forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 01:50:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Miłość
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Miłość  (Przeczytany 90839 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #180 : 2009-06-07, 21:38:01 »

Nie ma przeciwieństw. Jest jedna strona i druga strona-obie potrzebne bo obie to wzajemne uzupełnienie siebie nawzajem. Wiem, masło maslane ale w obecnych czasach masło maślane byłoby dla Mnie wielce potrzebne bo takowego nie mogę kupić a smak by miało super.

Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #181 : 2009-06-08, 01:27:05 »

"Sedno życia"

Pogubiłam kalendarze
nie żałując strat.
Do marzeń
nie trzeba dat
i kochając
nie liczy się czasu
nie liczy się dni
miłość ujmuje lat
w niej
sedno życia tkwi.

Zofia Kobyłecka

************

" A PRIORI "
Wisława Szymborska
--------------------------

" Nawet o tym nie myśl
by miłości zabrakło
by wiarę z nadzieją
sprzedali na skupie
by wspólnego szczęścia
nagle było mało
i rozmowy nasze
pozostały puste
zapomnij o kłótniach
już wiesz jak smakują
teraz słodycz poczuj
kleistą i lepką
moich oczu głębię
ust miękkość korali
ciepło...
nawet o tym nie myśl
by miłości zabrakło..."
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #182 : 2009-06-09, 00:39:23 »

Miłość to piach na otwartej dłoni
   To pył na powietrza fali
  to myśl ,która za myślą goni
   to odgłos burzy ,która słychać w oddali

        To słońce odbite w krysztale
jak lot jaskółki szybującej po niebie
    Moze jest a może jej nie ma
   a może to dar darowany przez ciebie
   
Możesz powiedzieć ,że ją masz
  pławić się w niej z ochotą
   Moze jest a może jej nie ma
   a może jest odwieczna tęsknotą
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #183 : 2009-06-09, 14:43:22 »

Tutaj mówią, gdzie szukać o miłości Wink http://www.youtube.com/watch?v=Ue_lzEIVhnE
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #184 : 2009-06-09, 16:37:42 »

Jeszcze lepiej jest wyznać Kryśce miłość, wręczając jej tańszy pakiet OC w PZU Laughing To dopiero jest romantyczne  Laughing
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #185 : 2009-06-09, 16:43:24 »

Jeszcze lepiej jest wyznać Kryśce miłość, wręczając jej tańszy pakiet OC w PZU Laughing To dopiero jest romantyczne  Laughing

Opal, przeczytałaś tylko tytuł? Tam jest jedno zdanie o miłości, reszta o kasie. Film warty przemyśleń i tak jakoś chciałem go wprowadzić niejako od kuchni. Smile A co jest romantyczne, to zależy od kobiety -- każdą trzeba traktować indywidualnie Smile więc o tym nie mówię.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #186 : 2009-06-09, 17:12:24 »

Michał, widziałam ten film, ale jest w nim tylko jedno zdanie o miłości, reszta to banki i pieniądze. Jeżeli rozmawiamy o pieniądzach, to nie będziemy rozmawiali o miłości, bo to pierwsze można w całości spalić dla miłości. Pieniądze mnie nigdy nie interesowały, to przedmiot, potrzebny jak krzesło do siedzenia, ale przecież stać też można. O wiele więcej o miłości mówi scenka reklamowa po prawej stronie.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #187 : 2009-06-09, 18:33:03 »

"Hymn o miłości"

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.
Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał.
Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje,
[nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie.
Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy.
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce.
Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość."
1 Kor 13,1-13




Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #188 : 2009-06-09, 18:43:26 »

znam to na pamięć  Smile
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #189 : 2009-06-09, 19:49:34 »

Można dużo o miłości pisać, a miłości nie mieć. Bo miłość nie da się pogodzić z demokracją, bo ona jest zaprzeczeniem powyższego tekstu. W miłości nie można czynić żadnego zła, a nie wybierać mniejsze, jak nawołują propagandziści głosowania.

Człowiek w końcu musi wybrać pomiędzy miłością, a demokracją. Jeżeli nie potrafi, to znaczy, że jeszcze nie myśli i to daje do myślenia.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #190 : 2009-06-09, 20:15:26 »

Można dużo o miłości pisać, a miłości nie mieć.

To prawda, dlatego o miłości nie powinien pisać ktoś, kto jej nie doświadczył.

Człowiek w końcu musi wybrać pomiędzy miłością, a demokracją.

Dlaczego? Co mają zapatrywania polityczne do uczuć pomiędzy kochającymi się ludźmi? Komuna, czy kapitalizm - ludzie się kochali i kochać się będą. Czy wszyscy powinniśmy się teraz nienawidzieć, bo polityka jest brudna, a jej wyznawcy fałszywi? Nie ocieraj się o błoto, to się nie ubrudzisz.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #191 : 2009-06-09, 20:27:48 »

Można dużo o miłości pisać, a miłości nie mieć. Bo miłość nie da się pogodzić z demokracją, bo ona jest zaprzeczeniem powyższego tekstu. W miłości nie można czynić żadnego zła, a nie wybierać mniejsze, jak nawołują propagandziści głosowania.

