forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 06:09:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Proszę o Pomoc i Wskazówki
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o Pomoc i Wskazówki  (Przeczytany 28256 razy)
Ażur
Go


Email
Proszę o Pomoc i Wskazówki
« : 2008-06-12, 09:50:18 »

Witam Wszystkich Razz. Mam na imię Arek mam 27 lat, 182 cm wzrostu i ważę w chwili obecnej 89kg. Przygodę z dietą optymalną rozpocząłem 25.01.2006r. Dietą zainteresowałem się gdyż chciałem być zdrowy, szczupły i czuć się dobrze, nie dolegały mi żadne choroby. Trenowałem wyczynowo sport przez ponad 10 lat (rzut oszczepem i sporty walki - kick boxing) i gdy podjąłem pracę nie miałem już czasu na wielogodzinne treningi. Przytyłem i postanowiłem spróbować diety optymalnej. Początkowo stosowałem dietę Dr Kwaśniewskiego na własną rękę, ale nie dawało to zamierzonych efektów ( teraz już wiem dlaczego - ograniczyłem całkowicie spożycie węglowodanów ), dlatego nie czułem się wcale rewelacyjnie i zbytnio nie schudłem. Nie poddawałem się i 02.06.2006r udałem się do lekarza w Warszawie, w sprawie konsultacji dot. żywienia optymalnego. Powiedziałem lekarzowi, że mam bardzo ciężką pracę, gdyż zarządzam dużą ilością osób i moja praca wiąże się z dużym stresem, gdyż muszę być w pełnej gotowości 24h na dobę. Dodatkowo trenuję na siłowni 3 razy w tygodniu po ok 1,5h i staram się biegać 2 lub przynajmniej 1 raz w tygodniu po 30min ( 5-6km ). Lekarz przepisał mi proporcję w dni kiedy trenuję na siłowni Białko 100g, Węglowodany 80g ( max. 100g ), Tłuszcz bez ograniczeń ( min. 160g ). W dni kiedy nie trenuję na siłowni odpowiednio: Białko 80g, Węglowodany 60g, Tłuszcz bez ograniczeń ( min. 160g ). Produkty jakie zostały mi zapisane to żółtka jaj ( 5 dziennie ), wątróbka 150g na tydzień, podroby, tłuste mięsa, pasztety, salcesony, nabiał ( bez mleka ), tłuszcze zwierzęce, ziemniaki do 150g na dobę, warzywa do 200g na dobę, owoce jagodowe, suszone śliwki, orzechy, gorzka czekolada, grejfruty i dobrze tolerowany przeze mnie zwykły chleb razowy ( miałem zgłosić się do lekarza po 30 roku życia żeby zmienić proporcje ). Wszystko byłoby dobrze tylko, że cały czas wychodzą mi czerwone plamy wokół ust. Zacząłem zastanawiać się i zmieniać proporcję. Obniżyłem ilość białka do 50-60g, węglowodany 50-60g i tłuszcze bez ograniczeń. Nie czułem się wcale rewelacyjnie i na początku tego roku ( od 01.01.08r do ok 15.02.08r ) wróciłem do diety zgodnej z grupą krwi. Na tej diecie szybko przytyłem ok 10 kg. Do chwili obecnej nie mogę pozbyć się nadmiaru ok 10kg kilogramów. Stosuję proporcje białko 50g na dobę, 60 g węglowodanów i tłuszcz ok 200g. Czuję się niezbyt dobrze, nadal mam czerwone plamy wokół ust ( wydaje mi się że jestem uczulony na żółtka jaj ), często boli mnie głowa, jestem otępiały i wydaje mi się, że  mam mniej włosów na głowie. Nie chce przestawać odżywiać się optymalnie dlatego proszę o pomoc i wskazówki co dalej powinienem zrobić, żeby moje dolegliwości zniknęły i żebym czuł się dobrze.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #1 : 2008-06-12, 10:07:40 »

...02.06.2006r udałem się do lekarza w Warszawie, w sprawie konsultacji dot. żywienia optymalnego...

