forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 14:03:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ZIOŁA
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ZIOŁA  (Przeczytany 269197 razy)
wojteks
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #20 : 2008-07-08, 09:48:50 »

A najgorzej to mają takie tam "kHanibale" własnego ciałka Rolling Eyes, co jak wbiją sobie do głowy "30g"  Shocked, a do tego przeczytali na jakimś forum, że DO to "maszyny jądrowe" i takie tam... to dla idei potrafią się zagłodzić zgodnie z zasadami swojej diety "optymalnej"! Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #21 : 2008-07-08, 10:17:52 »

Adosb  Smile To nie było do Ciebie  Smile


Ja nie mogę wyjść z podziwu ,że niektórzy potrafią sobie wyliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie na BTW już z samego rana na cały dzień,albo nawet na cały tydzień  Very Happy To ci dopiero "czarna magia"  Smile
I pójdziesz do takiego dietetyka ,a on Ci powie ile czego bedzie twój organizm potrzebował nawet na kilka lat z góry -to piękna magia w sumie  Smile
To takie urocze ,że jak powiesz ile ważysz i ile masz wzrostu ,to już wszyscy wiedzą ile potrzebujesz białka ,acha trzeba wspomniec ,że panuje powszechna trwoga przed "większą" ilością białka  Smile             
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #22 : 2008-07-08, 10:38:47 »

ja mam arkusz w excelu w którym mam swoje limity i wpisuje co jem i widzę ile mi zostaje, ale jak planuję coś zjeść lub wypić (!) wieczorem to ranek i poludnie trzeba pod to zaplanować Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #23 : 2008-07-08, 10:40:42 »

... co jak wbiją sobie do głowy "30g"  Shocked,

To jest tylko wynik tego ,że "mędrcy" "straszą" drugich "mędrców" ,że jak zjedzą trochę więcej białka,to "niedajbog" zamieni się ono na "jedengramwęglowodanów" i taki "mędrzec" UMRZE  Shocked ,a że panuje powszechna panika i lęk przed zamknięciem wieka trumny,to tacy "mędrcy" już wolą nie dojeść tego białka, niż miałoby się ono zamianić w węglowodany,które to są "straszne" nawet w niewielkich ilościach dla takich "tęgich umysłów"   Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #24 : 2008-07-08, 11:14:08 »

...ja mam arkusz w excelu w którym mam swoje limity i wpisuje co jem i widzę ile mi zostaje, ale jak planuję coś zjeść lub wypić (!) wieczorem to ranek i poludnie trzeba pod to zaplanować Wink...

Ok, wszystko fajnie ale w jakim "celu" robisz te Twoje "zabiegi okolo dietetyczne"??? Cool Razz

Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #25 : 2008-07-08, 11:35:38 »

ja mam arkusz w excelu w którym mam swoje limity i wpisuje co jem i widzę ile mi zostaje, ale jak planuję co¶ zje¶ć lub wypić (!) wieczorem to ranek i poludnie trzeba pod to zaplanować Wink
Do adosb.   
 Też tak chcę zrobić ale te wartości BTW bierzesz z kąd ? Bo jest w necie kalkulator optymalny i tam wartości są inne niż podaje dr.Kwaśniewski np. w "Żywieniu optymalnym".  Może te drobne różnice nie mają znaczenia.
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #26 : 2008-07-08, 12:18:42 »

...ja mam arkusz w excelu w którym mam swoje limity i wpisuje co jem i widzę ile mi zostaje, ale jak planuję coś zjeść lub wypić (!) wieczorem to ranek i poludnie trzeba pod to zaplanować Wink...

Ok, wszystko fajnie ale w jakim "celu" robisz te Twoje "zabiegi okolo dietetyczne"??? Cool Razz



jak to po co? po to żeby wiedziec ile jem i ile zjeść w najbliższej przyszłości
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #27 : 2008-07-08, 12:24:09 »

...Bo jest w necie kalkulator optymalny i tam wartości są inne niż podaje dr.Kwaśniewski np. w "Żywieniu optymalnym".  Może te drobne różnice nie mają znaczenia...

