forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:04:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Pasożyty - chorym pod rozwagę
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pasożyty - chorym pod rozwagę  (Przeczytany 27032 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #20 : 2008-08-07, 14:49:26 »

P.kangur polecam,jezeli chodzi o polepszenie stanu  sluzowki  korzystac z wyszukiwarki na tym  forum jak i  ze strony lekarki http://www.dietaoptymalna.com/

byc moze podczas lektury natknie sie pan na rzeczy,ktore moglby pan zastosowac u siebie. Smile


Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #21 : 2008-08-08, 02:43:54 »

A wiec GRAPEFRUIT-y i po roku good by hemoroidy.


Witam,


******DYWAGACJA***************
Najpierw na temat powyższego cytatu. Dzięki Tobie coś sobie doczytałem i od dzisiaj będę mówił tylko „witam” i „na razie” lub „do zobaczenia” by nie zahaczać o drugie przykazanie.

Rzuciłem okiem na posta i optymistycznie co pierwsze wpadło to ...„good by hemoroidy”....
Pierwsze skojarzenie było dziwne:
„good by nature”
w znaczeniu: „Are humans good by nature? Good by nature? Bad by nature?

Przeczytałem całość i złapałem kontekst, pomyślałem, że ja dla jasności napisałbym na pewno good bye hemoroidy, ale wczytałem się w źródło:
 
 http://www.thefreedictionary.com/good-by

I mi się rozjaśniło. Od dziś traktuję zwyczajne „cześć” jako niebezpiecznie bliskie do II przykazania i pozostanę przy swoim „Witam” „Pozdrawiam” Smile

I pomyśleć, że aż tyle wynikło z braku myślnika w good-by Smile
******DYWAGACJA***************

A teraz nieco o jedzeniu esencji jedzenia. Smile
Oto co zjadam dziennie.
Weglowodany z kaszy gryczanej, ziemniakow i kiszonej kapusty skropionej Virgin Olive Oil                 60g dziennie
Bialko zwierzece z baraniny, zoltek plus roslinne z powyzszych produktow                                        40g daziennie
Tluszcz z loju wolowego, baraniny i zoltek                                                                            150g-180g dziennie
Mikro i makroelementy z trawy morskiej (agar) kilka gramow dziennie gotowane z kasza
Zapomnialem jeszcze dodac, ze na kolacje zjadam 40g mozdzku baraniego. Mozg w suchej masie zawiera 60% tluszczu (co na to wszelkiej masci wege........) i jest najwieksza koncentacja DHA w organizmie.

Ja dla przykładu lubię uduszone na bardzo miękko kości z żeberek wieprzowych (no całych nie zjadam, interesuje mnie szpik i chrząstki nieco mięsa). Nie są to żeberka tylko to co nasi masarze uznają za „nieładne żeberka”, które nie mają kształtu pasków i mało mięsa i przez „normalnych” klientów kupowane są niechętnie.
Jedzenie jest pierwsza klasa, ale po maksymalnie trzech takich posiłkach pod rząd czuję właśnie w ślinie nadmierną koncentrację tego co najlepsze w smaku żeberek jest. Podejrzewam, że podobnie ma się sprawa z móżdżkiem baranim a także baraniną jako taką, zawiera ona ewidentnie (co każdy węchem wyczuwa) coś czego organizm ludzki nie zawiera, a może i nie za dobrze metabolizuje.

Zjawisko takie nie występuje przy zjadaniu mięsa wieprzowego typu karczek lub łopatka z dodatkiem smalcu – mogę to jeść niemalże bez końca w kolejnych posiłkach bez efektu kumulacji czegoś (wyczuwalne w smaku śliny).
Generalnie jak ślina ma smak to znaczy, że dobrze nie jest. Smile
Ja jak przedobrzę to zjadam sobie w ciągu całego dnia tylko kilka małych gotowanych ziemniaczków wgniecionych w połowę kostki smalcu wieprzowego lub tylko żółtka smażone na smalcu.

Jeszcze jeden przykład by bardziej rozświetlić co mam na myśli.

Można spróbować zjadać przez kilka kolejnych dni tylko cebulę jako węglowodany 67g węglowodanów z cebuli to aż 1 kilogram cebuli, plus do tego smalec i kawałek wieprzowinki lub żółtka by zachować proporcję.
Po kilku dniach (kilogramach) cebuli poczujesz, że masz jej serdecznie dosyć, co przy zjadaniu dziennie 450g ziemniaka (67g węglowodanów) + smalec i kawałek wieprzowinki lub żółtka nie występuje – można tak prawie bez końca, czasami urozmaicając podrobami wieprzowymi lub buraczkiem czy papryką czy ogórkiem.

Podsumowanie:

Są potrawy neutralne, które można jeść codziennie licząc tylko B T W i takie, które zawierają jakiś szczególny składnik, który nam się skumuluje i stworzy problemy.