Witaj Arek. Jesli nie chcesz robic z tego tajemnicy,
to prosze podaj ile placiles za wizyte u lekarza w Warszawie
i czy byles na tej wizycie tylko raz?



Zapisane
Ażur
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #2 : 2008-06-12, 10:10:05 »

zapłaciłem 70zł i byłem tylko raz. Miałem przyjść po 30-ce żeby zmienić proporcje na inne
Zapisane
Ażur
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #3 : 2008-06-12, 10:13:38 »

Znajoma, która jest na diecie optymalnej ok 7 lat powiedziała mi, że to dobry lekarz. Chciałem pojść do niego po ok pół roku, ale zmienił siedzibę. Myślę o tym, żeby iść do innego lekarza, bo może mój organizm jest inny ( zresztą tak jak każdy Laughing ) i należy coś zmienić
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #4 : 2008-06-12, 10:17:53 »

...02.06.2006r udałem się do lekarza w Warszawie, w sprawie konsultacji dot. żywienia optymalnego...

Witaj Arek. Jesli nie chcesz robic z tego tajemnicy,
to prosze podaj ile placiles za wizyte u lekarza w Warszawie
i czy byles na tej wizycie tylko raz?



Grizzly, chce Pan udowodnić, że jak za 300 g chleba zapłaci Pan 7 zł, to będzie on pomocny zdrowiu? Że zamiast w sklepie ten chleb trzeba kupić (dla większej pewności satysfakcji) pokrojony w restauracji?




Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #5 : 2008-06-12, 10:24:34 »

Właśnie grizzly  Smile kiedy lekarz jest "dobry" ?
a).50zł- 70zł -likorz do d**y
b).80zł -100zł -trafi z diagnozą lub nie ztrafi ,ale nie leczy skutecznie.
c).150zł-200zł-w 80% przyp. trafia z diagnozą i próbuje leczyć skutecznie.
d).300zł-400zł -likorz dobry ,ale nie tak dobry jak ten,który bierze 600zł za wizyte.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #6 : 2008-06-12, 10:45:25 »

To samo z lekami;jak jest lek za 5zł w "aptece na rogu",to jest do d**y,jak go trzeba sprowadzać z zagranicy za 500zł,to jest "cudowny".
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #7 : 2008-06-12, 11:18:16 »

Myślę o tym, żeby iść do innego lekarza, bo może mój organizm jest inny ( zresztą tak jak każdy Laughing ) i należy coś zmienić

Jak będziesz chodził od lekarza do lekarza,to automatycznie zwiększą się szanse,że trafisz na takiego ,który trafi z diagnozą ,ale.....no właśnie,jest zawsze jakieś "ale"  Razz
Zapisane
Ażur
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #8 : 2008-06-12, 11:20:22 »

Chciałbym się dowiedzieć w jakich proporcjach powinienem układać swój jadłospis żebym był zdrowy silny i dobrze się czuł. Całe życie trenowałem sport i moim głównym celem było zdrowie, nie brałem nigdy niedozwolonych środków. Wierzę w dietę optymalną i chciałbym się tak czuć jak jest napisane w książce. Na chwilę obecną jest inaczej. Mam 27 lat ciężką pracę, do tego dalej trenuję i z moją dietą optymalną nie jest za dobrze. Może ktoś mi poleci jakiegoś lekarza w sprawie DO z Warszawy lub okolic? Jeżeli moje samopoczucie się nie zmieni to będę musiał się zastanowić nad tym czy dalej kontynuować taki styl życia Sad
Zapisane
Ażur
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #9 : 2008-06-12, 11:24:12 »

Powiem tak.... czuję się na swojej diecie jak na takiej z przed 2 lat. Nadal jestem sprawny, szybki i silny, ponieważ całe życie nic mi nie dolegało i całe życie trenowałem sport. Mimo wszystko chciałem czuć się lepiej od większości ludzi, którzy odżywiają się w sposób tradycyjny. Na chwilę obecną nie czuję róźnicy, dlatego proszę o pomoc
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #10 : 2008-06-12, 11:33:16 »

Z doświadczenia wiem,że "letanie" po lekarzach nie służy zdrowiu,bo każdy "plecie" co innego i każdy "leczy" na swój sposób (inny niż poprzedni) i suma sumarum organizm zostaje rozregulowany.
Zalecałabym spokojnie się zastanowić nad swoim stylem życia,wyciągnąć wnioski.Nikt dla Ciebie nie będzie lepszym lekarzem niż Ty sam.


