forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-19, 07:11:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
661768 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej  (Przeczytany 81423 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #40 : 2007-12-10, 08:34:39 »

Cytuj
A ja zawsze lubiłem słuchać osób, które potrafią wyłapać "błędy Kwaśniewskiego".
W zależności od wskazanych "błędów" wiem na jakim poziomie (nie)wiedzy jest rozprawiający.

Święte Słowa.

Ewa oliwa z oliwek służy jako ... przynęta.
Uznaję TE metody pośrednie by pokazać ludziom jak powinna wyglądać zdrowa dieta.
NIE KAŻDY MOŻE ZNIEŚĆ PRAWDĘ.
Nadmiaty tłuszczu to w sumie nadmiaty wszystkiego innego DO zjadanego tłuszczu.
Rozumiem Ewa, że uznajesz za  "niekwaśniewskie"  normalizowanie TRIG do poniżej 60mg% i LDL do poniżej 100mg%?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #41 : 2007-12-10, 08:35:48 »

Cytuj
A ja zawsze lubiłem słuchać osób, które potrafią wyłapać "błędy Kwaśniewskiego".
W zależności od wskazanych "błędów" wiem na jakim poziomie (nie)wiedzy jest rozprawiający.

Święte Słowa.

Ewa oliwa z oliwek służy jako ... przynęta.
Uznaję TE metody pośrednie by pokazać ludziom jak powinna wyglądać zdrowa dieta.
NIE KAŻDY MOŻE ZNIEŚĆ PRAWDĘ.
Nadmiaty tłuszczu to w sumie nadmiaty wszystkiego innego DO zjadanego tłuszczu.
Rozumiem Ewa, że uznajesz za  "niekwaśniewskie"  normalizowanie TRIG do poniżej 60mg% i LDL do poniżej 100mg%?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #42 : 2007-12-10, 09:57:26 »

Cytuj
Nadmiaty tłuszczu to w sumie nadmiaty wszystkiego innego DO zjadanego tłuszczu.
Rozumiem Ewa, że uznajesz za  "niekwaśniewskie"  normalizowanie TRIG do poniżej 60mg% i LDL do poniżej 100mg%?
lekarko:
czyli chodzi ci o znormalizowanie wlasnych tluszczow w organizmie????(oczywiste)
zjedzenie nadmiaru tluszczu   powoduje potrzebe zjedzenia wiekszej ilosci wegli,
ta  dodatkowa  ich ilosc potrzebuje dodatkowej ilosci bialka i kolo sie zamyka, Sad

Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #43 : 2007-12-10, 10:05:46 »

czyli chodzi ci o znormalizowanie wlasnych tluszczow w organizmie????(oczywiste)
zjedzenie nadmiaru tluszczu   powoduje potrzebe zjedzenia wiekszej ilosci wegli,
ta  dodatkowa  ich ilosc potrzebuje dodatkowej ilosci bialka i kolo sie zamyka, Sad

Kodar, też tak zrozumiałam wywody lekarki.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #44 : 2007-12-10, 10:32:44 »

Czytam kolejną książkę o Hunzach i pewne jest jedno ONI SZANUJĄ JEDZENIE.
W chrześcijaństwie chodzi o to by modlić się nad posiłkiem, a tak naprawdę chodzi o to by DOCENIAĆ KAŻDY KĘS. Cieszyć się nim.
Cieszę się, że mnie rozumiecie.
Czekam aż Ewa i Małgo35 mnie zrozumieją  Smile .
Zapisane
Taon
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #45 : 2007-12-10, 11:11:53 »

Czytam kolejn± ksi±żkę o Hunzach i pewne jest jedno ONI SZANUJˇ JEDZENIE.
W chrze¶cijaństwie chodzi o to by modlić się nad posiłkiem, a tak naprawdę chodzi o to by DOCENIAĆ KAŻDY KĘS. Cieszyć się nim.
Cieszę się, że mnie rozumiecie.
Czekam aż Ewa i Małgo35 mnie zrozumiej± Smile .

co ma piernik do wiatraka Confused modlitwy nad posiłkiem w chrzescijanstwie zdrowiu sprzyjaja, jesli sa to posiłki optymalne. docenianie kazdego kęsa żywności zatrutej zdrowiu sprzyjać nie może.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #46 : 2007-12-10, 12:08:42 »

Jeżeli jesteśmy ok to i jad żmiji nam nie zaszkodzi.
Nie zachęcam do jedzenia codziennie glutaminianów.
A wciskanie w siebie optymalnego jedzenia w nadmiarze też nie jest zbyt rozsądne. Mówi o braku szacunku.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #47 : 2007-12-10, 18:44:59 »

Nie no Adminstratorze przestawienie jednej literki powinno być zabronione w nicku  bo jak ktoś nie zauważy to pomyśli,że to TY Toanie?
Do lekarki
Chyba jeszcze za mało przeczytałam, zapamiętałam teraz z  Lutza,że zjedzenie za dużej ilości W hamuje metabolizm tłuszczu no to jak to jest można zjeść jednorazowo za dużo T i W naraz? Jeśli  tak -w jednym posiłku- to co najpierw robi organizm spala tłuszcz, W czy .....?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #48 : 2007-12-10, 22:31:48 »