Nieprzekonanym proponuję przez kilka kolejnych dni jako jedyne źródło węglowodanów wybrać sobie jedną z opcji:

- 900g Cebuli = 60g węglowodanów
- 400g Chrzanu = 60g węglowodanów
- 900g Papryczki Chili konserwowej = 60g węglowodanów
- 120g Pieprzu mielonego = może 60g węglowodanów

Z czego pewnie tylko Cebulę uda się jako-tako przyswoić Smile


Dla kontrastu – by żyło się lepiej. Smile
- 75g ryżu = 60g węglowodanów
- 250g ziemniaków + 0.5l piwa = 60g węglowodanów


Dla mnie mięsa aromatyczne (dziczyzna, baranina) oraz podroby typu móżdżek, szpik nie nadają się jako zasadnicze, codzienne źródło białka gdyż zawierają coś co organizm wydala z trudem co może prowadzić do kumulacji danego składnika i zakłócenia metabolizmu.

Takie tam luźne przemyślenia.

W zasadzie to dawni pasterze jedli nabiał w naturalnej proporcji do mięsa czyli tyle nabiału ile z danego stada uzyskano podzielić przez tyle mięsa ile ze zwierząt uzyskano. Powiedzmy przez rok. Na ale o to, to trzeba by bacę zapytać – takiego co dawne czasy pamięta.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #22 : 2008-08-08, 12:26:12 »

Cytuj
Generalnie jak ślina ma smak to znaczy, że dobrze nie jest.


Adam,prosze co to znaczy,
kiedy zachowuje sie ten smak i na jak dlugo i dlaczego,i  o co chodzi Confused
masz troche czasu zeby odpisac,?ja tak lubie czytac twoje wypowiedzi Razz

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #23 : 2008-08-08, 13:02:30 »

Cytuj
Ja jak przedobrzę to zjadam sobie w ciągu całego dnia tylko kilka małych gotowanych ziemniaczków wgniecionych w połowę kostki smalcu wieprzowego lub tylko żółtka smażone na smalcu.
ja mam rowniez takie dni,ze  zjadam weglowodany na sloninie,bez bialka,
dzien z minimalna iloscia weglowodanow powoduje u mnie  apatie,
dlatego nie wyobrazam sobie dnia  bez zjedzenia weglowodanow,tylko na tluszczu i bialku Confused
dlaczego tak sie dzieje???
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #24 : 2008-08-08, 14:00:34 »

...... pomyślałem, że ja dla jasności napisałbym na pewno good bye hemoroidy,......

Dobrze pomyslales, tak mialo byc.

Dla mnie mięsa aromatyczne (dziczyzna, baranina) oraz podroby typu móżdżek, szpik nie nadają się jako zasadnicze, codzienne źródło białka gdyż zawierają coś co organizm wydala z trudem co może prowadzić do kumulacji danego składnika i zakłócenia metabolizmu.


Zgadza sie , ze  te produkty maja specyficzny smak. Jak zostawisz mozg na dluzszy czas w lodowce bez zamrozenia, to on zacznie "zalatywac" ryba. Czy barany karmia ryba? Nie. Bo jest duzo trawy w Australii a baranow tez nie brakuje. A jak zabraknie trawy to taki baran zdycha, spychaja go w dol i zasypuja ziemia, bo sie nie oplaca go ratowac.
A wiesz dlaczego smierdzi ryba? Neurony i sperma maja najwieksza koncentracje omega 3 (DHA.) Blona neuronu zawiera  DHA. A moje przemyslenia sa takie. Jak zabraknie dostawy tego skladnika dla mozgu, to neurony nadrzedne zjadaja podrzedne i powstaja dziury w mozgu jak pokazuja zdjecia. Nastepuje kanibalizm. Ale Bruford sie smieje z mojego chlopskiego myslenia. A ja ot sobie mysle po swojemu. Jako inzynier, nie lekarz. Ten kwas przy utlenianiu sie zalatuje ryba. Olej rybny (nie mylic z tranem) tez zawiera DHA. Leczy sie nim wariatow. Najwieksza koncentacja tego kwasu jest w szarym miesie ryby. A jak taki opas, co wazy pol tony, zachoruje to co sie z nim dzieje? Veterynarz, antybiotyki i jak najszybciej do uboju, dopuki jeszcze zyje. Mie musze chyba tobie tlumaczyc dalej. A wieprzowina? W tym kraju nie ma swini z wolnego chowu. Taka swinia to musi siedziec w klatce, dostaje pozywienie naszpikowane antybiotykami, bo przeciez to bedzie strata jak zdechnie.
  Ostatnio wykryto w miesie baranim kwasy tluszczowe omega3. Naukowcy ubolewaja, ze mieso baranie jest za tluste, i zabrali sie za genetyczna modyfikacje baranow, tak jak zrobli to ze swiniami. Ciekaw jestem, czy po takiej modyfikacji barany zinteligentnieja, czy naukowcy zbaranieja. Cool
Bog Lewitow na pustyni karmil baranina przez 40 lat, "plankton" manna. To nie byla ofiara dla Boga. To byla ofiara dla kaplanow. Dlatego moje motto jest jak ponizej.
O smak sliny pyta Kodar. Mnie tez interesuje ten temat, bo bardzo czesto mam bardzo slodko w ustach, tak jakbym zazywal glukoze. 

