forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 07:11:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659789 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ciągle jestem głodna...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ciągle jestem głodna...  (Przeczytany 96654 razy)
afmfo
Go


Email
Ciągle jestem głodna...
« : 2008-07-09, 12:10:28 »

Dlaczego jedząc ok 56 g białka ciągle jestem głodna?  Śniadanie jem o 6:30 a już o 9:00 wszystko we mnie drży z głodu. Czuję cały układ nerwowy. Czuję go też przy wahaniach pogody i hormonów. Przez ok 2 lata jadłam tłusto i ze zbyt duża ilością białka.
Robiłam się coraz bardziej ociążała i nerwowa ,nerwy czułam nawet pod paznokciami. Teraz wiem ,że to były złe proporcje bo w końcu kupiłam sobie wagę. Ważę i liczę ale te ilości są za małe żebym była syta. Te 50 gr białka to zaledwie 4 żółtka, trochę twarogu i z 10 dk. mięsa. Fakt ,że schudłam i zrobiłam sie żywsza. Wcześnie mimo złych proporcji wiele dolegliwości mi przeszło, a miałam ich sporo, coś podobnego do fibromialgii. Kto wie, może to i ona była. Teraz  gdyby nie ten głód i wszechobecne drżebnie w mięśniach uszło by. Nie chcę z DO rezygnować bo jedząc normalnie byłam bardzo słaba,  otępiała i niedowidząca a jeszcze bardziej głodna niż teraz. Czuję ,że jeszcze coś mogę naprawić. Co o tym sądzicie? Anna
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #1 : 2008-07-09, 12:29:56 »

Głód można zaspokoić tłuszczem- smalec, śmietana, warzywa niskowęglowodanowe z majonezem, oliwą z oliwek.

Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #2 : 2008-07-09, 12:35:33 »

" Te 50 gr białka to zaledwie 4 żółtka, trochę twarogu i z 10 dk. mięsa." - to jest Twoje sniadanie? A gdzie ten tłuszcz?
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #3 : 2008-07-09, 12:41:00 »

" Te 50 gr białka to zaledwie 4 żółtka, trochę twarogu i z 10 dk. mięsa." - to jest Twoje sniadanie? A gdzie ten tłuszcz?

Anna raczej pisała co się u niej składa na białko w ciągu dnia. Ja bym odstawił twaróg - dużo białka i mało tłuszczu, mięsa dobierał tłuste (boczek, żeberka, karkówka, łopatka). Poza tym tłuszcz, z jakimś węglowodanowym nośnikiem, czyli np w czasie obiadu ziemniak rozgnieciony ze smalcem lub masłem, albo np sałatka z pomidorów i ogórków w śmietanie 30% lub majonezie. Poza tym takie dodatki jak chleb optymalny ze smalcem albo masłem lub desery optymalne (lody, ciasta).
Faktem jest że u mnie też większym problemem jest utrzymanie w limitach białka niż węglowodanów. Zawsze jak się jest głodnym można walnąć dwie setki ... śmietany 30%.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #4 : 2008-07-09, 12:53:08 »

Sniadanie: 2 żółtka, 2 cebule ,łyżka smalcu i kawa 20g ś.-36%
2 śniadanie: 70g twaróg,70 g śm-18, 45g ś-36%, sałata
Obiad: 300g zupa kolag. 2 żóltka, 50 g kielbasy pieprzowej , łyżka smalcu, 200g warzyw gotowanych
Codziennnie piję kakao z 40 g ś-36%
A z tłuszczem to można nie  przesadzić ? Kiedy jadłam go za dużo to byłam ociążała tylko może to ze zbyt dużej ilości białka.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #5 : 2008-07-09, 12:59:20 »

A ten chleb optymalny to skąd bierzecie bo w moim regionie nie ma ani optymalnych ani lekarza opt. co dopiero mówić o chlebie.
Wink Za rady b. dziekuję. Zacznę eksperymentować z mięsem ale tu łatwo przekroczyc białko , więc jadłam kiełbasę bo tłusta.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #6 : 2008-07-09, 13:04:40 »

Dlaczego jedząc ok 56 g białka ciągle jestem głodna?  Śniadanie jem o 6:30 a już o 9:00 wszystko we mnie drży z głodu. Czuję cały układ nerwowy. Czuję go też przy wahaniach pogody i hormonów. Przez ok 2 lata jadłam tłusto i ze zbyt duża ilością białka.
Robiłam się coraz bardziej ociążała i nerwowa ,nerwy czułam nawet pod paznokciami. Teraz wiem ,że to były złe proporcje bo w końcu kupiłam sobie wagę. Ważę i liczę ale te ilości są za małe żebym była syta. Te 50 gr białka to zaledwie 4 żółtka, trochę twarogu i z 10 dk. mięsa. Fakt ,że schudłam i zrobiłam sie żywsza. Wcześnie mimo złych proporcji wiele dolegliwości mi przeszło, a miałam ich sporo, coś podobnego do fibromialgii. Kto wie, może to i ona była. Teraz  gdyby nie ten głód i wszechobecne drżebnie w mięśniach uszło by. Nie chcę z DO rezygnować bo jedząc normalnie byłam bardzo słaba,  otępiała i niedowidząca a jeszcze bardziej głodna niż teraz. Czuję ,że jeszcze coś mogę naprawić. Co o tym sądzicie? Anna

