forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 00:56:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Schizofrenia
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Schizofrenia  (Przeczytany 63344 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #60 : 2008-09-23, 23:52:02 »

Cytuj
A jakby tak inne barany powisialy przez jakis czas glowa na dol. Co o tym myslicie? Moze zapach bylby bardzej ludzki a nie zwierzecy?

A co Ty o tym myslisz?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #61 : 2008-09-24, 02:03:20 »

A jakby tak inne barany powisialy przez jakis czas glowa na dol. Co o tym myslicie? Moze zapach bylby bardzej ludzki a nie zwierzecy?

hyhy,  Laughing
wiszenie glowa w dol zaleca sie baranom (i baranicom) cierpiacym na spamo-holizm. jakis nowojorski iluzjonista ma zamiar teraz bic rekord w tej dziedzinie. cos dla lubiacych wyzwania, mozna stawac w sztany...
Uwaga, jedzenie mozdzka takiego wilka w owczej skorze moze sie wiazac z komplikacjami..

Cytuj
Ale komorka potrzebuje nie tylko paliwa. Prawda?

Prawda.

Cytuj
Fatty acids from either of these families [przyp. saturated, monounsaturated, and even some polyunsaturated] can be burned, stored, or dragooned into work in the lipid bilayer just like all other types of fat, but unlike the other fats only these omega-3 and omega-6 can be transformed into eicosanoids.
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #62 : 2008-09-25, 22:48:12 »

Wiecie co ja mam spore problemy z psychiką teraz psychiatra przepisala mi Kventiax
zamiast rispoleptu i pokładam w nim nadzieje stosowalam dietę rotacyjną i ketogenną
lekarki ale zrezygnowalam bo ja nie lubię mieć niedoborów a poreszcie bardzo zle zaczęłam
się czuć,mówię wam że rotując i ograniczając węgle nawet tłuszcz na nic się zda.Bardzo trudno
w dzisiejszym świecie komuś pomóc a jeśli ktoś oferuje coś dziwnego ,niesprawdzonego to szkoda
mu wierzyć.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #63 : 2008-09-26, 18:38:35 »

A sama śmietana na śniadanie (słodka czy kwaśna) Moonka85 nie mogłabybyć?
Jedz tłusto, licz węgle. Leki - warto kiedyś nie mieć na nie zapotrzebowania.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #64 : 2008-09-30, 07:27:33 »

Metoda na śmietanę/ser/masło codziennie - jest bardzo dobrą metodą wychodzenia z uzależnien od zbóż, które uznaję jako przyczynę schizofrenii (co opisano też w literaturze). W tej metodzie nie można jeść wiecej niż 100g ziemniaków na dobę - bo się -bywa- tyje (jeżeli chodzi o osoby odchudzające się).
Kiedyś, gdy już nie będzie na te produkty ochoty - powoli zamienia się je na inne jadalne z listy dra JK.
Dobrze działają w niej placki ziemniaczane BEZ MĄKI (ostrożnie z ilością ziemniaków u osób z nadwagą).
Warzywa np. z masłem czy surówka/sałatka (np. pomidory z cebulą; dla odchudzających się) to też dobre danie.
Zasada główna - trzeba liczyć węglowodany.
Tłuszcz - 1-1,5g/kg należnej masy ciała/dobę - dla odchudzających się, choć lepiej większa ilość tłuszczy (może się wtedy nie schudnąć, jednak pacjent się lepiej czuje; tłuszcz to bardzo dobry materiał energetyczny, utrzymuje w ryzach dobową dawke węglowodanów które to sa przyczyną dysfunkcji=zaburzen naczyń - konsekwencją czego są zaburzenia schizofreniczne różnego typu). Zatem T - 2,5-3,5g/kg/dobę też jest ok. Lepiej się mysli, lepiej funkcjonuje, a reszta ... sama przyjdzie.
Dieta Optymalna działa przy tym uspokajająco (tak działa tłuszcz i niska dobowa ilość węglowodanów), podnosi poczucie własnej wartości (z tym czasem trzeba poczekać; czasem nie da się wszystko na raz), sprzyja zatem uzyskaniu lepszych efektów działań w swoim życiu poprzez lepsze wybory (ponieważ wybory robione są na spokojnie z docenianiem siebie).
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #65 : 2008-09-30, 08:19:27 »

Metoda na śmietanę/ser/masło codziennie - jest bardzo dobrą metodą wychodzenia z uzależnien od zbóż...