Ewa oliwa z oliwek służy jako ... przynęta.
Uznaję TE metody pośrednie by pokazać ludziom jak powinna wyglądać zdrowa dieta.
NIE KAŻDY MOŻE ZNIEŚĆ PRAWDĘ.
Nadmiaty tłuszczu to w sumie nadmiaty wszystkiego innego DO zjadanego tłuszczu.
Rozumiem Ewa, że uznajesz za  "niekwaśniewskie"  normalizowanie TRIG do poniżej 60mg% i LDL do poniżej 100mg%?
Lekarko kochana, wiem, juz kiedys mi to pisałaś, ale ja po prostu nie godzę się z taka metodą, na przynetę. To miesza ludziom w głowach, co juz widać na forum, i jest szkodliwa.

Dlaczego? Normalizowanie LDL i triglicerydów do poziomów o których mówisz, nie tarktuję jako "niekwaśniewskie". Sama w ostatnim badaniu miałam 50% triglic. Rozumiem też, ze w trakcie odchudzania nalezy zmniejszać tłuszcze. W tym czasie pewnie tez zmniejszaja się po częsci triglicerydy. Jeśli nie skutkuje, nalezy jeść tłuszcze w normie podanej przez JK, bo dalej zmniejszając je, mozna sobie zaszkodzić.

"Niekwaśniewskie" zmniejszanie LDL i triglicerydów kojarzy mi sie ze zbijaniem cholesterolu tabletkami, piciem oleju, lub zmniejszanie tłuszczu w nieskończoność.

Czekam aż Ewa i Małgo35 mnie zrozumieją  Smile .
Lekarko, na mnie nie czekaj, bo ja cię rozumiem dostatecznie. Szanuję twoją chęć pomagania innym. Szanuję też, że potrafisz przyjmować cudze zdanie (z rzadkimi wyjatkami). Ja tez potrafie przyjąc twoje kontrowersyjne słowa i z nimi dyskutować lub przymruzyć oko. Bulwersuje mnie tylko to, że na forum Jana Kwaśniewskiego wprowadzasz swoje metody "niekwaśniewskie".

Niestety twoi niektórzy fani nie potrafią tak jak ty spokojnie reagować. Przez MW czuję się atakowana. Przysłał mi "setki" postów na prv, a teraz juz poluje na mnie na forum.
Kodar przy każdej okazji, w sposób bezkrytyczny, odsyła ludzi do ciebie, ajkbys była oficjalnym lekarzem na forum.
Mimo moich próśb, Monika i Kodar, zwracając sie do ciebie, uzywają mojego nicku.
Kiedy próbuję z toba dyskutować, odbierają to, jak atak na siebie.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #49 : 2007-12-10, 22:44:38 »

Chyba jeszcze za mało przeczytałam, zapamiętałam teraz z  Lutza,że zjedzenie za dużej ilości W hamuje metabolizm tłuszczu no to jak to jest można zjeść jednorazowo za dużo T i W naraz? Jeśli  tak -w jednym posiłku- to co najpierw robi organizm spala tłuszcz, W czy .....?
Organizm, jak pisze Jan Kwaśniewski, jezeli dostanie nadmiar, najpierw zużywa, to co dla niego korzystniejsze, czyli tłuszcz zwierzęcy, a węgle przerabia na tłuszcze i odkłada na boczku.
Zapisane
chris
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #50 : 2007-12-11, 22:39:33 »

[size=10pt]Ewa oliwa z oliwek służy jako ... przynęta.


Niestety twoi niektórzy fani nie potrafią tak jak ty spokojnie reagować. Przez MW czuję się atakowana. Przysłał mi "setki" postów na prv, a teraz juz poluje na mnie na forum.
Kodar przy każdej okazji, w sposób bezkrytyczny, odsyła ludzi do ciebie, ajkbys była oficjalnym lekarzem na forum.
Mimo moich próśb, Monika i Kodar, zwracając sie do ciebie, uzywają mojego nicku.
Kiedy próbuję z toba dyskutować, odbierają to, jak atak na siebie.

Ewo spokojnie,pewne tematy,pewni ludzie,pewne problemy pojawiaja sie na forach DO cyklicznie,jeszcze z 10 lat i przekonasz sie o tym osobiscie.
Rob swoje a wyjdzie Ci na zdrowie.
pozd
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #51 : 2007-12-11, 23:59:37 »

Rozumiem też, ze w trakcie odchudzania nalezy zmniejszać tłuszcze. W tym czasie pewnie tez zmniejszaja się po częsci triglicerydy. Je¶li nie skutkuje, nalezy je¶ć tłuszcze w normie podanej przez JK, bo dalej zmniejszaj±c je, mozna sobie zaszkodzić.

"Niekwaśniewskie" zmniejszanie LDL i triglicerydów kojarzy mi sie ze zbijaniem cholesterolu tabletkami, piciem oleju, lub zmniejszanie tłuszczu w nieskończoność.

