forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 07:08:40

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660294 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!  (Przeczytany 55384 razy)
agmar114
Go


Email
Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« : 2008-06-30, 11:06:33 »

Czy ktoś wie jak prawidłowo w praktyce powinna wyglądać równowaga kwasowo-zasadowo na diecie optymalnej? Mam z tym niestety problem. Czy trzeba tak ułożyć dzienny jadłospis aby bilans wyszedł neutralny, czy też powinna być przewaga zasadowa lub też dopuszczalna jest lekka przewaga kwasowa? Rozumiem, że chodzi o to aby do każdego posiłku były jakieś warzywa. Niestety produkty zalecane w DO są bardzo zakwaszające mam na myśli np. żółtka, mięso, podroby, sery. Trudno jest tak zrównoważyć jadłospis aby bilans kwasowo-zasadowy był neutralny. Jeden z lekarzy optymalnych zalecił mi miesięczną kurację odkwaszającą w postaci 8 żółtek dziennie, 20 dag buraków, 15 dag różnych warzyw /np. marchewka, brokuły/, 15 dag ziemniaków i 4 dag tłuszczu. Daje to tylko 26g białka co prawda tego najlepszego i do tego ok. 60g węglowodanów. czy nie uważacie, że to za mało białka /mam 168 cm wzrostu i nadwagę/ i za dużo węgli w stosunku do białka? Jutro minie trzeci tydzień jak tak jem i w drugim tygodniu zaczęło się złe samopoczucie, wraca alergia, którą udało mi się podleczyć, nasiliło się wypadanie włosów, schudłam tylko dwa kilo a obiecywano mi ok 8 kg. Od dziś postanowiłam ograniczyć żółtka do 5 sztuk i dodać więcej białka ser / mięso i zobaczyć jak będę się czuła. Mam nadzieję, że lepiej. Jak jecie aby ustrzec się zakwaszenia? Czy ktoś wie skąd wziąść wskaźniki kwasowo zasadowe oprócz tych, które są na stronie dobradieta.pl, szukałam w sieci ale nic nie mogę znaleść. Czy nie uważacie, że dieta optymalna jest z natury zakwaszająca?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #1 : 2008-06-30, 13:12:03 »

Czy ktoś wie jak prawidłowo w praktyce powinna wyglądać równowaga kwasowo-zasadowo na diecie optymalnej? Mam z tym niestety problem. Czy trzeba tak ułożyć dzienny jadłospis aby bilans wyszedł neutralny, czy też powinna być przewaga zasadowa lub też dopuszczalna jest lekka przewaga kwasowa? Rozumiem, że chodzi o to aby do każdego posiłku były jakieś warzywa. Niestety produkty zalecane w DO są bardzo zakwaszające mam na myśli np. żółtka, mięso, podroby, sery. Trudno jest tak zrównoważyć jadłospis aby bilans kwasowo-zasadowy był neutralny. Jeden z lekarzy optymalnych zalecił mi miesięczną kurację odkwaszającą w postaci 8 żółtek dziennie, 20 dag buraków, 15 dag różnych warzyw /np. marchewka, brokuły/, 15 dag ziemniaków i 4 dag tłuszczu. Daje to tylko 26g białka co prawda tego najlepszego i do tego ok. 60g węglowodanów. czy nie uważacie, że to za mało białka /mam 168 cm wzrostu i nadwagę/ i za dużo węgli w stosunku do białka? Jutro minie trzeci tydzień jak tak jem i w drugim tygodniu zaczęło się złe samopoczucie, wraca alergia, którą udało mi się podleczyć, nasiliło się wypadanie włosów, schudłam tylko dwa kilo a obiecywano mi ok 8 kg. Od dziś postanowiłam ograniczyć żółtka do 5 sztuk i dodać więcej białka ser / mięso i zobaczyć jak będę się czuła. Mam nadzieję, że lepiej. Jak jecie aby ustrzec się zakwaszenia? Czy ktoś wie skąd wziąść wskaźniki kwasowo zasadowe oprócz tych, które są na stronie dobradieta.pl, szukałam w sieci ale nic nie mogę znaleść. Czy nie uważacie, że dieta optymalna jest z natury zakwaszająca?

