forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-17, 00:57:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659633 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA  (Przeczytany 11841 razy)
adam319
Go


Email
KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« : 2008-07-06, 13:48:09 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79

I co tu komentować?

Warto wykonać próbę na samym sobie,
z czasem informacje tu podane staną się tak oczywiste,
że trudno sobie przypomnieć jak można było wcześniej kierować się innymi zasadami.

Przewagę oczywiście mają ludzie, którzy w dotychczasowym życiu
starali się badać Świat własnym rozumem, a nie być ślepym
zwolennikiem teorii, które po zastosowaniu się nie sprawdzają.

Cool
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« Odpowiedz #1 : 2008-07-06, 15:08:30 »

1."W maszynie do produkcji manny źródłem energii był reaktor jądrowy" - nie umiem znaleźć małego kawałka dowodu...
2. "przy wieloletniej łuszczycy — trzeba poczekać dłużej." - daję im 7 dni  Shocked, (jeden rodzaj produktu bogatobiałkowego na dobę, bo lubią "niewymierzyć" B).
3. "Gdy białko jest najwyższej jakości to organizm potrzebuje go o połowę mniej wówczas na 1 gram białka należy spożywać około 1 gram węglowodanów" tu mam problem, bo moje dobowe zapotrzebowanie na żółtka to 5-6 sztuk na dobę, reszta T, a W jadam ok 45g/dobę. Nie zgadza się z założeniem. Co robię źle? Mam zjeść na siłę żółtka bądz inne B? Przypuszczam, że powinno być dopisane "dla chorych", albo może to ja mam problem  Shocked. Wg powyższego przy wzroście 163cm powinnam jeść W 15-18g/dobę.
Toan/Admin ustosunkuj się do powyższych 1. i 3.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« Odpowiedz #2 : 2008-07-06, 17:12:18 »

Te 45 g węglowodanów to z czego czerpiesz?
Mam ostatnio problem z uzbieraniem Ww  NAWET 20 g. Owoców ŻADNYCH nie toleruję, czasami nadrabiam piwem ale już mi tak nie smakuje.
Ziemniaki też ograniczyłam, lubię młode warzywa i na nich bazuję.
Ostatnio puchną mi nogi czy to może mieć związek z niedoborem Ww?
Białka zjadam 30-35 g, z T ostatnio szpik woł.,słonina, podgardle czasami boczek.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« Odpowiedz #3 : 2008-07-06, 19:22:42 »

Dzisiaj W - grzyby (dużo), cebula, marchewka, porzeczka czerwona, łyżka groszku, łyżka kukurydzy, łyżka papryki = sałatka z obfitą ilością majonezu. Mało, ale dobrze się czuję.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« Odpowiedz #4 : 2008-07-06, 19:47:18 »

Cytuj
1."W maszynie do produkcji manny źródłem energii był reaktor jądrowy" - nie umiem znaleźć małego kawałka dowodu...

Bo nie czytało się Danikena czy Mostowicza.  Laughing

http://www.geocities.com/humanizm_w_polsce/manna_maszyna.htm
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« Odpowiedz #5 : 2008-07-06, 19:48:28 »

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« Odpowiedz #6 : 2008-07-06, 20:08:12 »

Wow  Shocked. Mam luki  Shocked
HalinaCh , 30-35g to zapotrzebowanie na B w jakim produkcie (mięso czy żółtka/jaja)?
Z węglowodanów ratującym dla Ciebie byłby zestaw pomidor/papryka czerwona + ogórek + cebula/pora/czosnek + pieprz. Jak czegoś nie tolerujesz to daj znać.
B do syta jednego rodzaju + powyższe W w jeden dzień, a w drugi B (innego rodzaju do syta) + powyższe W. T - słonina, jak tolerujesz majonez?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« Odpowiedz #7 : 2008-07-06, 21:33:39 »

