forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:52:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658442 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Schizofrenia
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Schizofrenia  (Przeczytany 63072 razy)
lekarka
Go


Email
Schizofrenia
« : 2008-06-10, 21:39:13 »

   Jako danie główne - placki ziemniaczane. Gdy osoba ze schizofrenią była na diecie "zbożowej" jak dotąd - to zaczynamy postępowanie dietą od: placki z 1 jaja+1 ziemniak (robić małe by się nie rozrywały). Placki 2 x dziennie. Przyczyną wadliwej (wytwórczej negatywnej) pracy mózgu jest wadliwe zaopatrzenie tej struktury  Shocked. My optymalni (są wśród nas też ludzie z problemami) zauważamy, że osoby na "zasilaniu" bogatowęglowodanowym łatwiej się stresują (denerwują). Wielu z nas zauważa przygnębienie, szybszą męczliwość mózgu  Sad (po prostu nic nam się nie chce) gdy zastosujemy zboża jako źródło węglowodanów w naszej diecie. Naczynia w mózgu w stanie zapalnym (wrócę do tego) są nieprawidłowym środowiskiem dla otaczającej je tkanki mozgowej  Shocked. W leczeniu schizofrenii w USA stosuje się diety eliminacyjne, U NAS NIE UWZGLEDNIA SIĘ ROLI POKARMÓW W POWSTAWANIU TYCH CHOROB. ZAUWAŻONO, ŻE SCHIZOFRENIA ZDECYDOWANIE RZADZIEJ WYSTĘPUJE W SPOŁECZEŃSTWACH ODŻYWIAJĄCYCH SIĘ BEZGLUTENOWO (prace dr Dohan F.C.), u 17-20% pacjentów stwierdza się przeciwciała przeciwglutenowe. Podejrzewam że działają zapalnie (alergia to zapalenie naczynia krwionosnego) dwa alergeny (a nawet jestem nich pewna): zboża i cała grupa produktów mlecznych.
Posiłki z jaj/żółtek, wieprzowiny, ryb, wołowiny, słoniny, majonezu, oliwy, warzyw, ziemniaków. Placki ziemniaczane na dłużej niż krócej. Może być inny zestaw jaja/żółtka+słonina+ziemniaki, zestaw na różne sposoby (jajko sadzone z frytkami  Very Happy, frytki z majonezem+keczupem  Very Happy). Z produjktów tych można przygotować różne dania. Wskazane jest liczenie węglowodanów. Przyzwoita ich dobowa dawka jest korzystna dla każdego organizmu (0,8 g/kg/dobę w DO, diety niskowęglowodanowe). Wiem, że czytają nas też osoby nie będące na diecie optymalnej, mimo wszystko (mimo wielu agresywnych przeciwników diety optymalnej) chcę im przekazać, że TŁUSZCZE są bardzo przyjazne dla naczyń krwionośnych. NIE WYWOŁUJĄ ZAPALENIA NACZYN KRWIONOŚNYCH, to za dużo węglowodanów w diecie jest przyczyną alergii i zapalenia naczyń krwionośnych WSZĘDZIE, w każdej tkance organizmu. Warto być w diecie optymalnej.
Po zamianie zbóż na placki ziemniaczane (w końcu to produkt ubogoalergenowy; zestaw żółtko/jajko, ziemniak, tłuszcz są dozwolone dla dzieci do 1 roku życia dziecka!!!) następuje odciążenie alergenowe. Trzeba jeszcze poczekać na powolne wygaśniecie przeciwciał (wygasają z braku stałego dowożenia alergenu-bodźca).
Z punktu widzenia alergologii można sobie pozwolić na zboża i produkty mleczne w dawce optymalnej 1 x w tygodniu. Można, nie trzeba.
Jest wiele typów reakcji alergicznych, nie wszystkie można zbadać metodami labolatoryjnymi. Niektóre badania są bardzo kosztowne. Wdrożenie postępowania dietetycznego jest TANIĄ metodą i diagnostyczną i leczniczą.




