forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 09:51:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658435 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ZIOŁA
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ZIOŁA  (Przeczytany 269185 razy)
lekarka
Go


Email
ZIOŁA
« : 2008-07-04, 08:57:14 »

Temat j.w. jednak w temacie będzie jak zrobić DO-śmietanowe i wszystko w organizmie trzymało się jako-tako, a może nawet i lepiej.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #1 : 2008-07-04, 09:05:46 »

Oj Pani Ewo czekam to "coś" dla mnie akurat Smile
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #2 : 2008-07-04, 10:38:46 »

Bardzo ciekawe, bo ostatnio przekonałem się, że to śmietana mi szkodziła.
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #3 : 2008-07-04, 12:41:20 »

Mnie tez zaczyna szkodzic smietana, ale ta ze sklepu. Coraz trudniej jest kupic smietane, w ktorej byloby 100% smietany. Czego jeszcze nie wymysla szaleni producenci zywnosci aby nas truc.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #4 : 2008-07-04, 15:02:53 »

To nie producenci są winni ale masa, co wymusza na nich taki stan rzeczy. Mentalność minimum tzw.
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #5 : 2008-07-05, 09:38:46 »

Ale smietana 30% w poł litrowych szklanych butelkach np.ze skały jest nadal naturalna? Bo jak probowałem innych tych z kartonikow to prawie sie pożygałem.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #6 : 2008-07-05, 14:12:32 »

Admin mówi, że do śmietany dodają konserwantów.
Czy to prawda? A do masła? Prosze o odpowiedź osoby znające przemysł mleczarski.
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #7 : 2008-07-06, 12:26:11 »

Na naszym terenie wszystkie produkty mleczne nie nadaja sie nawet do skarmiania zwierzat nie mowiac, ze sa one produkowane dla ludzi, tyle w nich antybiotykow, hormonow, wszelkiego rodzaju wypelniaczy, zageszczaczy, utrwalaczy i konserwantow. Nie wszystko jest ujete na etykiecie. Moje krowy sa bliskie ocielenia wiec i wlasnych wyrobow mlecznych nie mam. Do kawy zaczalem uzywac cocosnut cream, import z Malezji. Chyba przestane pic kawe a herbata nie bardzo mi smakuje. Mam jeszcze piwo wlasnej roboty ale tego wypijam zwykle szklaneczke i wieczorem. Wlasnie kupilem worek jeczmienia na piwo ale trudno dostac tutaj worek chmielu.
Z pozdrowieniem
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #8 : 2008-07-07, 13:58:22 »

Czekam na wielokrotnie potwierdzoną informację, że w śmietanach, masłach MOGĄ być konserwanty lub glutaminiany, mimo braku informacji na etykiecie.

