forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:32:00

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  przerzuty nowotworowe
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: przerzuty nowotworowe  (Przeczytany 222689 razy)
chris
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #20 : 2007-10-31, 00:24:59 »

Dla nas jest oczywiste - czym różni się metabolizm NNKT od metabolizmu smalcu.
Warzywa - no ok. A czy wiedzą, że osobie nowotworowej urodzonej np. w kwietniu czy tej z collitis ulceroa (dla przykładu) w wywiadzie warzywa nie najlepiej służą (reakcje krzyżowe) a nawet ...szkodzą?
Mąki, cukier - be. Zrozumiałe.

Czy jest roznica na poczatku kwietnia czy pod koniec,co z urodzonymi 1kwietnia w roku przestepnym?
pozd
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #21 : 2007-10-31, 19:37:44 »

Nie rób sobie jaj Chris!
To wiedza opisywana w podręcznikach alergologii.
A nie metafizyka  Very Happy . Choć osobiście wolę metafizykę  Very Happy .
Zapisane
chris
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #22 : 2007-11-16, 04:03:45 »

Nie rób sobie jaj Chris!
To wiedza opisywana w podręcznikach alergologii.
A nie metafizyka  Very Happy . Choć osobiście wolę metafizykę  Very Happy .

No dobra nie bede.Ale dla nie-wiedzacych to po prostu smieszne,sam zaliczam sie DO nie-wiedzacych.
I w zgodzie z zaleceniem drK nie wierze nawet drK.
pozd
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #23 : 2007-11-16, 14:13:05 »

ale nie wiem czy Oni mnie rozumieją.

lekarko...
 dlugo jeszcze nie zrozumieja, :(doputy,dopuki wszystkie srodki zawioda i  pozostanie im korzystanie z twoich porad, Smile
                        zycie jest pelne niespodzianek Cool
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #24 : 2007-11-16, 14:28:13 »

dopóty, dopóki... każdy będzie pisał w swoim dialekcie?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #25 : 2007-11-16, 15:22:57 »

Otóż popularne przysłowie mówi

             dopóty dzban wodę nosi, dopóki się mu ucho nie urwie,
                             
                soooooooooory , :oops:ale chyba ze 20 lat nie poslugiwalam sie tymi slowami Embarassed



               
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #26 : 2007-11-17, 12:07:17 »

I w zgodzie z zaleceniem drK nie wierze nawet drK.
pozd

Podoba mi się  Very Happy Very Happy Very Happy.
 Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #27 : 2014-03-12, 21:08:17 »

Jakie pokarmy z diety opty. podawać choremu /masketokomia 2lata temu -obecnie przerzuty w kościach/ -osoba 50lat!!!!!!!
(Ad acta)
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #28 : 2014-03-18, 11:31:01 »

...
Co króluje w dietach zalecanych osobom z chorobami nowotworowymi?
Ryby - no jasne, boją się jaj i wieprzowiny. Czemu nie mówili o jagnięcinie  Surprised?
Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 - jakoś wolą oliwę niż żółtko  Sad . Chyba nadal boją się smalcu i boczku. I masła - tu ja ich rozumiem, ale nie wiem czy Oni mnie rozumieją.
Dla nas jest oczywiste - czym różni się metabolizm NNKT od metabolizmu smalcu.
Warzywa - no ok. A czy wiedzą, że osobie nowotworowej urodzonej np. w kwietniu czy tej z collitis ulceroa (dla przykładu) w wywiadzie warzywa nie najlepiej służą (reakcje krzyżowe) a nawet ...szkodzą?
Mąki, cukier - be. Zrozumiałe.

Chciałbym Państwa zainteresować takim spostrzeżeniem.
Otóż wśród książek proponowanych przez centralę OSO m.in. wypatrzyłem książki ks. Sedlaka, a także wśród innych relacje optymalnych podróżników. Rozumiem, że to są wartościowe pozycje. A co sądzicie Państwo o postaci K.O. Borchardta i lekturze Jego książek, szczególnie jestem ciekaw reakcji Pomorzan, obecnych na naszym forum- zwłaszcza, że niebawem- dzięki Waszej inicjatywie- dojdzie do spotkania Optymalnych z tego regionu, choć nie tylko. Śląsk "ma" duchownych: Sedlaka, Staszica- to może Optymalne Pomorze dostrzeże kogo ma. To bez wątpienia wartościowa, świecka, apolityczna postać, z dosyć ciekawą przeszłością, w tym rodzinną. I ta, w tym wątku, stanowiła będzie treść mojego spostrzegania. 
Ponieważ pan Hilary Borchardt- lekarz specjalizujący się w leczeniu „raka”, ojciec mojego ulubionego Autora, tak domniemywał:
Cytuj
... Jak to zwykle bywa, rana po operacji się nie goiła, nowotwór zaś zaczął z powrotem rozrastać. Przewlekła choroba wyniszczyła zupełnie organizm- chora przedstawiała prawdziwy szkielet człowieka. Leczący ją poprzednio jeden z lekarzy oświadczył wprost mężowi rakowatej, że stan jej jest beznadziejny i pozostał jej najwyżej miesiąc życia. Lekarz ten był konsekwentny. Nie znajdując dla chorej żadnego ratunku, już od szeregu tygodni zapisywał jej tylko narkotyki, aby, nie mogąc pomóc w zwalczeniu choroby, przynajmniej śmierć uczynić lżejszą.
 Obejrzawszy chorą, z mężem jej przeprowadziłem następującą rozmowę: -Szansa wyleczenia żony- powiedziałem wówczas- jest 1 na tysiąc. Ponieważ jednak istnieje iskierka nadziei, kuracji się podejmę. Stawiam jednak warunek: nikt oprócz najbliższej rodziny nie będzie do chorej dopuszczony, poprzedni zaś lekarz nie dowie się o tym, jaką kurację stosuję.
 Wyjaśnić muszę, że nie chodziło mi bynajmniej o zazdrosne strzeżenie tajemnicy, ale po prostu o to, by zdziwiony odmiennością stosowanej przeze mnie metody lekarz ten mi nie przeszkadzał.
 Wziąłem się do pracy. … I o dziwo! Chora zaczęła powoli przychodzić do zdrowia, w cztery dni po rozpoczęciu kuracji zapytała mnie, czy mogłaby zjeść kawałek chleba! Chora, która nie jadła już od miesięcy, a żyła tylko narkotykami. W miarę jej zdrowienia utrwalałem się w przekonaniu, że metoda moja jest skuteczna.
W trzy tygodnie po rozpoczęciu kuracji chora jadła już rybę i śledzie. ...
Pacjentka była zdrowa. Gdy następnego dnia potem, kiedy pierwszy raz zjadła wszystko i chodziła po mieszkaniu, wyjechała z mężem dorożką na spacer po miasteczku- zjawienie się jej wywołało sensację. …
… Wiedziałem też, że nie ma najmniejszego sensu leczenia poszczególnego organu- w oderwaniu od całości, że leczenie takie w ogóle nie daje skutków. ...
To był rok 1937 i nie ulegam domysłom „co by było gdyby”. Bardziej skupiłem się na sposobie realizacji etyki lekarskiej pana Hilarego i … zastanowiło mnie, czy „zdrowe drzewo może wydać chory owoc”? Wink
Na Helu, a także na żaglowcu-muzeum są zaprezentowane pamiątki  dotyczące K.O. Borchardta.
Wiele szkół nosi Jego imię, a mój Przyjaciel jest zdania, że od lat znajdowali się wśród nas ludzie, których sposób postępowania mógł sugerować cechy optymalności, choć wszystkich z nazwiska nie wymienił, a tych- których wyróżnił- wcale nie określił jako bez wątpienia optymalnych. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #29 : 2014-03-18, 11:35:10 »

