forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 07:13:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659533 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  wielkość jajeczek ;)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: wielkość jajeczek ;)  (Przeczytany 12930 razy)
przemo
Go


Email
wielkość jajeczek ;)
« : 2008-06-20, 18:02:34 »

Czy jest jakas różnica w składnikach odzywczych jajek od młodych i starych kur, co sie wiąze z ich wielkoscia?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #1 : 2008-06-20, 18:34:02 »

Czy jest jakas różnica w składnikach odzywczych jajek od młodych i starych kur, co sie wiąze z ich wielkoscia?

Stare "jojka" to juz nie to co mlode.  Cool Razz
Ale jak nie ma "mlodych" to i "podstazale siem hapnieRazz Razz Razz

Na "bezribiu" to i "donosiciel" moze zostac "zlotym cielcem",
a co dopiero "rak" co to moze robic za "rybe"  Shocked Cool Razz

Zapisane
maf
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #2 : 2008-06-20, 19:58:21 »

Czy jest jakas różnica w składnikach odzywczych jajek od młodych i starych kur, co sie wiąze z ich wielkoscia?
Ja to powiem tak, ze starsze kury, jako bardziej doswiadczone w produkcji jaj, znosza lepsze jaja Laughing
Malo tego, z praktyki (mojej) wynika, ze jak starsza kura nie zniesie jaja, to na nastepny dzien nadrabia norme i znosi jajo z dwoma zoltkami.
pozdr
maf (nieznany hodowca drobiu)
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #3 : 2008-06-20, 20:53:55 »

No właśnie, co z tymi jajkami? Zastanawiam się czy jajka z marketów są dobre w DO, przecież mięso z kórczaków jest straszne bo źle żywione to może i jajka też? Jecie je (są tańsze) ?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #4 : 2008-06-20, 21:03:57 »

No właśnie, co z tymi jajkami? Zastanawiam się czy jajka z marketów są dobre w DO, przecież mięso z kórczaków jest straszne bo źle żywione to może i jajka też? Jecie je (są tańsze) ?

Tak.Grizzly je takie jajka z "markietów"  Very Happy Bardzo sobie je chwali. Pisał swego czasu,że nie zamieniłby ich na żadne inne  Razz Razz Razz
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #5 : 2008-06-20, 21:51:01 »

No właśnie, co z tymi jajkami? Zastanawiam się czy jajka z marketów są dobre w DO, przecież mięso z kórczaków jest straszne bo źle żywione to może i jajka też? Jecie je (są tańsze) ?

Tak.Grizzly je takie jajka z "markietów"  Very Happy Bardzo sobie je chwali. Pisał swego czasu,że nie zamieniłby ich na żadne inne  Razz Razz Razz

Nie wiem czy to prawda co piszesz ale zabrzmiało jak tekst z dobrej komedi  Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #6 : 2008-06-21, 03:52:47 »

Czy jest jakas różnica w składnikach odzywczych jajek od młodych i starych kur, co sie wiąze z ich wielkoscia?

Stare "jojka" to juz nie to co mlode.  Cool Razz
Ale jak nie ma "mlodych" to i "podstazale siem hapnieRazz Razz Razz

Na "bezribiu" to i "donosiciel" moze zostac "zlotym cielcem",
a co dopiero "rak" co to moze robic za "rybe"  Shocked Cool Razz

Grizli czy Ten na" Bezrybiu" też ma jakiś imię i czy nie chodzi Tobie o te bezrybie z lat siedemdziesiątych
Bo jak się nie mylę w tym właśnie czasie też na wybrzeżu się mówiło że Ci to dopiero mają jaja i się niczego nie boją
Ale jak widac nie po wielkości jaj się dobrego patriote poznaje,a raczej jak On dzisiaj temu Narodowi swoją pychą ,pokazuje jak zwycięztwo przekuc
W własny interes - jednocześnie Kapitalistą się stając.
I  ten co z Przypadku jest bliżej koryta zapewni nie tylko sobie, ale i całej swojej rodzinie miejsce do leczenia tam gdzie  pacjęta nie w dupie mają.
Gdzie ten umęczony zagoniony w poszukiwanie swojego miejsca Naród swoją ignorancją bez żdnego szacunku dzisiaj wpędzają.


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #7 : 2008-06-21, 13:01:49 »


Nie wiem czy to prawda ...

Ależ owszem,owszem...
Wspominał też,że jak każdy szanujący się obywatel naszego kraju,zaraz po wypłacie "dziesiątego" "idzie na" "optymalnego" kurczaka z rożna właśnie do "markietu",a jak już napełni swój delikatny żołądeczek , który przyzwyczajony jest tylko do "elitarnych potraw",to wtenczas może spokojnie robić zakupy  Smile Razz Razz Razz

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #8 : 2008-06-21, 14:17:45 »

Czy jest jakas różnica w składnikach odzywczych jajek od młodych i starych kur, co sie wiąze z ich wielkoscia?

Stare "jojka" to juz nie to co mlode.  Cool Razz
Ale jak nie ma "mlodych" to i "podstazale siem hapnieRazz Razz Razz

Na "bezribiu" to i "donosiciel" moze zostac "zlotym cielcem",
a co dopiero "rak" co to moze robic za "rybe"  Shocked Cool Razz
Może spróbuj mi odpowiedziec dlaczego robisz uniki,i nie odpowiadasz czyżbyś bał się Tuskowej  agentury w spódnicy
Grizli czy Ten na" Bezrybiu" też ma jakiś imię i czy nie chodzi Tobie o te bezrybie z lat siedemdziesiątych
Bo jak się nie mylę w tym właśnie czasie też na wybrzeżu się mówiło że Ci to dopiero mają jaja i się niczego nie boją
Ale jak widac nie po wielkości jaj się dobrego patriote poznaje,a raczej jak On dzisiaj temu Narodowi swoją pychą ,pokazuje jak zwycięztwo przekuc
W własny interes - jednocześnie Kapitalistą się stając.
I  ten co z Przypadku jest bliżej koryta zapewni nie tylko sobie, ale i całej swojej rodzinie miejsce do leczenia tam gdzie  pacjęta nie w dupie mają.
Gdzie ten umęczony zagoniony w poszukiwanie swojego miejsca Naród swoją ignorancją bez żdnego szacunku dzisiaj wpędzają.


Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #9 : 2008-06-22, 11:21:46 »

sa dwie wazne zasady okreslajace wielkosc i jakosc jajek:
1. im starsza kura tym wieksze jajko
2. im mlodsza kura tyl lepsza jakosc jajka

tak mowi leksykon "jajeczny" w kraju, w ktorym spozycie jajek jest najwyzszy w Europie, srednio w przeliczeniu na jedna osobe / 240 jaj rocznie/.
Mowa tu oczywiscie o Danii.
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #10 : 2008-06-22, 13:21:24 »

W ostatnim roku zadalem sobie trudu i zapisywalem ilosc zniesionych jajek przez moje kury. Bylo tych jaj blisko dziewiec tysiecy. I tyle ich zjadla moja 4 - osobowa rodzina plus pies z kotem. Oni tez sa optymalni i tysiac jajek zjedli wlasnie oni a my reszte. Wcale nie odczuwamy wstretu do jajek bo jemy je na wszelkie sposoby. I co sadza o tym dunskie rekordy?
Tak dokladniej to zjedlismy moze ze 20% tej ilosci calych jajek a reszta to tylko zoltka. Bialka i skorupki wracaly z powrotem do kurnika.
Z pozdrowieniem
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #11 : 2008-06-22, 14:52:03 »

No coz Syriusz, jestem jedynym otymalnym w Danii, stratystyka nie bierze pod uwage duzej ilosci optymalnych w Polsce.
Ale ja ta statystyke naciagne, jem 7 zoltek dziennie, czyli okolo 210 jajek miesiecznie, czyli rocznie okolo 2500 jajek !!!

Widze, ze Twoja rodzina je podobnie.
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #12 : 2008-06-23, 13:51:07 »

No coz Syriusz, jestem jedynym otymalnym w Danii, stratystyka nie bierze pod uwage duzej ilosci optymalnych w Polsce.
Ale ja ta statystyke naciagne, jem 7 zoltek dziennie, czyli okolo 210 jajek miesiecznie, czyli rocznie okolo 2500 jajek !!!

Widze, ze Twoja rodzina je podobnie.

Na farmie mieszkam jjuz piaty rok. Kiedy przeprowadzilismy sie tutaj to musialem za jakis czas pojsc do doktorka na sprawdzenie mego stanu zdrowotnego, z racji ze jestem rencista.
Kiedy powiedzialem mu o moim zywieniu i ilosci spozywanych jajek to wyslal mne na wszelkie mozliwe badania. Zdziwil sie bardzo kiedy zobaczyl wyniki, ktore nie wykazaly niczego co podyktowaloby jakiekolwiek leczenie i plynace z tego korzysci. Minelo juz 2 lata i lada dzien dostane list z zaproszeniem na powtorzenie badan. Czuje sie dobrze i tym razem podziekuje mu za nadgorliwosc w dbaniu o moje zdrowie. Nie zamierzam naciagac podatnikow na moje badania, bo ja za nich nie place.
Pozdrawiam
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #13 : 2008-06-29, 11:54:56 »

Dr JK mówi, że żółtko w małym jajku zawiera większą objętość w stosunku co całości zawartej w skorupce niż w dużym.
Z tego wniosek, że małe jajka są dla nas bardziej przydatne. Zawieraja wiecej żółtka w jajku.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #14 : 2014-03-20, 17:46:03 »

Dr JK mówi, że żółtko w małym jajku zawiera większą objętość w stosunku co całości zawartej w skorupce niż w dużym.
Z tego wniosek, że małe jajka są dla nas bardziej przydatne. Zawieraja wiecej żółtka w jajku.

Słusznie, skuteczność jaj jest tym większa, im są one mniejsze. Confused  Gdy są. Sad
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #15 : 2014-03-20, 18:24:05 »

Dr JK mówi, że żółtko w małym jajku zawiera większą objętość w stosunku co całości zawartej w skorupce niż w dużym.
Z tego wniosek, że małe jajka są dla nas bardziej przydatne. Zawieraja wiecej żółtka w jajku.

Słusznie, skuteczność jaj jest tym większa, im są one mniejsze. Confused  Gdy są. Sad
Dokładnie odwrotnie, choć zależy o jakiej skuteczności mówimy...
Taki monogamiczny goryl ma bardzo małe, poligamiczny szympans bardzo duże, a człowiek pośrodku...
To jacy my jesteśmy jajcarze?
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #16 : 2014-03-20, 19:03:34 »

 Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: wielkość jajeczek ;)
« Odpowiedz #17 : 2014-03-21, 05:45:04 »

Dr JK mówi, że żółtko w małym jajku zawiera większą objętość w stosunku co całości zawartej w skorupce niż w dużym.
Z tego wniosek, że małe jajka są dla nas bardziej przydatne. Zawieraja wiecej żółtka w jajku.

Słusznie, skuteczność jaj jest tym większa, im są one mniejsze. Confused  Gdy są. Sad
..., choć zależy o jakiej skuteczności mówimy...
...

Właśnie. Sad Dobrze jak są, ... . Confused
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 19 zapytaniami.