Wskażniki takie czyli Paski możesz nabyc w Każdej aptece,ale jezeli moge dodac swoją uwage bo jest to temat rzeka ,to na początku diety możesz dodawac produkty alkalizujące np jezeli pijesz kawkę to daj do niej śmietankę,buraczek czerwony jest też alkaljzujący,jako dodatek do drugiego dania ,albo do zup,itp.Mozesz też znależc w google produkty zakwaszające i alkalizujące,ale zazwyczaj dobrze ułożony jadłospis optym,alny powinien zapewnic zrównowarzenie kwasowości .A jeżeli chciałbys sprawdzic swoją równowagę kwasowo zasadową w krwi to można to wykonac w labolatorium medycznym badanie nazywa się gazometria krwi tam masz dokładny wynik wszystkich parametrów,i często różni się od pasków.Gdyż wynik z moczu a z krwi różnią się. gazometria wykonasz bez skierowania opłata 11zł. i masz dokładny wynik ale jak widzę Ty po dwóch tygodniach martfisz się o zakwaszenie a ja myślę że Twój organizm się przestraja i wtym okresie tak możesz się czuc.Poczekaj i stosuj się do tego co zalecił Tobie lekarz optymalny,a jak minie miesiąc zaczniesz odczówac poprawę ,u jednego ten okres  przebiega
bezobjawowo a u innego są pewne niedogodności ale musisz Pamietac że każdy organizm jest inny.
Zapisane
agmar114
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #2 : 2008-06-30, 14:02:48 »

Dziękuję Jurku za odpowiedź. Zobaczę czy u mnie na rejonie można zrobić takie badanie i jeśli tak to zrobię. Co do okresu przestrojenia to mam już to raczej za sobą bo zaczęłam od marca i jest to już moje drugie podejście do diety /wcześniej byłam już na niej 1,5 roku/. Chyba, że masz na myśli przestrojenie jako wychodzenie organizmu z zakwaszenia. Moje objawy to brak chudnięcia mimo dokładnego stosowania diety, mocne wypadanie włosów, szara, ziemista cera, uczucie zmęczenia, brak ochoty do robienia czegokolwiek, sucha, swędząca skóra, pękające pięty oraz sucha o strukturze tarki skóra pod piętami i stopami, bardzo suche i szorstkie opuszki palców rąk. Podstawowe badania morfologiczne w normie. Po analizie mojego jadłospisu i podaniu objawów zdiagnozowano zakwaszenie. Dlatego tego się trzymam. Z twojej odpowiedzi rozumiem, że trzeba dążyć do zerowego bilansu kwasowo-zasadowego?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #3 : 2008-06-30, 14:32:06 »

Dziękuję Jurku za odpowiedź. Zobaczę czy u mnie na rejonie można zrobić takie badanie i jeśli tak to zrobię. Co do okresu przestrojenia to mam już to raczej za sobą bo zaczęłam od marca i jest to już moje drugie podejście do diety /wcześniej byłam już na niej 1,5 roku/. Chyba, że masz na myśli przestrojenie jako wychodzenie organizmu z zakwaszenia. Moje objawy to brak chudnięcia mimo dokładnego stosowania diety, mocne wypadanie włosów, szara, ziemista cera, uczucie zmęczenia, brak ochoty do robienia czegokolwiek, sucha, swędząca skóra, pękające pięty oraz sucha o strukturze tarki skóra pod piętami i stopami, bardzo suche i szorstkie opuszki palców rąk. Podstawowe badania morfologiczne w normie. Po analizie mojego jadłospisu i podaniu objawów zdiagnozowano zakwaszenie. Dlatego tego się trzymam. Z twojej odpowiedzi rozumiem, że trzeba dążyć do zerowego bilansu kwasowo-zasadowego?

Tak się składa ze równowaga kwasowo zasadowa powinna znależc się w widełkach od 7,385 -7,450 jak widac jest to mała tolerancja dotycz to krwi.Ale myślę żeby ją zaburzyc to
napewno nie w ciągu jednego posiłku tylko długotrwałego niezbilansowanego żywienia ,myślę że po zapoznaniu się z artykułami zakwaszającymi i alkal9izującymi.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #4 : 2008-07-01, 00:38:21 »

Mylenie pojęć. Prawie każdy na DO czy nie na DO ma pH prawidłowe.
Zakwaszenie - wg Twojego (czy jakiegoś opartego na "med. natur.") myślenia stan zapalny, rzeczywiście łaknie on wapnia. Dieta "zasadotwórcza" wg med chinskiej to dieta biorąca pod uwagę warzywa. Długowieczni wg tych kryteriów jadają lekko zasadotwórcze potrawy.
Inaczej powinnaś zadać ptyanie. Np. chcę schudnąć, ważę tyle i tyle, na razie jadam to i tamto, wcześniej siedziałam w serach i chlebie i mam tyle lat. Inaczej się odchudza młodzież inaczej dorosłych. Inaczej Tych z nadwagą 20kg inaczej tych, którzy chcą sobie z BMI 22 zrobic 19,5. Te wiadomości są po to by dać Ci gwarancję schudnięcia i zlikwidować możliwy/ewentualny efekt jojo.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #5 : 2008-07-01, 14:24:12 »

