forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 10:04:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659813 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ciągle jestem głodna...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ciągle jestem głodna...  (Przeczytany 96657 razy)
jurek46
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #20 : 2008-07-11, 09:43:58 »

Dlaczego jedząc ok 56 g białka ciągle jestem głodna?  Ważę i liczę ale te ilości są za małe żebym była syta. Te 50 gr białka to zaledwie 4 żółtka, trochę twarogu i z 10 dk. mięsa. Fakt ,że schudłam i zrobiłam sie żywsza.  Czuję ,że jeszcze coś mogę naprawić. Co o tym sądzicie? Anna

Możesz sprawdzić i taką wersję Ale to jest moja sugestia.
zamiast tych 4 żółtek zjedz    jedno jajo całe 60g  i jedno żółtko   wagowo będzie tyle samo  ok 80gr a Białko 10,6  T-11,5 a do tego dodaj tłuszcz do smażenia tych jaj np 20gr słoninki i 10gr smalcu  da T-26,7i doda tylko B-0,5   tego nie odczujesz a da energię. A po tym zabiegu uzyskasz B-11,1   T-  38,2  .Z twarogu bym zrezygnował na rzecz większej podaży mięsa np karkówki A to da 150gr -B-24      T-34,2   zauważ że bardziej będziesz syta po tym mięsie jak po twarogu. a jeszcze będziesz miała zapas Białka na KOLACJĘ OK 15GR A TO JEST NIE MAŁO.
a na pewno przestaniesz odczówac głód.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #21 : 2008-07-11, 09:54:09 »

Dzięki. Radę zastosuję. Szkoda z niego rezygnować bo to dobre w pracy, nie kłopotliwe. Wczoraj rano zjadłam kapustę z boczkiem. Muszę przyznać ,że trzymała mnie do 12:00. Jestem początkującą optymalną więc może mam jeszcze syndrom łakomstwa. Jak narazie większych sukcesów nie mam prócz zmniejszenia obrzęków nóg. Liczę na więcej a jest co u mnie poprawić, jak pisałam wcześniej. Ale czytam posty i wyciągam wnioski i się uczę choć nie zawsze Was rozumiem Smile
Ważę 58kg ale ci±gle chudnę mam nadzieję ,że więcej jak 2 kg nie schudnę . Dobra , od dzi¶ zmieniam dietę. Boczek i ziemniole w miejsce twarogu.
Czekam na reakcje organizmu.Pozdrawiam
Ważę 58kg ale ci±gle chudnę mam nadzieję ,że więcej jak 2 kg nie schudnę . Dobra , od dzi¶ zmieniam dietę. Boczek i ziemniole w miejsce twarogu.
Czekam na reakcje organizmu.Pozdrawiam

Twarog to dobra sprawa, tylko trzeba go zrobic wg. przepisu dr. Kwasniewskiego. Jak dodasz do takiego twarogu 1:1 smietany 38% to gwarantuje Ci, ze nie bedziesz glodna.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #22 : 2008-07-11, 10:39:39 »

Dlaczego jedząc ok 56 g białka ciągle jestem głodna?  Ważę i liczę ale te ilości są za małe żebym była syta. Te 50 gr białka to zaledwie 4 żółtka, trochę twarogu i z 10 dk. mięsa. Fakt ,że schudłam i zrobiłam sie żywsza.  Czuję ,że jeszcze coś mogę naprawić. Co o tym sądzicie? Anna