Zapisane
Eunice
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #1 : 2008-06-11, 08:29:57 »

Świetny pomysł na temat! Zawsze istnieje szansa, że chory albo rodzina trafią na to forum i...Ehh...Ciągle się rozbijam o własną bezsilność Confused Tym bardziej, że pracuję na oddziale psychiatrycznym i codziennie obserwuję co robią z ludzi "żywnościowe śmieci", również serwowane pacjentom przez szpital. Lekarz nie ma wyjścia- musi podać antidotum  Confused Po nim objawy polekowe i następny "złoty środek". I koło zamyka się...
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #2 : 2008-06-11, 13:45:33 »

Zapisane
Eunice
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #3 : 2008-06-11, 16:27:46 »

Szkoda, że we wstępnej diagnostyce stanu KAŻDEGO pacjenta nie uwzględnia się możliwości nietolerancji pokarmowych. Jestem przekonana, że rozwiązało by to problem wielu "nieuleczalnych chorób". "Uważam, że my- Optymalni, szczególnie Ci związani w jakiś sposób z leczeniem możemy (powinniśmy?) przynajmniej szerzyć wiedzę...
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #4 : 2008-06-11, 17:04:58 »

Szkoda, że we wstępnej diagnostyce stanu KAŻDEGO pacjenta nie uwzględnia się możliwości nietolerancji pokarmowych. Jestem przekonana, że rozwiązało by to problem wielu "nieuleczalnych chorób". "Uważam, że my- Optymalni, szczególnie Ci związani w jakiś sposób z leczeniem możemy (powinniśmy?) przynajmniej szerzyć wiedzę...
Bo u nas jest niestety tak - "na chorobę - tabletka".
Takie podejście dotyczy i lekarzy, i pacjentów.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #5 : 2008-06-11, 17:14:58 »

Parę dni temu byłam u swojej lekarki (neurolog) i uznałam, że pora się przyznać iż jestem na DO.
Pani dr zaaplikowała mi 20 zastrzyków wzmacniających organizm, a mi dokucza tylko spastyka i z tą "skargą" poszłam do niej.

Chyba nic nie zrozumiała, a może nic na ten temat jeszcze nie  wie?
Zauważyłam u niej zajady, takie ja miałam przed DO.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #6 : 2008-06-11, 17:30:47 »

...Bo u nas jest niestety tak - "na chorobę - tabletka".
Takie podejście dotyczy i lekarzy, i pacjentów....

I jeszcze jak "za darmo" to likorz do "d..y"
a terapia do bani. Cool

Najlepiej jak som "homopaci" co im siem duzo placi Cool Razz
Wtedy to dopiero pomaga!!!  Shocked Cool Razz

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #7 : 2008-06-11, 17:52:47 »

Dieta bezglutenowa nie jest wyjściem!!!
Sprawdziałam to, po wielokroć (obserwowałam schematy metaboliczne  Shocked). Dla dzieci, młodzieży, można jeszcze podyskutować... (Pieczywo bezglutenowe jako śniadanie).
Im bardziej chory na cokolwiek tym bardziej skłaniam się do postępowania jak dla dorosłych.
Dla dorosłych - (by był korzystny efekt, w miarę szybko  Smile) ... ziemniaki i warzywa jako główny węglowodan...
Eunice, namów jakiegoś PSCHIATRĘ normalnego inaczej na dietą na w/w plackach ziemniaczanych BEZ MĄKI!!!, oczywiście dla pacjenta. Ma to być dieta eliminacyjna - wtedy efekt jest szybko (PO 3 dobach). Na trzecią (byc może czwartą-piatą dobę) należy oczekiwać reakcji z odstawienia. Ustępuje ona samoistnie. BEZ LECZENIA na czwartą dobę rano. Bez leczenia oznacza, że są to tak silne objawy, że nie ustępują nawet po 1000mg hydrocortisonum dożylnie  Shocked per analogiam do innych chorób. Dlatego niestety warto wiedzieć. A ja jestem zainteresowana czy objawy wytwórcze da się opanować, i na którą dobę z odstawioenia dwóch grup wystąpią  Smile
Niestety jak pozostawi się śmietanę w diecie (nawet łyżeczkę) nie będzie efektu  Confused . Per analogiam do innych obserwacji.
Efektu (sprawdzanie metodami diagnostycznymi dla psychiatry) oczekiwałabym po 7 dnich. Po tym czasie już widać/czuć ustępowanie choroby.
Oprócz Psychiatry normalnego inaczej potrzebny jest też pacjent, który chce  Shocked.
Zapisane
Eunice
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #8 : 2008-06-11, 21:25:12 »

