forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 13:38:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659738 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Podejrzenie choroby genetycznej a kolejna ciąża
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Podejrzenie choroby genetycznej a kolejna ciąża  (Przeczytany 17762 razy)
katka
Go


Email
Podejrzenie choroby genetycznej a kolejna ciąża
« : 2008-06-19, 23:19:37 »

Mam taki problem mam 29 l rok temu urodziłam dziecko.Dziecko jest okazem zdrowia za wyjatkiem.......kilku  plamek koloru kawy z mlekiem co jakis czas pojawia sie kilka nakrapian w tymze kolorze, ja mam koło 10 wieksych plam około 4 cm i kilkanascie małych nakrapian .Bylismy u roznych lekarzy z dzieckiem jedni mowia ze taki jegourok inny ze to moze byc Zsp Recklinhasena :(synek rozwija sie bardzo dobrze za wyjatkiem aktaru nigdy do tej pory powaznie nie chorował.Ja nie mam zadnych problemów ze zdrowiem gdyby nie te plamki u synka to nigdy w zyciu bym nie pomysłała ze te plamki cos znacza nigdy mi nie przeszkadzały.Mam porobione wszystkie badania łacznie z rezonansem i na nich niema zadnych zmian mogacych swiadczyc o tejze chorobie.A jednak paru lekarzy mnie niezle nastraszyło.i tu pojawia sie kilka pytan
1 czy DO  moze zachamowac ewentualna chorobe
2 Ile czasu mysiałabym stosowac diete aby zajsc w kolejna ciaze i urodzic zdrowe dziecko tn zeby nawet nie było podejrzenia choroby
3 Szczytem szczescia i najwiekszym dowodem na to ze dieta działa byłoby znikniecie plamek u synka czy jest taka szansa jesli bedzie na tej diecie
4 czy taka dieta u tak małego dziecka ostarcza wszystkich niezbednych składników
I jeszcze jedno na koniec mam 168 wzrostu teraz waze 70 kg a chciałabym wazyc tyle ile przed ciaza czyli 60 jak powinny wyglac proporcje dla mnie w niedługim czasie chciałaym miec drugie dziecko
Bede wdzieczna za odpowiedz
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Podejrzenie choroby genetycznej a kolejna ciąża
« Odpowiedz #1 : 2008-06-20, 07:46:33 »

Ponieważ choroba choroba Recklinghausena jest chorobą uwarunkowaną genetycznie nie ma możliwości wyleczenia jej dietą.
Mówiąc prościej dziecko dziedziczy ją po chorym rodzicu tak jak dziedziczy się po rodzicach np. kolor włosów czy kształt nosa.
A jak wiadomo dietą nie zmienimy np. koloru włosów.
Obecnie znane są już możliwości diagnostyki genetycznej. Każde podejrzenie choroby Recklinghausena powinno być weryfikowane właśnie badaniem w poradni genetycznej. Jeśli miałaś takie badania i one wykluczyły tę chorobę, to nie ma czym się martwić.
Odnośnie wagi - spoko, jedz tak aby czuć się dobrze i zgodnie z zasadami ŻO. Waga sama wróci do normy w odpowiednim czasie.
Odnośnie pytania nr 4, czyżbyś wątpiła w zalety ŻO?
Zapisane
katka
Go


Email
Odp: Podejrzenie choroby genetycznej a kolejna ciąża
« Odpowiedz #2 : 2008-06-20, 11:35:56 »

Ja wiem ze jesli ta choroba siedzi w nas to bedzie zawsze chodziło mi o to czy stosujac ta diete mozna nie dopuscic do jej rozwoju , a jelsi chodzi o bad gen to sa tylko w Stanach i 100% gwarancji nie daja. W diete nie watpie jestem po lekturze paru ksiazek Smile
Zapisane
katka
Go


Email
Odp: Podejrzenie choroby genetycznej a kolejna ciąża
« Odpowiedz #3 : 2008-06-20, 11:38:21 »

I jeszcze dodam to takie moje osobiste przemyslenia i moze sie myle czyt artykuł o chłopaku chorym na bielactwo miał wielkie białe plamy na ciele i po dwoch latach od przejscia na diete plamy znikneły ciało ma jednolita barwe a chyba bielactwo tez jest uwarunkowane genetycznie
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Podejrzenie choroby genetycznej a kolejna ciąża
« Odpowiedz #4 : 2008-06-20, 12:44:51 »

Ja wiem ze jesli ta choroba siedzi w nas to bedzie zawsze chodziło mi o to czy stosujac ta diete mozna nie dopuscic do jej rozwoju , a jelsi chodzi o bad gen to sa tylko w Stanach i 100% gwarancji nie daja. W diete nie watpie jestem po lekturze paru ksiazek Smile
Jeśli ta "choroba siedzi w Was" to dieta z pewnością złagodzi objawy, ale w 100% nie uchroni. Trudno też ocenić w ilu procentach uchroni - jest to sprawa indywidulna. Tak czy siak ŻO zawsze będzie działać pozytywnie.
Jeśli chodzi o bielactwo to rózne są jego przyczyny. Genetycznie uwarunkowany jest tzw. albinizm - czyli całkowity brak barwnika ( jasna skóra, białe włosy, różowa tęczówka oka). Tej choroby też nie da się wyleczyć dietą.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Podejrzenie choroby genetycznej a kolejna ciąża
« Odpowiedz #5 : 2018-07-09, 18:06:04 »

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 20 zapytaniami.