forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 06:42:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660217 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ciężka choroba
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciężka choroba  (Przeczytany 27574 razy)
Moonka85
Go


Email
ciężka choroba
« : 2008-07-01, 14:10:18 »

Cześć wam jestem chora na depresję maniakalną czyli chorobę psychiczną i biorę leki 4 mg rispoleptu
i 50 topamaksu bo mam też nieprawidłowe EEG i zastanawiam się czy dieta optymalna by mi pomogła
Znacie lekarzy optymalnych w Katowicach
lub Częstochowie godnych polecenia to napiszcie.Nie stać mnie na pobyt w Jastrzębiej Górze a zresztą
dzwoniłam tam i babka jakaś powiedziała mi że moja choroba jest ciężka i nie wie czy można mi pomóc.
Jeśli coś wiecie na temat uleczenia mojej choroby to napiszcie proszę.Pozdrawiam Smile
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #1 : 2008-07-01, 17:37:10 »

Wpisałam w google tekst "Czy dieta optymalna leczy choroby psychiczne"i patrzcie co mi wyskoczyło:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=671
Ten artykulik dał mi nadzieję naprawdę,tylko skąd ja wezmę móżdżek u mnie w mieście ale no cóż wątroba
się znajdzie a i jeszcze jedno czy to by było dobrze gdybym się żywila mięsem kupionym w sklepie a nie
z gospodary ?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #2 : 2008-07-01, 19:46:20 »

Moozka  Smile Witaj.
Jestem pod wrażeniem  Smile Nie było odpowiedzi ,więc nie czekałaś i znalazłaś sama odpowiedź!

Jest tutaj na Forum "lekarka" z Katowic Ewa Bednarczyk -Witoszek (lekarz) -pewnie coś napisze w tym wątku  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #3 : 2008-07-01, 19:47:07 »

Miało być "Monnka"  Cool przepraszam za literówkę .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #4 : 2008-07-02, 07:24:54 »

Są osoby na forum, którym DO zlikwidowała chorobę. Niestety już nie piszą  Sad.
DO leczy depresję, czasem trzeba trochę poczekać. Zacznij pić śmietanę na śniadanie, zjedz bitą śmietanę, kwaśma też dobra, licz węglowodany i jadaj tłusto.
Dobieraj te produkty z diety dra JK które Ci smakują (warto się  wsłuchać w swój organizm) . Odstaw całkowicie zboża (maki, chleb, ciasta, kasze, ryze).
Powinny być efekty w ciągu 3-30 dni.
Czekamy na Ciebie z informacja zwrotną. Nie piszesz czy masz nadwagę, dolegliwości żołądkowe...
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #5 : 2008-07-02, 10:29:03 »

Niestety jestem chora na otyłość przez leki i ważę 87 kg przy wzroście 161 cm i jestem tym załamana.
Doległości żołądkowe też występują ale wstyd mi o tym pisać.Napiszę tylko że na tych lekach i chlebie
ma się czym zalatwiać.Ale najgorsze z tego wszystkiego jest to że jak mam wolne od roboty to śpię
12 godzin a czasem więcej i wyspać się nie mogę!A wstaje gorzej taka jakbym wcale nie spala...
Mam pytanko dlaczego mam pić śmietanę?Tłuszcz w mięsie nie jest lepszy?Tak sobie myślę że przed
zastosowaniem diety optymalnej pojadę do lekarza optymalnego w Katowicach tylko nie wiem czy
takowy jest-co o tym myślicie będę wdzięczna za poradę.Pozdro i dzięki za odpowiedz Razz
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #6 : 2008-07-02, 10:49:55 »

Aaaa,teraz zrozumiałam czyli jednak w Katowicach są optymalni lekarze,super.
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #7 : 2008-07-02, 12:09:21 »

A czy do liczenia węglowodanów i odmierzania proporcji potrzebna jest specjalna waga czy może być zwykła?Bo ja mam taką do 1 kg plastikową narazie Confused
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #8 : 2008-07-02, 19:28:57 »

Ja też na takiej ważę.
By schudnąć warto nie jadać tak dużo T. T : 1-1,8gT/kg wagi ciała/dobę. 60-115g/dobę. jak zjesz wiecej nic ci się nie stanie.
Układaj DO głównie z jaj, żółtek, boczku, karczku, ryb, sera, POMIDORÓW, OGÓRKÓW, innych warzyw. Jedz frytki, kawę, herbatę, zioła, woda.
T majonez, słonina, oliwa, kokos, tłuszcz palmowy, może być śmietana. Licz W : 30 - 50g/dobę
Nie jedz zbóż (produktów żytnich, otrębów, pszennych, owsianych, jęczmiennych, ryżu, kukurydzy, prosa).
Wrzucaj tu codzienny jadłospis i się nie przejmuj. Dasz radę.
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #9 : 2008-07-02, 23:18:34 »

