forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 00:57:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej  (Przeczytany 40253 razy)
MORGANO
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #20 : 2008-01-29, 12:19:53 »

Świeżego,naturalnego pomidora o tej porze roku w naszej strefie klimatycznej w życiu się nie znajdzie,no chyba,ze ktoś ma soki pomidorowe,przeciery ,które zrobił latem .

Edyta jeżeli masz możliwość i dostęp do pomidorów latem to nie ma problemu
by taki  Polski pomidor zakonserwować na zimę.
Z krzaka zrywamy twardy łany pomidor na chwilę musimy go zanurzyć w 70% spirytusie
następnie przenosimy go do roztopionego wosku. Zanurzamy odkażony w spirytusie pomidor
w wosku by cały był oklejony stearyną. Brak dostępu powietrza konserwuje masz pomidor.
Możemy pomidory w ten sposób zakonserwowane trzymać do zimy.
Jest tylko jeden warunek pomidory nie mogą leżeć jeden na drugim tylko obok siebie.
Kiedy przyjdzie ochota na świeży pomidor wystarczy obrać stearynę z pomidora i gotowe.
Praktykowałem tę metodę bardzo dawno temu jak może jakieś trzydzieści lat wstecz.
To wówczas na świątecznym stole świeże pomidory wzbudzały niebywałą sensację.
Przepis ten otrzymałem kiedyś od sióstr klasztornych.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #21 : 2008-01-29, 12:30:34 »

Wracając do warzyw - ostatnio kupiłem śliczne pomidory z importu - o smaku ogórka!. A więc, czy cichutko otworzono z nowym rokiem rynek GMO w Polsce?, zamiast płacić "kary umowne".  Shocked Żeby chociaż ten "pomidor" był o smaku szynki Wink
jeszcze troche i bedzie,teraz jest wszystko mozliwe nawet UFO Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #22 : 2008-01-29, 12:32:47 »

Dziękuję Morgano,ciekawy sposób konserwowania,logiczny-nie znałam go.Być może , zrobię sobie latem taki eksperyment.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #23 : 2008-01-29, 12:33:49 »


jeszcze troche i bedzie,teraz jest wszystko mozliwe nawet UFO Laughing

Wątpisz w cywilizację pozaziemską?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #24 : 2008-01-29, 12:48:53 »


jeszcze troche i bedzie,teraz jest wszystko mozliwe nawet UFO Laughing

Wątpisz w cywilizację pozaziemską?
UFO istnieje i sa na to dowody,juz wiele razy odwiedzali nasza Planete,co niektorzy uwazaja co innego. Sad
Mysle,ze nie przyszedl jeszcze czas,aby wszyscy mieszkancy naszej Planety ,mogli  przyjac do wiadomosci i zaakceptowac UFO,i nie tylko UFO. Razz
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #25 : 2008-01-29, 16:49:19 »


jeszcze troche i bedzie,teraz jest wszystko mozliwe nawet UFO Laughing

Wątpisz w cywilizację pozaziemską?
UFO istnieje i sa na to dowody,juz wiele razy odwiedzali nasza Planete,co niektorzy uwazaja co innego. Sad
Mysle,ze nie przyszedl jeszcze czas,aby wszyscy mieszkancy naszej Planety ,mogli  przyjac do wiadomosci i zaakceptowac UFO,i nie tylko UFO. Razz


Kodar my tu rozprawiamy o GMO a nie UFO .
ALE WIDZĘ ŻE c
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #26 : 2008-01-29, 16:51:38 »



Wątpisz w cywilizację pozaziemską?
Cytuj
UFO istnieje i sa na to dowody,juz wiele razy odwiedzali nasza Planete,co niektorzy uwazaja co innego. Sad
Mysle,ze nie przyszedl jeszcze czas,aby wszyscy mieszkancy naszej Planety ,mogli  przyjac do wiadomosci i zaakceptowac UFO,i nie tylko UFO. Razz
Cytuj


Kodar my tu rozprawiamy o GMO a nie UFO .
Ale widzę że Ciebie już oni nawiedzili,i co mają zielony kolor?
Cytuj
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #27 : 2008-01-29, 17:31:07 »

A GMO to niby co?
To Galaktyczne Miasto Orbitalne,które zostało odkryte przez astronomów z Gemini Observatory,no ale żeby to wiedzieć ,to trzeba się znać na astronomi.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #28 : 2008-01-29, 19:00:20 »

Cytuj
Kodar my tu rozprawiamy o GMO a nie UFO .
Ale widzę że Ciebie już oni nawiedzili,i co mają zielony kolor?
oj nawiedzaja i to kazdej nocy  Cool

Cytuj
A GMO to niby co?
To Galaktyczne Miasto Orbitalne,które zostało odkryte przez astronomów z Gemini Observatory,no ale żeby to wiedzieć ,to trzeba się znać na astronomi.
o ludziska,ale macie poczucie chumoru Laughing ,jaki chumor takie zycie Laughing
Zapisane
benzodxm
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #29 : 2008-01-30, 08:21:29 »

Jak ich zobaczysz nastepnym razem to powiedz zeby i mnie odwiedzili. Moga porobic pare eksperymentow, zgadzam sie Very Happy.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #30 : 2008-01-30, 08:45:35 »

Benzodmxt no to mamy następna wadę diety opty - nie leczy wszystkiego cudownie i błyskawicznie w pół roku.

Btw właśnie czytam książkę Lutza "Życie bez pieczywa". Tłusta dieta bardzo podobna do Kwasniewskiego, autor tłumaczy dużo na temat równowagi hormonalnej i jej udziału w zdrowieniu.

