forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 16:15:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659741 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc  (Przeczytany 22087 razy)
wojteks
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #20 : 2008-06-16, 12:17:34 »

Przepraszam, powinienem podać ten link:
http://www.novartis.de/index.shtml - das ist Information für Patienten  Very Happy
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #21 : 2008-06-16, 12:55:55 »

nie uwazam ze godne zycie jest bez tych rzeczy niemozliwe. Ja po prostu nie wglebialam sie w te tematy. Tipsy kiedys tez milalam. Nie wiedzialam ze to szkodliwe. A Tampony?  Tez ich nie mozna uzywac? Wiem ze cos w nich jest ale myslalam ze jak nie reaguje sie na nie alergicznie to mozna.
Tatuazy nie uznaje. U Syna byl to zwykly rysunek a nie klucie. Przeciez uzywamy szminek czy maskary. Przeciez w zyciu nie da (czytaj nie chce)sie zrezygnowac ze wszystkiego.
Ja co prawda stosuje minimalnie ale jednak.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #22 : 2008-06-16, 13:19:41 »

OK  Smile .
Każdy ulega jakiejś głupocie,nawet ten co zwykle stara sie postępować mądrze  Smile
Powodzenia w leczeniu synka! Będzie dobrze !  Very Happy
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #23 : 2008-06-16, 13:22:42 »

Lekarz przepisal kortyson.

Ja poradziłbym elidel krem. Drogi, ale skuteczny.
Odnośnie kremu Elidel osobiście mam odmienne zdanie.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #24 : 2008-06-16, 13:59:37 »

bea czemu masz odmienne zdanie
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #25 : 2008-06-16, 15:10:46 »

bea czemu masz odmienne zdanie
Wokół stosowania kremu ELIDEL zrobił się ostatnio duży szum. Daje on szybko bardzo dobre efekty ( ustąpienie zmian skórnych alergicznych), jako argument "za" mówi się, że nie zawiera sterydów. Lekarze w Polsce zachwycają się tym specyfikiem, matki chcąc mieć dziecko bez najmniejszych zmian na skórze stosują ten krem jak.. krem, tymczasem stwierdzono jego rakowtórcze działanie.
http://www.emea.europa.eu/pdfs/human/referral/elidel/Elidel-H-A-31-663-PI-pl.pdf
Skoro zmiana po tatuażu się goi ( nie ma ranki) moim zdaniem nie nalezy już nic na to miejsce nakładać.
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #26 : 2008-06-16, 15:46:53 »

tymczasem stwierdzono jego rakowtórcze działanie.

Jak się nierozpoznanego raka skóry elidelem smaruje, to i wychodzi "rakotwórcze działanie", po właściwym rozpoznaniu.  Sad
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #27 : 2008-06-16, 16:36:30 »

tymczasem stwierdzono jego rakowtórcze działanie.

Jak się nierozpoznanego raka skóry elidelem smaruje, to i wychodzi "rakotwórcze działanie", po właściwym rozpoznaniu.  Sad
Myślisz, że te przypadki neo  po stosowaniu Elidel'a to nierozpoznane wcześniej nowotwory mylnie traktowane jako atopowe zapalenie skóry?
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #28 : 2008-06-16, 18:09:40 »

Z dużym prawdopodobieństwem. U dziecka podejrzewa się w pierwszej kolejności AZS, a nie chłoniaka, czy inne raki skóry. Oczywiście najlepiej, jak opisany przez Sewero incydent sam się zagoi, ale mając do wyboru kortyzol i elidel, ja bym wpierw przesmarował właśnie elidelem.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #29 : 2008-06-16, 19:08:25 »

Z dużym prawdopodobieństwem. U dziecka podejrzewa się w pierwszej kolejności AZS, a nie chłoniaka, czy inne raki skóry. Oczywiście najlepiej, jak opisany przez Sewero incydent sam się zagoi, ale mając do wyboru kortyzol i elidel, ja bym wpierw przesmarował właśnie elidelem.
A ja kortyzolem...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #30 : 2008-06-16, 19:14:07 »

ja bym wpierw przesmarował właśnie elidelem.
A ja kortyzolem...