Zaczęłam pić Alveo. Znacie mnie, rzadko coś polecem, właściwie to nie zdarzyło mi się na tym forum reklamować cokolwiek. Leki, które wpisałam w swoich postach były bez akcentu doradczego. Pierwsze pytanie do sprzedawcy Alveo było: "a jak ja to poznam na sobie, że to działa?". Musiałam sama sobie odpowiedzieć na to pytanie. Nie mam widocznych chorób, lipidogram ok, siwych wlosów brak, żadnych dolegliwosci. Lubię wyzwania i lubię ziola. Słusznie podkreslił profesor Ożarowski na swoim wykładzie, że zatarła się różnica między ziołami a warzywami. Kiedyś marchewka, pietruszka, chrzan - to były zioła. Z drugiej strony niedługo sałata będzie w proszku i kupimy ją w sklepach zielarskich. Zatem kupiłam Alveo i zaczęłam kombinować jak to sprawdzę, czy działa. W końcu nie miałam zadnego leku w ustach od 15 lat. Poniżej mój komentarz, dla niektórych może być śmieszny (mają do tego prawo), niektórzy mogą powiedzieć "wiara Twoja Cię uzdrowiła"(też w tym jest prawda; Alveo potraktowałam jako bodziec kontrolowany).
1 dzień: Alveo (30ml), śmietana 30% (ok.szklanka), kefir, jogurt, sałatka z obfitą ilością majonezu (groszek,ogórek, ziemniak, czosnek), herbata z czerwonym winem, 50g ziemniaka, 50g kiełbasy [powstalo pękniecie śluzówki ust wargi dolnej w ok. punktu akupresurowego Ż4 po str lewej; pomyslałam "coś się dzieje" - może to zmiana lokalizacji choroby? Może wycofała się bolesność PM54 po stronie lewej? Straciłam calkowicie ochotę na smalec, mięso. Może za dużo tego było ostatnio? Utrata smaku na samlec, mięso była tak silna, że wywołała u mnie zdziwienie. Nawet w pierwszym trymestrze ciąży nie maiałam żadnych zachcianek, zwykle jadłam co chciałam i kiedy chciałam. Pierwsze 3 mc ciąży z dziwnymi smakami ma doprowadzić kobietę do takiego stanu w którym to stanie Natura wie, że Matka będzie w stanie wychowac dziecko do osiągniecia przez nie dorosłości; Smaki są u mnie  w "diagnostyce" bardzo ważne, sugerują, że coś jest potrzebne, coś co nie jest nałogiem/nawykiem].
2. dzień: Alveo i ... pół osiedla obleciałam by kupić grejpfruta z którego zjadłam ... ćwiartkę, 400g kefiru, 500g śmietany 18%, herbata zielona z czerwonym wytrawnym winem [czyżbym jadła za tłusto? wino, wódka, chrzan, cebulowe, rzepa to zachcianki osób jadających za tłusto; na wódkę ma ochotę osoba, która do tego jeszcze jada mięso i soli], 200g czereśni, 120ml piwa [mąż mówi ze po takim dniu nad ranem delikatnie chrapałam. Delikatnie. Zdarza się to ok. raz do roku. Za dużo było materiału energetycznego; ta ogromna ochota na grejpfruta baaardzo mnie ucieszyła; brak ochoty na mięso, smalec nadal; nikt by mnie nie namówił do mięsnego posiłku-nieprawdopodobne]
3. dzień: Alveo rano ból nadgarstka lewego punkt JC 5 i 6 [coś się dzieje; trzeba w końcu zrobić DO na śmietanie by było ok.], 200g śmietany 30%, 100g truskawek, dwa schabowe [bez panierki; leżały w lodówce chyba z tydzień], 500g jogurtu poziomkowego, herbata z czerwonym wytrawnym winem; dolewam ok. 40g; chyba to jeszcze nie alkoholizm  Shocked, w alergologii i medycynie Dalekiego Wschodu zmiana lokalizacji choroby jest korzystniejsza niż trwanie w chorobie; dla mnie każdy jest chory, ja też  Sad]