Możesz sprawdzić i taką wersję Ale to jest moja sugestia.
zamiast tych 4 żółtek zjedz    jedno jajo całe 60g  i jedno żółtko   wagowo będzie tyle samo  ok 80gr a Białko 10,6  T-11,5 a do tego dodaj tłuszcz do smażenia tych jaj np 20gr słoninki i 10gr smalcu  da T-26,7i doda tylko B-0,5   tego nie odczujesz a da energię. A po tym zabiegu uzyskasz B-11,1   T-  38,2  .Z twarogu bym zrezygnował na rzecz większej podaży mięsa np karkówki A to da 150gr -B-24      T-34,2   zauważ że bardziej będziesz syta po tym mięsie jak po twarogu. a jeszcze będziesz miała zapas Białka na KOLACJĘ OK 15GR A TO JEST NIE MAŁO.
a na pewno przestaniesz odczówac głód. Mnie to nawet bardziej smakuje (z dodatkiem cebuli) ale zaczęłam rezygnować z białka kurzego bo trzeba jeszcze zjeść ok 2 żółtka i inne białko więc myślałam, że to będzie za dużo. Chociaż po takim jedzeniu i tak byłam głodna. Ja chyba szybko tracę cukier a jak wcześniej wspomiałam jadłam podobnie do optymalnych ale tego nie ważyłam .Miałam poważne błędy (za dużo białka i tłuszczu,podjadałam słodycze). Teraz to kontroluję ale może trzeba czasu na reakcje. Nie wiem jak długo trzeba czekać na efekt. Myślę, że masz rację z tą karkówką. Zaczęłąm analizować i wychodzi, że mięsa to jadam za mało. Ciągle eksperymentuję ale prawdę mówiąc jestem zaskoczona, że tego tłuszczu nie je się aż tak dużo jak myślałam czytając o tej diecie. Nie ważąc przesadzałam i z tąd pewnie byłam ciągle znużona i ociążała. Nawiasem mówiąc słodycze nadal mnie kręcą i dużo walczę z pokusą Smile
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #23 : 2008-07-11, 10:42:10 »

Jak Wy to robicie, że cytujecie np. tylko jedno zdanie ? Mnie to nie wychodzi.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #24 : 2008-07-11, 12:10:39 »

Jak Wy to robicie, że cytujecie np. tylko jedno zdanie ?

Zaznaczasz myszką tekst pomiędzy znacznikami "quote" "/quote" kasujesz i odpowiedź zawsze piszesz poniżej znacznika "/quote" tak jak na obrazku Smile http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be7ea53269b979c3.html 
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a0c3650fa39698d.html
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #25 : 2008-07-11, 12:58:18 »

Cytuj
zamiast tych 4 żółtek zjedz    jedno jajo całe 60g  i jedno żółtko   wagowo będzie tyle samo 

taj Jurek, wagowo bedzie tyle samo, ale jakosciowo gorsze. dlatego zaleca sie jedzenie min 5 -6 ZOLTEK dziennie.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #26 : 2008-07-11, 13:27:55 »



Zaznaczasz myszk± tekst pomiędzy znacznikami
Cytuj
No chyba wzięło i wyszło Laughing
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #27 : 2008-07-11, 13:28:44 »

ale nie do końca Sad
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #28 : 2008-07-11, 13:36:46 »

Jak Wy to robicie, że cytujecie np. tylko jedno zdanie ?

Zaznaczasz myszk± tekst pomiędzy znacznikami "quote" "/quote" l
No może teraz , próba druga Smile
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #29 : 2008-07-11, 14:28:35 »

Cytuj
zamiast tych 4 żółtek zjedz    jedno jajo całe 60g  i jedno żółtko   wagowo będzie tyle samo 

taj Jurek, wagowo bedzie tyle samo, ale jakosciowo gorsze. dlatego zaleca sie jedzenie min 5 -6 ZOLTEK dziennie.


Adampio masz rację ale sam widzisz że ona jest nadal głodna a to jej przyniesie większe szkody niż to co ja podałem zamiana 4 żółtek  na 2żółtka+jedno białko zmieni jej ilośc zjedzonego białka tylko o 2gr jak to wyliczyłem 4 żółtka x 20gr/szt = 80gr żółtek a to daje B-12,4  i T-22,8
a po zamianie  na 2żółtka + jedno białko = 2X20+1X40  =               80gr         a to daje  B-10,6 i  T-11,5
                                                                                                        -----------------------------------------------------
                                                                                          RÓŻNICA               -     B-2,2 I T -11,3
Dlatego pisałem że TŁUSZCZ może w tej jajecznicy doda do smażenia smalec+słoninka
jeżeli doczytałeś się dalej napisałem jej że powinna zrezygnowac z tego twarogu na rzecz większej porcji mięsa i pozostanie jej jeszcze wtedy ponad 15gr Białka czyli na kolację może je zagospodarowac np,dodac żółtko do tego kotleta z karkówki i jeszcze na kolacje zje co bedzie jej pasowało,ale oczywiście może zrobic tak jak polecacie aby do tego twarogu dodała śmietanę co nic nie zmieni a będzie i tak głodna.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #30 : 2008-07-12, 13:56:22 »

A warzywa, czy marchew, cebula por też ograniczać w miejsce ziemniaków?