Pozdr.
Kangur
[b]☛"Ogon, nerki i caly tluszcz z barana
to najswietsza rzecz dla Aarona kaplana"
[/b]  streszczenie Lev.VII.

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #25 : 2008-08-08, 18:44:37 »

Cytuj
Generalnie jak ślina ma smak to znaczy, że dobrze nie jest.

Adam,prosze co to znaczy,
kiedy zachowuje sie ten smak i na jak dlugo i dlaczego,i  o co chodzi Confused
masz troche czasu zeby odpisac,?ja tak lubie czytac twoje wypowiedzi Razz

To tylko moje obserwacje i próba ich ogarnięcia odrobiną technicznej logiki.
Precyzyjnego opisu zdarzeń w organizmie człowieka nie jestem wstanie wykonać.
Może ktoś z praktykujących lekarzy lub doradców żywieniowych coś wie na ten temat.


Pytanie brzmi:
Nietypowy posmak w ustach długo po posiłku, przyczyny i znaczenie dla rozpoznawania błędów dietetycznych.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #26 : 2008-08-08, 22:01:30 »

Z cytrusami proszę nie przesadzać. Grejfruty, cytryny etc. Łuszczyca, skóra słuzówki jak chorują to cytrusy mają  w tym swój udział. Patrz porady lekarki. Pozdrawiam.Sylwia.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #27 : 2008-08-09, 03:03:14 »

Kangur, w jakiej czesci tej przecudnej krainy mieszkasz?
Ja nie daleko Bundaberg.
Pozdrawiam

Jak przeczytalem twoj post, w ktorym podales cene benzyny, to wiedzialem ze gdzies jestes w Queensland. W tym stanie rzad stanowy nie nalozyl jescze podatku na benzyne. Dlatego benzyna tu jest tansza niz w innych stanach. Jestes blisko Budaberg. To aktualnie czesto wymieniane miasto w tutejszych mediach. Chirurg o nazwisku Patel urzadzil sobie jatke w tamtejszym szpitalu. Pracowal biedak na przerob. Im wiecej operacji, przewaznie nie potrzebnych, tym wieksza kasa. Zwiazki zawodowe pomogly mu uciec do USA. Austarlijska policja zaczela go scigac. Dorwali go w USA i juz jest w Brisbane. Kosztowalo to podatnikow ponad milion dolarow.
Ciekawe czy go wsadza do ciupy, czy tylko pozbawia prawa wykonywania zawodu. Jest oskarzony o dwa zabojstwa i wiele innych przestepsw na pacjentach.
Przez 23 lata mieszkalem w Brisbane. Teraz mieszkam w Goodna. To jest jedna ze wschodnich dzielnic Ipswich. Do Bundagerg z Brisbane jest tylko 250km.
Jak pracowalem w Mount Isie to na swieta do Brisbane jezdzilem samochodem. To jest "tylko' 1800km w jedna strone. Znajomy robil te trase w jeden dzien.
Na tej trasie zaplacilem mandat ze przekroczenie szybkosci. Jak dotad jedyny mandat. Droga prosta i rowna wiec przylozym 160km/godz. Widzacz z daleka luk zwolnilem troche. A tu z przciwka samochod policyny mroga swiatlami. Zatrzymalem sie. Odsunalem szybe i roj much wpadl do wnetrza samochodu. Pyta mni, czy wiem za co zostalem zatrzymany. Odpowiadam ze nie bardzo. Pyta czy wiem jaka tu jest dozwola szybkosc.
 Odpowiadam 110.
   -A ile jechales.
  - Troche ponad to
   -czy chcesz zobaczyc ile ponad to
   - nie, nie chce
   -19 ponad to
Wypisal mandat na 120 dolarow i odjeli mi 4 punkty na rok z mojego prawa jazdy. Jak odejma 12 punktow, to tracisz prawo jazdy i musisz zdawac egzamin, aby go odzyskac. To sie stalo 200km-rowej trasie miedzy dwoma miejscowosciami. Tylko dwa samochody. Moj i policyjny.