Powiem tak.... czuję się na swojej diecie jak na takiej z przed 2 lat. Nadal jestem sprawny, szybki i silny, ponieważ całe życie nic mi nie dolegało i całe życie trenowałem sport. Mimo wszystko chciałem czuć się lepiej od większości ludzi, którzy odżywiają się w sposób tradycyjny. Na chwilę obecną nie czuję róźnicy, dlatego proszę o pomoc

Acha ,czyli wynika z tego,że na diecie jesteś sprawny,szybki i silny tak jak 2 lata temu,ale chciałeś być jeszcze bardziej szybszy,sprawniejszy i silniejszy,a nie czujesz różnicy sprzed dwóch lat i dlatego chcesz lekarza  Smile .Bardzo fajne podejscie do życia  Smile Nie ma co  Smile
Nie wiem czy kiedykolwiek słyszałeś ,że lepsze jest wrogiem dobrego.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #11 : 2008-06-12, 11:52:59 »

Lekarz oceni sytuację na podstawie tego co mu powiesz. Ale jak popełniasz błędy w liczeniu i postrzeganiu rzeczywistości, to diagnoza też będzie błędna. Podejdź więc do problemu jak naukowiec, a ze swojego ciała zrób laboratorium. Po pierwsze powinieneś rotacyjnie wyeliminować z diety mączne, a potem nabiał. Na jedno albo i drugie masz alergię, która blokuje ci chudnięcie. Zjadaj żółtka na smalcu i nie ograniczaj ich, bo są podstawą twojego zdrowia szczególnie przy uprawianiu sportu. Bez węglowodanów można żyć i nie bój się ich znacznie ograniczyć. Najwyżej będą cię męczyć poranne kurcze w łydkach.
Zapisane
Ażur
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #12 : 2008-06-12, 11:59:21 »

Może nie do końca właściwie wyraziłem to o co chodzi. Trenowałem sport przez prawie całe życie i normalnym jest, że stałem się sprawniejszy od większości ludzi, ale nie o to chodzi. Kiedyś trenerzy kazali mi jeść 2g na kilogram ciała, 6g węglowodanów i 1g tłuszczu: co przy mojej wadze ok 90kg daje 180g białka, 450g węglowodanów i 90g tłuszczu. Po moje treningi zostały znacznie ograniczone przez pracę. Zacząłem szybko tyć i nie wiedziałem jak temu zapobiec. Przypadkiem natknąłem się na dietę Dr Kwaśniewskiego. Przeczytałem, że nie będę chorował na żadne infekcje, będę szczupły, będę dużo silniejszy, wytrzymalszy, nie będę łapał żadnych kontuzji itp. Postanowiłem przejść na DO. Początkowo czułem się świetnie, zacząłem chudnąć miałem dużo siły i energii na to żeby po ciężkim dniu pracy jeszcze troszkę się poruszać, bo to Kocham. Minęło ok pół roku i zacząłem czuć się  gorzej i tak jest do tej pory. Wychodzą mi czerwone plamy wokół ust, bywa tak że czuję się dobrze, by po jakimś czasie bolała mnie głowa i czuł się zmęczony. Byłem u lekarza DO i rozpisał mi właściwe proporcję, jakie podałem na początku tematu. Nadal nie było tak jak być powinno. Dostawałem wysypki i uczuleń, wydaje mi się że z powodu zbyt dużej ilości białka. Chcę być na tej diecie, ale tu chyba chodzi o to żebym czuł się tak jak napisane jest w Książce. Czuję, że coś jest nie tak. Proszę o pomoc osoby, które są na tej diecie od długiego czasu, żeby mi podpowiedziały co mam zmienić. Czy jak np wychodzą czerwone plamy na buzi to jest oznaką zbyt dużego spożycia jakiegoś składnika, czy jak nagle człowiek czuje się zmęczony i boli głowa to powinienem np zjeść trochę gorzkiej czekolady, czy tłuszczu? Nie wiem tego dlatego pytam, bo podobno kto pyta nie błądzi
Zapisane
Ażur
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #13 : 2008-06-12, 12:02:53 »