Sęk w tym, że tych psychiatrów "normalnych inaczej" niestety w naszym szpitalu brak Sad Sami codziennie wpierdzielają na śniadanie chleb albo drożdżówki, popijają słodką kawą z mlekiem a na deser raczą się czekoladkami Laughing 
Sama bardzo jestem ciekawa reakcji organizmu schizofrenika na dietę eliminacyjną, dlatego miałam nadzieję że ktoś się jednak zdecydował na ten "eksperyment". Niestety jako psycholog w tym względzie niewiele mogę, chociaż powiem szczerze że coraz częściej mam ochotę leczyć dietą Shocked Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #9 : 2008-06-11, 21:43:47 »

JAKIE SĄ PSYCHOLOGICZNO-PSYCHIATRYCZNE METODY MIERZENIA ZESPOŁU ABSTYNENCJI? Chodzi o obiektywizację badań nad zespołem abstynencji od czegokolwiek.
W tej części medycyny którą znam nie ma żadnych metod obiektywizujących ten "objaw" Shocked .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #10 : 2008-06-11, 21:57:28 »

Na którą dobę obserwujecie zespół z odstawienia (szczyt nasilenia) i jak długo trwa zespół abstynencji (w łagodniejszych przypadkach)?
W alkoholizmie, w narkomanii, w odstawianiu nałogu papierosowego, inne?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #11 : 2008-06-12, 07:17:05 »

Dieta bezglutenowa nie jest wyjściem!!!
Sprawdziałam to, po wielokroć (obserwowałam schematy metaboliczne  Shocked). Dla dzieci, młodzieży, można jeszcze podyskutować... (Pieczywo bezglutenowe jako śniadanie).
Im bardziej chory na cokolwiek tym bardziej skłaniam się do postępowania jak dla dorosłych.
Dla dorosłych - (by był korzystny efekt, w miarę szybko  Smile) ... ziemniaki i warzywa jako główny węglowodan...
Eunice, namów jakiegoś PSCHIATRĘ normalnego inaczej na dietą na w/w plackach ziemniaczanych BEZ MĄKI!!!, oczywiście dla pacjenta. Ma to być dieta eliminacyjna - wtedy efekt jest szybko (PO 3 dobach). Na trzecią (byc może czwartą-piatą dobę) należy oczekiwać reakcji z odstawienia. Ustępuje ona samoistnie. BEZ LECZENIA na czwartą dobę rano. Bez leczenia oznacza, że są to tak silne objawy, że nie ustępują nawet po 1000mg hydrocortisonum dożylnie  Shocked per analogiam do innych chorób. Dlatego niestety warto wiedzieć. A ja jestem zainteresowana czy objawy wytwórcze da się opanować, i na którą dobę z odstawioenia dwóch grup wystąpią  Smile
Niestety jak pozostawi się śmietanę w diecie (nawet łyżeczkę) nie będzie efektu  Confused . Per analogiam do innych obserwacji.
Efektu (sprawdzanie metodami diagnostycznymi dla psychiatry) oczekiwałabym po 7 dnich. Po tym czasie już widać/czuć ustępowanie choroby.
Oprócz Psychiatry normalnego inaczej potrzebny jest też pacjent, który chce  Shocked.

Kilka kwestii:
1. Dla nas optymalnych jasne, że to ma być DO bezglutenowa. Hipoalergiczna (bezmleczna) też do mnie przemawia, bo w etiologii schi brane są pod uwagę także procesy o podłożu alergicznym oraz autoimmunologicznym.
2. Czy mogłabyś, Lekarko, jeśli to nie tajemnica zawodowa, podzielić się swoją wiedzą na temat "obserwacji szlaków metabolicznych"? Chodzi mi konkretnie o stosowaną metodę i sposób konstruowania wniosków (interpretacji wyników).
3. Jakie obserwowałaś objawy po odstawieniu zbóż i mlecznych. Piszesz bowiem o silnych reakcjach z odstawienia. To może być ważne.
Zapisane
Eunice
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #12 : 2008-06-12, 09:01:58 »

