forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-23, 00:48:00

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
662030 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!  (Przeczytany 56462 razy)
grizzly
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #40 : 2008-07-05, 19:35:01 »

...zaczynam od jutra czyli soboty...

Jurek tylko bez "sciemy"
"niema to tamto" - wal smialo co bedzie sie dzialo.  Cool Razz

Radze obserwowac "wielkosc zapotrzebowania" na "tlen z butli"
podczas tego "eksperymentu klinicznego" Cool

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #41 : 2008-07-05, 21:00:23 »

Ok. dobrze kumasz.
Na wieczór (albo po 3 dniach - zbiorczo) czekamy na relację.

Pani Ewo podaje dzisiejszy dzień na samych żółtkach:
śniadanie godz.  6,30                              B      -  T    - W
żóltka 5szt =110gr X15,5         17    -   30  -  O,4
SMALEC    =30GR                    -      -  33    -   -
SŁONINA   =20GR                    0,5  -  17,8     -
    -----------------------------------------------------------------------   
                 160gr                  17,5 -    80,8 -  0,4
-----------------------------------------------------------------------------

obiad   godz 14,30
żltka  7szt  150grx 15,5                    23,2  -  42,3  -   0,5
smalec          20gr                   -                   19,8    -    -
---------------------------------------------------------------------------------
              170gr            -                  23,2 -   62,1  -  0,5
--------------------------------------------------------------------------------------

kolacja  godz  20,30 
żółtka      5 szt 100gr                        15,5  -   28,2  - 0,3
smalec              20gr                          -      -   19,8   -
słonina               20gr                          -     -   17,8   -
--------------------------------------------------------------------------------------                           
                     140gr                        15,5  -   65,8  -0,3
------------------------------------------------------------------------------------

RAZEM śniadanie + obiad+ kolacja        B-57,1     T-208,7   W-1,2
Zjadłem 17 szt żóltek weglowodany liczone z żółtek przyjęto w 100gr 0,3 W.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #42 : 2008-07-06, 09:07:56 »

Słońce, Jurek, miałeś jeść też W i zachować BTW.
Ale dobrze się stało.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #43 : 2008-07-06, 09:35:12 »

Dobrze się stało bo: znaczne zmniejszenie W jest w stanie zlikwidować reakcję z odstawienia (na 3 dobe na wieczór). Zawsze się jej troche obawiam, dlatego w książce na str 225 zaleciłam, że szkodliwosci mogą być jedzone co 3 dni, a w poprzednich rozdziałach o eliminacji-prowokacji jest minimun 4 dniowy interwał przerwy.
Zjedzenie szkodliwości (tej ze strony 227) w dniu szczytu reakcji odstawienia, czyli na 3 dobę LIKWIDUJE JĄ. Zatem porada ze str. 225 (co 3 dni) ma na celu możliwą sytuację, w której nasila się choroba (na 3 dobe na wieczór) i zjedzenie sera - likwiduje jej objawy.
Nie jedz mi Jurek tylko masła.
Pisz co jesz, W - masz w postach wyżej, T - też, B - jakie chcesz byle nie ser, śmietana, mleko, masło (tu też są drobiny białek - opaźniają wystąpienie poprawy).
Codziennie wieczór mierz tętno i oddech i podawaj je w postach. Oczekuję zdecydowanej poprawy od 4 doby, która to poprawa będzie kontynuowana.
Sobotni dzień postu (tak czasami nazywam dzień bez W, tak nazywam DO z zapotrzebowaniem kalorycznym poniżej 1000) mam nadzieję nie wyrządził Ci krzywdy.
Odezwij się.
Drobiny białek mlecznych są istotne (sprawdzanie etykiet !; w zależności od stopnia zaśmiecenia) w posilkach przez 6 tyg do  6 mc. Potem nie zwracam na nie uwagi.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #44 : 2008-07-06, 10:32:17 »

