forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 01:06:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660527 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Chleb orzeszkowy
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Chleb orzeszkowy  (Przeczytany 6326 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Chleb orzeszkowy
« : 2008-07-03, 16:09:06 »

Składniki:

- 500 g orzechów arachidowych
- 400 ml białek albo 7 jajek
- 100 g oliwy
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 łyżeczka soli
- 1 łyżeczka cukru
- szczypta gałki muszkatołowej
- 1 łyżeczka ziaren kminku albo kolendry

Orzechy zemleć, dodać pozostałe produkty, zmiksować. Ja dodałam jeszcze na koniec:

- 50 g ziaren słonecznika
- 50 g ziaren dyni
- 50 g sezamu

i wymieszałam (wszystko w thermomixie, łatwo i szybko).

Sobie chleba nie potrzebuję, ale gościom - tak. Piekę też swoje i nie swoje wynalazki na prezent, oryginalne i do pokazania, że można bez glutenu. I takie, których nie zjada się na raz pół blachy, bo są "syte". 
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Chleb orzeszkowy
« Odpowiedz #1 : 2008-07-03, 20:43:36 »

Witam

Ciekawy przepis bez mąki nawet tej ziemniaczanej muszę go upiec.
A piekłaś może na drożdżach? oczywiście bez mąki?



Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Chleb orzeszkowy
« Odpowiedz #2 : 2008-07-03, 22:23:20 »

Z drożdżami nie próbowałam.
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Chleb orzeszkowy
« Odpowiedz #3 : 2008-12-18, 20:21:07 »

upiekłem, jeżeli to tak można nazwać chlebek wg przepisu JK chleb biszkoptowy z dodatkami, dodatki to po 30 g słonecznik, orzechy laskowe mielone, orzechy włoskie mielone, JK pisze żeby dać 2 łżeczki proszku do pieczenia (10g), ja dałem 15g i nie wyrosnął, nie dodałem tłuszczu (masła), ile tego proszku trzeba dac aby rosnął ale nie wykipiał, piekę w automacie do chleba, może dlatego, tu są grzałki bardziej przy spodzie foremki, może dlatego, może to ma być w piekarniku i górne grzanie ?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chleb orzeszkowy
« Odpowiedz #4 : 2008-12-18, 22:15:00 »

upiekłem, jeżeli to tak można nazwać chlebek wg przepisu JK chleb biszkoptowy z dodatkami, dodatki to po 30 g słonecznik, orzechy laskowe mielone, orzechy włoskie mielone, JK pisze żeby dać 2 łżeczki proszku do pieczenia (10g), ja dałem 15g i nie wyrosnął, nie dodałem tłuszczu (masła), ile tego proszku trzeba dac aby rosnął ale nie wykipiał, piekę w automacie do chleba, może dlatego, tu są grzałki bardziej przy spodzie foremki, może dlatego, może to ma być w piekarniku i górne grzanie ?
poszukaj moze w przepisach dolaczonych do automatu,a moze w automacie tylko wyrasta na drozdzach??
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Chleb orzeszkowy
« Odpowiedz #5 : 2009-01-19, 22:50:25 »

Wczoraj pisałam, że upiekę chleb optymalny, eksperymentalny z połączenia chleba biszkoptowego z chlebem orzechowym według Ćwierciakowskiej i... upiekłam. Wzięłam dokładnie połowę składników do chleba biszkoptowego, dodałam 5 dag (łącznie) prażonych ziaren słonecznika, siemienia lnianego i wiórki kokosowe, razem zmielone. Do tego dodałam 1/3 składników na chleb orzechowy (bo ma on w przepisie wagę 1,3 kg ,a chleb biszkopyowy 80 dag). Wszysko razem zmiksowałam ,przelałam do wąskiej formy i piekłam 50 min. w nagrzanym do 180 stopni piekarniku. Chleb ładnie wyrósł i nie opadł, ale wyjęłam go dopiero po 3 godz. Wygląda jak chleb razowy i mi smakuje. Adampio proszę oblicz BTW, bo Tobie to szybko błyskawicznie Razz Gotowy chlebek ważył 80 dag.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Chleb orzeszkowy
« Odpowiedz #6 : 2009-01-19, 22:55:13 »

No to Renia !!!!!! Gratulacje.
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Chleb orzeszkowy
« Odpowiedz #7 : 2009-01-19, 22:55:36 »

Jednak policzyłam sama, bo może już śpisz. Wyszło 10,2 : 28,8 : 4,9  BTW 1 :2,8 : 0,5
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Chleb orzeszkowy
« Odpowiedz #8 : 2009-01-19, 22:57:13 »

Jednak jesteś na posterunku Razz
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 17 zapytaniami.