Mylenie pojęć. Prawie każdy na DO czy nie na DO ma pH prawidłowe.
Zakwaszenie - wg Twojego (czy jakiegoś opartego na "med. natur.") myślenia stan zapalny, rzeczywiście łaknie on wapnia. Dieta "zasadotwórcza" wg med chinskiej to dieta biorąca pod uwagę warzywa. Długowieczni wg tych kryteriów jadają lekko zasadotwórcze potrawy.
Inaczej powinnaś zadać ptyanie. Np. chcę schudnąć, ważę tyle i tyle, na razie jadam to i tamto, wcześniej siedziałam w serach i chlebie i mam tyle lat. Inaczej się odchudza młodzież inaczej dorosłych. Inaczej Tych z nadwagą 20kg inaczej tych, którzy chcą sobie z BMI 22 zrobic 19,5. Te wiadomości są po to by dać Ci gwarancję schudnięcia i zlikwidować możliwy/ewentualny efekt jojo.

Pani Ewo niewiem skąd u Pani takie przekonanie że nie ma tematu zakwaszenia organizmu na DO. Ja nie biorę pod uwagę moich danych bo ja niestety zawsze miałem z tym problem i
zanim sam nie zadbałem o zastosowanie takich potraw aby neutralizowały zakwaszenie to zawsze miałem z tym problem teraz chociaż jestem niewydolny oddechowo to też moje PH
mieści się w widełkach.AQle było i inaczej,dlatego odważyłem się odpowiedziec w tym temacie,ale w tym punkcie który dotyczył jak zmierzyc czy organizm jest czy nie jest zakwaszony.
Wiem że można by było i nie mierzyc i życ w nieświadomości,ale są na DO i tacy co,robią sobioe wyniki nie tylko PH. ale i HDL ,LDL .Czy im też należy odpowiadac że nie muszą tego robic
Napewno Pani wie że za każdy z tych wyników trzeba dzisiaj płacic ,jezeli chcą płacic i miec potwierdzenie tego w wynikach to po co im tego zabraniac.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #6 : 2008-07-01, 17:40:25 »

Pani Ewo niewiem skąd u Pani takie przekonanie że nie ma tematu zakwaszenia organizmu na DO.
Cytuj

To nieprawda DO to jedyna stosunkowo zdrowa dieta.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #7 : 2008-07-01, 20:49:29 »

Pani Ewo niewiem skąd u Pani takie przekonanie że nie ma tematu zakwaszenia organizmu na DO.
Cytuj

To nieprawda DO to jedyna stosunkowo zdrowa dieta.

Przecież ja tego nie neguję sam ją stosuję już 7 lat .Ale jeżel iPani ma takie mocne przekonanie o tym że na DO. nie moze się zdażyc że organizm jest zakwaaszony
to ja mam wyniki swojego Ph robione przy gazzometrii co trzy tygodnie,bo to warunkuje u mnie ilośc podawanego tlenu a przy gazometrii jest również PH.
miałem okresy że ph moje wykazywało zakwaszenie i wiem że modernizacją swojego menu doprowadziłem że od trzech lat zawsze mieści się w normie.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #8 : 2008-07-01, 22:13:04 »

Myslę,ze to powinno rozwiać wszelakie wątpliwości ;



"http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Cyt:
"Żaden organizm nie potrafi zapewnić sobie tak idealnego składu chemicznego spożywanych pokarmów, aby wszystkie jego komórki tkanki otrzymywały zawsze tylko to, co jest dla nich najlepsze, tj. najlepsze składniki budulcowe i najlepszą energię, i w takiej ilości, w jakiej organizmowi jest to potrzebne. Dlatego odżywianie się człowieka jest kompromisem między tym, co jest, a tym, co być powinno. Chodzi o to, aby to, „co jest”, było jak najbardziej zbliżone do tego, „co być powinno”.
(...)
"Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich reakcji organizmu."


I tak jest, ze wszelkimi tego konsekwencjami... Cool
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #9 : 2008-07-02, 00:54:06 »

Jurek, zawsze może być lepiej.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #10 : 2008-07-02, 07:03:28 »

Jurek, zawsze może być lepiej.

