forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 11:50:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660237 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!  (Przeczytany 55376 razy)
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #80 : 2008-07-20, 18:36:50 »



wyniki  wysycenie   85%      puls 102min        oddech  9/min
żwiększyłem środki moczopędne do 80gr i pomału zaczynam się odwadniac,niewiem czy w tym stanie mojego zdrowia
wynik tego tygodnia będzie adekfatny.ale stosuję nadal. Przy białku 50-60 jestem syty chciałbym jeszcze troche zwiększyc
ale od jutra.
Moim zdaniem, Jurku tarczycę masz zdrową, a obrzęki nie wynikają z niedoboru białka w diecie. Masz typowe objawy przewlekłego zespołu płucno- sercowego, tachykardia i obrzęki są objawem  niewydolności prawej komory serca. (Leki moczopędne są niezbędne).
Wykonaj TSH - wtedy wszytko będzie jasne.
Odnosnie tarczycy, pamiętam z czasów spacjalizacji, że jednym ze sposobów zmniejszenia duszności w ciężkich postaciach POChP jest wprowadzenie pacjenta w lekką niedoczynność tarczycy. Zmniejsza się wówczas zaporzebowanie na tlen (spowolnienie metabolizmu).Takie działanie ,wprawdzie niewielkie, mają warzywa kapustne.
Bea zrobiłem wyniki .
co o tym sądzisz powiedziałaś jak będzie wynik Tarczycy to bedzie wszystko jasne .
TSH  - 0.89
----------------
CHolesterol - 269 mg
HDL     -67 mg
LDL    - 163 mg
TRIGLI  - 121 mg
---------------------------------------
Gospodarka wodno elektrolitowa.
PH  - 7.420
pCO2  -48,0
pO2  - 50,3
HCO3 - 28,6
BE  - 6.0
ctCO2 -31,9
O2sat  - 85,9
-----------------------
ELEKTROLITY
NA  -144,9 mmol
K  - 5,34 mmol
CI  -96 mmol
AnGap - 23,8 mmol
pAtm  -735 mmol

Co o tym sadzisz?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #81 : 2008-07-20, 19:18:00 »

Witaj Jurku!
Tarczycę masz w porządku ( TSH N: 0,4 - 4,0).
Gospodarka wodno-elektrolitowa - no cóż jesteś poważnie chory, więc nie oczekujmy cudów.
Lipidogram jak na osobę stosującą sterydy całkiem niezły.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #82 : 2008-08-07, 23:25:42 »

Jurek, Produkty mleczne nadal co 7 dni lub rzadziej.
Dalej DO.
Dobrze, że trochę waga Ci się zmniejsza, że brzuch jest mniejszy  Smile . To co leży na przeponie (płuca) odczuwa istotną poprawę gdy ... jest mniejszy brzuch.
Warto częściej stosować dawkę T - w zakresie odchudzającym w DO. Przy chudnięciu normalizuje się zwykle LDL.
Po kilku/nastu (???) dniach wersji odchudzającej DO z rotowanymi mlecznymi i bez zbóż powinno tętno jednak spaść ponizej 90/min. Najpóźniej po 3-4 tyg.
Zapotrzebowanie na tlen (oddech) powinno być już stabilne. Czekamy na niższe tętno. Powinno przyjść wraz ze spadkiem wagi i zmniejszeniem nadbrzusza  Smile.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #83 : 2008-08-12, 20:43:21 »

Jurek46 żyjesz?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #84 : 2008-08-12, 20:59:42 »

...Jurek46 żyjesz?...

Jurek przygotowuje sie do "nowej roli"

moderatora na forum DobraDieta  Shocked Shocked Shocked

http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=15493&start=45

Tak wiec, wypada przygotowac sie do gratulacji Cool

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #85 : 2008-08-12, 21:14:34 »

Może Jurek46 poprowadzisz moje forum?
Na razie nie istnieje  Shocked  Very Happy.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #86 : 2008-08-12, 22:28:43 »

Jurek46 żyjesz?