Ja pamietam, ze jak na poczatku diety bylem glodnym to ja dlem tluszcz. Przede wszystkim z ocena stanu glodu musisz poczekac 30 min po zjedzeniu posilku.
Jezeli nadal bedziesz glodna, to napij sie smietany 36 -38% okolo 150 ml, albi zjedz 30 gr masla. Czekaj i obserwoj. Jezeli jesz malo wegla i masz w swoim dziennym jadlospisie miejsce na wegiel to zdjedz swoje warzywka, ktore nazwalas z duza iloscia tluszczu.

Ja juz jem tylko dwa razy dziennie. Jednak czasami zdarza sie, ze organizm chce wiecej czegos.......to znaczy tluszczu, wiec w ciagu dnia pija troche smietany albo zjem kawalek masla,tylko po to aby nie czuc glodu.

Podam Ci moje standardowe posilki dzienne:
Sniadanie:
6-7 zoltek, jedno bialko i 50 gr sloniny to jem w formie omleta albo jajecznicy, czasami z dodatkiem pieczarek albo ziemniaka albo fasolki szparagowej.
Do pracy najczesciej nic nie biore, nio chyba, ze zrobie twarozek "Kwasniewskiego" jak ja to nazywam, ze smietana jak pisalem wczesniej...ale to zupelnie niepotrzebne...to juz lakomstwo.......niemniej jednak smakuje znakomicie .Mieszam ten twarog z cebulka, ogorkiem i obok jem calego pomidora....razem okolo 300 gr. Ale jak powiedzialem to juz lakomstwo...bardzo lubie twarog.

Na obiad.....o godz 18.00, jem 150 gr miesa z sosem tatarskim, czyli 50 gr majonezu, 50 gr smietany 38 i 30 gr musztardy, 150 gr ziemniaka i jakies wazywa ale zawsze przegotowane albo podsmazone.

Musisz liczyc wszystkie proporcje kazdego dnia. Zastosuj sie do zasad diety i sluchaj swojego organizmu. Nie jedz chleba!!! Jedz duzo zoltek i ograniczaj do min wegiel...tu mam na mysli abys jadla tyle ile jesc powinnas......wiem, ze to brzmi nie jasno ale musisz probowac.

CWICZENIA CZYNIA MISTRZA !!!!
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #31 : 2008-07-12, 17:06:58 »

A warzywa, czy marchew, cebula por też ograniczać w miejsce ziemniaków?

Ja pamietam, ze jak na poczatku diety bylem glodnym to ja dlem tluszcz. Przede wszystkim z ocena stanu glodu musisz poczekac 30 min po zjedzeniu posilku.
Jezeli nadal bedziesz glodna, to napij sie smietany 36 -38% okolo 150 ml, albi zjedz 30 gr masla. Czekaj i obserwoj. Jezeli jesz malo wegla i masz w swoim dziennym jadlospisie miejsce na wegiel to zdjedz swoje warzywka, ktore nazwalas z duza iloscia tluszczu.

Ja juz jem tylko dwa razy dziennie. Jednak czasami zdarza sie, ze organizm chce wiecej czegos.......to znaczy tluszczu, wiec w ciagu dnia pija troche smietany albo zjem kawalek masla,tylko po to aby nie czuc glodu.