1."W maszynie do produkcji manny źródłem energii był reaktor jądrowy" - nie umiem znaleźć małego kawałka dowodu...
2. "przy wieloletniej łuszczycy — trzeba poczekać dłużej." - daję im 7 dni  Shocked, (jeden rodzaj produktu bogatobiałkowego na dobę, bo lubią "niewymierzyć" B).
3. "Gdy białko jest najwyższej jakości to organizm potrzebuje go o połowę mniej wówczas na 1 gram białka należy spożywać około 1 gram węglowodanów" tu mam problem, bo moje dobowe zapotrzebowanie na żółtka to 5-6 sztuk na dobę, reszta T, a W jadam ok 45g/dobę. Nie zgadza się z założeniem. Co robię źle? Mam zjeść na siłę żółtka bądz inne B? Przypuszczam, że powinno być dopisane "dla chorych", albo może to ja mam problem  Shocked. Wg powyższego przy wzroście 163cm powinnam jeść W 15-18g/dobę.
Toan/Admin ustosunkuj się do powyższych 1. i 3.
Czy mam przez to rozumieć, że jadasz jedynie 15 - 18 g białka/dobę?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« Odpowiedz #8 : 2008-07-07, 07:38:02 »

Takie mam zapotrzebowanie.
Kalorycznie obliczyli mi PPM na 1200kcal/dobę. Mało jadam.
HalinaCh - zwiększyłabyś dobowe białko - obrzęki powinny ustąpić (od strony B).
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« Odpowiedz #9 : 2008-07-07, 13:54:57 »

Takie mam zapotrzebowanie.
Kalorycznie obliczyli mi PPM na 1200kcal/dobę. Mało jadam.
HalinaCh - zwiększyłabyś dobowe białko - obrzęki powinny ustąpić (od strony B).
Piszesz, że masz 163 cm wzrostu. Skoro Twoja PPM wynosi 1200kcal/dobę to ważysz ok. 46kg. Chyba, że stosujesz jakieś inne techniki obniżające PPM. W innym poście piszesz, że oddychasz 2 - 3 razy/ minutę. Czy Ty, Lekarko jeszcze żyjesz?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« Odpowiedz #10 : 2008-07-07, 14:06:59 »

PPM obliczyła pielegniarka na przyrządach. Z wydrukiem idzie się do lekarza bariatry (przyrządy z jakiejś jednostki w Krakowie obstalowane były w Katowicach, ul. Warszawska 42, Traf-Med, nie byłam u lekarza, badanie zrobiłam bo było darmowe  Very Happy), ważę 56 kg. Oddech - MW w postach pisze, że potrafi zatrzymać oddech na 3 min. 40, ja tylko na 2min. Jak zwiekszę B, to rośnie mi zapotrzebowanie na W. Może dlatego, że jestem zwolenniczką diety niskowęglowodanowej z 2,0gT/kg/dobę (i jak widać po poprzednim poście, mniej T też jest ok.)
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« Odpowiedz #11 : 2008-07-14, 12:35:39 »


HalinaCh - zwiększyłabyś dobowe białko - obrzęki powinny ustąpić (od strony B).
Halina Ch,bedac dlugo w podrozy samochodem,mialam obrzek nog.Wczesnie rano  pßrzed wyjazdem zjadlam male 3 jajka.
W poludnie czipsy ziemniaczane.I zauwazylam opuchlizne na nogach.Oczywiscie taki stan nog zwalilam na kilkugodzinne siedzenie w samochodzie.
Ale  poznym popoludniem bylam okropnie glodna,zjadlam dwa plastry pasztetu drobiowego z podgardlem.
 Opuchlizna nog zniknela i juz do konca podrozy nie wystapila. Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA
« Odpowiedz #12 : 2008-08-12, 18:19:39 »

Utrzymywanie NA STAŁE ketonów w moczu na 3-4 krzyżyki uważam jednak za patologię. Marnotrawstwo dobrego materiału energetycznego.
Doskonała Kodar wiedza dt kurczów nóg ! : w każdym podręczniku medycznym pisze, że zmniejszenie B likwiduje kurcze (gratulacje  Very Happy ! i podziw  Smile).
I jak tu obstalować dawkę B? Można powiedzieć 1gB/kg wagi ciała/dobę. Warto dopisać że chodzi o produkty bogatobiałkowe POZA jajami/żółtkami.
Jeżeli chodzi o żółtka to dawka pi razy drzwi ok. to 0,5g/kg/dobę. W czasie lata, u w miarę zdrowych ludzi bywa okresowo nizsze zapotrzebowanie.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.