4. dzień: Alveo, banan, herbata z czerwonym wytrawnym winem  Shocked Shocked Shocked, 500g maslanki truskawkowej, sałatka z majonezem (groszek, kukurydza, papryka), wieczorem głowę miałam jakąś ciężką, nie bolała, jakaś przymulona byłam [za mało T na dobę; już widzę, że dni nie są zbyt bogate w białko, pomyślę kiedyś o DO z większą zawartością sera...],
5. dzień Alveo: 200g śmietany 18%[mimo śmietany nadal ciężkość głowy, prawdopodobna jest wtedy większa ilość błędów], zupa pikantno kwaśna (bez tłuszczu, wodnista; zawartości trzeba szukać, ma być tam mung, soja, jajko, kura); wodorosty 250g pikantno-kwasnie (bez T), ćwiartka grejpfruta, garść wisni, brokuły panierowane (2 jaja, bułka tarta smażone na tłuszczu palmowym-brakło smalcu), 70 ml czerw. wytr. wina [chyba coś blisko Francuzów z tym winem...rozcieńczają oliwę tym winem...my rozcienczamy smalec i śmietanę...]
6. dzien f. szparagowa, 250ml 30% smietany, f. szparagowa[chce mi się soli], schab-plaster (bez panierki), 200g metki tararskiej [od razu lepiej na tym jedzeniu bez mięsa tętno spadało do 60/min, oddech do 2,5/min; niskie RR, niby tak jest dobrze; niskie RR/tętno/oddech jest korzystniejszy; po mięsie samopoczucie lepsze [przyzwyczajenia]. Nie potrafię jednak długo bez mięsa [inni mogą jeść drób, ryby, jaja, ja wolę wieprzowinę], 150g ziemniaka z cebulką i smalcem. Alveo.
7. dzień Alveo 3 żółtka, grzybowa (duuużo grzybów, 1 cebula, 1 marchewka, sos sojowy, konserwantów unikam, ta pszenica w tym sosie mi nic nie robi]100g kokosu, poczeczka czerwona (pół garści), jajko, smalec+ skwarki (2 kopiaste łyżki). Nareszcie dobre samopoczucie  Very Happy. Nie wiem kiedy wrócę do śmietany. [ilość histaminy w organizmie zdecydowanie mniejsza, wcześniej było-status idem; histamina to jeden z mediatorów zapalenia im wiecej tym niewłaściwiej; nie mierzy sie jej ilości labolatoryjnie; rumiane policzki dziecka, czerwone dłonie, wszystkie zniszczenia zaczynaja sie od wzmożonej przepuszczalności naczyń, ich zapalenia].
8 dzień czyli dziś 2 łyżki smalcu [koleżanka optymalna, która mnie odwiedziła rano powiedziała, ze troche czuć ode mnie aceton; rzeczywiście schudłam 1,5 kg, wypiłam 2 szklanki mineralnej gazowanej i nadal nie mam apetytu. Technicznie juz to widzę, że szykuje się trzydniówka bez produktów mlecznych i zbóż.
Oczywistym jest, że preferuję jadanie tłusto i niskowęglowodanowo.
Alveo działa  Smile. Nie mam ochoty na DO śmietanowe na razie (może później). Dr JK w jednej z książek pisze o dobowym zapotrzebowaniu na B - 18g dla osób zdrowych (dla mnie zdrowy=nieśmiertelny), przypuszczam, ze chodziło o żółtka, niemniej jednak jak jadam bardziej bogatobiałkowo mam wyższe zapotrzebowanie na W. Lepiej jeść T. Są osoby bardziej chore, którym potrzeba duuużo B. Nic na siłę, każdy ma swoje zapotrzebowanie.
Można się do mnie wybrać po Alveo. Namiary na mojej stronie internetowej (w profilu). www.akuna.pl info (nie powinno być tego siwego gościa w reklamie firmy na stronie startowej, a może włosy ma ufarbowane na siwo...).
Jutro wpiszę, czy żyję Very Happy. Żartuję. Czuję się dobrze, a Alveo traktuję jako ziołowy, bogaty w mikroelementy wspomagacz.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #9 : 2008-07-07, 15:09:00 »