Kalkulator optymalny "sam z siebie" nie zalatwi podstawowych problemow Cool Razz

Pomijajac problemy "bialka w bialku jaja" i "cukru w cukrze ziemniaka"
to juz np. ilosc i poziom aktywnosci lipazy jezykowej, moze wplywac
na "szybkosc opadania wieka trumny" Shocked Shocked Shocked

Aby uwzglednic "takie zmienne"
najprosciej "zaplacic" i miec do dyspozycji "pomocna dlonCool



dane brałem z tabeli dr JK i ze strony www.dobradieta.pl
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #28 : 2008-07-08, 12:36:03 »

tabele...tabele...tabele........"elemele dutki" ,krasnoludki ....i takiem tam bajanie  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #29 : 2008-07-08, 12:52:51 »

tabele...tabele...tabele........"

No może tu najlepiej?:

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=76 ,
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=77 ,
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=78 ,
 
A może liczydło się przyda?:

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=806,
 
i czegoś jeszcze brak?, a to już samodzielnie można sobie wyszukać na www.dr-kwasniewski.pl
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #30 : 2008-07-08, 12:58:59 »

Moja sąsiadka ma 89 lat ,a nie "lata" do "profesjonalnych doradców" .Moja Babcia też nie "lata" -nie dlatego,że "skneruje" na "profesjonalne doradztwo"   Smile
Na 99,999999%  tyle żyją dlatego ,że unikają tych "profesjonalnych doradców"  Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #31 : 2008-07-08, 13:05:54 »

Moja sąsiadka ma 89 lat ,a nie "lata" do "profesjonalnych doradców" .Moja Babcia też nie "lata" -nie dlatego,że "skneruje" na "profesjonalne doradztwo"   Smile
Na 99,999999%  tyle żyją dlatego ,że unikają tych "profesjonalnych doradców"  Smile

Byc moze w ich genach jest "potencjal" na 200 lat zycia. Shocked Shocked

Takiej mozliwosci nigdy bym nie wykluczal Cool

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #32 : 2008-07-08, 13:11:30 »

A co z ludźmi,którzy przenigdy nie liczyli BTW ,nie patrzyli na tabele,a żyją ponad 80 lat i maja się dobrze ,lepiej niż tacy,którzy patrzą w sklepach na te paczki "lajtowe" i liczą ile tam jest kalorii?

Ja piernicze .Ostatnio bywam na placu zabaw z dziećmi,a tam jest masakra ! Na 20 dzieci bardzo otyłych,z wielkimi brzucholami i rękami,takimi jak moja noga ,jedno ,dwa z nich to dzieci szczupłe.Ale mówię Wam ,to jest MASAKRA. Niektóre dzieciaki maja większe brzuchy niż ich rodzice .
Jedna bardzo otyła dziewczynka(9 lat-wiem ,bo jest w wieku mojej córki) jeździła na rolkach i musiała co chwila odpoczywać,bo dyszała jak "150-cio letni staruszek".
Kurede ,to jest poza moimi "obszarami pojecia" jak mozna tak dziecko "zapuścić" ,jak moża pozwalac swoim dzieciom źreć te chipsy jak za przeproszeniem świniom.
Te dzieci mają zaburzone poczucie sytości -nie odczuwają jej .Inne dziecko by się zż***o ,a tymczasem te otyłe dzieci mogą cały czas żreć  Sad
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #33 : 2008-07-08, 13:19:02 »



Byc moze w ich genach jest "potencjal" na 200 lat zycia. Shocked Shocked


Serio odnosi sie takie wrażenie,ze ci ludzie poprostu doszli do pewnego" pułapu wieku" ,w którym już nie ma chorób cywilizacyjnych i mogą żyć i zyć .
Przypuszczam,że gdyby nie tak zmienne warunki klimatyczne jakie istnieją w Europie(w Polsce) (  (duże różnice temperatur w ciągu roku ),to ci ludzie z powodzeniem przekroczyliby setke-tak jak to ma miejsce w Australii.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #34 : 2008-07-08, 13:20:52 »

...Te dzieci mają zaburzone poczucie sytości -nie odczuwają jej .Inne dziecko by się zż***o ,a tymczasem te otyłe dzieci mogą cały czas żreć  Sad ...