I tu się zgadzam Dlatego poszukuje a na horyzoncie moich poszukiwań już dzisiaj widzę szansę a są nią komórki macierzyste.
Odpowiedż mojego pulmunologa na temat szans aby moje płuca zaczęły działac jak należy jest tylko przeszczep płuc ,ale niestety ja jestem już za stary chociaż mam dopiero 62lata a gdzie jeszcze do wieczności, niestety nie kfalifikuję się aby otrzymac płuca od dawcy. Ale komórki są moją szansą .Ale to już w innym temacoie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #11 : 2008-07-02, 07:16:07 »

aby moje płuca zaczęły działac jak należy jest tylko przeszczep płuc

Zatem wg przekonań twoich niech się stanie.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #12 : 2008-07-02, 07:36:10 »

aby moje płuca zaczęły działac jak należy jest tylko przeszczep płuc

Zatem wg przekonań twoich niech się stanie.

Ale zanim, się to stac może muszą zaistniec do tego warunki,i etyka nie powinna brac góry nad życiem i zdrowiem tam gdzie nie musi.
a do tego czasu już parę ładnych lat ratuję się DO.i jak widac ciągle dowiaduję się coś nowego,co może mi pomóc,za co i Pani dziękuję jak wszystko jest dla mnie jasne to stosuję się doi nich.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #13 : 2008-07-02, 18:01:22 »

Jurek, nie zrozumiales, co Lekarka chciala Ci przekazac Sad

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #14 : 2008-07-02, 18:40:46 »

Nie zrozumiał.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #15 : 2008-07-02, 19:09:19 »

Jurek, nie zrozumiales, co Lekarka chciala Ci przekazac Sad


A dlaczego tak sądzisz ja zrozumiałem wszystko a nawet podziękowałem cóż jeżeli był jeszcze jakiś inny przekaz w tym co czytałem. To może trochę jaśniej bo może byc że mój mózg nie wszystko wlot chwyta
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #16 : 2008-07-02, 19:20:47 »

Będziesz chwytał.
Wg przekonań - tzn - to jest twoje przekonanie, że TYLKO komórki macierzyste Cię wyleczą. Tak piszesz. Twoje słowa.
Ja sie z tym nie zgadzam. Mam prawo. Moja wola. Twoją sprawą jest wybierać metodę leczenia.
Zakumałeś, bo przestałeś jeść pr. mleczne codziennie. I glutenowe  Smile. Brawo. Zobaczysz więcej "cudów".
Stosuj dalej DO. Są osoby, które MYŚLĄ, że nie doradzam DO. Są w błędzie.
Bezrozumie jest PRAWIE powszechne. Prawie robi dużą różnicę.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #17 : 2008-07-02, 19:41:28 »

Czasami 2 x tłumaczę i potem trzeci, aż serce ściska jak delikwent/ka nie rozumie.
Nie wciskam na siłę swoich 3 groszy, boli jednak mnie jak sobie żyje dalej z chorobą...
Jak weszłam na forum wartało od razu spróbować co doktórka ma do zaoferowania, tym bardziej że rotowanie zbóż i pr. mlecznych nie koliduje z DO.
Daniel, nieprzyjemny zapach z ust - daję gwarancję u osób na NIE DO że za 7-10- dni ustąpi. Zalecam rotowanie mlecznych.
Więcej poradniani pacjenci zwykle nie są w stanie zrozumieć.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #18 : 2008-07-02, 19:48:56 »

Tak właśnie się stało i zapach z ust zniknął, co potwierdziła moja żona. Odstawiłem całkowicie mleczne i z własnego wyboru  ich nie zjadam. Czasami przemycą się z konieczności, bo muszę czasami zjadać coś czego normalnie bym nie zjadł, ale nie wypada odmówić. W rodzinie tylko ja jestem na DO.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #19 : 2008-07-03, 12:14:33 »

Będziesz chwytał.
Wg przekonań - tzn - to jest twoje przekonanie, że TYLKO komórki macierzyste Cię wyleczą. Tak piszesz. Twoje słowa.
Ja sie z tym nie zgadzam. Mam prawo. Moja wola. Twoją sprawą jest wybierać metodę leczenia.
Zakumałeś, bo przestałeś jeść pr. mleczne codziennie. I glutenowe  Smile. Brawo. Zobaczysz więcej "cudów".
Stosuj dalej DO. Są osoby, które MYŚLĄ, że nie doradzam DO. Są w błędzie.
Bezrozumie jest PRAWIE powszechne. Prawie robi dużą różnicę.


Pani Ewo ja nie mam zamiaru zmieniac DO ,mam nadzieję ze doświadczę i tego "Cudu"który mi Pani zwiastuje
A ja nadal będę poszukiwał możliwości otrzymania "komórek MACIERZYSTYCH.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.