Daniel, a może wiesz gdzie znajdę adres lekarza optymalnego w Warszawie lub okolicy. Ten, u którego byłem zmienił siedzibę i nie mogę go odnaleźć. Znalazłem kontakt do lekarzy, ale mają swoje gabinety bardzo daleko np. w Słupsku
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #14 : 2008-06-12, 12:06:06 »

Daniel nie jest "fanem" likarzy  Smile Sam dochodził do wszystkiego.Wyraźnie napisał,że masz podejść do problemu jak naukowiec,żebyś ze swojego ciała zrobił labolatorium,a to znaczy,żebyś nie pozwolił nikomu innemu eksperymentować na swoim organizmie.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #15 : 2008-06-12, 12:08:59 »

Przeprowadź badania i sam sobie odpowiedz. Nie licz na to, że na forum uzyskasz receptę na swoje dolegliwości. Nawet lekarz drogą eliminacji będzie dociekać źródło twoich plam na twarzy. Nawet gram zjadanego alergenu może to powodować, dlatego eliminacja musi być całkowita i co najmniej na tydzień.
Zapisane
mr_smok
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #16 : 2008-06-12, 12:19:48 »

hmmm wg mnie powinienes zrezygnowac z gotowych produktow tzn pasztety,salcesony i inne wedliny .
produkty wyzej wymienione niestety albo stety wyrabiac samemu -jesli masz ochote na takowe.
osobiscie wyroby takie pichce dla zony (nieoptymalnej,zeby wyzerowac wystepowanie wszystkich paskudztw dodawanych do tych wyrobow)np do pasztetu dodawane sa procz dodatkow smakowych wiele innych specyfikow i np kasza manna)
ogolnie rzecz biorac chlebkowi powinienes powiedziec - żegnam
suszone sliwki(heh juz takich jak byly 20 lat temu nie ma.teraz maja jakas specyficzna wilgoc (nie wiem z czego ona wynika) i z pewnoscia naladowane sa jakims przeciwutleniaczem i innymi badziewiami)

wg mnie powinienes zaczac od jak najmniej skomplikowanych i zlozonych posilkow.
dwu-trzy skladnikowe.na mnie to podzialalo i dziala do dzis.no i na sniadanko minimum 4 zolteczka plus np domowy majonez lub smazone na smaloszku.
mozliwe ze nasza forumowa lekarka poradzi ci cos wiecej.
pozdrawiam




Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #17 : 2008-06-12, 13:13:01 »

Bardzo wazna rzecza jest czytanie skladnikow danego produktu. Do serow, smietany dodaja rozne swinstwa a jajka tez moga szkodzic jesli kury karmione sa nie wlasciwie. Nawet w gorzkiej czekoladzie potrafia byc rozne trucizny, nie nadajace sie do spozycia przez czlowieka. 
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #18 : 2008-06-12, 13:59:06 »

W miesięczniku "Optymalni" ogłaszają się lekarze optymalni, również z Warszawy. Ja korzystałam z pomocy dr n.med. Mariusza Głowackiego, tel. wtedy: 022 -839 93 31 i 601 750 314. Może aktualne?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Proszę o Pomoc i Wskazówki
« Odpowiedz #19 : 2008-06-12, 14:21:53 »

Wg mnie:
1. Proporcje znasz, B - T - W na czas gubienia wagi 1: 1,5-2 : 0,8
2. Ile masz zjeść białka, tłuszczu i węglowodanów , zgodnie z proporcją  - musisz dojść sam, obserwując sam siebie.
3. Zrezygnuj z produktów przetworzonych, tak jak radzi Suriusz i mr smok.
4. Jeśli nagle czujesz się zmęczony i boli Cię głowa to potrzebujesz węgli ( czekolada).
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.