Dobrze się stało bo: znaczne zmniejszenie W jest w stanie zlikwidować reakcję z odstawienia (na 3 dobe na wieczór). Zawsze się jej troche obawiam, dlatego w książce na str 225 zaleciłam, że szkodliwosci mogą być jedzone co 3 dni, a w poprzednich rozdziałach o eliminacji-prowokacji jest minimun 4 dniowy interwał przerwy.
Zjedzenie szkodliwości (tej ze strony 227) w dniu szczytu reakcji odstawienia, czyli na 3 dobę LIKWIDUJE JĄ. Zatem porada ze str. 225 (co 3 dni) ma na celu możliwą sytuację, w której nasila się choroba (na 3 dobe na wieczór) i zjedzenie sera - likwiduje jej objawy.
Nie jedz mi Jurek tylko masła.
Pisz co jesz, W - masz w postach wyżej, T - też, B - jakie chcesz byle nie ser, śmietana, mleko, masło (tu też są drobiny białek - opaźniają wystąpienie poprawy).
Codziennie wieczór mierz tętno i oddech i podawaj je w postach. Oczekuję zdecydowanej poprawy od 4 doby, która to poprawa będzie kontynuowana.
Sobotni dzień postu (tak czasami nazywam dzień bez W, tak nazywam DO z zapotrzebowaniem kalorycznym poniżej 1000) mam nadzieję nie wyrządził Ci krzywdy.
Odezwij się.
Drobiny białek mlecznych są istotne (sprawdzanie etykiet !; w zależności od stopnia zaśmiecenia) w posilkach przez 6 tyg do  6 mc. Potem nie zwracam na nie uwagi.

Proszę Bardzo jak ważne jest aby się zrozumiec ja zrozumiałem że ten pierwszy dzień eksperymentu  z modernizacją lub jak kto woli ustawieniem DO  przez Panią w/g
Pani doświadczenia,miał dotyczyc całej doby tylko na żółtkach smażonych na smalcu lub słonince,ja stosoawałem i smalec i słoninkę .Nie pisaliśmy nic o weglach to zrozumiałem że miało byc bez wegli.Zjadłem w trzech posiłkach 17szt żóltek wagę i wyliczenia podawałem.Dzisiaj od rana usmażyłem sobie placki ziemniaczane na cały tydzień.
Użyłem do smażenia ziemniaki ,żółtka.białko zmiksowane na sztywną pianę,koperek zielony,przyprawy sól nie dodawałem żadnej mąki.Ale do smażenia zużyłem 350gr smalcu i nic nie zostało te placki bardzo wciągają tłuszcz.Po obliczeniu wyszło mi że w 100gr mam B-4,0 - T-38,0  - W-8 .

Na dzisiejsze śniadanie zjadłem.
1 Jajecznicę z 1 jajo całe 60gr                  B-7,5    T-5,8  - W- 0,4
2.   //           2 żółtka    40gr                  B-6,2    T-11,3  W- 0,1
3.  PLACEK ZIEM.        100gr                  B-4,0    T-38,0  W- 8,0
4.SMALEC.                   20gr                 B- -       T- 19,9 W-  -
--------------------------------------------------------------------------------------------------
 RAZEM Śniadanie       220gr                 B-17,7    T-55,0  W- 13,0

Chyba trochę jak na mnie  mam nadwagę za dużo tłuszczu ale to te placki  ,ja tego tłuszczu ani nie widzę ani nie czuję.
Mam pytanie co zaleciła by pani do picia bo ja piję z ograniczeniem wodę zwykłą "żywiec"i czy dzisiaj na obiad mogę w swoim menu uwzględnic rosół tylko do picia bez makaronu,klusek i innych wymysłów,poprostu sam rosół.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #45 : 2008-07-06, 10:43:50 »

Rosół jest super.
T - możesz jadać mniej niz kanony bowiem piszesz, że masz lekka nadwagę.
Dobieraj T 1,0 - 3,0/kg/dobę. Na razie. Baaardzo interesuje mnie Twoje zapotrzebowanie na T w So, Niedz, Pon i Wt.
Znaczne zwiększenie zapotrzebowania na T (prawdopodobnie Pon) będziemy porównywać do zapotrzebowania we Wt (prawdopodobnie znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na jedzenie w ogóle).
Oczywiście jesz BTW  Smile.
Codziennie wieczór pisz jakie masz tętno spoczynkowe i oddech (w porównywalnych warunkach).
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #46 : 2008-07-06, 16:52:52 »