Ciekawy przykład z tej książki: 60% pacjętów dr Lutza pozbyło się objawów wrzodziejącego zapalenia jelit już po 2 latach. Pozostałe 40% potzebowało na to dużo więcej czasu, niektórzy nawet 8 lat. Dieta jednak działała u wszystkich.

Wez pod uwagę, iż organizm przebudowuje się w znacznym stopniu po roku, a "całkowicie nowe ciało" mamy dopiero co 7 lat.

Druga sprawa to, że kiedyś nie brałes leków i jesteś młody wcale nie przeszkadza w tym, że organizm może być ciężko zatoxyczniony. Wiek tak naprawdę nie ma tu znaczenia, a wygodne roszczeniowe przekonanie że "jestem młody więc powinienem być zdrowy" można włożyć dziś między bajki. Przykład ludzie autystyczni, 20-letni alergicy z nadżerkami śluzówki mogą być dużo bardziej zaśmieceni konserwantami czy metalami niz nie jeden 60-ciolatek.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #31 : 2008-01-30, 08:58:26 »

Benzodmxt no to mamy następna wadę diety opty - nie leczy wszystkiego cudownie i błyskawicznie w pół roku.

Btw właśnie czytam książkę Lutza "Życie bez pieczywa". Tłusta dieta bardzo podobna do Kwasniewskiego, autor tłumaczy dużo na temat równowagi hormonalnej i jej udziału w zdrowieniu.

Ciekawy przykład z tej książki: 60% pacjętów dr Lutza pozbyło się objawów wrzodziejącego zapalenia jelit już po 2 latach. Pozostałe 40% potzebowało na to dużo więcej czasu, niektórzy nawet 8 lat. Dieta jednak działała u wszystkich.


Gdzieś czytałam wypowiedź dra JK (a może słyszłam na jakimś jego wykładzie?), że on  nie ODKRYŁ tłustej diety, on tylko wszystkie 'strzępy' wiedzy zebrał w całośc i odkrył proporcje między głównymi składnikami odżywczymi, które są najlepsze dla człowieka.

Dobrze kojarzę, Toan?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #32 : 2008-01-30, 09:14:31 »

Benzodmxt no to mamy następna wadę diety opty - nie leczy wszystkiego cudownie i błyskawicznie w pół roku.


Jeśli mogę skomentować:
Są różni ludzie i różne przypadki.
Są ludzie,którym faktycznie dieta pomogła,postawiła na nogi ludzi ,którzy zaliczyli szeregi nieuleczalnie chorych i tacy ludzie najchętniej nosiliby dr.Jana Kwasniewskiego na rękach i ja im się nie dziwię,bo ja też nosiłabym na rękach lekarkę,która mi bardzo pomogła kiedyś.Tacy ludzie też nie mogą wyjść z podziwu i najchętniej obwiedszczaliby wszystkim swoje przeżycia i ja im tez się nie dziwię.
Ale jak to w życiu bywa kij ma dwa końce.Są ludzie,którym dieta nie pomogła,mogła nawet zaszkodzić,ale to już tak naprawdę niewiadomo od czego,bo czynników niesprzyjających zdrowieniu może być mnóstwo,no i tacy z kolei mają zawsze pretensje-choć to też pewnie nie jest reguła .
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #33 : 2008-01-30, 09:34:35 »

                 ...a sa i tycy,ktorym wystarczy Placebo i tez  maja sdie  dobrze,a zyja jeszcze dluzej Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #34 : 2008-01-30, 10:19:41 »

Dobrze kojarzę, Toan?

Tak Halinko, bardzo dobrze kojarzysz.
Ani ten co wstrzymał Słońce, ani ten od teorii względności, ani ten od bakterii..., ani ten od proporcji... - nic nie odkryli. Oni tylko zebrali do kupy "strzępy" i podzielili się swoją wiedzą... Tak to już jest z odkrywcami - muszą ogłosić, to co zebrali... Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #35 : 2008-01-30, 10:20:21 »


                 ...a sa i tycy,ktorym wystarczy Placebo i tez  maja sdie  dobrze,a zyja jeszcze dluzej Smile

Właśnie myslałam o tym Alinko  Smile  .Wiara czyni cuda ,pod warunkiem ,ze jest silna,no nie  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #36 : 2008-01-30, 10:24:03 »

Mnie też się podoba to co napisała Halina  Smile Całkiem fajnie i logicznie ,bo przecież nic nie powstało z niczego ,wszystko to co istnieje składa się na to ,co powstanie w przyszłości .Gratuluję logiki  Smile
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #37 : 2008-01-30, 10:25:06 »

Jakoś niezbyt wiara pomaga nieuleczlnie chorym. Może tyko tym co 'mają chorobę na zawołanie'.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #38 : 2008-01-30, 10:28:28 »

Jakoś niezbyt wiara pomaga nieuleczlnie chorym. Może tyko tym co 'mają chorobę na zawołanie'.

Różnie bywa ,to też nie jest reguła  Smile
Są takie przypadki i nie da się zaprzeczyć ,że placebo pomaga  Smile
Nie doceniamy ludzkiej psychiki.Skoro możeby się źle czuć na zawolanie,to czy nie mozemy sprawić ,aby nasz umysł pozwolił nam się czuć dobrze?
Oj nie sa zbadane możliwości ludzkiej psychiki,nie są...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #39 : 2008-01-30, 13:46:20 »

Jakoś niezbyt wiara pomaga nieuleczlnie chorym. Może tyko tym co 'mają chorobę na zawołanie'.
mnie rowniez, sama wiara nie wystarcza,
ale pracuje nad odblokowaniem pewnych punktow w organizmie, Smile
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 17 zapytaniami.