forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 06:53:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658485 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Kim jest "dobry lekarz" ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kim jest "dobry lekarz" ?  (Przeczytany 23362 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #20 : 2008-06-17, 19:23:01 »


Ja kiedyś byłam po poradę u  weterynarza ze sobą  Smile ,jak mnie ugryzł kot i lekarz ten widać ,że wiecej miał oleju w głowie niż ten u którego byłam wczesniej nie-weterynarza .


Kiedyś sobie szłam ,jak gdyby nigdy nic chodnikiem ,a z nad przeciwka biegł pokaźnej budowy kot i jak mnie zobaczył zaczął jakieś sztuki robić na chodniku ,a ja go wzięłam na rękę ,a potem postawiłam z powrotem na chodnik,ale on nie przestawał się łasić więc wzięłam go znów na ręce i mnie tak upierniczył w rękę,że myslałam ,że mi oczy pekną ,aż mi ręka zdrętwiała.Pobiegłam do apteki ,kupiłam spirytus i polałam sobie ranę -leciała troche krew.Łoczywiście do lekarza nie poszłam,choć mój małzonek mnie wyganiał,ale po 10-ciu dniach zadzwoniłam do cioci,której wszystko opowiedziałam,a ta już poważnie mnie wygoniła do lekarza,bo w rodzinie był przypadek wścieklizny tzn. druga ciocia przywlokła do domu wściekłego kota,który zdechł na wścieklizne i ciocia brała zastrzyki.
Poleciałam cała w stresie więc do lekarza,a że lekarka już kończyła prace i szła po korytarzu ,tam mnie w biegu wysłuchała .
Spytała kiedy było ugryzienie,a ja 10 dni temu ,a ona mówi ;" eeee to już musztarda po obiedzie,ale jak pani chce mogę dać skierowanie do poradni chorób zakaźnych" .
"Świat mi się zawalił",jak sobie wyobraziłam przebieg wścieklizny.
Wziełam skierowanie i poszłam do weterynarza,który mnie uspokoił i powiedział,że póki nie ma pierwszych objawów -nigdy nie jest za późno -czy coś w tym stylu.
Podobnie powiedzieli w poradni chorób zakaźnych i mnie zaszczepili i teraz moge głaskać wszystkie koty  Smile

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #21 : 2008-06-17, 19:31:52 »

...To jak lekarz będzie pracował zalezy od tego...

Co potrafi !!!  Cool

Jak jest "kiep" to nic nie pomoze Cool Razz
A takich jest niestety "wielka czerwona masa"
czesto "ordynatorzy i profesorowie" Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Ktos kto ma "rozeznanie" doskonale wie jak
funkcjonuje "pokomusza sluzba zdrowia" oparta
o "likorzy" promowanych przez "donosicielskie lajniackie praktykiCrying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Kariera naukowa tych "jelit komuszomedycznych"
jak mawia profesor nauk technicznych Ludomir Laudanski to:
wydaj 2 skrypty lub 5 kolegow  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #22 : 2008-06-17, 19:35:47 »

...To jak lekarz będzie pracował zalezy od tego...

Co potrafi !!!  Cool



Ja nie będzie "wychowany na człowieka",to nie bedzie potrafił pomóc drugiemu człowiekowi,albo nie bedzie chciał,a to na jedno wychodzi.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #23 : 2008-06-17, 19:37:12 »

Jeszcze chciałam dodac,że lekarze weterynarii "okazują więcej  serca" dla ludzi ,niż lekarze ,którzy mają bezpośredni kontakt z człowiekiem jako pacjentem.
.....................
Bo zwierzeta nie narzekaja, nie mowia lekarzowi jakie leki ma przepisac itd. Drzwi gabinetu lekarza rodzinnego nie sa dzwiekoszczelne, ile mozna sie nasluchac czekajac na przyjecie. Jak taki lekarz ma to wytrzymac?
Wracajac do tematu "Dobry lekarz", za wielu ich nie znam, ale spotkalem sie z takimi. Pisalem juz kiedys o tym,wiec nie bede sie powtarzal.
Pozdr
maf
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #24 : 2008-06-17, 19:47:01 »