Człowiek w końcu musi wybrać pomiędzy miłością, a demokracją. Jeżeli nie potrafi, to znaczy, że jeszcze nie myśli i to daje do myślenia.
Czytam i czekam na więcej! , ale przy tych słowach wymiękłam ..albom ja głupia , albo czas spać???.
Danieli Kochany autorze tych słów  Shocked proszę mi je przetłumaczyć na polski uproszczony  Smile...
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #192 : 2009-06-09, 20:42:04 »

Masz rację, że nie ocieraj się o błoto (demokrację), to się nie ubrudzisz. Wkleiłaś teks z NT, a go nie rozumiesz. Pojmujesz miłość jako uczucie, a ona jest przede wszystkim naszą wolą bycia dobrym. Nie można nim być tylko czasami, ale trzeba być nim stale. Nie można mieć miłości np. tylko w kościele, a nie mieć jej w urzędzie. Albo mieć miłość tylko w godz. 10-14, a potem ona nas nie dotyczy, bo w innych godzinach jesteśmy innymi ludźmi. Takie rozdwojenie jaźni stało się bardzo powszechne i ludzie przestali oceniać samych siebie. Przestali myśleć i nie wiedzą co czynią. Na każdym kroku wybierają zło, albo mniejsze zło i nic nie mają sobie do zarzucenia. A przecież za każdym złem kryje się krzywda wyrządzona drugiemu człowiekowi. Nie można mieć miłości nie myśląc nad swoimi czynami. Nie myśląc o tym, żeby nie skrzywdzić drugiego człowieka. Bo miłość, to w pierwszej kolejności nie szkodzić drugiemu człowiekowi.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #193 : 2009-06-09, 20:59:03 »

Danielu, teraz rozumiem o co Ci chodziło. Miłość jako wszechpotężna istota dobroci do wszystkiego, wszystkich i wszędzie, w każdym momencie. Masz rację, że dobro rozdzielane czasami nie jest dobrem, bo powinno być nieustannie czystym procesem, wynikającym z głębi duszy. Tylko pamiętaj, że człowiek grzesznym jest, a zło najłatwiej przylega do niego.

... ludzie przestali oceniać samych siebie. Przestali myśleć i nie wiedzą co czynią. Na każdym kroku wybierają zło, albo mniejsze zło i nic nie mają sobie do zarzucenia.

Danielu, przeczytaj sam siebie i przestań bawić się w proroka upadłości ludzkości. Nie jest tak źle jak piszesz. Miłość polega też na dostrzeganiu w człowieku dobra, a nie samego zła!!! Mam wrażenie, że zgorzkniałość już dawno wypaliła w Twojej duszy piętno. Nie potrafisz się cieszyć z uroków najmniejszej chwili życia, wobec tego nawet walka o jego długość wydaje się bezcelowa.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #194 : 2009-06-09, 21:05:20 »

Daniel ..ładnie i i z uczuciem , ale widłami słońca nie zawrócisz Sad .
Gdybyś był Ty i ja na tej ziemi byłaby i miłość przez 24 godziny Smile, ale jest nas trochę za dużo i drogą selekcji naturalnej musimy się wzajemnie wykańczać?..zabijać? jak zwierzaki ...


Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #195 : 2009-06-09, 21:07:49 »

KOCHAĆ

Pragnę…całą sobą.
Chcę ..mężczyznę.
Potrafię…do końca.

Podobno to proste.
Czemu więc tak trudno
Wypełnić mi puste miejsca?.

napisane przez SylwiazŁodzi jeszcze przed dzieckiem, ślubem i wszystkim o czym kiedyś marzyłam a nadal aktualne. Dla Mnie.
Smile

Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #196 : 2009-06-09, 21:13:22 »

Sylwio , ale my byłyśmy pokręcone !..zamiast w tamtym czasie bawić się lalkami , to marzyłyśmy o tym jedynym , a przecież są to ..(jak ostatnio czytałam wypowiedź jednej z dziewczyn)  szowinistyczne świnie  Shocked  Laughing.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #197 : 2009-06-09, 21:26:12 »

KOCHAĆ

Pragnę…całą sobą.
Chcę ..mężczyznę.
Potrafię…do końca.

Podobno to proste.
Czemu więc tak trudno
Wypełnić mi puste miejsca?.

Zwęźle, wyraziście i z takim świderkiem kobiecości. Brawo Sylwio - przez to co napisałaś czuję, że czas "wskoczyć" do łóżka Wink Narazie  Embarassed
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #198 : 2009-06-09, 21:45:40 »

 Mamy wrodzony instynkt rozpoznawania dobrych ludzi. Chcemy przebywać wśród dobrych ludzi. Złych się boimy i od nich uciekamy. Jednak miłość nakazuje nam nie pamiętanie złego, mamy wszystko znosić i we wszystkim pokładać nadzieję. Ludzie nas krzywdzą niemal stale, ale my mamy nie unosić się gniewem. Nie możemy w odwecie szukać swego, nie możemy krzywdzić innych. Oznacza to, że powinniśmy akceptować ludzi takimi jakimi oni są, a baczyć na to, jacy my jesteśmy. Nie to nas czyni złymi, co ludzie nam czynią, lecz to co im czynimy. Mając miłość w sobie owocem naszych czynów może być tylko dobro. To nic, że tej miłości w ludziach nie ma, nasza miłość jest cierpliwa i łaskawa, wszystko przetrzyma. Gdy ludzie obdarzeni miłością będą ze sobą, to z nimi będzie też i Bóg, bo On jest miłością.

Czy nie jest najlepszym celem, dla którego warto przedłużać sobie życie, jak odszukanie ludzi z miłością i ich połączenie w jeden naród?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Miłość
« Odpowiedz #199 : 2009-06-11, 22:44:56 »

Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.