A ja mascią cynkową  Smile
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #31 : 2008-06-16, 20:55:45 »

ja na poczatku jak bardzo go swedzialo ( w nocy) pojechalam do apteki i dostalam hydrokortison. Posmarowalam raz w nocy i na drugi dzien rano. NIe pomoglo za bardzo bo zaczely robic sie pecherzyki i na trzeci dzien(w niedziele) pojechalam do lekarza. Lekarka zdezynfekowala to fioletowym plynem i posmarowala (cieniutko )mascia poczym zalozyla opatrunek. Przestalo go swedziec. Powtorzylam ten sam zabieg za dwa dni i go nie swedzi.
Teraz smaruje mu gesim tluszczem i super sie goi. Strupki znikaja ale tatuaz jest jeszcze widoczny (farby juz nie widac).
Dziecku wytlumaczylam ze musi jesc skorki i kolagen aby to sie zagoilo. Zrobilam mu wywar kolagenowy 100 g z mala lyzeczka pomielonych skorek, smietana i lyzeczka masla + odrobina przecieru pomidoroweg(najbardziej lubi). Pije to ze smakiem. Dzieki Wam tutaj na forum uspokoilam sie troche i wiem ze napewno z tego wyjdzie bez usczerbkow. Skoro pozbyl sie alergi na kota psa pylki roztocza,pozbyl sie astmy to ten tatuaz to blachostka.
Liczylam teraz mniej wiecej jak on przez te pare dni przed tatuazem jadl i mysle ze Lekarka ma racje . Za duzo bialka i wegli a za malo tluszczu.
Odnosnie dzieci to chcialabym jeszcze wiedziec ile powinny dostawac bialka?? czy norma 1-1,5 na kg wagi naleznej jest prawidlowa? Slyszalam  (w Arkadii)z e dzieci powinny tez dostawac weglowodany proste bo beda nieszczesliwe . Prawda to ??

Ile?

moje dostaja dziennie kostke czarnej czekolady i zelki po 5 sztuk (misie) Czy nie przesadzam.
PIeke tez ciasta optymalne przedewszystkim babke makowa z ksiazki kucharskiej. Uwielbiaja ja. NO i placuszki z jablkami przepis 16

Martwi mnie ze po przyjezdzie ze wczaswo w Turcji troche smak im sie zmienil. Zaczynaja prosic o cos slodkiego. To chyba skutki zlego odzywiania tam na urlopie. No ale wzielam sie za nich. Chlebek optymalny upieczony, placki tez. Jutro zrobie pasztet ( bo tam mozna wladowac wszyskto czego dzieci nie jedza a co zdrowe) i mysle ze bedzie juz dobrze.

Dzieki wszystkim za rady
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #32 : 2008-06-16, 22:11:27 »

Zastanawiam się , dlaczego dziecko nie będzie szczęśliwe, jeśli nie będzie jadało węglowodanów prostych? Chyba nie w tym rzecz. Może się źle czuć przy niedoborze W i u dziecka można je uzupełniać W prostymi, ale z poczuciem szczęścia nie ma to chyba nic wspólnego. Może być jeszcze inny aspekt, mianowice jak wytłumaczyć dziecku, przy powszechnej akceptacji słodyczy( reklamy w telewizji, słodycze jako nagrody lub prezenty itp. ), że słodycze są jednak "be", a jeszcze koledzy jedzą ... Takie dziecko może czuć się wyobcowane, inne niż jego rówieśnicy.
Odnośnie białka zaleca się 1 - 1,5g/kg w.n. Lepiej jednak kierować się apetytem dziecka, przyrzadzać mu posiłki zgodne z proporcją , a dziecko samo zdecyduje ile ma zjeść. Zapotrzebowanie na B, T i W u każdego jest inne, a zwłaszcza u dzieci.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #33 : 2008-06-16, 22:26:51 »

B:T:W

te proporcje musza byc w kazdym posilku czy liczyc na koniec dnia i wtedy uzupelnic tym czego brakuje.