Jutro na śniadanie zjem jajka popiję śmietaną(mam wyliczone)i przegryzę marchewką
na obiad poszukam wątroby i smalcu do frytek ale z tymi frytkami to nie przesadzę oczywiście. Razz
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #10 : 2008-07-03, 00:19:26 »

Ale bym się przejechała no nie a ja mialam zamiar pić śmietanę codzień... Laughing
Extra że istnieje to forum ktoś naprawdę pomyślał-ten temat "ratunku"dał mi do myślenia
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #11 : 2008-07-05, 00:02:02 »

Nici wyszły z moich planów i chyba dobrze bo napewo narobiłabym błędów w swoim żywieniu.Postanowiłam
że napiszę sobie jadłospis na cały tydzień-przeczytam forum i będę na szczęście miała na to czas(przerwa w pracy 3 dni)
i chciałabym wybrać się do lekarki pani Ewy Bednarczyk Witoszek na wizytę lekarską tak za tydzień za dwa tylko nie wiem
czy ona może mnie przyjąć bo gdzieś przeczytałam że ma dużo pracy.(?)
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #12 : 2008-07-05, 06:07:24 »

moonka jakby napisała lekarka "sie nie przejmuj" ode mnie - na zapas. Zadzwoń odbierze zapytasz umówisz sie, nie odbierze zadzwoń później-umówisz sie przez telefon najszybciej a lekarka na pewno Ci powie czy może czy nie. Pozdrowienia. Za 1,5 roku będziesz się mniej przejmować-uwierz mi. Już nie tracę czasu na głupoty, ja po prostu czasami je robię by sie lepiej czuć. Laughing To poniżej dla Ciebie.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

"Mój czas jest jak rzeka czasami z nudów zmieni bieg i ciągle naprzód naprzód gnie..........." Universe -moonka wszystko jest dobre aby poprawić sobie humor i sie nie przejmować nawet lody mimo,że nie minęło 5 dni ale tylko CZASAMI jak nic innego nie wymyslisz.
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #13 : 2008-08-10, 19:38:50 »

Proszę Was jeśli coś wiecie na te tematy podpowiedzcie od tygodnia słabiej się czuję
oczy mam podkrążone i w nocy bicia serca i jest spadek wagi,podejrzewam że to
przez brak węgli i wczoraj zwiększylam do 70 z 30g.Na dodatek włosy ...
Zalecali mi 30 g i tak też robiłam a może ja tu czegoś nierozumiem?Nie jem mlecznych
ani zbóż,mam wzrost 161 cm jak już pisalam.Z kondycją psychiczną też gorzej Sad
Trudniej mi znieść tą szarą rzeczywistość :?Proporcja 1:1,5:1 ale teraz usmażyłam
sobie frytki z 200 g ziemn. i wrąbałam z majonezem trochę,dziś zjem
80 W w skrobi.Zobaczę co będzie jutro.Dzięki jeśli kogoś to interesuje naprawdę  Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #14 : 2008-08-10, 20:03:39 »

Proszę Was jeśli coś wiecie na te tematy podpowiedzcie od tygodnia słabiej się czuję
oczy mam podkrążone i w nocy bicia serca i jest spadek wagi,podejrzewam że to
przez brak węgli i wczoraj zwiększylam do 70 z 30g.Na dodatek włosy ...
Zalecali mi 30 g i tak też robiłam a może ja tu czegoś nierozumiem?Nie jem mlecznych
ani zbóż,mam wzrost 161 cm jak już pisalam.Z kondycją psychiczną też gorzej Sad
Trudniej mi znieść tą szarą rzeczywistość :?Proporcja 1:1,5:1 ale teraz usmażyłam
sobie frytki z 200 g ziemn. i wrąbałam z majonezem trochę,dziś zjem
80 W w skrobi.Zobaczę co będzie jutro.Dzięki jeśli kogoś to interesuje naprawdę  Smile
z lekarka mozna  skontaktowac sie klikajac na jej strone,no i glowa do gory. Smile
Cos robisz zle i musisz sobie najpierw sama pomodz,robiac poprawki.
Napisz konkretnie co i ile jadasz.Jezeli na jakis czas zmwiekszysz ilosc weglowodanow, nie zaszkodzi.
Kartofle pod kazda postacia i inne malocukrowe tez sa jadalne...no  i trzymaj sie. Razz
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #15 : 2008-08-10, 21:07:14 »


