forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-01-20, 04:01:31

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
503322 wiadomoÂci w 3945 w▒tkach; wys│ane przez 66 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: wildrose
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  przerzuty nowotworowe
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: przerzuty nowotworowe  (Przeczytany 113303 razy)
chris
GoŠ

Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #20 : 2007-10-31, 00:24:59 »

Dla nas jest oczywiste - czym r├│┼╝ni si─Ö metabolizm NNKT od metabolizmu smalcu.
Warzywa - no ok. A czy wiedz─ů, ┼╝e osobie nowotworowej urodzonej np. w kwietniu czy tej z collitis ulceroa (dla przyk┼éadu) w wywiadzie warzywa nie najlepiej s┼éu┼╝─ů (reakcje krzy┼╝owe) a nawet ...szkodz─ů?
M─ůki, cukier - be. Zrozumia┼ée.

Czy jest roznica na poczatku kwietnia czy pod koniec,co z urodzonymi 1kwietnia w roku przestepnym?
pozd
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #21 : 2007-10-31, 19:37:44 »

Nie r├│b sobie jaj Chris!
To wiedza opisywana w podr─Öcznikach alergologii.
A nie metafizyka  Very Happy . Cho─ç osobi┼Ťcie wol─Ö metafizyk─Ö  Very Happy .
chris
GoŠ

Email
« Odpowiedz #22 : 2007-11-16, 04:03:45 »

Nie r├│b sobie jaj Chris!
To wiedza opisywana w podr─Öcznikach alergologii.
A nie metafizyka┬á Very Happy . Cho─ç osobi┼Ťcie wol─Ö metafizyk─Ö┬á Very Happy .

No dobra nie bede.Ale dla nie-wiedzacych to po prostu smieszne,sam zaliczam sie DO nie-wiedzacych.
I w zgodzie z zaleceniem drK nie wierze nawet drK.
pozd
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #23 : 2007-11-16, 14:13:05 »

ale nie wiem czy Oni mnie rozumiej─ů.

lekarko...
 dlugo jeszcze nie zrozumieja, :(doputy,dopuki wszystkie srodki zawioda i  pozostanie im korzystanie z twoich porad, Smile
                        zycie jest pelne niespodzianek Cool
malgo35
GoŠ

Email
« Odpowiedz #24 : 2007-11-16, 14:28:13 »

dopóty, dopóki... każdy będzie pisał w swoim dialekcie?
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #25 : 2007-11-16, 15:22:57 »

Otóż popularne przysłowie mówi

dop├│ty dzban wod─Ö nosi, dop├│ki si─Ö mu ucho nie urwie,

soooooooooory , :oops:ale chyba ze 20 lat nie poslugiwalam sie tymi slowami Embarassed

lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #26 : 2007-11-17, 12:07:17 »

I w zgodzie z zaleceniem drK nie wierze nawet drK.
pozd

Podoba mi si─Ö  Very Happy Very Happy Very Happy.
 Very Happy
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #27 : 2014-03-12, 21:08:17 »

Jakie pokarmy z diety opty. podawa─ç choremu /masketokomia 2lata temu -obecnie przerzuty w ko┼Ťciach/ -osoba 50lat!!!!!!!
(Ad acta)
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #28 : 2014-03-18, 11:31:01 »

...
Co kr├│luje w dietach zalecanych osobom z chorobami nowotworowymi?
Ryby - no jasne, boj─ů si─Ö jaj i wieprzowiny. Czemu nie m├│wili o jagni─Öcinie┬á Surprised?
Niezb─Ödne nienasycone kwasy t┼éuszczowe omega 3 - jako┼Ť wol─ů oliw─Ö ni┼╝ ┼╝├│┼étko┬á Sad . Chyba nadal boj─ů si─Ö smalcu i boczku. I mas┼éa - tu ja ich rozumiem, ale nie wiem czy Oni mnie rozumiej─ů.
Dla nas jest oczywiste - czym r├│┼╝ni si─Ö metabolizm NNKT od metabolizmu smalcu.
Warzywa - no ok. A czy wiedz─ů, ┼╝e osobie nowotworowej urodzonej np. w kwietniu czy tej z collitis ulceroa (dla przyk┼éadu) w wywiadzie warzywa nie najlepiej s┼éu┼╝─ů (reakcje krzy┼╝owe) a nawet ...szkodz─ů?
M─ůki, cukier - be. Zrozumia┼ée.