 
Grizzly daj mi namiar na doktora z gwarancją bo moja bratanica takowego potrzebuje  Sad
najlepiej na priv.
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #25 : 2008-06-17, 19:54:49 »

teraz moge głaskać wszystkie koty 

ale tylko bezpiecznie przez rok od ostatniego szczepienia!. Jeśli pokąsa Cię jakieś wściekłe po tym okresie (12 m-cy od ostatniej iniekcji) trzeba się szczepić znów!. Więc uważaj na te zapowietrzone kiciusie Wink
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #26 : 2008-06-17, 19:57:01 »

...Ja nie będzie "wychowany na człowieka",
to nie bedzie potrafił pomóc drugiemu człowiekowi,
albo nie bedzie chciał,a to na jedno wychodzi...

Edyta widze, ze wyraznie przedkladasz "dobre wychowanie"
nad "fachowe umiejetnosci"   Crying or Very sad Cool

Ciekawe czy chcialabys majac 20 lat i bedac np. w pierwszej ciazy,
aby taki "dobrze wychowany" "komuszy lajniak"
zamiast np. ciecia cesarskiego "dokonal bezkarnie" wyciecia twojej macicy z jajnikami
oraz "przy okazji" pokaleczyl smiertelnie noworodka?  Crying or Very sad Rolling Eyes


Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #27 : 2008-06-17, 20:04:20 »



Wziełam skierowanie i poszłam do weterynarza,który mnie uspokoił i powiedział,że póki nie ma pierwszych objawów -nigdy nie jest za późno -czy coś w tym stylu.
Podobnie powiedzieli w poradni chorób zakaźnych i mnie zaszczepili i teraz moge głaskać wszystkie koty  Smile



Edytko czy Ty chcesz przez to powiedzie że z Twojej opowieści o kocie wyciągnąc można morał taki "aby zawsze głaskac własnego kota "A jeszcze jeżeli mu będzie miło to sama napewno skorzystac możesz z miłego Tobie jak i każdej kobiecie ugryzienia, które  może dac tylko te miłe zadowolenie  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #28 : 2008-06-17, 20:08:29 »

wycinanie macicy i jajnikow,to zabieg,ktoremu kobiety bardzo chetnie sie poddaja Confused
Bedac ostatnio na badaniach USG,lekarz badajacy(notabene Polak z pochodzenia),zdziwionym glosem stwierdzil,ze mam jajniki i macice i to na dodatek bez zmian chorobowych.Pytalam dlaczego tak sie dziwi,on jednak nie uznal mnie za partnera do rozmowy,bo natychmiast zamilkl  Laughing
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #29 : 2008-06-17, 20:12:08 »

"Coma" z J Fonda - mówi to coś małolatom? To ładnie pokazane: wchodzisz na wyrostek robaczkowy, czy łękotkę, a wyjeżdżasz w śpiączce, jako żywy dawca narządów. I to nie u "komuszków" i nie dla idei, ale w Hameryce "for money" Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #30 : 2008-06-17, 20:13:29 »

Grizzly źle mnie zrozumiałeś  Sad
Nie wiem skąd wziąłeś ,że dobrze wychowany lekarz wycina macicę z jajnikami zamiast dokonać cesarskiego cięcia.Skąd u Ciebie takie wnioski?  Sad
Kładę nacisk na "człowieczeństwo" .
Piszesz za niemal każdym razem o pieniądzach i mam wrażenie ,że za pieniądze pomógłbyś,a jesli by ktoś cierpiał i potrzebował pomocy,a nie miałby pieniedzy to nie uzyskałby pomocy .
Rozumiem,ze żeby żyć potrzebne są pieniądze-niestety,które są źródłem nieporozumień,nienawiści wojen między ludźmi .Wielka szkoda,ale chyba nie da się żyć inaczej na tym" światku"  Sad
Jakoś mi się zrobiło smutno  Sad Sad Sad
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #31 : 2008-06-17, 20:35:26 »