Co do koperku, to rzeczywiscie tu rosnie ale tylko zima, bo latem zjedza go mszyce. W tutejszych sklepach nie moge znalezc nasion. Raz znalazlem na rynku. Kupilem wszystko nie wiele tego bylo. Dzis wrocilem z rynku, jezdze tam po jajka. Koperku nie bylo.Teraz zima sie konczy (byla jedna z najzimniejszych za moich czasow).
W nocy temperatura spadala nawet do +1C. Ci co czytaja to w Polsce to sie smieja. A dla nas to jest bardzo zimno. W domach nie ma systemow ogrzewczych.
Chyba ze ktos ma klimatyzacje albo kominek. Wiekszosc starych domow jest posadowiona na slupkach, tak ze od ziemi oddziela tylko deska podlogowa.
Konstrukcja domu to szkielet drewniany lub stalowy obity z zewnatrz deskami (lub oblozony ceglami), a od wewnath plytami gipsowymi.

Pozdr
Kangur

☛"Ogon, nerki i caly tluszcz z barana
to najswietsza rzecz dla Aarona kaplana"
   streszczenie Lev.VII.



Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #28 : 2008-08-10, 14:10:00 »

Witaj Kangur
Wlasnie odpisalem Ci prywatnie
WSczoraj bylem na markiecie w Gin Gin i widzialem sporo koperku w doniczkach.
Za kilka ziarenek, ktore wykielkowaly chcieli ponad $2. Ja swoje wysieje na poczatku wrzesnia razem z polskimi ogorkami i tez wyrosna.
Pozdrawiam
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #29 : 2008-08-11, 13:27:38 »

WSczoraj bylem na markiecie w Gin Gin i widzialem sporo koperku w doniczkach.
Za kilka ziarenek, ktore wykielkowaly chcieli ponad $2. Ja swoje wysieje na poczatku wrzesnia razem z polskimi ogorkami i tez wyrosna.
Pozdrawiam

 Jak nie masz juz wysianego, to nasion sie nie doczekasz. Wszysko zje mszyca jak przyjdzie goraczka. Wiem z wlasnego doswiadczenia. Zostaw troche nasion na przyszly rok. I pamietaj o wysianiu przed tutejsza EKKA. EKKA to jest odpowiednik polskich dozynek. Tak sie to nazywa w tym stanie. Kazdy stan ma swoja nazwe na to swieto. To jest dzien wolny od pracy zawsze w druga srode sierpnia.(w Queensland)

Pozdr
Kangur

☛"Ogon, nerki i caly tluszcz z barana
to najswietsza rzecz dla Aarona kaplana"
    streszczenie Lev.VII.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #30 : 2008-08-12, 18:47:00 »

Chodzi o to,że jesli wysciłóka wszystkich narządów wewnętrznych jest dobra to takie coś jak pneumokoki nie może zaszkodzić i

Dokladnie Sylwia.
Świat naprawiamy .. od siebie. Nie zmienimy myślenia szefów firm farmaceutycznych, możemy spowodować mniejsze zapotrzebowanie na leki.
I wtedy oni pomyslą CO MAM SPRZEDAĆ.
Kangur,
z opisanymi przez Ciebie dolegliwościami jadałabym tylko ziemniaki jako główne W, też warzywa inne. Nie kaszę gryczaną.
Jadanie produktów mlecznych co tydzień (cały czas stosując DO w dni śmietanowo-serowe i inne) i powyższe (W gł u Ciebie z ziemniaków) powinno zlikwidować nadmierną wydzielinę.
Warto Kangur 3 x w tyg kończyć jedzenie o 16.30. Też pomaga.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #31 : 2008-08-13, 08:57:33 »

Kangur,
z opisanymi przez Ciebie dolegliwościami jadałabym tylko ziemniaki jako główne W, też warzywa inne. Nie kaszę gryczaną.
Jadanie produktów mlecznych co tydzień (cały czas stosując DO w dni śmietanowo-serowe i inne) i powyższe (W gł u Ciebie z ziemniaków) powinno zlikwidować nadmierną wydzielinę.
Warto Kangur 3 x w tyg kończyć jedzenie o 16.30. Też pomaga.


Dzieki. Oczywiscie to zastosuje.

Kangur

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #32 : 2014-11-30, 20:17:57 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #33 : 2014-12-12, 18:38:05 »

Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Pasożyty - chorym pod rozwagę
« Odpowiedz #34 : 2015-10-05, 16:16:13 »

http://stooq.pl/n/?f=995970&c=1&p=0

Ekspert: problem chorób pasożytniczych dotyczy 2 mld ludzi; gigantyczne wyzwanie

Cytuj
William C. Campbell i Satoshi Omura za odkrycia dotyczące nowej metody leczenia zakażeń wywołanych przez pasożytnicze nicienie, oraz Youyou Tu za odkrycia dotyczące nowych sposobów leczenia malarii - otrzymali Nobla 2015 w dziedzinie medycyny i fizjologii.




Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 20 zapytaniami.