Podam Ci moje standardowe posilki dzienne:
Sniadanie:
6-7 zoltek, jedno bialko i 50 gr sloniny to jem w formie omleta albo jajecznicy, czasami z dodatkiem pieczarek albo ziemniaka albo fasolki szparagowej.
Do pracy najczesciej nic nie biore, nio chyba, ze zrobie twarozek "Kwasniewskiego" jak ja to nazywam, ze smietana jak pisalem wczesniej...ale to zupelnie niepotrzebne...to juz lakomstwo.......niemniej jednak smakuje znakomicie .Mieszam ten twarog z cebulka, ogorkiem i obok jem calego pomidora....razem okolo 300 gr. Ale jak powiedzialem to juz lakomstwo...bardzo lubie twarog.

Na obiad.....o godz 18.00, jem 150 gr miesa z sosem tatarskim, czyli 50 gr majonezu, 50 gr smietany 38 i 30 gr musztardy, 150 gr ziemniaka i jakies wazywa ale zawsze przegotowane albo podsmazone.

Musisz liczyc wszystkie proporcje kazdego dnia. Zastosuj sie do zasad diety i sluchaj swojego organizmu. Nie jedz chleba!!! Jedz duzo zoltek i ograniczaj do min wegiel...tu mam na mysli abys jadla tyle ile jesc powinnas......wiem, ze to brzmi nie jasno ale musisz probowac.

CWICZENIA CZYNIA MISTRZA !!!!

Adampio napewno jeżeli ona zastosuje sie do Twojego jadłospisu to głodna byc nie powinna bo w tym co wymieniłeś jest ok 100gr Białka wcale się nie dziwię ze nie jesteś głodny
chociaz nie mam pojęcia jakie są twoje wymiary i może jesteś sportowcem ,i doskonale wszystko spalisz.To napewno ta ilośc będzie dla Ciebie Optymalna ,ale czy i dla niej ?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #32 : 2008-07-12, 17:43:58 »

Zróbta tak jak ja.
Rano jajecznica z 8 zółtek i 2 jajek na kostce masła,do tego 3 wielkie pomidory-to rano,czyli oczywista,że to pierwsze śniadanie.
Drugie sniadanie to 2 słoiki rolmopsów i pół kilo słoniny.
Obiad- 2 kg kiełbasy usmazonej na dwóch kostkach smalcu ,do tego kilo ogórków i kilo ziemniaków.
Podwieczorek -dwie gorzkie czekolady i dwie śmietany po 250ml (36%) .
Kolacja -20 sztuk placków jajeczno -serowych posmarowanych grubo masłem ,do tego golonko.
Jak głód mnie nocą obudzi ,to idę do lodówki i wypijam litr smietany tłustej.
Pozdrawiam.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #33 : 2008-07-12, 18:43:03 »

Zróbta tak jak ja.
Rano jajecznica z 8 zółtek i 2 jajek na kostce masła,do tego 3 wielkie pomidory-to rano,czyli oczywista,że to pierwsze śniadanie.
Drugie sniadanie to 2 słoiki rolmopsów i pół kilo słoniny.
Obiad- 2 kg kiełbasy usmazonej na dwóch kostkach smalcu ,do tego kilo ogórków i kilo ziemniaków.
Podwieczorek -dwie gorzkie czekolady i dwie śmietany po 250ml (36%) .
Kolacja -20 sztuk placków jajeczno -serowych posmarowanych grubo masłem ,do tego golonko.
Jak głód mnie nocą obudzi ,to idę do lodówki i wypijam litr smietany tłustej.
Pozdrawiam.

Podejrzewam ze Edyta zapomniała napisać że od jakiegoś czasu chyba przyjmuje 400-500mil alkoholu i wtedy czuje się dobrze aby udzielać rad
a jej rady właśnie wtedy takie są jak powyżej.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #34 : 2008-07-12, 18:55:43 »

Wypraszam sobie.
Alkoholu pod żadną postacią nie przyjmuję,bo nie mogę i w sumie nie lubię,nie mam ochoty.
W zeszłym roku we wakacje pozwoliłam sobie na piwo i nie było potem dobrze  Confused           

Jurku -typowo polskie rozumowanie-poprostu nie ma nikogo,kto by nie pił,o to chodzi?         
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #35 : 2008-07-12, 18:59:02 »


Jurku -typowo polskie rozumowanie-poprostu nie ma nikogo,kto by nie pił,o to chodzi?         