Rosół jest super.
T - możesz jadać mniej niz kanony bowiem piszesz, że masz lekka nadwagę.
Dobieraj T 1,0 - 3,0/kg/dobę. Na razie. Bardzo interesuje mnie Twoje zapotrzebowanie na T w So, Niedz, Pon i Wt.
Znaczne zwiększenie zapotrzebowania na T (prawdopodobnie Pon) będziemy porównywać do zapotrzebowania we Wt (prawdopodobnie znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na jedzenie w ogóle).
Oczywiście jesz BTW  Smile.
Codziennie wieczór pisz jakie masz tętno spoczynkowe i oddech (w porównywalnych warunkach).

Obiad  godz.15,00           B            T          W
1  Ziemniaki     75gr       1,5  -         -        12,8
2. Pomidor     125gr       1,3          -           3,0
3.kurczak       125gr      24,6          8,4            -        ważone bez kości.czyste mięso
4.Smalec         20gr         -           19.8       -          do smażenia i okrasa na ziemniaki
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                   345gr         27,4  -   28,2     15,8

Wypiłem rosół czysty w ilości 300mil nie wiem czy jest tam co do wyliczania.
PYTANIE CZY W RAMACH WEGLI  MOŻE BYC  ARBUS  MA DUŻO WODY A MI SIĘ CAŁY CZAS PIC.   
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------           
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #47 : 2008-07-06, 19:17:55 »

PIJ, PIJ, PIJ, może byc rosół może byc arbuz.
Najlepiej z pieprzem. Nie żartuję.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #48 : 2008-07-06, 21:54:10 »

PIJ, PIJ, PIJ, może byc rosół może byc arbuz.
Najlepiej z pieprzem. Nie żartuję.

Podaje kolację.6.07.08r  godz.21,30                 B  -    T     -W
1.     jedno jajo całe  60gr                            7,5   - 5,8  -0,4
2.     Placek ziem.     50gr                            2,0   - 19,0 - 4,0
3. rosół z pieprzem ostry  300gr                                   nie wliczam bo nie mam danych dla samego rosołu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
   Razem  kolacja                                          9,5     24,8   4,4   

Kolacja tak późno bo wogóle nie byłem głodny.   
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #49 : 2008-07-07, 02:06:35 »

Podaje dane całego dnia:

ŚNIADANIE     220gr                 B-17,7    T-55,0  W- 13,0
OBIAD           345gr                    27,4  -    28,2       15,8
KOLACJA        110GR                    9,5       24,8         4,4   
-----------------------------------------------------------------------------------------
Razem                                       54,6 -    108,0 -    33,2

Do tego piłem rosół ok 500mil 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #50 : 2008-07-07, 07:33:23 »

Cuda w sensie korzystnej trwałej (wszystko można zepsuć  Smile) zmiany  oczekujemy od 4 doby - rana, czyli od jutra. Wcześniej, mówiąc delikatnie to reakcje "nastawcze".
Tarczyca u Ciebie w porządku (TSH) ?
Brakuje jeszcze tętno/oddech.
Pij, jak Ci się chce pić! Dodawaj pieprzu do rosołu!
W - 0,5-0,8g/kg należnej wagi ciała.
Nie jadaj niczego na siłę.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #51 : 2008-07-07, 08:34:31 »

Cuda w sensie korzystnej trwałej (wszystko można zepsuć  Smile) zmiany  oczekujemy od 4 doby - rana, czyli od jutra. Wcześniej, mówiąc delikatnie to reakcje "nastawcze".
Tarczyca u Ciebie w porządku (TSH) ?
Brakuje jeszcze tętno/oddech.
Pij, jak Ci się chce pić! Dodawaj pieprzu do rosołu!
W - 0,5-0,8g/kg należnej wagi ciała.
Nie jadaj niczego na siłę.