Faktycznie metod mierzenia zespołu abstynencyjnego BRAK Shocked Smile Możemy tylko przypuszczenia potwierdzić wywiadem, szczególnie rodzinnym.
Lekarko jeśli chodzi o zespoły odstawienne, to na naszym oddziale (ostry przyjęciowy) mam okazję obserwować prawie wyłącznie delirium tremens, rozwijające się najczęściej po 2 dniach od odstawienia alko. Te dwa dni to i tak kwestia "umowna", gdyż CI pacjenci z reguły mijają się z prawdą...a nierzadko twierdzą, że w ogóle nie piją Very Happy
Sporo jest też osób uzależnionych od środków uspokajających i nasennych, tych jednak nie leczymy z nałogu... Obserwuję, że wśród pacjentów naszego szpitala, chyba blisko 95% to nałogowi palacze i kawosze
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #13 : 2008-06-12, 09:40:10 »

...Obserwuję, że wśród pacjentów naszego szpitala, chyba blisko 95% to nałogowi palacze...

Po takich obserwacjach, konieczne sa wlasciwe wnioski Cool

Zapewne owi palacze slyszeli o szkodliwosci palenia? Cool

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #14 : 2008-06-12, 10:38:42 »


...Obserwuję, że wśród pacjentów naszego szpitala, chyba blisko 95% to nałogowi palacze...

Trzeba jakoś "zabić" czas.
Kto się tam ma nimi zająć? No chyba ,że jest terapia zajęciowa (powinna być) ,to mają jakieś "chwilowe" zajęcie,a jeśli nie to chodzą w te i z powrotem po korytarzu albo palą papierochy.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #15 : 2008-06-12, 10:40:46 »

Informuje ,że mi się źle zacytowało  (samo,to nie ja)  Razz
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #16 : 2008-06-13, 08:45:06 »