"Coma" z J Fonda - mówi to coś małolatom? To ładnie pokazane: wchodzisz na wyrostek robaczkowy, czy łękotkę, a wyjeżdżasz w śpiączce, jako żywy dawca narządów. I to nie u "komuszków" i nie dla idei, ale w Hameryce "for money" Cool

Wojtek no zgadza sie "for money" i w "hameryce" ALE na "filmie"!!!,
natomiast ja podalem jeden z setek znanych mi przypadkow z "realu" Shocked Shocked Shocked

Konkretnie ten przypadek dotyczyl "mlodej pracownicy"
"komuszego lajniaka" ktory to "szubrawiec donosiciel" bedac ordynatorem,
zrobil "za darmo" na zlecenie "innych lajniakowCrying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #32 : 2008-06-17, 20:37:04 »



Edytko czy Ty chcesz przez to powiedzie że z Twojej opowieści o kocie wyciągnąc można morał taki "aby zawsze głaskac własnego kota "A jeszcze jeżeli mu będzie miło to sama napewno skorzystac możesz z miłego Tobie jak i każdej kobiecie ugryzienia, które  może dac tylko te miłe zadowolenie  Very Happy
Cytuj

Spodobała Ci się moja opowieść o kocie?  Very Happy Oparta na faktach  Very Happy
Tak. Najlepiej głaskać własnego kota  Smile
Cieszę się ,że odzyskujesz poczucie humoru  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #33 : 2008-06-17, 20:40:46 »



zamiast np. ciecia cesarskiego "dokonal bezkarnie" wyciecia twojej macicy z jajnikami


Grizzly odpowiedz proszę,czy sądzisz ,że cesarskie cięcia można "robić hurtowo"?
I odpowiedz proszę,czy myslisz,że cesarskie cięcia nie niosą za sobą ryzyka wycięcia macicy przy okazji,bo akurat cesarskie ciecie zostało spartaczone?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #34 : 2008-06-17, 20:48:15 »

... I to nie u "komuszków" i nie dla idei, ale w Hameryce "for money" Cool...

A co to?  Jak "for money" to zawsze musi prowadzic do "patologii"? Cool Razz

Smiem twierdzic, ze raczej jak jest prawie "for free"
jak w "komuszej sluzbie zdrowia" to "real"  bardziej przypomina "filmowy dobry horror"  Cool Razz

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #35 : 2008-06-17, 20:53:52 »

...Grizzly odpowiedz proszę,czy sądzisz ,że cesarskie cięcia można "robić hurtowo"?
I odpowiedz proszę,czy myslisz,że cesarskie cięcia nie niosą za sobą ryzyka wycięcia macicy przy okazji,bo akurat cesarskie ciecie zostało spartaczone?...

Masz racje Cool Razz  Skoro "przy okazji" nie wypatroszyl watroby tylko "jajniki"
to w sumie wcale nie jest tak zle.  Razz Razz Razz

Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #36 : 2008-06-17, 21:00:04 »

"Nemocnica na skraju mesta" to zła była?. Teraz 50 korunek się płaci za podanie ręki i przychodnie świecą pustkami. W Polsce to myślę, że 10zł już by starczyło, aby "cudownie" narodek ozdrowiał, tylko się NFZ i "służba zdrowia" boi o swoje bezrobocie...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #37 : 2008-06-17, 21:07:14 »