Nigdy nie miałem problemów z tarczycą ,ale i nigdy nie robiłem TSH.
TĘTNO 97 wysycenie tlenem 87%
ilośc oddechów na 1min wdech wydech -liczone jako 1 = 8szt/1min
Śniadanie poniedz.07.07.08r
                                                                      B         T       W
1.JAJKO CAŁE                   60GR                       7,5      5,8      0,4
2.3szt.żółtka                     60gr                        9,3     16,9     0,1
3.ziemniaki plas. odsm.       70gr                        0,8       -        9,7
4.smalec do smaż.             20gr                         -        19,9     -
5.Ogórek małosolny.          50gr                         0,7  -     -      0,9
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
razem śniadanie               210gr                       18.3  - 42,6  -  11,1
C.d.n.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #52 : 2008-07-07, 08:39:21 »

Ok.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #53 : 2008-07-07, 15:38:03 »

Jutro czekamy na tętno, oddech, wysycenie tlenem.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #54 : 2008-07-07, 17:05:57 »

Jutro czekamy na tętno, oddech, wysycenie tlenem.

Podaje obiad 07.07.08r-              wysyc.tlen 90%       puls 105   oddech 10szt/1min
                                                   
                                                      B             T         W
1.Kotlet z karkówki.  100gr               16,1      22,0         -
2. ŻÓLTKO JAJA        20gr               3,1          5,7          -
3.smalec  do smażenia 10gr                -          19.9         -
4 pomidor                150gr               1,3         o,3       3,6
5 placek ziemniaczany  70gr               2,8        26,6      6,0
--------------------------------------------------------------------------------------------------
   razem obiad           350gr              23,3   -  74,5  -    9,6

Wypiłem 250gr rosołu z pieprzem
  //        250 gr wywar z barszczu czerw z pieprzem   

cdn. 
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #55 : 2008-07-07, 22:38:08 »

Kolacja 07.07.2008r
                                                                                                       B             T            W
1 ŚLEDŻ ŚWIERZY Z MORZA WŁASNE WEDZENIE DYMEM   150GR         32,8           21,5        -
I nic więcej nie jadłem,tylko morze wody wypiłem.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                    razem kola                                                  32,8            21,5        -


Cały dzień śniadanie + obiad+ kolacja     B-74,4     -   T-138,7   -    W-20,7
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #56 : 2008-07-08, 07:26:11 »

Jurek, wstawaj, trzeba podać tętno i oddech  Smile
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #57 : 2008-07-08, 20:04:46 »

Jurek, wstawaj, trzeba podać tętno i oddech  Smile

Przepraszam ale tętno i oddech będę podawął zawsze wieczorem.
08.07.08r  śniadanie.
                                                                                                 B                  T               W
1.Ziemniaki zasmażane w talarki               100gr                               0,8                -               9,7
2.jszt jajo całe                                        60gr                               7,5               5,8            0,4
3.2 żółtka                                              40gr                               6,2              11,4            -
4.ogórek małosolny                                 50gr                               0,4                -              1,0
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Razem śniadanie                                   250gr                             14,9               17,2           11,1


0BIAD .
1.Ziemniaki gotowane                          100gr                                0,8                 -               9,7
2.Piers z kurczaka                                 100gr                              19,7               6,7              -
3.tłuszcz do ziemni i kurczaka                   10gr                                -                  19,9             -
4.ogórek małosolny                               100gr                               0.7                 -              1,9
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Razem obiad                                        310gr                              21,2               26,6          11,6


KOLACJA

1.Placek ziemniaczany                            50gr                              2                       19,0          4,0
2.jajo 1sz. całe                                     60gr                              7,5                      5,8           0,4
3żółtka 1szt                                         20gr                              3,1                      5,7     
4.smalec                                             10gr                               -                       19,9              -
5 pomidor                                          100gr                             9,8                       -               4,8
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
razem kolacja                                      240gr                            13,4                    50,4           9,2