Zalecali mi 30 g i tak też robiłam a może ja tu czegoś nierozumiem?Nie jem mlecznych
ani zbóż,mam wzrost 161 cm jak już pisalam.Z kondycją psychiczną też gorzej Sad
Trudniej mi znieść tą szarą rzeczywistość :?Proporcja 1:1,5:1 ale teraz usmażyłam
sobie frytki z 200 g ziemn. i wrąbałam z majonezem trochę,dziś zjem
80 W w skrobi.Zobaczę co będzie jutro.Dzięki jeśli kogoś to interesuje naprawdę  Smile
30 gW/dobę to zdecydowanie za mało. Zresztą sama po sobie widzisz efekty.
Najlepiej wybierz sobie optymalne  potrawy zawierające BTW jak 1 : 1,5-2 : 0,8 i zjadaj ich tyle, aby nie być głodną. Nie przejadaj się, ale też nie głódź. Szkodzi nie tylko nadmiar pożywienia, niedobór także. W doborze dobowej ilości BTW musisz kierować się swoim samopoczuciem (mam tu na myśli również kontrolę wagi). Niestety, u niektórych osób ( także na tym forum) drastyczne ograniczenia żywieniowe, zwłaszcza białka, po dłuższym czasie skutkuja chorobami z niedożywienia, np. anemią. 
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #16 : 2008-08-10, 21:35:50 »

i,podejrzewam że to
przez brak węgli i wczoraj zwiększylam do 70 z 30g.Na dodatek włosy ...
Zalecali mi 30 g i tak też robiłam..............
Napisz prosze chociaz.............
Kto zalecil Ci 30 g W?
Pozdrawiam
maf
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #17 : 2008-08-10, 22:41:31 »

Licz W : 30 - 50g/dobę
Nie jedz zbóż (produktów żytnich, otrębów, pszennych, owsianych, jęczmiennych, ryżu, kukurydzy, prosa).
Wrzucaj tu codzienny jadłospis i się nie przejmuj. Dasz radę.

Ja to jakoś źle zrozumiałam,wydawało mi się że jak zjem 30 to będzie ok.Ale chyba każdy musi sobie
dostosować ilość do swojego organizmu,wydaje mi się że po zjedzeniu ponad 80 g węgli na dobę jest
lepiej,zobaczę co będzie jutro.Dziękuje za odpowiedzi.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #18 : 2008-08-10, 23:40:59 »

Licz W : 30 - 50g/dobę
Nie jedz zbóż (produktów żytnich, otrębów, pszennych, owsianych, jęczmiennych, ryżu, kukurydzy, prosa).
Wrzucaj tu codzienny jadłospis i się nie przejmuj. Dasz radę.

Ja to jakoś źle zrozumiałam,wydawało mi się że jak zjem 30 to będzie ok.Ale chyba każdy musi sobie
dostosować ilość do swojego organizmu,wydaje mi się że po zjedzeniu ponad 80 g węgli na dobę jest
lepiej,zobaczę co będzie jutro.Dziękuje za odpowiedzi.
Bo w DO wg zalecen JK to W je sie w zaleznosci od naleznej wagi. Coz to jest nalezna waga? Mozna prowadzic dyskusje, czy jest to wzrost - 100; czy dla kobiet jest to (wzrost - 10%)- 100. Sa to niewielkie roznice. Mozna przyjac, ze Twoja waga nalezna to ok 64 kg. W DO jemy 0,8g W na 1 kg masy ciala (naleznej). Stad latwo to wyliczyc 64x0,8 daje 51g W na dobe. (Oczywiscie JK zaleca mniejsze dawki W w chorobach nowotworowych.) Idac dalej, w DO jemy 1g B na kg masy ciala. Masy ciala aktualnej. (ktora, jezeli jest wieksza od "naleznej", bedzie sie stale zmniejszala przy prawidlowym stosowaniu DO i zachowaniu proporcji). I jak mowia T do syta  Smile
Z jakich produktow bedziesz brala W, to juz inna szkola.
Jezeli chodzi o depresje to ja powiem tak:
Niektorym ludziom pomaga stosowanie jakiejs trudnej diety, np takiej ja jest DO. Trzeba liczyc, wybierac produkty, gotowac, myslec co sie kupuje itd. Ale, przeciez w depresji to sie olewa wszysko, wiec nie stosuje sie diet.
Zadne rady dobrych ludzi, moim zdaniem, nie pomaga. Chyba ze sami przez to przeszli, zrozumieja jak pomoc.
Przeszedlem przez to, ale juz za dlugo pisze te odpowiedz, wiec koncze
Pozdr
maf
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: ciężka choroba
« Odpowiedz #19 : 2008-08-11, 01:12:25 »

maf napisał:
Cytuj
Niektorym ludziom pomaga stosowanie jakiejs trudnej diety, np takiej ja jest DO. Trzeba liczyc, wybierac produkty, gotowac, myslec co sie kupuje itd. Ale, przeciez w depresji to sie olewa wszysko, wiec nie stosuje sie diet.

...bo, jak dr Kwaśniewski powiedział:

"Najpierw trzeba przepłynąć ocean, a dopiero później zbudować okręt."...   Idea  Cool

Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.