Jak zastosujesz metody wychowawcze "komuszkowatych"
to kazde dziecko zostanie "tlustym kaszalotem" Cool Razz


Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #35 : 2008-07-08, 13:46:46 »

Ja piernicze .Ostatnio bywam na placu zabaw z dziećmi,a tam jest masakra ! Na 20 dzieci bardzo otyłych,z wielkimi brzucholami i rękami,takimi jak moja noga ,jedno ,dwa z nich to dzieci szczupłe.

mam dokładnie te same spostrzeżenia. W przedszkolu w maluszkach jest jeszcze jako tako, ale w starszakach... no włos się jeży  Confused
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #36 : 2008-07-08, 14:38:21 »


Doceniam mechanistyczne podejście do codziennych BTW, niemniej jednak w jednym dniu się zje za mało o 5g B, w inny za dużo o 5g W. Są też opracowania (rozumiem, że mam jeść STAŁE BTW codziennie i nie wolno mi mieć wahań 5-10g czegolowiek w którąkolwiek stronę) które podają tygodniowe zapotrzebowanie na BTW, także je akceptuję. Nie akceptujesz Bea651 diety Kopenhadzkiej (na której nigdy nie byłam)? Nie akceptujesz dnia niejedzenia, jak "niewiadomoco" przedawkowaliśmy? A w szpitalu pakowałabyś jedzenie osobie na kroplówce z PWE by zachował BTW, mimo, że nie ma ochoty jeść? Nie akceptujesz smaków w żywieniu? Zioła wiadomo, można je jeść/pic albo nie. Wolna wola.

Droga koleżanko, nie akcpetuję robienia ludziom wody z mózgu.Nie akceptuję wykorzystywania innych ( w tym przypadku autorytetu dr JK) dla własnych celów. Powiedzmy szczerze, ten wątek założyłaś po to, aby zareklamować produkt zwany ALVEO ( kolejne badziewie, sprzedawane w systemie tzw. sprzedaży bezpośredniej). Nie ma się co oszukiwać, ale wykorzystałaś także autorytet dr JK dla promowania własnej książki. Nie oceniam Twojej wiedzy , lecz Twój sposób działania, który zdecydowanie mi się nie podoba.
Odnośnie Twojego odżywiania, stwierdzam, że 15 - 18 g B/dobę codziennie to zdecydowanie za mało dla osoby w Twoim wieku. Być może to jest właśnie przyczyna "złego funkcjonowania Twojego mózgu", co w konsekwencji doprowadziło do takich a nie innych Twoich działań. Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #37 : 2008-07-08, 15:02:35 »

Bea wytykanie podobnych "rzeczy" było już przerabiane na Forum i to  z udziałem moim  Embarassed
Nie powiem,ze przyniosło mi to chlube  Confused A wręcz przeciwnie .
Ale z tej "bitwy" wyniosłam tyle,że zrozumiałam ,ze Ewa to bardzo wartościowy człowiek,potrafi mysleć samodzielnie i takie tam  Smile Za to ją cenię !!!  Very Happy

Pozdrowienia dla EWY!!!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #38 : 2008-07-08, 15:10:09 »

Droga koleżanko, nie akcpetuję robienia ludziom wody z mózgu.Nie akceptuję wykorzystywania innych ( w tym przypadku autorytetu dr JK) dla własnych celów.

bea561!
Daj spokój proszę i nie przejmuj się takimi rzeczami!. W Internecie jest bardzo dużo osób inteligentnych, które potrafią szukać, myśleć i czerpać korzyści z tego, co są w stanie przyswoić. Jeśli nie - to trudno. Ktoś lubi wegetarianizm - niech sobie lubi, inny ziółka, herbatki, czy inne formułki... no niech korzysta z cudzych doświadczeń dla własnego zdrowia.
Nie staraj się myśleć za innych, ani uświadamiać "na siłę", bo szybko się zniechęcisz!  Confused

PS
Na www.dr-kwasniewski.pl jest podane wszystko, co niezbędne do naturalnej selekcji  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ZIOŁA
« Odpowiedz #39 : 2008-07-08, 15:16:49 »


Nie staraj się myśleć za innych, ani uświadamiać "na siłę", bo szybko się zniechęcisz!  Confused


Święte słowa ,święte słowa  Smile         Ja się tak zniechęciłam  Smile
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 18 zapytaniami.