Głupie żarty Grizzly.
Ja jestem po usunięciu macicy,bo "dobry lekarz" spartaczył cesarskie cięcie .
Na drugą dobę po cesarce dostałam gorączki i ta gorączka się utrzymywała i utrzymywała i lekarze twierdzili,że to dobrze ,ze gorączkuję,bo to oznacza,że mój organizm sie broni przed czymś,ale przed czym ,to już nie wnikali,choć wiem,że ten lekarz martwił się na swój sposób  Sad
Potem miałam omamy słuchowe i wzrokowe (nie znam się,ale chyba był jakoś podrażniony ukl. nerwowy) .Doszły objawy niedrożności jelit ,a oni nic nie robili.
W końcu z bezsilności mówie,że chce wyjść na właśne żądanie.Dopiero wtedy lekarz spytal mnie ,czy chce doprowadzić do tragedii??
W nastepnym dniu miałam konsultacje chirurgiczną (po 9 dnich od cesarki) ,okazało się po zdjęciu RTG,że mam niedrożność jelit i muszę być natychmiast operowana.
Byłam operowana na drugi dzień.Po otwarciu okazało się ,że miałam ropień macicy ,jako powikłanie po cesarskim cięciu i musieli usunąć macicę.
A po operacji ,podawano mi krew niezgodną  z czynnikiem Rh ,a ja go nie mam ,dobrze ze się wybudziłam i to dostrzegłam.
Dzięki Bogu tak się to zakończyło .

Więc te cesarskie cięcia ostatnio tak w modzie ,nie są takimi zwykłymi zabiegami nie niosącymi za sobą żadnego ryzyka utraty zdrowia ,czy życia.
Miałam okazję słuchać o tym audycji radiowej kilka miesięcy temu ,w której odpowiadał na pytania jakiś profesor z kliniki ginekologicznej bodajże w Krakowie.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #38 : 2008-06-17, 21:33:11 »

Dobry lekarz to taki, który spełnia oczekiwania pacjenta.
Pacjent chce tabletki, dostaje; kobieta nie się męczyć rodząc naturalnie - spoko, będzie cesarka.
Matka nie chce karmić piersią, a dziecko ma kolkę, nie ma sprawy - to z pewnością nietolerancja mleka krowiego, więc proszę karmić Nutramigenem (będzie na receptę z literką "P"), itd, itp.
Największe szanse na "bycie dobrym lekarzem" ma lekarz przymujący prywatnie. Zalecając do wykonania całą listę badań ( a pacjent jest ucieszony, bo dobry lekarz, diagnozuje) poleca iść po skierowanie do lekarza rodzinnego aby badania były "za darmo". W tej sytuacji "lekarz ubezpieczenia zdrowotnego" od razu jest na pozycji spalonej bo nie w stanie spełnić wszystkich oczekiwań pacjenta ...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Kim jest "dobry lekarz" ?
« Odpowiedz #39 : 2008-06-17, 21:47:35 »


 kobieta nie się męczyć rodząc naturalnie - spoko, będzie cesarka.

Własnie o tym miedzy innymi była mowa w tej audycji.
Ja nie miałam pojęcia o cesarce.Pierwszą córkę urodziłam siłami natury i drugą też tak chciałam ,ale nie wyszło.
Poszłam na KTG (jakieś elektroniczne) byłam tam może z pół godziny (nie pamiętam dokładnie) i weszedł lekarz jakiś i rozmawiał przez tel. komórkowy.
Trochę mnie to potem zaskoczyło,bo cały czas bębnili,że nie wolno używac komórek ,gdzie są elektroniczne urządzenia,bo mogą zakłócać ich działanie.
Po KTG lekarz oznajmia,że trzeba robić cesarskie cięcie  Shocked .
Duzo potem myślałam o tym ,może ta rozmowa telefoniczna miała wpływ na ten cały wynik KTG?
Może tak trzeba było?
Tego niestety się już nie dowiem,ale mam nauczkę teraz.Teraz jestem bardziej doświadczona i bardziej nieufna w stosunku do lekarzy.
A wtedy nie miałam z nimi nidgy do czynienia,nie znałam ich jako pacjent.W sumie to gówno wiedziałam.
Myślałam,że się zachodzi w ciąże,potem się chodzi 9 mies.,a potem się szczęśliwie rodzi i wychodzi szcześliwie do domciu i dzieciątko śpi ,je ,spi ,nie płacze, itd  Smile. Ale okazało się,że jest  zupełnie inaczej niz sobie wyobrażałam ,ale i tak jestem bardzo,bardzo szczęsliwa ,że tak się skończyło ,bo mogło gorzej .
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.