Coś Ty zaczeła teraz pisać, o jakimś "wychodzeniu" -coś Ty się znów tego uczepiła?
Jak nie olej zamiast smalcu,bo trzeba niby się przyzwyczajać najpierw do oleju,to teraz jakieś wychodzenie z uzaleznień od zbóż,za pomocą smietany,sera i masła.
Ty już sama nie wiesz ,co wypisujesz.
Pisze jak byk na stronie głównej;

1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego

Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #66 : 2008-10-06, 21:07:09 »

Metoda na śmietanę/ser/masło codziennie - jest bardzo dobrą metodą wychodzenia z uzależnien od zbóż, które uznaję jako przyczynę schizofrenii (co opisano też w literaturze). W tej metodzie nie można jeść wiecej niż 100g ziemniaków na dobę - bo się -bywa- tyje (jeżeli chodzi o osoby odchudzające się).
Kiedyś, gdy już nie będzie na te produkty ochoty - powoli zamienia się je na inne jadalne z listy dra JK.
Dobrze działają w niej placki ziemniaczane BEZ MĄKI (ostrożnie z ilością ziemniaków u osób z nadwagą).
Warzywa np. z masłem czy surówka/sałatka (np. pomidory z cebulą; dla odchudzających się) to też dobre danie.
Zasada główna - trzeba liczyć węglowodany.
Tłuszcz - 1-1,5g/kg należnej masy ciała/dobę - dla odchudzających się, choć lepiej większa ilość tłuszczy (może się wtedy nie schudnąć, jednak pacjent się lepiej czuje; tłuszcz to bardzo dobry materiał energetyczny, utrzymuje w ryzach dobową dawke węglowodanów które to sa przyczyną dysfunkcji=zaburzen naczyń - konsekwencją czego są zaburzenia schizofreniczne różnego typu). Zatem T - 2,5-3,5g/kg/dobę też jest ok. Lepiej się mysli, lepiej funkcjonuje, a reszta ... sama przyjdzie.
Dieta Optymalna działa przy tym uspokajająco (tak działa tłuszcz i niska dobowa ilość węglowodanów), podnosi poczucie własnej wartości (z tym czasem trzeba poczekać; czasem nie da się wszystko na raz), sprzyja zatem uzyskaniu lepszych efektów działań w swoim życiu poprzez lepsze wybory (ponieważ wybory robione są na spokojnie z docenianiem siebie).


Ktoś się chyba chciał mnie zapytać: gupia po ile pieniądze? Laughing Laughing Laughing
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #67 : 2008-10-06, 21:41:35 »

Moonka nie wiem o co Ci chodziło z tym pytaniem.Ale ja rozumiem porady lekarki o smietanie, masle. Moja mama 9 lat temu zaczęła dietę Kwasniewskiego i wyleczyła się z nerwicy do której dołączyła już lekka cukrzyca . Z nerwicy wyszła ale po kilku latach dołączyła łuszczyca z powodu nadużywania mlecznych. Jadła praktycznie codziennie placki serowe, sernik optymalny często, itp. Bo to jej smakowało. Obecnie od 2 lat mleczne ma co 5 dni. Łuszczycowe zapalenie stawów jest pod kontrolą taka,że może spać bez bolu w nocy, nie ma wyprysków ani innych sensacji skórnych. Nie ma rzutów łuszczycowych. Oczywiśie jak zje coś słodkiego  np chałwę czy jakies ciastko czy czekoladę to dostaję jakiś mały wyprysk łuszczycowy czy lekkie bóle stawów ale nie ma tak zaawasowanej choroby jak inni w ŁZS. A więc mleczne tak tłuste, śmietana 36, sernik optymalny,placki -to co radzi lekarka itd. Przez te wszystkie lata gdy jadła mleczne w oóle nie jadła zbóż.
Zapisane
cyk
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #68 : 2016-04-10, 11:53:26 »

Tytuł wątku schizofrenia, więc postanowiłam tu napisać.

Chciałam się spytać w imieniu osoby zainteresowanej (przypadek schizofrenii), czy ktoś z lekarzy lub specjalistów z Poznania lub okolic, podjąłby się wprowadzenia takiej osoby w dietę. Mile widziany też kontakt do osób, do których mogłabym się zwrócić w tej sprawie o pomoc. O kontakt proszę na maila: ania.scholz@wp.pl

Dziękuję za pomoc lub jakiekolwiek wskazówki
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.