A wiesz coś o rzeczonej kuracji?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #30 : 2014-03-18, 11:46:10 »

"...Gazeta "Dzień dobry" z dnia 3 maja 1937 str.5..."

A w książce taki komentarz:
"... Wszystkie te jednak osiągnięcia Hilarego Borhardta nie znalazły uznania w świecie medycznym, który w owych czasach jeszcze bardzo sceptycznie podchodził do niekonwencjonalnych metod leczenia..."

Owe czasy, to jednak XX wiek. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #31 : 2014-03-18, 11:53:22 »

 Sad
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #32 : 2014-03-18, 11:56:19 »

Ja jednak uważam, będąc optymalnym i ponownie czytając niektóre bestsellery w sposób optymalny, że manipulowanie białkiem i dużą ilością świeżego powietrza podczas kuracji antynowotworowej nie należy utożsamiać z czymś niekonwencjonalnym, lecz jak najbardziej naturalnym. O! Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #33 : 2014-03-18, 11:58:03 »

Sad

No co Ty! PLUM'ciu- dezerterze mój. Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #34 : 2014-03-18, 12:00:34 »

Już lepiej.
A w którą stronę tym białkowym suwakiem przewinąć?
W wiadomą?
Tylko skąd świeżego powietrza wziąć i to dużo!
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #35 : 2014-03-18, 12:03:57 »

Sad

No co Ty! PLUM'ciu- dezerterze mój. Laughing
Ja lubię tak, jak niektórzy nie lubią Very Happy
Jak se pan chce jest świetne.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #36 : 2014-03-18, 12:18:33 »

Cytuj z:  wiadomo- zagubiona w czasoprzestrzeni Sierotka Wink
A w którą stronę tym białkowym suwakiem przewinąć?
W wiadomą?
Tylko skąd świeżego powietrza wziąć i to dużo!

DOradcy są od tego, jeżeli w ogóle rozumieją znaczenie tego słowa- DOradzać. Very Happy
"Suwak białkowy" to nie jest zabawka w rączkach dziecka, a "nowotwór" to nie jest "pojedyncza część organizmu".
Zacytowany fragment dotyczy raka odbytu, u chorej ... .

Dla lepszej orientacji u tych, którym DnO przypadło w udziale proponuję kolejno:
"Znaczy Kapitan";
"Szaman Morski";
wytrwalszym
"Krążownik spod Samosierry";
"Kolebka Nawigatorów";
Już oczytanym z powyższym ... kolejne pozycje. Smile
Zaś dla szczęśliwców, którzy preferują ŻrO, ... do syta. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #37 : 2014-03-18, 13:18:02 »

I pamiętać, że nawet przy DObrej zagryzce, alkohol bardziej tuczy niż nadmiar węglowodanów!  Cool
A do tego alkohol rafinowany, to tylko energia.  Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #38 : 2014-03-18, 13:19:57 »

I pamiętać, że nawet przy DObrej zagryzce, alkohol bardziej tuczy niż nadmiar węglowodanów!  Cool
A do tego alkohol rafinowany, to tylko energia.  Confused
4 kcal vs 7 kcal?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: przerzuty nowotworowe
« Odpowiedz #39 : 2014-03-18, 13:24:26 »

Nie tylko.
Alkohol przestawia geny na tycie przy zakąszaniu i na wyniszczenie organizmu przy niedoborze białka.
Otyłość alkoholowa u "opty"-malnych jest prawie tożsama z "otyłością bogatych". Zamiast węglowodanów na tłuszcz jest przerabiany acetylo-CoA pochodzenia etylowego.  Confused
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 20 zapytaniami.