Żyje  ale co to za życie,Wiem że chciała by Pani usłyszeć że czuje się bardzo dobrze,ale niestety tak nie jest.
Oczywiście ja jestem wytrwały,ale to nic nie zmienia ze moja choroba,postępuje,i kazdy najmniejszy incydent (przeziębienie,itp.)
zabiera część mojego oddechu.Po ostatnim incydencie z płucem,nie mogę dojść do siebie,jestem tym leczeniem tak wyczerpany że nie mogę wogóle chodzić,robię parę kroków,i juz muszę usiąść, aby uspokoić oddech.Jedno jest zadziwiające,ja nigdy nie straciłem apetytu,jeżeli podała Pani dla mnie rotacje mleczne,,muszę powiedzieć ze stosuje się do nich ,ale naprawdę nie mogę zrozumieć co to niby ma dac ja nigdy nie mialem żadnych uczuleń,na mleczne,a Mozę nie wiem o tym ale wlasnie teraz jak rotuje to chyba potwierdza się to że dla mnie czy przed czy teraz nic się nie zmienia.Po ostatnim incydencie mam zadziwiające, sytuacje np. przychodzi mi smak na Kwaśne ,ogórki,kapustę a nawet Wodę z ogórków.
w dalszym ciągu, mam ogromne pragnienie pije a samo picie zamiast zaspakajać moje pragnienie ,wzmaga je i dalej pije.Skutkiem tego picia jest wypełnienie całego organizmu woda,ciężko mi się oddycha,nogi pulchna bo jest cały czas niewydolnośc oddechowa.w nocy jak się położę to przez trzy cztery godziny,zamiast spac muszę wstawać z moczem ,rano nogi sa juz w normie nie sa spuchnięte,zaraz po śniadaniu, obiecuje sobie że spróbuje nie poddać się temu pragnieniu i wstrzymam się od picia ,może zrobię  to znów jutro.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #87 : 2008-08-12, 22:33:48 »

a może zrobimy ankietę ilu Twoich pacjentów lekarko udziela sie w interencie i czy forum by się przydało?  Smile Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #88 : 2008-08-12, 22:59:23 »

Może Jurek46 poprowadzisz moje forum?
Na razie nie istnieje  Shocked  Very Happy.

Alez istnieje,właśnie pisze Pani i na tym i na tamtym forum i tez to w niczym nie przeszkadza.
Moze ja piszę zbyt prosto tak jak nazywa to Grizli (Plankton),ale wiem tez ze sa i tacy którzy bardziej rozumieją te moje bazgrolenie jak tych z
elitarnych szeregów Very Happy Grizlego.
Jeżeli otrzymał bym zezwolenie na prowadzenie Działu  na forum dobra-dieta.To właśnie tacy jak Pani powinni być wsparciem w propagowaniu wiedzy o tym czym właściwie jest DO.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #89 : 2008-08-13, 21:21:16 »

podała Pani dla mnie rotacje mleczne,,muszę powiedzieć ze stosuje się do nich ,ale naprawdę nie mogę zrozumieć co to niby ma dac ja nigdy nie mialem żadnych uczuleń,na mleczne,
Wystarczy zacząć codziennie pić śmietanę i obserwować po ilu dniach oddech podnosi się do wiecej na min.
Nie polecam. Na razie.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #90 : 2008-08-29, 11:43:03 »

podała Pani dla mnie rotacje mleczne,,muszę powiedzieć ze stosuje się do nich ,ale naprawdę nie mogę zrozumieć co to niby ma dac ja nigdy nie mialem żadnych uczuleń,na mleczne,
Wystarczy zacząć codziennie pić śmietanę i obserwować po ilu dniach oddech podnosi się do wiecej na min.
Nie polecam. Na razie.