Chciałbym Państwa zainteresować takim spostrzeżeniem.
Ot├│┼╝ w┼Ťr├│d ksi─ů┼╝ek proponowanych przez central─Ö OSO m.in. wypatrzy┼éem ksi─ů┼╝ki ks. Sedlaka, a tak┼╝e w┼Ťr├│d innych relacje optymalnych podr├│┼╝nik├│w. Rozumiem, ┼╝e to s─ů warto┼Ťciowe pozycje. A co s─ůdzicie Pa┼ästwo o postaci K.O. Borchardta i lekturze Jego ksi─ů┼╝ek, szczeg├│lnie jestem ciekaw reakcji Pomorzan, obecnych na naszym forum- zw┼éaszcza, ┼╝e niebawem- dzi─Öki Waszej inicjatywie- dojdzie do spotkania Optymalnych z tego regionu, cho─ç nie tylko. ┼Ül─ůsk "ma" duchownych: Sedlaka, Staszica- to mo┼╝e Optymalne Pomorze dostrze┼╝e kogo ma. To bez w─ůtpienia warto┼Ťciowa, ┼Ťwiecka, apolityczna posta─ç, z dosy─ç ciekaw─ů przesz┼éo┼Ťci─ů, w tym rodzinn─ů. I ta, w tym w─ůtku, stanowi┼éa b─Ödzie tre┼Ť─ç mojego spostrzegania.┬á
Poniewa┼╝ pan Hilary Borchardt- lekarz specjalizuj─ůcy si─Ö w leczeniu „raka”, ojciec mojego ulubionego Autora, tak domniemywa┼é:
... Jak to zwykle bywa, rana po operacji si─Ö nie goi┼éa, nowotw├│r za┼Ť zacz─ů┼é z powrotem rozrasta─ç. Przewlek┼éa choroba wyniszczy┼éa zupe┼énie organizm- chora przedstawia┼éa prawdziwy szkielet cz┼éowieka. Lecz─ůcy j─ů poprzednio jeden z lekarzy o┼Ťwiadczy┼é wprost m─Ö┼╝owi rakowatej, ┼╝e stan jej jest beznadziejny i pozosta┼é jej najwy┼╝ej miesi─ůc ┼╝ycia. Lekarz ten by┼é konsekwentny. Nie znajduj─ůc dla chorej ┼╝adnego ratunku, ju┼╝ od szeregu tygodni zapisywa┼é jej tylko narkotyki, aby, nie mog─ůc pom├│c w zwalczeniu choroby, przynajmniej ┼Ťmier─ç uczyni─ç l┼╝ejsz─ů.
 Obejrzawszy chor─ů, z m─Ö┼╝em jej przeprowadzi┼éem nast─Öpuj─ůc─ů rozmow─Ö: -Szansa wyleczenia ┼╝ony- powiedzia┼éem w├│wczas- jest 1 na tysi─ůc. Poniewa┼╝ jednak istnieje iskierka nadziei, kuracji si─Ö podejm─Ö. Stawiam jednak warunek: nikt opr├│cz najbli┼╝szej rodziny nie b─Ödzie do chorej dopuszczony, poprzedni za┼Ť lekarz nie dowie si─Ö o tym, jak─ů kuracj─Ö stosuj─Ö.
 Wyja┼Ťni─ç musz─Ö, ┼╝e nie chodzi┼éo mi bynajmniej o zazdrosne strze┼╝enie tajemnicy, ale po prostu o to, by zdziwiony odmienno┼Ťci─ů stosowanej przeze mnie metody lekarz ten mi nie przeszkadza┼é.
 Wzi─ů┼éem si─Ö do pracy. … I o dziwo! Chora zacz─Ö┼éa powoli przychodzi─ç do zdrowia, w cztery dni po rozpocz─Öciu kuracji zapyta┼éa mnie, czy mog┼éaby zje┼Ť─ç kawa┼éek chleba! Chora, kt├│ra nie jad┼éa ju┼╝ od miesi─Öcy, a ┼╝y┼éa tylko narkotykami. W miar─Ö jej zdrowienia utrwala┼éem si─Ö w przekonaniu, ┼╝e metoda moja jest skuteczna.
W trzy tygodnie po rozpocz─Öciu kuracji chora jad┼éa ju┼╝ ryb─Ö i ┼Ťledzie. ...
Pacjentka by┼éa zdrowa. Gdy nast─Öpnego dnia potem, kiedy pierwszy raz zjad┼éa wszystko i chodzi┼éa po mieszkaniu, wyjecha┼éa z m─Ö┼╝em doro┼╝k─ů na spacer po miasteczku- zjawienie si─Ö jej wywo┼éa┼éo sensacj─Ö. …
… Wiedzia┼éem te┼╝, ┼╝e nie ma najmniejszego sensu leczenia poszczeg├│lnego organu- w oderwaniu od ca┼éo┼Ťci, ┼╝e leczenie takie w og├│le nie daje skutk├│w. ...
To by┼é rok 1937 i nie ulegam domys┼éom „co by by┼éo gdyby”. Bardziej skupi┼éem si─Ö na sposobie realizacji etyki lekarskiej pana Hilarego i … zastanowi┼éo mnie, czy „zdrowe drzewo mo┼╝e wyda─ç chory owoc”? Wink
Na Helu, a tak┼╝e na ┼╝aglowcu-muzeum s─ů zaprezentowane pami─ůtki┬á dotycz─ůce K.O. Borchardta.
Wiele szk├│┼é nosi Jego imi─Ö, a m├│j Przyjaciel jest zdania, ┼╝e od lat znajdowali si─Ö w┼Ťr├│d nas ludzie, kt├│rych spos├│b post─Öpowania m├│g┼é sugerowa─ç cechy optymalno┼Ťci, cho─ç wszystkich z nazwiska nie wymieni┼é, a tych- kt├│rych wyr├│┼╝ni┼é- wcale nie okre┼Ťli┼é jako bez w─ůtpienia optymalnych. Very Happy
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 33253

« Odpowiedz #29 : 2014-03-18, 11:35:10 »

A wiesz co┼Ť o rzeczonej kuracji?
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #30 : 2014-03-18, 11:46:10 »

"...Gazeta "Dzień dobry" z dnia 3 maja 1937 str.5..."