... kontynuacja dzisiaj  Very Happy 70g suchej kiełbasy (mimo konserwantów) Very Happy, 290g łopatki z pieprzem i chilli  Very Happy. Od razu się lepiej czuję. Chyba wyrównałam B z nawiazką.
65,5g B/dobę w mięsie wieprzowym.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #10 : 2008-07-07, 17:09:21 »

JK w "Żywieniu optymalnym" pisze na str.24 o proporcji na 1g białka od 2,8 do 3,5 tłuszczu i od 0,6 do 0,8 wegl. przy czym na dobę nie można przekroczyć 50-60 g białka (str.15). Czyżby było inaczej?
Czekam na wielokrotnie potwierdzoną informację, że w śmietanach, masłach MOGĄ być konserwanty lub glutaminiany, mimo braku informacji na etykiecie.

Zaczęłam pić Alveo. Znacie mnie, rzadko coś polecem, właściwie to nie zdarzyło mi się na tym forum reklamować cokolwiek. Leki, które wpisałam w swoich postach były bez akcentu doradczego. Pierwsze pytanie do sprzedawcy Alveo było: "a jak ja to poznam na sobie, że to działa?". Musiałam sama sobie odpowiedzieć na to pytanie. Nie mam widocznych chorób, lipidogram ok, siwych wlosów brak, żadnych dolegliwosci. Lubię wyzwania i lubię ziola. Słusznie podkreslił profesor Ożarowski na swoim wykładzie, że zatarła się różnica między ziołami a warzywami. Kiedyś marchewka, pietruszka, chrzan - to były zioła. Z drugiej strony niedługo sałata będzie w proszku i kupimy ją w sklepach zielarskich. Zatem kupiłam Alveo i zaczęłam kombinować jak to sprawdzę, czy działa. W końcu nie miałam zadnego leku w ustach od 15 lat. Poniżej mój komentarz, dla niektórych może być śmieszny (mają do tego prawo), niektórzy mogą powiedzieć "wiara Twoja Cię uzdrowiła"(też w tym jest prawda; Alveo potraktowałam jako bodziec kontrolowany).
1 dzień: Alveo (30ml), śmietana 30% (ok.szklanka), kefir, jogurt, sałatka z obfitą ilością majonezu (groszek,ogórek, ziemniak, czosnek), herbata z czerwonym winem, 50g ziemniaka, 50g kiełbasy [powstalo pękniecie śluzówki ust wargi dolnej w ok. punktu akupresurowego Ż4 po str lewej; pomyslałam "coś się dzieje" - może to zmiana lokalizacji choroby? Może wycofała się bolesność PM54 po stronie lewej? Straciłam calkowicie ochotę na smalec, mięso. Może za dużo tego było ostatnio? Utrata smaku na samlec, mięso była tak silna, że wywołała u mnie zdziwienie. Nawet w pierwszym trymestrze ciąży nie maiałam żadnych zachcianek, zwykle jadłam co chciałam i kiedy chciałam. Pierwsze 3 mc ciąży z dziwnymi smakami ma doprowadzić kobietę do takiego stanu w którym to stanie Natura wie, że Matka będzie w stanie wychowac dziecko do osiągniecia przez nie dorosłości; Smaki są u mnie  w "diagnostyce" bardzo ważne, sugerują, że coś jest potrzebne, coś co nie jest nałogiem/nawykiem].
2. dzień: Alveo i ... pół osiedla obleciałam by kupić grejpfruta z którego zjadłam ... ćwiartkę, 400g kefiru, 500g śmietany 18%, herbata zielona z czerwonym wytrawnym winem [czyżbym jadła za tłusto? wino, wódka, chrzan, cebulowe, rzepa to zachcianki osób jadających za tłusto; na wódkę ma ochotę osoba, która do tego jeszcze jada mięso i soli], 200g czereśni, 120ml piwa [mąż mówi ze po takim dniu nad ranem delikatnie chrapałam. Delikatnie. Zdarza się to ok. raz do roku. Za dużo było materiału energetycznego; ta ogromna ochota na grejpfruta baaardzo mnie ucieszyła; brak ochoty na mięso, smalec nadal; nikt by mnie nie namówił do mięsnego posiłku-nieprawdopodobne]