Sprawdziłem nigdy bym w to nie uwierzył że tak może byc ,po tygodniu bez mlecznych przystawką do obiadu była salata w śmietanie,zjadłem z apetytem ta sałatkę a śmietanę
pozostałą po sałacie wypiłem ze smakiem,zawsze tak lubiłem opróżniac talerz,było tekj śmietany z 50mil.
Na drugi dzeń mój puls podniósł sie i to dośc sporo,cały dzień czułem sie bardziej przyduszony,wysycenie tlenu spadło .
Wykonam jeszcze jedną próbę znowu po tygodniu i napiszę .ALE JAK TAK LUBIĘ ŚMIETANĘ MÓGŁBYM JEJ WYPIC I PÓŁ LITRA.
Czy to jest jaskółka w mojej diecie.
Mam również inny dylemat,jak pisałem ja lubię przyprawy ,pieprz,czubryca,papryka wszystko ostre ale ja również stosowałem sól bo ja nie doznałem tego
co podają inni że na DO.czują wszystkie potrawy tak jakby były solone.
Wczoraj w internecie przeczytałem ze problem z opuchniętymi nogami może byc spowodowany zbyt dużą ilością sodu,a wiadomo że nadmiar wody w organiżmie to i ciężki ooddech
bo woda uciska na przeponę płuc.Dzisiaj juz zjadłem swoją jajecznicę bez soli,niestety ona mi wogóle nie smakowała.Szukam w zastępstwie zym zastąpic sól aby przypominało to ten smak.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #91 : 2008-08-29, 12:02:40 »

Cytuj
Szukam w zastępstwie zym zastąpic sól aby przypominało to ten smak.

Mozna zastosowac kapary, ktore sa naturalnym zrodlem soli.
Poza tym, ja na poczatku jedzenia bez soli, dodawalem do jajecznicy curry, ktore jest troche slone a poza tym zdrowie dla mozgu.

Jest jeszcze mrowie innych przypraw, ktorymi mozemy oszukac nasz jezyk, ale do tego swiadomosc musi isc w parze, swiadomosc tego, ze sol podnosi cisnienie,i ze generalnie to nie sol, tylko srodek solny bez jakichkolwiek wartosci.

Sol to jedzono w 14 wieku. Wowczas spozycie roczne na czlowieka bylo okolo 16 kg. Nikt na cisnienie tetniczne nie nazekal i ludzie mieli po 2 metry i w barach i wysokosci. Ale wowczas jedzono SOL
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #92 : 2008-08-30, 11:18:58 »

ALE JAK TAK LUBIĘ ŚMIETANĘ MÓGŁBYM JEJ WYPIC I PÓŁ LITRA.

To wypij. Za tydzień od tej poprzedniej próby.

Czytam w dzisiejszej Gazecie Wyborczej (dodatek) "ch. Leśniowskiegi-Crohna jest niewyleczana" - co za bzdury! Jest wyleczalna moją wersją DO! I to w trybie pilnym  Very Happy. Nietolerantem/alergenem są produkty mleczne i zbożowe (należy je rotować=jadać co 7 dni), wskazana jest oczywiście dieta niskowęglowodanowa oparta na ziemniakach, mile widziana tłusta. Ostrożność należy zachować przy owocach. Gość z ch. L-C siedzi przed ekranem kompa (jeżeli to on) i przed nim 3 (!!!) kawy.  Shocked
Zapisane
zilony
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #93 : 2008-09-01, 23:50:14 »

Cytuj
dieta niskowęglowodanowa oparta na ziemniakach, mile widziana tłusta.
Cytuj

Co znaczy "mile widziana tłusta" bo te sformułowanie pojawia się u Pani już nie pierwszy raz Smile
jest jakaś inna opcja diety niskowęglowodanowej? Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #94 : 2008-09-01, 23:58:30 »

...Co znaczy "mile widziana tłusta" bo te sformułowanie pojawia się u Pani już nie pierwszy raz Smile
jest jakaś inna opcja diety niskowęglowodanowej? Smile...