To przecież z glukozy i z nadmiaru białka powstają trójglicerydy a dopiero z trójglicerydów cholesterol - tłuszcz spożywany nie odgrywa roli w tworzeniu trójglicerydów na diecie optymalnej. Warto zwrócić uwagę na HDL i LDL - choć ten ostatni jest mało znaczący.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #52 : 2007-12-12, 00:30:29 »

...tłuszcz spożywany nie odgrywa roli w tworzeniu trójglicerydów na diecie optymalnej....

 Shocked Cool Razz, Ja to sie musze faktycznie jeszcze duzo uczyc. Shocked Cool Razz

Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #53 : 2007-12-12, 00:37:58 »

Czytam kolejną książkę o Hunzach i pewne jest jedno ONI SZANUJĄ JEDZENIE.
W chrześcijaństwie chodzi o to by modlić się nad posiłkiem, a tak naprawdę chodzi o to by DOCENIAĆ KAŻDY KĘS. Cieszyć się nim.
Cieszę się, że mnie rozumiecie.
Czekam aż Ewa i Małgo35 mnie zrozumieją  Smile .

Na mnie nie czekaj, nie masz tyle czasu. Na dobitkę ten tekst o tym, że w chrześcijaństwie chodzi o to, żeby się modlić nad posiłkiem... Bardzo Cię proszę, żebyś czytała swoje posty PRZED wysłaniem. Mnie nie ruszą, częściej rozśmieszą, jak choćby ten. Ale na moje zrozumienie nie licz.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #54 : 2007-12-12, 01:02:51 »

To przecież z glukozy i z nadmiaru białka powstają trójglicerydy a dopiero z trójglicerydów cholesterol - tłuszcz spożywany nie odgrywa roli w tworzeniu trójglicerydów na diecie optymalnej. Warto zwrócić uwagę na HDL i LDL - choć ten ostatni jest mało znaczący.
Wiem, Zbynek. Jednak jak zmniejszasz tłuszcze, korzystasz z własnego boczku i automatycznie usuwasz triglicerydy.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #55 : 2007-12-12, 01:26:59 »

Ewo spokojnie,pewne tematy,pewni ludzie,pewne problemy pojawiaja sie na forach DO cyklicznie,jeszcze z 10 lat i przekonasz sie o tym osobiscie.
Rob swoje a wyjdzie Ci na zdrowie.
pozd
Smile))))) Całe 10 lat miałabym czekać? Sad To juz rzeczywiście trzeba nad tym przejść do porządku dziennego Wink
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #56 : 2007-12-12, 14:36:01 »

....Jednak jak zmniejszasz tłuszcze, korzystasz z własnego boczku i automatycznie usuwasz triglicerydy....

Brawo Ewcia!!! Widac, ze nie stoisz w miejscu. Cool Cool

PS.
Nie ma to jak wlasny boczek. Laughing
Oczywiscie z tuczu ekologicznego. Shocked Cool Laughing Razz

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #57 : 2007-12-12, 15:32:07 »

[quote]W chrześcijaństwie chodzi o to by modlić się nad posiłkiem, a tak naprawdę chodzi o to by DOCENIAĆ KAŻDY KĘS. Cieszyć się nim
Cytuj



krytykujecie,lekarke  interpretujac tylko pierwsza czesc zdania,lekarka  wyraznie pisze,ze chodzi o celebrowanie jedzenia,o dokladne  rozgryzanie kazdego kesa,
w dzisiejszym nerwowym,hektycznym zyciu ludzie zapomnieli jak powinien wygladac posilek,wreszczie spokojne,powolne,dokladne jedzenie pozwala na zauwazenie sytosci a tym samym na zjedzenie mniejszej ilosci pozywienia,ot i cala filozofia  Laughing

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #58 : 2007-12-12, 16:02:27 »

Cytuj
Jeśli chodzi o witaminy i składniki mineralne, jak Państwo czytacie, zawartość ich w różnych produktach spożywczych, prawie zawsze we wszystkich witaminach na pierwszym miejscu jest wątroba wołowa, potem cielęca, wieprzowa, barania, nerki, móżdżek, serca, żołądki, – czyli te produkty, w których odbywa się intensywna przemiana materii, których skład jest taki najlepszy dla człowieka, jeśli są one zjadane
w pożywieniu. Tak, że ta krótka informacja powinna spowodować, żeby się Państwo zastanowili
i przemyśleli, i pomyśleli, że to nie trzeba jeść dużo. Można jeść mało i uzyskiwać dużo lepsze efekty,
niż przy zjadaniu dużych ilości produktów, białka, czy węglowodanów, czy tłuszczów. Bo, jak już pisałem w swoich książkach, nie ilość zjadanych kalorii, nie ilość zjadanych produktów i składników pokarmowych


Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #59 : 2007-12-12, 16:36:46 »

Brawo Ewcia!!! Widac, ze nie stoisz w miejscu. Cool Cool
PS.
Nie ma to jak wlasny boczek. Laughing
Oczywiscie z tuczu ekologicznego. Shocked Cool Laughing Razz
Misiu, jak masz cos do powiedzenia, to smiało! Ale jakis konkret
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 16 zapytaniami.