3. dzień: Alveo rano ból nadgarstka lewego punkt JC 5 i 6 [coś się dzieje; trzeba w końcu zrobić DO na śmietanie by było ok.], 200g śmietany 30%, 100g truskawek, dwa schabowe [bez panierki; leżały w lodówce chyba z tydzień], 500g jogurtu poziomkowego, herbata z czerwonym wytrawnym winem; dolewam ok. 40g; chyba to jeszcze nie alkoholizm  Shocked, w alergologii i medycynie Dalekiego Wschodu zmiana lokalizacji choroby jest korzystniejsza niż trwanie w chorobie; dla mnie każdy jest chory, ja też  Sad]
4. dzień: Alveo, banan, herbata z czerwonym wytrawnym winem  Shocked Shocked Shocked, 500g maslanki truskawkowej, sałatka z majonezem (groszek, kukurydza, papryka), wieczorem głowę miałam jakąś ciężką, nie bolała, jakaś przymulona byłam [za mało T na dobę; już widzę, że dni nie są zbyt bogate w białko, pomyślę kiedyś o DO z większą zawartością sera...],
5. dzień Alveo: 200g śmietany 18%[mimo śmietany nadal ciężkość głowy, prawdopodobna jest wtedy większa ilość błędów], zupa pikantno kwaśna (bez tłuszczu, wodnista; zawartości trzeba szukać, ma być tam mung, soja, jajko, kura); wodorosty 250g pikantno-kwasnie (bez T), ćwiartka grejpfruta, garść wisni, brokuły panierowane (2 jaja, bułka tarta smażone na tłuszczu palmowym-brakło smalcu), 70 ml czerw. wytr. wina [chyba coś blisko Francuzów z tym winem...rozcieńczają oliwę tym winem...my rozcienczamy smalec i śmietanę...]
6. dzien f. szparagowa, 250ml 30% smietany, f. szparagowa[chce mi się soli], schab-plaster (bez panierki), 200g metki tararskiej [od razu lepiej na tym jedzeniu bez mięsa tętno spadało do 60/min, oddech do 2,5/min; niskie RR, niby tak jest dobrze; niskie RR/tętno/oddech jest korzystniejszy; po mięsie samopoczucie lepsze [przyzwyczajenia]. Nie potrafię jednak długo bez mięsa [inni mogą jeść drób, ryby, jaja, ja wolę wieprzowinę], 150g ziemniaka z cebulką i smalcem. Alveo.
7. dzień Alveo 3 żółtka, grzybowa (duuużo grzybów, 1 cebula, 1 marchewka, sos sojowy, konserwantów unikam, ta pszenica w tym sosie mi nic nie robi]100g kokosu, poczeczka czerwona (pół garści), jajko, smalec+ skwarki (2 kopiaste łyżki). Nareszcie dobre samopoczucie  Very Happy. Nie wiem kiedy wrócę do śmietany. [ilość histaminy w organizmie zdecydowanie mniejsza, wcześniej było-status idem; histamina to jeden z mediatorów zapalenia im wiecej tym niewłaściwiej; nie mierzy sie jej ilości labolatoryjnie; rumiane policzki dziecka, czerwone dłonie, wszystkie zniszczenia zaczynaja sie od wzmożonej przepuszczalności naczyń, ich zapalenia].
8 dzień czyli dziś 2 łyżki smalcu [koleżanka optymalna, która mnie odwiedziła rano powiedziała, ze troche czuć ode mnie aceton; rzeczywiście schudłam 1,5 kg, wypiłam 2 szklanki mineralnej gazowanej i nadal nie mam apetytu. Technicznie juz to widzę, że szykuje się trzydniówka bez produktów mlecznych i zbóż.
Oczywistym jest, że preferuję jadanie tłusto i niskowęglowodanowo.
Alveo działa  Smile. Nie mam ochoty na DO śmietanowe na razie (może później). Dr JK w jednej z książek pisze o dobowym zapotrzebowaniu na B - 18g dla osób zdrowych (dla mnie zdrowy=nieśmiertelny), przypuszczam, ze chodziło o żółtka, niemniej jednak jak jadam bardziej bogatobiałkowo mam wyższe zapotrzebowanie na W. Lepiej jeść T. Są osoby bardziej chore, którym potrzeba duuużo B. Nic na siłę, każdy ma swoje zapotrzebowanie.
Można się do mnie wybrać po Alveo. Namiary na mojej stronie internetowej (w profilu). www.akuna.pl info (nie powinno być tego siwego gościa w reklamie firmy na stronie startowej, a może włosy ma ufarbowane na siwo...).
Jutro wpiszę, czy żyję Very Happy. Żartuję. Czuję się dobrze, a Alveo traktuję jako ziołowy, bogaty w mikroelementy wspomagacz.

Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #11 : 2008-07-07, 17:14:28 »

Próbuję ten limit i  proporcje stosowąć ale czasem to  jest mi za mało. Chociaż czuję się lepiej.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #12 : 2008-07-07, 17:32:33 »

Czekam na wielokrotnie potwierdzoną informację, że w śmietanach, masłach MOGĄ być konserwanty lub glutaminiany, mimo braku informacji na etykiecie.

Zaczęłam pić Alveo. Znacie mnie, rzadko coś polecem, właściwie to nie zdarzyło mi się na tym forum reklamować cokolwiek. Leki, które wpisałam w swoich postach były bez akcentu doradczego. Pierwsze pytanie do sprzedawcy Alveo było: "a jak ja to poznam na sobie, że to działa?". Musiałam sama sobie odpowiedzieć na to pytanie. Nie mam widocznych chorób, lipidogram ok, siwych wlosów brak, żadnych dolegliwosci. Lubię wyzwania i lubię ziola. Słusznie podkreslił profesor Ożarowski na swoim wykładzie, że zatarła się różnica między ziołami a warzywami. Kiedyś marchewka, pietruszka, chrzan - to były zioła. Z drugiej strony niedługo sałata będzie w proszku i kupimy ją w sklepach zielarskich. Zatem kupiłam Alveo i zaczęłam kombinować jak to sprawdzę, czy działa. W końcu nie miałam zadnego leku w ustach od 15 lat. Poniżej mój komentarz, dla niektórych może być śmieszny (mają do tego prawo), niektórzy mogą powiedzieć "wiara Twoja Cię uzdrowiła"(też w tym jest prawda; Alveo potraktowałam jako bodziec kontrolowany).
1 dzień: Alveo (30ml), śmietana 30% (ok.szklanka), kefir, jogurt, sałatka z obfitą ilością majonezu (groszek,ogórek, ziemniak, czosnek), herbata z czerwonym winem, 50g ziemniaka, 50g kiełbasy [powstalo pękniecie śluzówki ust wargi dolnej w ok. punktu akupresurowego Ż4 po str lewej; pomyslałam "coś się dzieje" - może to zmiana lokalizacji choroby? Może wycofała się bolesność PM54 po stronie lewej? Straciłam calkowicie ochotę na smalec, mięso. Może za dużo tego było ostatnio? Utrata smaku na samlec, mięso była tak silna, że wywołała u mnie zdziwienie. Nawet w pierwszym trymestrze ciąży nie maiałam żadnych zachcianek, zwykle jadłam co chciałam i kiedy chciałam. Pierwsze 3 mc ciąży z dziwnymi smakami ma doprowadzić kobietę do takiego stanu w którym to stanie Natura wie, że Matka będzie w stanie wychowac dziecko do osiągniecia przez nie dorosłości; Smaki są u mnie  w "diagnostyce" bardzo ważne, sugerują, że coś jest potrzebne, coś co nie jest nałogiem/nawykiem].
2. dzień: Alveo i ... pół osiedla obleciałam by kupić grejpfruta z którego zjadłam ... ćwiartkę, 400g kefiru, 500g śmietany 18%, herbata zielona z czerwonym wytrawnym winem [czyżbym jadła za tłusto? wino, wódka, chrzan, cebulowe, rzepa to zachcianki osób jadających za tłusto; na wódkę ma ochotę osoba, która do tego jeszcze jada mięso i soli], 200g czereśni, 120ml piwa [mąż mówi ze po takim dniu nad ranem delikatnie chrapałam. Delikatnie. Zdarza się to ok. raz do roku. Za dużo było materiału energetycznego; ta ogromna ochota na grejpfruta baaardzo mnie ucieszyła; brak ochoty na mięso, smalec nadal; nikt by mnie nie namówił do mięsnego posiłku-nieprawdopodobne]
3. dzień: Alveo rano ból nadgarstka lewego punkt JC 5 i 6 [coś się dzieje; trzeba w końcu zrobić DO na śmietanie by było ok.], 200g śmietany 30%, 100g truskawek, dwa schabowe [bez panierki; leżały w lodówce chyba z tydzień], 500g jogurtu poziomkowego, herbata z czerwonym wytrawnym winem; dolewam ok. 40g; chyba to jeszcze nie alkoholizm  Shocked, w alergologii i medycynie Dalekiego Wschodu zmiana lokalizacji choroby jest korzystniejsza niż trwanie w chorobie; dla mnie każdy jest chory, ja też  Sad]
