forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 12:25:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659831 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  ...nasz powszedni/bez mąki/
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ...nasz powszedni/bez mąki/  (Przeczytany 83704 razy)
kristan
Go


Email
...nasz powszedni/bez mąki/
« : 2008-06-16, 11:55:08 »

Proszę o opinię znawców tematu - dodam tylko,że mąka/gluten/ wykiprowałem na stałe ze swojej kuchni.Nic nam nie dolega, tylko  smród po otwarciu pojemnika z tym nawozem" życia", jest nie wytrzymania...
Proszę:  http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=138
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #1 : 2008-06-29, 07:42:33 »

A może pizza bezglutenowa ?! -     http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=139
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #2 : 2008-06-29, 12:01:40 »

Często odstawienie zbóż powoduje chęć mieszania białek (na dobę wtedy się jada i jaja/żółtka i boczek/karczek i produkty bogatobiałkowe roślinne).
Nie żebym była przeciw, tylko zauważam że do lepszego zdrowia dochodzi się często przez okres diety bogaciejbiałkowej.
W konsekwencji zdrowienia zmniejsza się zapotrzebowanie na B. Nie na jutro, powoli.
Chodzi o to by obserwować. NIE KRYTYKOWAĆ.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #3 : 2008-07-10, 22:21:52 »

kristian jeśli to ty prezentujesz te wszystkie przepisy na stornie która podałeś na początku tego wątku to możesz podać ile ten czarny ryż ma Weglowodanów? tez około 70 g w 100 gramach czy duzo mniej?
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #4 : 2008-07-11, 11:34:56 »

Tak, w większości są to moje i mojej zony pomysły- jest tam równiez nieco przepisów Morgano i Grażynki B. Zresztą każdy przepis jest opatrzony podpisem- przynajmniej tak sie starałem czynić , jako własciciel tego serwisu.
 Korzystam z róznych tabel , ale te   http://www.jedzdobrze.pl/tabele/food,1775,ryz__dziki.html   są moimi ulubionymi. Polecam i pozdrawiam.
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #5 : 2008-07-11, 16:18:20 »

AlLe w tych tabelach  w "jedz dobrze" weglowodany podają ogółem a nie przyswajalne. Np wiórki kokosowe 27 g a w książce dr Kwaśniwskiego 6, migdały 20,5g a w książce 10g. Tak samo jest teztutaj też: http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/kalkulator.html.
Zapisane
Eunice
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #6 : 2008-07-19, 08:38:30 »

Kristan zrobiłam wczoraj ten chlebek bez mąki i muszę przyznać, że jest przepyszny Very Happy
Dziękuję za genialny i zarazem prosty przepis...

Pozdrawiam
Sylwia
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #7 : 2008-07-19, 11:38:57 »

   Miło mi - powielanie moich przepisów jest dla mnie największą nagrodą .
Po wakacyjnej przerwie pozwolę sobie i nie tylko, na opracowanie serii przepisów z małą zawartością białka. Będą to potrawy dla tych ,którzy kiedyś z nim przeholowali otrzymując w "nagrodę" dne moczanową. "Przerabiałem" ten temat na sobie , dlatego jest mi bardzo znany.
   Przypominam tylko , że na   www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php   jest seria prostych tradycyjnych potraw , oczywiście optymalnych , są potrawy alkalizujące z zielonymi pierogami włącznie , są rowniez potrawy antyrakowe cieszące sie dużym zainteresowaniem, o czym swiadczą emaile i telefony.
Pozdrawiam i zapraszam wszystkich zainteresowanych.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #8 : 2008-08-15, 08:12:04 »

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #9 : 2008-08-16, 10:39:39 »

Wielu optymalnych lubi się zagalopować w nadmiar B, dlatego warto to kontrolować.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #10 : 2008-08-16, 21:44:47 »

Przy jedzeniu zoltek, boczku i sloninki trudno o nadmiar B.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #11 : 2008-09-01, 22:48:27 »

Byłam dziś w sklepie Green Way  z eko żywnościa i wpadła mi w ręce maka z kasztanowca.Ponieważ opakowanie 200 gram kosztuje az 13 złotych a nie było podane BTW nie kupiłam jej. Ale znalazłam taka stronę i tam nie jest podane BTW ale jest taki opis: Owoc energetyczny
Średnia wartość kaloryczna kasztana szacuje się około 180 kalorii na 100g i jest porównywalna do płatków zbożowych.
Koncentrat minerałów
Bogaty w potas (600 mg na 100g), szczególnie polecany sportowcom. Dzięki wysokiej zawartości magnezu (45 mg na 100g) zalecany przy stresie i zmęczeniu. Nie można pominąć również zawartości wapna (40 mg na 100g- dla porównania ryż dostarcza 9 mg na 100g), żelaza (1,3 mg na 100g), ponadto fosfor (85 mg na 100g), miedz (0,25 mg na 100g), sód (7 mg na 100g) jak i licznych mikroelementów.