=================================================================================                                          całydzienśniada+obiad+kolacja             800gr                           49,5                   94,2             31,9

wyniki     wysycenie tlenem 89%     puls   100/min      oddechy   9min-wdech i wydech jako 1
PROSZĘ O INFO NA JUTRO. CO I JAK I CZY TERAZ NARAZIE WSZYSTKO DOBRZE.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #58 : 2008-07-08, 21:42:18 »

Tętno, powinno być mniej...
Oddech ... lepszy, było 11-12.
Brzuch zmniejszył się coś?
Samopoczucie jest chyba lepsze, co powiesz?
Proporcje ok. Składniki żywieniowe ok.
Stosuj tak nadal, jak chcesz zrób śmietanową forme DO co 7-10 dni i obserwuj się do 24 godzin (tętno, oddech po posiłku ze śmietany; posiłki po których znacznie przyśpiesza tętno są niewłaściwe; dziwne, że nikt się Ciebie nie czepiał o TSH, nie ważne - to też zależy od diety...).
Oczekiwałam, że tętno bardziej spadnie, zauważyłam, że rzeczywiście od 4 doby masz gorszy apetyt, rzeczywiście na trzecią dobę było wzmożone zapotrzebowanie na T (pierwsza doba z powodu braku W, potrzeba było więcej T). Tak działa dieta eliminacyjna. Opisz jutro wieczorem tętno, oddech i całe dobowe jedzonko  Smile.
Oczekuję, mimo to, spadku tętna...
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #59 : 2008-07-09, 08:48:05 »

Tętno, powinno być mniej...
Oddech ... lepszy, było 11-12.
Brzuch zmniejszył się coś?
Samopoczucie jest chyba lepsze, co powiesz?
Proporcje ok. Składniki żywieniowe ok.
Stosuj tak nadal, jak chcesz zrób śmietanową formę DO co 7-10 dni i obserwuj się do 24 godzin (tętno, oddech po posiłku ze śmietany; posiłki po których znacznie przyśpiesza tętno są niewłaściwe; dziwne, że nikt się Ciebie nie czepiał o TSH, nie ważne - to też zależy od diety...).
Oczekiwałam, że tętno bardziej spadnie, zauważyłam, że rzeczywiście od 4 doby masz gorszy apetyt, rzeczywiście na trzecią dobę było wzmożone zapotrzebowanie na T (pierwsza doba z powodu braku W, potrzeba było więcej T). Tak działa dieta eliminacyjna. Opisz jutro wieczorem tętno, oddech i całe dobowe jedzonko  Smile.
Oczekuję, mimo to, spadku tętna...
WITAM tętno u mnie od pół roku .rzadka schodzi poniżej 90 -115
oddech mierzę jako normalny ani wydłużony ani nie skracany mniej więcej tak jak w danej chwili oddycham ,bo napewno by było inaczej gdybym liczył głęboki wdech i spokojny wydech aż do końca możliwy-ale zrobię dzisiaj i takią próbę i napiszę wszystko wieczornym raporcie.
CO do drugiego punktu odnośnie mlecznmych to ja zrozumiałem że nie wcześniej jak w sobotę mija właśnie 7dni i dobiero wtedy czy dobrze rozumię ?
przy najbleższej okazji zrobię TSH
Nie umięm określic swojego apetytu ale napewno zjadam mniej ilościowo ale jem poprostu na co przyjdzei mi ochota,a nie łamie zasad DO.
Jeżeli chodzi o brzuch to aby nie zapeszac ale mam jakiś lużniejszy jakby się zmniejszył ale jest coś innego o czym nie chciałem mówic wcześniej jak po tygodniu ruszyła waga w duł od soboty do dzisiaj rana straciłem 3kg rozpoczynałem w sobote z wagą poszpitalna 85,5  dzisiaj rano 82,5 ale nie zapeszajmy stosuje zalecenia nbadal i oczekuje sobotniego cudu.
PYTANIE CZY JEDNA KAWA PRAWDZIWA RANO JEST DO PRZYJECIA ?- wraca mi chec do życia czuję sie mocniejszy,ale to chyba też efekt że odeszłem od tych szpitalnych kroplówek i płukań. wieczorem reszta.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 16 zapytaniami.