4. dzień: Alveo, banan, herbata z czerwonym wytrawnym winem  Shocked Shocked Shocked, 500g maslanki truskawkowej, sałatka z majonezem (groszek, kukurydza, papryka), wieczorem głowę miałam jakąś ciężką, nie bolała, jakaś przymulona byłam [za mało T na dobę; już widzę, że dni nie są zbyt bogate w białko, pomyślę kiedyś o DO z większą zawartością sera...],
5. dzień Alveo: 200g śmietany 18%[mimo śmietany nadal ciężkość głowy, prawdopodobna jest wtedy większa ilość błędów], zupa pikantno kwaśna (bez tłuszczu, wodnista; zawartości trzeba szukać, ma być tam mung, soja, jajko, kura); wodorosty 250g pikantno-kwasnie (bez T), ćwiartka grejpfruta, garść wisni, brokuły panierowane (2 jaja, bułka tarta smażone na tłuszczu palmowym-brakło smalcu), 70 ml czerw. wytr. wina [chyba coś blisko Francuzów z tym winem...rozcieńczają oliwę tym winem...my rozcienczamy smalec i śmietanę...]
6. dzien f. szparagowa, 250ml 30% smietany, f. szparagowa[chce mi się soli], schab-plaster (bez panierki), 200g metki tararskiej [od razu lepiej na tym jedzeniu bez mięsa tętno spadało do 60/min, oddech do 2,5/min; niskie RR, niby tak jest dobrze; niskie RR/tętno/oddech jest korzystniejszy; po mięsie samopoczucie lepsze [przyzwyczajenia]. Nie potrafię jednak długo bez mięsa [inni mogą jeść drób, ryby, jaja, ja wolę wieprzowinę], 150g ziemniaka z cebulką i smalcem. Alveo.
7. dzień Alveo 3 żółtka, grzybowa (duuużo grzybów, 1 cebula, 1 marchewka, sos sojowy, konserwantów unikam, ta pszenica w tym sosie mi nic nie robi]100g kokosu, poczeczka czerwona (pół garści), jajko, smalec+ skwarki (2 kopiaste łyżki). Nareszcie dobre samopoczucie  Very Happy. Nie wiem kiedy wrócę do śmietany. [ilość histaminy w organizmie zdecydowanie mniejsza, wcześniej było-status idem; histamina to jeden z mediatorów zapalenia im wiecej tym niewłaściwiej; nie mierzy sie jej ilości labolatoryjnie; rumiane policzki dziecka, czerwone dłonie, wszystkie zniszczenia zaczynaja sie od wzmożonej przepuszczalności naczyń, ich zapalenia].
8 dzień czyli dziś 2 łyżki smalcu [koleżanka optymalna, która mnie odwiedziła rano powiedziała, ze troche czuć ode mnie aceton; rzeczywiście schudłam 1,5 kg, wypiłam 2 szklanki mineralnej gazowanej i nadal nie mam apetytu. Technicznie juz to widzę, że szykuje się trzydniówka bez produktów mlecznych i zbóż.
Oczywistym jest, że preferuję jadanie tłusto i niskowęglowodanowo.
Alveo działa  Smile. Nie mam ochoty na DO śmietanowe na razie (może później). Dr JK w jednej z książek pisze o dobowym zapotrzebowaniu na B - 18g dla osób zdrowych (dla mnie zdrowy=nieśmiertelny), przypuszczam, ze chodziło o żółtka, niemniej jednak jak jadam bardziej bogatobiałkowo mam wyższe zapotrzebowanie na W. Lepiej jeść T. Są osoby bardziej chore, którym potrzeba duuużo B. Nic na siłę, każdy ma swoje zapotrzebowanie.
Można się do mnie wybrać po Alveo. Namiary na mojej stronie internetowej (w profilu). www.akuna.pl info (nie powinno być tego siwego gościa w reklamie firmy na stronie startowej, a może włosy ma ufarbowane na siwo...).
Jutro wpiszę, czy żyję Very Happy. Żartuję. Czuję się dobrze, a Alveo traktuję jako ziołowy, bogaty w mikroelementy wspomagacz.