Reakcja z dostawienia.
Zaczęłam to badać od 1989r, po lekturze Helen Krause (alergolog; polecam bezwzglednie rodział >food alergy<). Stało sie tak że zaczęłam od sprawdzania grupy cytrusów. Pierwsza leżąca na mojej sali pacjentka w klinice Laryngologiii miala szumy uszne, naczyniowe, wywiad alergiczny i ... piła codziennie herbatę z cytryną.
WARUNKIEM oczekiwania reakcji z odstawienia jest jedzenie/picie przedstawiciela grupy codziennie lub co drugi dzeń. Nawet jego małej ilości.
Zleciłam jej odstawienie cytrusów i .. na trzecią dobę od południa kobieta zaczęła pokrywać się rybią łuską od stóp do głów. Nocą nie miała już centymetra sześć. ciała z prawidłową skórą. Hydrocortoson 800mg, bez efektu (lekarze się dziwą, że sterydy nie działają i nie wiedzą dlaczego). Zmany ustapiły na fenazolinie i.v. i wapnie w ciągu kilku dni (wiadomo, że leki przeciwalergiczne często podaje się miesiące i dłużej BEZ EFEKTU). Szum ustąpił bezpowrotnie. Chyba się dobrze stało, że taki horror przeżyłam, bo bym nie uwierzyła (nie było to po żadnych lekach bowiem pacjentka była na obserwacji diagnostycznej). Odstawianie cytrusów ZAWSZE dawało (wtedy) pogorszenie się skóry u pacjentów na "diecie chlebowej". Warunek zawsze musi być zachowany cytrus codziennie lub co dzugi dzień. Nawet plaster cytryny w herbacie codziennie dawał reakcję z odstawienia w postaci nasilenia się zmian skórnych na trzecią dobę jako reakcja z odstawienia.
Tym trybem szły atopowe zapalenia skóry, astma, zapalenia skóry przewodu słuchowego zewnętrznego (o tym napiszę osobny wątek). A co z tymi pacjentami, którzy nie pili codziennie herbaty z cytryną, a mieli chorobę? Nie bylo co odstawiać  Shocked Very Happy. Alergologia pisze o kolejnych grupach alergenów baaardzo silnie dzialajacych.
1.Orzeszek kola (koka-kola, kakao, pepsi, czekolada) - to zauważyłam, że dziala negatywnie, ale WARUNEK nie był spełniany, a ja potrzebowałam natychmiastowych uzdrowień  Shocked. Żartuję, badałam zależność skutku od przyczyny.
2. Cała grupa produktów mlecznych. I to okazało się działać w trądzikach, migrenach, podgłosniowym zapaleniu krtani (wielu pediatrów czy alergologów wie, że jest to alergia na pr. mleczne) z nawracającym "szczekaniem", chrząkanie (tu też daję gwarancje wyleczenia wszystkim małym pacjentom poradnianym; zlecam im mleczne co 5-7 dni i dla picu jakiś lek uodparniający). Pacjenci wierzą w leki. Odstawianie/prowokacja nie idą torem wiary, działają niezależnie od wiary. Sprawdzałam, pacjent może nie wierzyć w wyleczenie, a jednak po dobrze zebranym wywiadzie (WARUNEK) i tak działa. Oczywiście nie działa tu lek uodparniający lecz odstawienie/rotowanie grupy. Samo rotowanie pr. mlecznych ich wyleczy po 10-14 dniach. Sam lek uodparniający - nie daje żadnej gwarancji.
Odstawienie grupy U DOROSŁYCH PACJENTÓW wywoływało nasilenie choroby w miejscu słabszym (locus minoris resistentiae) - na trzecią dobę. Reakcja z odstawienia może się pojawić na drugą dobę na wieczór i nasila się wtedy na trzecią dobę na wieczór.
JEJ INTENSYWNOŚĆ ZALEŻY OD STOPNIA UWIKLANIA W NAŁOGOWE JEDZENIE WĘGLOWODANÓW. Zależy  od nadmiaru spożywanych węglowodanów w diecie. I to moje odkrycie-obserwacja  Smile. Reakcji z odstawienie bywa, że nie ma u dzieci (Brostoff), to prawda!. Wiele mądrych dzieci nie da się zmusić do jedzenia ponad miarę. I tu w DO widzą leczenie NAŁOGÓW I NAWYKÓW.
Afty okazały się być bardziej zależne od zbóż...
U 2 pacjentów z migreną widzialam reakcję z ostawienia (=pogorszenie) pr. mlecznych na 4-5 dobę.
U 2 pacjentów z SM też, na 4-5 dobę. Nie wiem od czego zależy takie opóźnienie.
U pacjentów na DO - cytrusy mniej szkodzą, bywa często, że nie ma reakcji z odstawienia. Poprawa stanu zdrowia nastepuje szybko. Po 1 dniu po odstawieniu substancji niepotzrebnej. Przyczyną jest wg mnie przyjmowanie właściwego materiału energetycznego, Im więcej T, tym mniej szkodzą alergeny i inne bodźce szkodzące. Per analogiam: jak cytrusy szkodzą na tyyyle chorób istnieje prawdopodobieństwo, że szkodzą na wszystkie choroby. Cytrusy to histaminouwalniacz. Uwalnia histaminę w naczyniach krwionośnych, a my dietą leczymy przecież naczynia krwionoścne. Wszędzie.
U pacjentów na DO - reakcję z odstawienia gr. mlecznej obserwowałam, nawet o doradcow żywieniowych DO (reakcje skórne). Powstanie reakcji z odstwienia na trzecią dobę i zwykle jej cofniecie sie na czwartą (skóra się dłużej leczy) jest dla mnie diagnostyczne. Nie akcentują tego w ksiażkach. Uznaję, że ta różnica 3 i 4 doby jest pierwszą znaczącą, wskazówką która pozwala przewidywać wyleczenie.
Co jest wspólne dla WSZYSTKICH REAKCJI Z ODSTAWIENIA. Spadek cisnienia pojawiajacy się już na drugą dobę na wieczór i trwający na trzecią dobę na wieczór (zauważacie, że tak działa DO w leczeniu nadciśnienia? nadciśnienie - jako zależność od zbóż). Przypuszczam, że pacjenci ostrych oddziałów psychiatrycznych (delirium, odstawienia narkotykow) też są odwodnieni, dlatego wystepują u nich objawy wytwórcze mózgu i lęk.
Teraz w leczeniu nadwagi również dokładnie zbieram wywiad. Po trzech dniach chudną 1,5 kg (do wyleczenia uwiklanie w produkty mleczne), lub 3 kg (do wyleczenia uwiklanie i w zboża i pr. mleczne). Na trzecią dobe bez substancji niepotrzebnej (WARUNEK musi być zachowany) INTENSYWNIE TRACĄ WODĘ (!!!; intensywnie sikają, są w stanie zostawic w ubikacji wiecej niż wypili  Shocked). Koreluje to ze spadkiem RR. Nie przemawiają do mnie metody alergologów mierzenia ilości eozynofili po prowokacji. Oni mówią, że są znaczące.
Samo odciążenie osoby jadającej chleb codziennie od cytrusów  (musi zaistnieć warunek) jest leczące. Ma jednak krótkie nogi, bo choroba kiedyś wraca. Naczyniom potrzebna jest mowiąc delikatnie - dieta niskoweglowodanowa, przyjazna tłuszczom.
PO 3 dnich (najdalej po 5-u) na zaleconej powyższej diecie oczekiwałabym ustąpienia objawów wytwórczych  Shocked i lęków. Od 4 (czy od 6tej?) doby powinno się wzmocnić dość istotnie poczucie własnej wartości, zdrolność rozumowania, powinien wzrosnąć dystans w stosunku do przeżywanych wcześniej emocji.
Mam nadzieję, że znajdzie się kiedyś psychiatra i pacjent którzy to wykorzystają. Wiem, że będzie skuteczne. Naczynia w mózgu rządzą się takimi samymi prawami, które zna alergologia i DIETA OPTYMALNA.