A w ksi─ů┼╝ce taki komentarz:
"... Wszystkie te jednak osi─ůgni─Öcia Hilarego Borhardta nie znalaz┼éy uznania w ┼Ťwiecie medycznym, kt├│ry w owych czasach jeszcze bardzo sceptycznie podchodzi┼é do niekonwencjonalnych metod leczenia..."

Owe czasy, to jednak XX wiek. Very Happy
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #31 : 2014-03-18, 11:53:22 »

Sad
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #32 : 2014-03-18, 11:56:19 »

Ja jednak uwa┼╝am, b─Öd─ůc optymalnym i ponownie czytaj─ůc niekt├│re bestsellery w spos├│b optymalny, ┼╝e manipulowanie bia┼ékiem i du┼╝─ů ilo┼Ťci─ů ┼Ťwie┼╝ego powietrza podczas kuracji antynowotworowej nie nale┼╝y uto┼╝samia─ç z czym┼Ť niekonwencjonalnym, lecz jak najbardziej naturalnym. O! Very Happy
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #33 : 2014-03-18, 11:58:03 »

Sad

No co Ty! PLUM'ciu- dezerterze m├│j. Laughing
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #34 : 2014-03-18, 12:00:34 »

Ju┼╝ lepiej.
A w kt├│r─ů stron─Ö tym bia┼ékowym suwakiem przewin─ů─ç?
W wiadom─ů?
Tylko sk─ůd ┼Ťwie┼╝ego powietrza wzi─ů─ç i to du┼╝o!
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #35 : 2014-03-18, 12:03:57 »

Sad

No co Ty! PLUM'ciu- dezerterze m├│j. Laughing
Ja lubi─Ö tak, jak niekt├│rzy nie lubi─ů Very Happy
Jak se pan chce jest ┼Ťwietne.
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #36 : 2014-03-18, 12:18:33 »

Cytuj z:  wiadomo- zagubiona w czasoprzestrzeni Sierotka Wink
A w kt├│r─ů stron─Ö tym bia┼ékowym suwakiem przewin─ů─ç?
W wiadom─ů?
Tylko sk─ůd ┼Ťwie┼╝ego powietrza wzi─ů─ç i to du┼╝o!

DOradcy s─ů od tego, je┼╝eli w og├│le rozumiej─ů znaczenie tego s┼éowa- DOradza─ç. Very Happy
"Suwak bia┼ékowy" to nie jest zabawka w r─ůczkach dziecka, a "nowotw├│r" to nie jest "pojedyncza cz─Ö┼Ť─ç organizmu".
Zacytowany fragment dotyczy raka odbytu, u chorej ... .

Dla lepszej orientacji u tych, którym DnO przypadło w udziale proponuję kolejno:
"Znaczy Kapitan";
"Szaman Morski";
wytrwalszym
"Kr─ů┼╝ownik spod Samosierry";
"Kolebka Nawigator├│w";
Ju┼╝ oczytanym z powy┼╝szym ... kolejne pozycje. Smile
Za┼Ť dla szcz─Ö┼Ťliwc├│w, kt├│rzy preferuj─ů ┼╗rO, ... do syta. Very Happy
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 598

[email protected]

« Odpowiedz #37 : 2014-03-18, 13:18:02 »

I pamiętać, że nawet przy DObrej zagryzce, alkohol bardziej tuczy niż nadmiar węglowodanów!  Cool
A do tego alkohol rafinowany, to tylko energia.  Confused
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #38 : 2014-03-18, 13:19:57 »

I pamiętać, że nawet przy DObrej zagryzce, alkohol bardziej tuczy niż nadmiar węglowodanów!  Cool
A do tego alkohol rafinowany, to tylko energia.  Confused
4 kcal vs 7 kcal?
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 598

[email protected]

« Odpowiedz #39 : 2014-03-18, 13:24:26 »

Nie tylko.
Alkohol przestawia geny na tycie przy zak─ůszaniu i na wyniszczenie organizmu przy niedoborze bia┼éka.
Oty┼éo┼Ť─ç alkoholowa u "opty"-malnych jest prawie to┼╝sama z "oty┼éo┼Ťci─ů bogatych". Zamiast w─Öglowodan├│w na t┼éuszcz jest przerabiany acetylo-CoA pochodzenia etylowego.┬á Confused
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 19 zapytaniami.