Slyszalam rozne opinie i czasem glupieje

Jeszcze jedno pytanko. W marcu skonczylam karmic piersia moejgo 3 latka. Wazylam po pordzie 80 kg szybko schudlam i waze 66kg przy wzroscie 168. Chcialabym wazyc 60 kg bo z ta waga po pierwszym porodzie sie lepiej czulam. Jak ograniczam tluszcz to ciagle chodze glodan i szukam slodyczy.(gorzka czekolada)
Rano pije dziennie kawe z 30 % smietana 100 ml czyli juz 30 % tluszczu
sniadanie 1 jajko i 2 zoltka na 20 gr masla + kromak chleba (10 g Wegli) z maslem 10 gr
obiad 150 zupy kolagenowej czesto ze smietanka
100 gr ziemniakow w roznej postaci, 100 -200 gram jarzynki ( brokuly fasolki szparagowe na masle duszonej) i 150 gr miesa (mielone karczek schab).czasem mizeria ze smietana
popoludniu znow kawka i 100 ml smietanki
kolacja roznie raz jem raz nie. jak jem to chleb z pasztetem.Wegl. 10

duzo tego tluszczu no nie? Chyba juz nigdy nie schudne.
czasem zjem gorzka czekolade sa dni ze 30 gram na raz. Chyba cos nie tak robie bo wszscy pisza ze slodyczy sie nie chce
Moze ja mam czegos za malo. Wychowuje 2 dzieci i ciagle jestem w ruchu. NO a moze to hormony bo jestem juz po 40 i moze to jakies zmiany nie pozwalaja schudnac? hmmmmmmm



Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #34 : 2008-06-16, 23:07:53 »

Dr JK zaleca zachować  proporcje w każdym posiłku, pod koniec dnia podliczyć i ew.dojeść do proporcji.
Odnośnie Twojej wagi, ciekawa jestem dlaczego czułaś się lepiej przywadze 60kg niż obecnej? Czy było Ci lżej, mniej się męczyłaś czy też bardziej się sobie podobałaś ( nie akceptujesz swojej obecnej "fizyczności")?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #35 : 2008-06-17, 04:30:37 »

B:T:W

te proporcje musza byc w kazdym posilku czy liczyc na koniec dnia i wtedy uzupelnic tym czego brakuje.

Slyszalam rozne opinie i czasem glupieje.

Sewero  widzę że jedyną motywacją Twojej decyzji o zmianie żywienia ,była chęc utraty paru kilogramów . Wyciągam też wniosek że o innych korzyściach nie czytałaś.
Bo gdybyś czytała to napewno byś zauważyła że dr, Kwaśniewski wspomina o tym że ta dieta nie powinna byc rozpoczynana jezeli ktoś nie ma jeszcze dostatecznych motywacjijak własne ciało to napewno jest  za mało .Powiem tak jeżeli zjadając optymalny posiłek czujesz  się dobrze,i on Tobie smakuje ,potrafisz czytac  i myślec to zapewniam że jeszcze parę tygodni to zapewniam Ciebie że na efekty dłuo nie będzieaz czekała,
Przeciez wiadomo że musisz liczy wszystko na dobę. i jeżeli masz jakieś braki to właśnie wtedy uzupełniarz czyli na kolację.Czytaj wszystko co jest napisane przez autora  a nie pieraj się na na tych wiadomościach usłyszanych bo to są zazwyczaj tacy którzy nie mają nic do powiedzenia,albo Tacy którzy szukają sensacji..




Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #36 : 2008-06-17, 08:31:58 »

Może być jeszcze inny aspekt, mianowice jak wytłumaczyć dziecku, przy powszechnej akceptacji słodyczy( reklamy w telewizji, słodycze jako nagrody lub prezenty itp. ), że słodycze są jednak "be", a jeszcze koledzy jedzą ...