A jesli ktoś nie pije,nie zdradza,to jest jakiś dziwny,jakiś nienormalny  Confused Ale ja się cieszę,że jestem taka "nienormalna"  Very Happy
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #36 : 2008-07-12, 19:20:25 »

Zróbta tak jak ja.
Rano jajecznica z 8 zółtek i 2 jajek na kostce masła,do tego 3 wielkie pomidory-to rano,czyli oczywista,że to pierwsze śniadanie.
Drugie sniadanie to 2 słoiki rolmopsów i pół kilo słoniny.
Obiad- 2 kg kiełbasy usmazonej na dwóch kostkach smalcu ,do tego kilo ogórków i kilo ziemniaków.
Podwieczorek -dwie gorzkie czekolady i dwie śmietany po 250ml (36%) .
Kolacja -20 sztuk placków jajeczno -serowych posmarowanych grubo masłem ,do tego golonko.
Jak głód mnie nocą obudzi ,to idę do lodówki i wypijam litr smietany tłustej.
Pozdrawiam.

Według przygód Józefa Szwejka, to pryszcz dla Balouna  Very Happy. I takie rzeczy się zdarzają, o których nawet fizjonomom się nie śniło  Confused
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #37 : 2008-07-13, 00:02:44 »

A mi się często ostatnio zdarza że jem tylko 1 posiłek dziennie....np. dzisiaj, wstałem o 9, nawet o jedeniu nie pomysłalem, miałem trochę latania, głodu nie czułem. Zjadłem o 16, 8 zółtek+dużo majonezu+papryka+ogórki konserwowe i dalej mnie trzyma...tylko wode/kawe/herbate pije jak mi się chce pić....fakt, przytyłem trochę na wczasach, gdy przejadałem się(zgodnie z zasadami diety, ale przejadałem), może teraz po prostu organizm odreagowuje i spala nadwyżki? Smile
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #38 : 2008-07-13, 09:51:54 »

A mi się często ostatnio zdarza że jem tylko 1 posiłek dziennie....np. dzisiaj, wstałem o 9, nawet o jedeniu nie pomysłalem, miałem trochę latania, głodu nie czułem. Zjadłem o 16, 8 zółtek+dużo majonezu+papryka+ogórki konserwowe i dalej mnie trzyma...tylko wode/kawe/herbate pije jak mi się chce pić....fakt, przytyłem trochę na wczasach, gdy przejadałem się(zgodnie z zasadami diety, ale przejadałem), może teraz po prostu organizm odreagowuje i spala nadwyżki? Smile

Czy mógłbyś nam przybliżyć swoje wymiary wzrost i wagę i czy ta ilość białka jest dla ciebie na stałe wystarczajaca,czy to tylko incydentalnie.
i ile u Ciebie znaczy "Dużo majonezu" 100gr czy 150gr i czy Ty wyliczasz swoje BTW czy po prostu nie masz takiej konieczności.Ważne jest po prostu dla Ciebie
aby nie być głodny.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ciągle jestem głodna...
« Odpowiedz #39 : 2008-07-13, 12:50:13 »

Cytuj
Adampio napewno jeżeli ona zastosuje sie do Twojego jadłospisu to głodna byc nie powinna bo w tym co wymieniłeś jest ok 100gr Białka wcale się nie dziwię ze nie jesteś głodny
chociaz nie mam pojęcia jakie są twoje wymiary i może jesteś sportowcem ,i doskonale wszystko spalisz.To napewno ta ilośc będzie dla Ciebie Optymalna ,ale czy i dla niej ?

Jurek jakiego uzywasz kalkulatora? Czy w ogole uzywasz?
POniewaz w tym jadlospisie, ktory podalem wczesniej jest okolo 67 gr bialka, taka ilosc, ktora jest dla mnie.

A wracajac do Edyty.....nie Ona nie pije!!!! Nie musi, po zjedzeniu  tego co napisala ponizej nie mozna pisac madrych postow !!!!

Ale to nie pierwszy i napewno nie ostatni taki post ze strony Edyty.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.