. W zamian dostaną wiele - poprawę jakosci życia, mniej lęków, więcej radosci, wzrost poczucia własnej wartosci...

Psychiatrzy powinni decydować o dawce i postaci leku i KOLEJNOŚCI ICH ODSTAWIANIA.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #27 : 2008-08-08, 21:15:45 »

Kiedyś chciałam to napisać ale wydawało mi się głupie ale czytając dzisiejszą Pani wypowiedź zdecydowałam się,że jednak napiszę. Za dużo białka wdiecie tak jak kiedyś u Bartka wywołał zamknięcie się w sobie tak ja zauważyłam mając kilka takich dni, kiedy nie miałam ochoty na węglowodany i jadłam więcej białka jak staję się bardziej milcząca, bardziej smutna i wogóle aż się raz obejrzałam na ulicy czy ktoś czegoś do mnie nie mówi. Obecnie wczoraj miałam takie kilka dni kiedy jadłam za dużo W a póżniej przez ostatnie dni za dużo B. Efekt jest taki na jaki zwróciłam uwagę. Mogłabym się zapisać się klubu ludzi z natręctwami. Suchość skóry , swędzenie aż do wrażenia,że coś po mnie chodzi i niesamowice stojące włoski na skorze rąk az do łokci. Efekt za mało tłuszczu też pewnie w tym jest. A nie jem przecież ani mlecznych ani zbóż ani żadych słodyczy. Nawet tym co można jeść można sobie zaszkodzić. No cóz moja mam nadużywa B a ja jem za mało tłuszczu. Coś mi się wydaje,że jakoś we wrzesniu chyba zaciągnę mamę znów do Pani bo już widzę,że tego potrzebuje. Pozdrawiam.Sylwia.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #28 : 2008-08-09, 09:56:33 »

Każde obserwacje są cenne.
Wadą mojej wersji diety jest to, że stosujący ją zapominają że Tłuszcz jest ok.
Kolejną wadą jest to, że stosujący ją myślą, że da się na zawsze kiedyś na codzień wrócić do pieczywa czy sera/śmietany.
Zaletą jest stosunkowo szybkie ustępowanie chorób.
Dlatego wolę by przez minimum miesiąc moją wersję poszerzyć o śmietanę, masło, sery a dopiero potem wejść w rotowanie produktów mlecznych.
Do zbóż mam stosunek lekko pejoratywny.

WAA117345, jestem zainteresowana przenieść się na Twoje forum by poprowadzić ewentualnego pierwszego chętnego z Twojego forum do wyleczenia - dietą.
Mailami, oficjalnie (forum) , bezpłatnie, tak dla rozpoczecia tematu. Lub zaproś chętnych tutaj. Jak sobie życzą. Będę czekać, bo wiem, że nie każdy chce się traktować dietą. Wielu woli tabletki ... Poszukaj chętnych. Można powiedzieć, że dam im gwarancję wyleczenia lub zdecydowanej, zauważalnej poprawy w terminie jakim sobie życzą. Warunek - muszą chcieć wejść na dietę bez zbóż lub z rzadko jadanymi zbożami. Zysk jest nieprawdopodobny - szczęśliwy człowiek, mniejsze zapotrzebowanie na leki, więcej kasy zostanie w Państwowym NFZ na badania/profilaktykę, może i mnie się kiedyś coś dostanie na badania (bo jak do tej pory Państwo Polskie od 20 lat pracy jako lekarz robi mnie w balona na wszystkich frontach).
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #29 : 2008-08-12, 20:58:08 »

WAA głupie pytanie a nie skasują Cie?.
To admin przypuszczam Sylwia. To miłe, że admin szuka porady dla grupy  Smile .
Na cukrzycach i SMach rzeczywiście mnie z uporem maniaka kasowali. Na Świętych Forach też.
Na Jego forum można rozwinąć tematy, których tu na forum dra JK się poruszyć nie da. Tutaj mogłyby być problemy ze zrozumieniem  Shocked.
Tam zrozumieją to w mig  Very Happy.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #30 : 2008-08-12, 22:39:15 »

Fajnie mieć otwarty umysł. Po przeczytaniu artykułu o Hormonach i czegoś jeszcze..... czekam na donos,że kobieta 70 letnia albo starsza urodzi dziecko. Very Happy Może się doczekam za swojego życia?Bo ta najstarsza do tej pory iała coś ponad 50 czy 60-tkę? 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #31 : 2008-09-18, 22:33:49 »

WAA117345 zaproś tu osoby, które chcą dietą wyleczyć swoje problemy.
Może ktoś się kiedyś zjawi...
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #32 : 2008-09-18, 22:51:38 »

Fajnie mieć otwarty umysł. Po przeczytaniu artykułu o Hormonach i czegoś jeszcze..... czekam na donos,że kobieta 70 letnia albo starsza urodzi dziecko. Very Happy Może się doczekam za swojego życia?Bo ta najstarsza do tej pory iała coś ponad 50 czy 60-tkę? 

Taki donos juz istnieje w biblii. 90-cio letnia Saraj urodzila Izaaka.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #33 : 2008-09-19, 04:08:16 »

(...)czekam na donos,że kobieta 70 letnia albo starsza urodzi dziecko.

Bardzo krótkie i skuteczne było to oczekiwanie Smile

http://wiadomosci.wp.pl/title,70-latka-urodzila-blizniaki,wid,10121760,wiadomosc.html
Cytuj
70-letnia Omkari Panwar z Indii urodziła bliźniaki. Było to możliwe dzięki zapłodnieniu in vitro. Kobieta była zdeterminowana, ponieważ wraz z mężem chcieli mieć syna.