Koktajl witamin
100g dostarcza tyle samo witaminy co 100g cytryny. Ponadto witaminy : B1, B2, E.

Błonnik oraz białko
Dzięki swojemu bogactwu w błonnik (5 do 7g na 100g) i gęstej konsystencji, kasztan bardzo skutecznie zaspokaja apetyt.
Zawiera również proteiny (2,6 do 3g na 100g) , które w połączeniu z produktami mlecznymi lub mięsem zapewniają organizmowi doskonałą równowagę odżywczą.

Lipidy - tłuszcze
2,0 % na 100g, dla porównania orzechy zawierają 58%
2/3 lipidów to tłuszcze nienasycone, wskazane przy zwalczaniu chorób serca i krążenia.

Cukry
40% na 100g (w świeżych kasztanach), dla porównania ryż ma 76%, fasolka zielona 50%
Są to cukry złożone o tzw. wolniejszym wchłanianiu - zaleta dla uprawiających sport oraz uczących się.

Gluten
Wreszcie , kasztany są całkowicie pozbawione glutenu i mogą być spożywane przez osoby dotknięte celiakią.
żródło: http://www.marron.pl/indexpl.php?adres=potrawy&nr=1
Super przepisy sa też na tej stronie.

Czy ktoś z Was zna BTW tego produktu. ? Bo jak ma mało W to spróbowałabym cos  z tego upiec.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #12 : 2008-09-02, 20:07:51 »

Zgaduję:
- Białko - 2,6 do 3 g
- Tłuszcz - 2 g
- Węglowodany - 40 g
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #13 : 2008-09-02, 22:24:53 »

w 100 gr kasztana jest:

B: 2
T: 2,7
W: 33,9

czyli w mace kasztanowej powinno byc tyle samo, prawda?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #14 : 2008-09-02, 22:41:37 »

Jeśli te kasztany przed mieleniem nie były podsuszone, to tak.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #15 : 2008-09-02, 22:46:38 »

Sylwia,a maki sojowej nie widzialas,u mnie w ekologicznym jest takowa.
100g zawiera:
           B=37,3g;
           T=20,6g;
           W=3,1g
Kasztany pieczone bardzo mi smakowaly,a maja smak ostrzejszy niz ziemniak i jedzone zimowa pora prosto z pieca rozgrzewaja wspaniale. Smile
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #16 : 2008-09-03, 15:12:47 »

A może ktoś chce sobie poprawić morfologię , zlikwidować anemię i niedokrwistość - zapraszam więc , tradycyjnie , do kuchni :     
http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=150  , trochę  "papraniny" za którą organizm podziekuje z nawiązką.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #17 : 2008-09-05, 10:40:08 »

Placki wątrobowe.

I tu też , dla anemicznych "bladych twarzy" prosty , łatwy do wykonania , przepis :   http://www.optyimperium.pl/kulinaria.php?id=147   /ma być 20 dkg pieczarek, a nie 2/.
Po lekkim odgrzaniu doskonały obiad, również na drugi dzień . Chyba .że wszystko zniknie , co jest raczej nieuniknione , ale kto wie...
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #18 : 2008-09-05, 17:43:56 »

za sojową nie patrzyłam pewnie jest. Kupiłam mąka pszenna typ 2000 bo nigdy takowej nie widziałam na oczy. Ale ma wygląd. Super. Ale kupiłam tofu sojowe, super ale samo w sobie jest dla mnie bez smaku. Za to jak potraktowałam to jak ser i dodałam warzywa  i majonez było smacznie.  Kupiłam jeszcze w sklepie ekologicznym mleko podobno nieodtłuszczone i śmietanę 36. Zdam relacje czy warte swojej ceny bo jutro będę je jeść. A 4,5 zeta za 0,5 litra mleka i drugie tyle za smietanę 200 gram to dla mnie już nie jest mała cena. Z tych kasztanów za jakiś czas kupię i wypróbuję. 
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ...nasz powszedni/bez mąki/
« Odpowiedz #19 : 2008-09-05, 19:09:29 »

tofu sojowe tez jadlam,pierwszy raz tylko z zalewy bez zadnych przypraw.Ale kiepski wynalazek Laughing
Nastepna porcje jadlam juz smazona na slonince z warzywkami,albo jako dodatek do zupki jarzynowej.
Raz na jakis czas jadam kotleciki sojowe,a mleko sojowe dodaje do wypiekow dla dzieci. Razz
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.