Afmfo Napisz jakie leki bierzesz piszesz o hormonach napisz ile i jakie bierzesz
z własnego doświadczenia wiem że czym większa dawka hormonów tym apetyt wzrasta.
tego niestety nie da się uniknąć ale jeżeli możesz to szukaj możliwości zmniejszenia dawki hormon ów ,a zastępuj ją
dobrze zbilansowana dietą sama chyba nie poradzisz musisz korzystać z lekarz optymalnego,on ustawi Tobie
takie artykuły które pozwolą zastąpić hormony chociaż w części dopiero wtedy poczujesz się syta .Ja w okresie kiedy musiałem brać duże dawki hormonów
nie mogłem się też nigdy nasycic,zawsze byłem głodny chociaż tego tłuszczu jadałem spore ilości.teraz zamykam się w dawce tłuszczu 2 razy tyle co białka,bo mam jeszcze co nieco
do zrzucenia.
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #7 : 2008-07-09, 13:12:15 »

A ten chleb optymalny to skąd bierzecie bo w moim regionie nie ma ani optymalnych ani lekarza opt. co dopiero mówić o chlebie.
Wink Za rady b. dziekuję. Zacznę eksperymentować z mięsem ale tu łatwo przekroczyc białko , więc jadłam kiełbasę bo tłusta.

chleb sam sobie piekę
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #8 : 2008-07-09, 13:18:23 »

Sniadanie: 2 żółtka, 2 cebule ,łyżka smalcu i kawa 20g ś.-36%
2 śniadanie: 70g twaróg,70 g śm-18, 45g ś-36%, sałata
Obiad: 300g zupa kolag. 2 żóltka, 50 g kielbasy pieprzowej , łyżka smalcu, 200g warzyw gotowanych
Codziennnie piję kakao z 40 g ś-36%
A z tłuszczem to można nie  przesadzić ? Kiedy jadłam go za dużo to byłam ociążała tylko może to ze zbyt dużej ilości białka.

na oko wygląda że jesz za mało węglowodanów
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #9 : 2008-07-09, 13:26:35 »

Nie biorę leków prócz pyralginu przy migrenach które mam raz w miesiącu. Pisząc o hormonach miałam na myśli np. napięcie miesiączkowe. Mój układ nerwowy reaguje ostro na wszystko. To może być pogoda, złe wspomnienia, kłótnia, alkohol, kawa, głód, zły sen. Najbardziej czuję to w ramionach. W nocy nie rozluźniam się więc wstaję już zmęczona. Mięśni mam napięte i przy najmniejszym boćcu czuję roztrzęsienie . Własciwe proporcje stosuję dopiero od 3 tygodni. W energi czuję poprawę ale w układzie nerwowym nie. Może to za krótko.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #10 : 2008-07-09, 13:29:26 »

Sniadanie: 2 żółtka, 2 cebule ,łyżka smalcu i kawa 20g ¶.-36%
2 ¶niadanie: 70g twaróg,70 g ¶m-18, 45g ¶-36%, sałata
Obiad: 300g zupa kolag. 2 żóltka, 50 g kielbasy pieprzowej , łyżka smalcu, 200g warzyw gotowanych
Codziennnie piję kakao z 40 g ¶-36%
A z tłuszczem to można nie  przesadzić ? Kiedy jadłam go za dużo to byłam oci±żała tylko może to ze zbyt dużej ilo¶ci białka.

na oko wygl±da że jesz za mało węglowodanów
Coś w tym może być bo kiedy zwiększyłam ilość węglowodanów to ustąpiły ukłucia pod paznokciami.
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #11 : 2008-07-09, 13:31:37 »

jeżeli to dopiero 3 tygodnie to może jeszcze nie odzwyczaiłaś się od jedzenia zbyt dużych ilości jedzenia, które jest w mojej opinii standardem w żywieniu korytkowym, powiedz ile w tym menu jest dokładnie węglowodanów, bo 200g warzyw to może dużo znaczyć
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #12 : 2008-07-09, 13:34:55 »

jem ok 30- 40 g węgl. ale są tu i owoce, to chyba źle.
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #13 : 2008-07-09, 13:44:53 »

jem ok 30- 40 g węgl. ale są tu i owoce, to chyba źle.

ja bym owoce odstawił, nie nasyci a i nienajlepsze węglowodany to są,
ile masz wzrostu?
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #14 : 2008-07-09, 13:45:58 »

ma 157 cm Smile
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #15 : 2008-07-09, 13:47:50 »

A warzywa, czy marchew, cebula por też ograniczać w miejsce ziemniaków?
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #16 : 2008-07-09, 13:48:53 »

ma 157 cm Smile

zakładając że Twoja pożądana waga to 57kg, (licząc prosto, wzrost w cm minus 100) to możesz zjeść do 46g węgli,
aczkolwiek na jakiejś stronie dietetycznej przez obliczanie BMI waga pożądana wychodziła mi mniej niż licząc w ten sposób co podałem
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #17 : 2008-07-09, 13:52:23 »

A warzywa, czy marchew, cebula por też ograniczać w miejsce ziemniaków?

to może zostać
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #18 : 2008-07-09, 13:57:01 »

Ważę 58kg ale ciągle chudnę mam nadzieję ,że więcej jak 2 kg nie schudnę . Dobra , od dziś zmieniam dietę. Boczek i ziemniole w miejsce twarogu.
Czekam na reakcje organizmu.Pozdrawiam
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #19 : 2008-07-11, 07:10:19 »

Ważę 58kg ale ciągle chudnę mam nadzieję ,że więcej jak 2 kg nie schudnę . Dobra , od dziś zmieniam dietę. Boczek i ziemniole w miejsce twarogu.
Czekam na reakcje organizmu.Pozdrawiam

Twarog to dobra sprawa, tylko trzeba go zrobic wg. przepisu dr. Kwasniewskiego. Jak dodasz do takiego twarogu 1:1 smietany 38% to gwarantuje Ci, ze nie bedziesz glodna.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.