Państwo Panwar, aby zrealizować swoje marzenie o synu, sprzedali część majątku i wzięli kredyt. 70-latka zdawała sobie sprawę z tego, że to będzie ciężka ciąża. Czasami musisz stanąć przed bólem, jeśli chcesz czegoś dobrego - powiedziała.

Chłopiec i dziewczynka przyszli na świat miesiąc przed terminem przez cesarskie cięcie. Lekarze twierdzą, że dzieci są zdrowe i ważą po 2 kilogramy.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #34 : 2008-09-19, 20:20:40 »

Fajnie mieć otwarty umysł. Po przeczytaniu artykułu o Hormonach i czegoś jeszcze..... czekam na donos,że kobieta 70 letnia albo starsza urodzi dziecko. Very Happy Może się doczekam za swojego życia?Bo ta najstarsza do tej pory iała coś ponad 50 czy 60-tkę? 

Taki donos juz istnieje w biblii. 90-cio letnia Saraj urodzila Izaaka.
Przejrzałeś mnie.  Smile To własnie pozycuja, którą przemilczałam. Tak własnie jedną z kilku pozycji, którą teraz czytam jest biblia.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #35 : 2008-09-20, 03:54:12 »


http://wiadomosci.wp.pl/title,70-latka-urodzila-blizniaki,wid,10121760,wiadomosc.html
Cytuj
70-letnia Omkari Panwar z Indii urodziła bliźniaki. Było to możliwe dzięki zapłodnieniu in vitro. Kobieta była zdeterminowana, ponieważ wraz z mężem chcieli mieć syna.

Państwo Panwar, aby zrealizować swoje marzenie o synu, sprzedali część majątku i wzięli kredyt. 70-latka zdawała sobie sprawę z tego, że to będzie ciężka ciąża. Czasami musisz stanąć przed bólem, jeśli chcesz czegoś dobrego - powiedziała.

Chłopiec i dziewczynka przyszli na świat miesiąc przed terminem przez cesarskie cięcie. Lekarze twierdzą, że dzieci są zdrowe i ważą po 2 kilogramy.

To tylko lekarze twierdza. Jaka jest prawda, to pokaze przyszlosc. Nie bez powodu Bog wybral 90-cio letnia kobiete na objekt swojego eksperymentu. Jak umiescil embrion w jej lonie, to aby przypadkiem ktos tam nie przeszkadzal, kazal wszystkim, mezczyznom sie obrzezac. To byla pewnosc, ze nikt tam nie bedzie "grzebal".
Jak Izaak podrosl, to Bog widzial jego niedoskonalosc (oslepl na starosc) i chcial z niego uczynic ofiare na oltarzu.Nie spelnial oczekiwan Boga. Kosciol to nazywa proba wiary Abrahama.
Odczekam, az sie posypia na mnie gromy i piorony i przedstawie dalsze losy Izaaka w mojej wersji. 
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #36 : 2008-09-20, 10:22:04 »

[

Odczekam, az sie posypia na mnie gromy i piorony i przedstawie dalsze losy Izaaka w mojej wersji. 
a wiesz jaka jest prawdziwa bajka o ziemi obiecanej i  Mojżeszu???

Mojżesz  widząc   zdziczenie chciejstwo i krwiożerczość żydów  dał im Dekalog  w tym  zakon nie zabijaj
nie pozwolił też na zabór cudzych ziem, szukał  ziemi  niczyjej
bali się go więc odczekali jak kipnie
 weszli do Palestyny i wyrżnęli wszystkich
napisali że  z przykazu  Boga
żeby  usprawiedliwić ludobójstwo
po 2000 lat powtórzyli  historię
Zapisane
gudrii
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #37 : 2008-09-20, 21:46:47 »

Witam, mam takie pytanie do Pani lekarki , czy proporcja kwasow omega-3 do omega-6 ma wieksze znaczenie w Pani diecie czy jest raczej marginalnym zagadnieniem?
czy zaleca Pani czasami suplementacje omega-3 czy raczej opiera sie tylko na tluszczach dostarczanych z pozywienia?
Thx za odpowiedz  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #38 : 2008-09-20, 22:00:00 »

[

Odczekam, az sie posypia na mnie gromy i piorony i przedstawie dalsze losy Izaaka w mojej wersji. 
a wiesz jaka jest prawdziwa bajka o ziemi obiecanej i  Mojżeszu???

Mojżesz  widząc   zdziczenie chciejstwo i krwiożerczość żydów  dał im Dekalog  w tym  zakon nie zabijaj
nie pozwolił też na zabór cudzych ziem, szukał  ziemi  niczyjej
bali się go więc odczekali jak kipnie
 weszli do Palestyny i wyrżnęli wszystkich
napisali że  z przykazu  Boga
żeby  usprawiedliwić ludobójstwo
po 2000 lat powtórzyli  historię


Nie przesadzaj.Wszędzie jak zdobywali ziemie mordowali i "my" również,tylko ,że nikt tego nie opisał,bo byliśmy niepismienni w tamtych latach.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #39 : 2008-09-20, 22:23:24 »


Nie przesadzaj.Wszędzie jak zdobywali ziemie mordowali i "my" również,tylko ,że nikt tego nie opisał,bo byliśmy niepismienni w tamtych latach.


ta ta wycinali najwyżej lasy
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.