Sześcioletni syn mojej sąsiadki powiedział jej,że on chce chipsy i coca-colę,bo teraz wszyscy się tak odzywiają.
Dobrze,że moje dzieci nie są takie "ociemniałe" i nie ulegają temu co robią wszyscy i mam nadzieję ,ze dalej będą się starały tak postępować .
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #37 : 2008-06-17, 10:48:02 »

odnosnie mojej wagi to musze przyznac ze czuje sie zle. NIe jestem zmeczona ale nie wchodze jeszcze we wszystkie swoje ciuchy sprzed ciazy. Mysle ze 5 cm w pasie by mi sie przydalo mniej. Jestem po 2 cesarkach i 2 laperoskopiach mam troszke pocienty brzuszek i nie za bardzo potrafie go zgubic. Jezdze na rowerze teraz kupilam sobie hulahop. MOze mi sie uda.
Odnosnie dzieci
Moj 3 letni maluch do marca wolal tylko mamusi mleczko teraz wybiera tylko te potrawy optymalne.
Z duzym mam troche gorzej bo jak przez 1,5 roku jadl w przedszkolu to wiele rzeczy poznal i dlugo sie ich u mnie domagal np spagetti. Teraz je to co daje ale odzwyczail sie od boczku a przed pojsciem do przedszkola go uwielbial. Lubi karczek pieczony, mielone i schabowe. Najchetniej jadl by schab ale to duzo bialka i malo tluszczu. Musze wtedy ten tluszcz przemycac. lubi tez napic sie smietany. Jak zliczam wieczorem co i ile jadl to ma czesto za malo tluszczu. Wtedy wola o cos slodkiego. Daje mu wtedy truskawki zze smietana
Znajomi sie smieja ze mnie ze dzieci nie dostaja slodyczy coli itd. Im to nie smakuje. Alex sprobowal napic sie coli i o malo nie zwaymiotowal, Wieczorem jak siedzimy i patrzymy na dobranocke czesto mowi mama czy ja moge jeszcze dzis zjesc jakies weglowodany. Brat sie smieje ze dzieci nie mowia truskawki jablko czy td. a weglowodany. Tez jestem dumna z tego ze sa takie madre. Musze tez przyznac ze koledzy mojego straszego syna umyslowo sa duzo do tylu wedlug mojego Alexa. Jak przychodza do niego to bawia sie z mlodszym.
Widac skutki diety. Dziekuje Bogu ze dotarlam do tej wiedzy i ze ja zrozumialam. Mam w kolo pelno wystudiowanych a glupich jak but. Choruja i nie chca sprobowac. Jednak inteligencja nie idzie czasem w parze z madroscia. Biora garsciami tabletki tyja  operacyjnie czyszczA zyle za zyla i nic. Oni chca chorowac. Mowi zawsze  do nih ze sa Masochisci.
Chcialabym wybrac sie do Ciechocinka bo w Ustroniu w Arkadii i w Jastrzebiej juz bylam
Znajomi jezdza do Kobylej Gory ale to co mowia odbiega mi tam troche od ZO. NIe wiem moze sie myle

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #38 : 2008-06-20, 14:21:17 »

Moja córka też sobie 5 lat temu zrobiła malowany tatuaż z henny  Shocked  Cool.
Tłumacząc to na język Med.Dal. Wsch: "zrobiła sobie tatuaż bo... matka (czyli ja) nie uważała siebie za doskonale piekną..."
Wtedy dzieci chcą się upiększać gdy rodzic ma problem z akceptacją siebie (czyli gdy rodzic jeszcze przejmuje się gadaniem innych).

 Very Happy Very Happy Very Happy

to teraz już wiem dlaczego bartek chce się malować moimi kosmetykami. Laughing  A tak na serio, to wniskuję,że malowanie siebie to też kwestia wiary w siebie? 
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Alergia u 7 latka na para-phenylenediamine w tatuazu z henny -co jesc
« Odpowiedz #39 : 2008-07-06, 20:27:04 »

Tatuaz sie goi hurrrrrrrrrrraaaaaaaaa. Kolagen i skorki pomogly. Moj syn pil wywar przez rurke bo sie kleil do ust hahaha.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.