Jak najbardziej jest  Cool

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #95 : 2008-09-02, 09:53:00 »

jest jakaś inna opcja diety niskowęglowodanowej? Smile

Przychodzi do mnie wielu pacjentów nie będących na DO, wielu też nie rozumie DO.
Na DO wielu ma nieprawidłowy lipidogram, wielu jeszcze nadwagę.
Uznaję w miarę szybką metodę leczenia, czekanie na wyleczenie latami mnie nie satysfakcjonuje.
Jest to pewien rodzaj by-pasów, a zarazem protest przeciwko leczeniu dużą ilością śmietany zarówno nadwagi  jak i podwyższonego LDL i hiperestrogenizmu i podwyższonego poziomu testosteronu u osób u których takie leczenie (śmietanowe) nie zdało rezultatu. Osoby takie dalej stosują dietę śmietanową (ważą, liczą) mimo ewidentynych i trwających nadal chorób w nadziei, że się KIEDYŚ wyleczą.
Zapisane
zilony
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #96 : 2008-09-02, 10:15:24 »

jest jakaś inna opcja diety niskowęglowodanowej? Smile

Przychodzi do mnie wielu pacjentów nie będących na DO, wielu też nie rozumie DO.
Na DO wielu ma nieprawidłowy lipidogram, wielu jeszcze nadwagę.
Uznaję w miarę szybką metodę leczenia, czekanie na wyleczenie latami mnie nie satysfakcjonuje.
Jest to pewien rodzaj by-pasów, a zarazem protest przeciwko leczeniu dużą ilością śmietany zarówno nadwagi  jak i podwyższonego LDL i hiperestrogenizmu i podwyższonego poziomu testosteronu u osób u których takie leczenie (śmietanowe) nie zdało rezultatu. Osoby takie dalej stosują dietę śmietanową (ważą, liczą) mimo ewidentynych i trwających nadal chorób w nadziei, że się KIEDYŚ wyleczą.

ale rotacje mlecznych to nadal tłusta opcja, czy moze ja czegos nierozumiem Smile
czy ta inna opcja diety niskowęglowodanowej to wysokobiałkowa? bo skoro rezygnujemy z wiekszej ilości tłuszczu to zostaje nam tylko białko. I jak wyglądałaby taka dieta np. proporcje
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #97 : 2008-09-02, 11:46:42 »

ale rotacje mlecznych to nadal tłusta opcja, czy moze ja czegos nierozumiem Smile

Dla tych z podwyższonym LDL, HDL,TRÓJGLICERYDAMI, nadwagą, hipertestosteronizmem, hiperestrogenozmem - nie. Nie jest to przy tym zgodne z poradami zalecanymi przez dra JK.
Szkoda, że Admin nie przekazuje treści naszych rozmów doktorwi Janowi Kwasniewskiemu.
Zapisane
zilony
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #98 : 2008-09-02, 13:34:11 »


Szkoda, że Admin nie przekazuje treści naszych rozmów doktorwi Janowi Kwasniewskiemu.

oj szkoda szkoda Smile jakis czas temu Pijo71 napisał po wizycie u doktora:  "Kiedy spytałem o rotowanie mlecznych to spojrzeli na mnie tak jakbym przyleciał z marsa . Janek powiedział że pasterze w gorach nie rotują i są zdrowi . I gadaj z takim" Smile

jak dla mnie to rotacja mlecznych powinna być z wjazdu zalecana każdemu pacjentowi jakiejkolwiek przechodni Smile

pozdrawiam
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Równowaga kwasowo zasadowa niestety problem!
« Odpowiedz #99 : 2008-09-04, 04:49:10 »

ale rotacje mlecznych to nadal tłusta opcja, czy moze ja czegos nierozumiem Smile

Dla tych z podwyższonym LDL, HDL,TRÓJGLICERYDAMI, nadwagą, hipertestosteronizmem, hiperestrogenozmem - nie. Nie jest to przy tym zgodne z poradami zalecanymi przez dra JK.
Szkoda, że Admin nie przekazuje treści naszych rozmów doktorwi Janowi Kwasniewskiemu.

Jeżeli dobrze zrozumiałem  to mając podwyższone LDL, HDL,TRÓJGLICERYDÓW ,rotacje mleczne nie są wskazane ?.Czy odwrotnie WSKAZANE.?
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 17 zapytaniami.