DO ze zbożami bezglutenowymi? Tylko dla dzieci i młodzieży i mniej chorych. DLA DOROSŁYCH NIE POLECAM. Dla dorosłych - Hard Core (meritum) jak na wstępie - w pierwszym poscie tego watku.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #17 : 2008-06-24, 22:34:54 »

Nie wiem czy powinnam się udzielać w tym wątku ale z pozycji mamy dziecka autystycznego na którego mózg(zachowaie gdy złe, płacz lub dziwny śmiech, lepsze lub gorsze kojarzenie wypowadanych słów itp.czasami trzepotanie rękami) działa dobre lub zle jedzenie, bezglutenowe też by nie przeszło. Za dużo weglowdanów i chyba bezglutenowe zle działa z powodów jakie zna lekarka. Zreszta pisząc z mamami dzieci które są na diecie bez mleka,bez cukru, bez glutenu każde co jakiś czas choruje i np. wtedy maja inne furtki np.homeopatia. A mój nie choruje od 1,5 roku. No poza tym kiedy zle go karmiłam sporadycznie i dostał ,katar, kaszel albo temperaturę i cały dzień wtedy nic nie jadł aż wieczorem cos przegryzł,poszedł spać i na drugi dzień odżywał. Może tu jeszcze dochodzi reakcja np. na kozie mleko i bakterie lactobacillus z których obecnie lekarze zajmujący się tą dietą radzą podawać ale raczej ilość W i "coś" w bezglutenowym zbożu. Ale się cieszę bo prosi o marchewkę  surową lekarko.  Very Happy (napisałam w oim wątku o ADHD,autyzmie) Very Happy Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #18 : 2008-06-27, 20:15:01 »

się cieszę bo prosi o marchewkę  surową
Też się cieszę Smile. Ci którzy dokładnie przeczytali moją książkę wiedzą dlaczego się cieszę z takiego drobiazgu.
Zapisane
WAA117345
Go


Email
Odp: Schizofrenia
« Odpowiedz #19 : 2008-07-18, 23:06:05 »

Tekst jest trochę nieuporządkowany i lakoniczny. Czy nie dało by się zrobić z tego niewielkiego poradnika ? Ja bym to rozpropagował na forach o schizofrenii, jak http://schizofrenia.evot.org/ i innych. Przydałby się obszerniejszy i bardziej uporządkowany tekst.

Co jeść, ile jeść, jak długo przyjmować dietę ?

Taki poradnik byłby dla wielu zbawieniem.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.