Szczerze koleżanko? Mieszasz w tej DO dr Jana Kwaśniewskiego, oj mieszasz. I jeszcze namawiasz na Alveo! Wiesz jak to się nazywa? Marketing szemrany. Radzę Ci szczerze, zwiększ to białko min. do 45g/ dobę , bo  mam wrażenie zjadasz chyba własny mózg. Sorki za szczerość, ale tym alveo to mnie rozbroiłaś.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #13 : 2008-07-07, 19:17:48 »

Ewa uważaj ,bo mogą Ci kazać,żebyś w stopce napisała,że nie jesteś na DO i skończy się Twoja kariera na tym Forum  Smile                           
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #14 : 2008-07-07, 19:20:05 »

Dodam,jakbyś nie wiedziała,że tu niktóre osoby zajmują się czarną magią i wiedzą co masz na talerzu pomimo,ze nigdy nie byli w Twoim domu  Smile
Czyż to nie jest fascynujące? Może te osoby mają rozdwojenie jaźni? Jak myślisz?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #15 : 2008-07-08, 07:42:04 »

Proszę  o podliczenie BTW każdego dnia, przez osobę, która ma czas.
W pierszy dzień maślanki 500ml, jogurt 200ml, sałatki może 200g,
w czwarty dzień ok 100g tej sałatki, w piąty ok 200ml tej zupy, w szósty 2 porcje po 250g f. szparagowej żółtej.
Doceniam mechanistyczne podejście do codziennych BTW, niemniej jednak w jednym dniu się zje za mało o 5g B, w inny za dużo o 5g W. Są też opracowania (rozumiem, że mam jeść STAŁE BTW codziennie i nie wolno mi mieć wahań 5-10g czegolowiek w którąkolwiek stronę) które podają tygodniowe zapotrzebowanie na BTW, także je akceptuję. Nie akceptujesz Bea651 diety Kopenhadzkiej (na której nigdy nie byłam)? Nie akceptujesz dnia niejedzenia, jak "niewiadomoco" przedawkowaliśmy? A w szpitalu pakowałabyś jedzenie osobie na kroplówce z PWE by zachował BTW, mimo, że nie ma ochoty jeść? Nie akceptujesz smaków w żywieniu? Zioła wiadomo, można je jeść/pic albo nie. Wolna wola.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #16 : 2008-07-08, 07:43:44 »

Afmfo, podaję co jadam, stosuj się do diety dra Kwaśniewskiego.
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #17 : 2008-07-08, 08:13:39 »

Syriusz, akcesoria do robienia piwa, surowce, są  na www.browamator.pl, z chmielem nie ma problemu, teź wyrabiam własne piwo.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #18 : 2008-07-08, 09:18:22 »


Doceniam mechanistyczne podejście do codziennych BTW, niemniej jednak w jednym dniu się zje za mało o 5g B, w inny za dużo o 5g W.


Ewa napisałaś coś bardzo mądrego,a czego tzw. optymalni mogą nigdy tego nie pojąć.
Oni mają codziennie zjeść tyle i tyle (mają dokładnie obliczone) i choćby się mieli przy stole "po****ć to będą to żreć i druga opcja -choćby byli głodni nie zjedzą ani grama więcej ,bo to już jest niedopuszczalne.
A jaka jest prawda?Prawda jest taka ,że codziennie jesteśmy "inni" ,codziennie coś nowego zachodzi w naszym organizmie,codziennie odczuwamy inne bodźce ,jednego dnia ma się ochotę więcej zjeść,drugiego mniej ,a czasem w ogóle nie chce się jeść -takie są normalne reakcje organizmu zywego -człowieka w tym przypadku,no ale jeśli ktoś chce zostać "optymalną maszyną" ,której codziennie trzeba dostarczać ściśle określonych ilości "żarcia" (inaczej tego nazwać niestety nie mogę,bo większość tutaj żre,a nie jada) ,to wolna wola ,nie?  Smile
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #19 : 2008-07-08, 09:47:07 »

Muszę powiedzieć, że określenie "żarcie" w moim przypadku miało raczej miejsce kiedy nie byłem na ŻO, i to samo cały czas dotyczy moich znajomych nieoptymalnych. Na ŻO się JE ilościowo mało, wręcz sam czasem jestem zdumiony że jem tak mało a nie jestem głodny.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 18 zapytaniami.