forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:21:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Magnez? Skąd ?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Magnez? Skąd ?  (Przeczytany 22550 razy)
susi33
Go


Email
Magnez? Skąd ?
« : 2008-07-12, 15:08:51 »

Ostatnio zauważylem u siebie prawdopodobnie objawy niedoboru magnezu tzn drętwieją mi kończyny. Od dziś zacząłem łykać tableteczki z magnezem jednak wolałbym jeść go w naturalnej postaci. W jakich produktach można go spotkać? Myślałem że w żółtku jajka ale jest go tam bardzo mało. Na wiki wyczytałem też że niedobór magnezu występuje przy spożywaniu dużych ilości tłuszczu, jak mam się do tej informacji ustosunkować?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #1 : 2008-07-12, 16:55:17 »

Ostatnio zauważylem u siebie prawdopodobnie objawy niedoboru magnezu tzn drętwieją mi kończyny. Od dziś zacząłem łykać tableteczki z magnezem jednak wolałbym jeść go w naturalnej postaci. W jakich produktach można go spotkać? Myślałem że w żółtku jajka ale jest go tam bardzo mało. Na wiki wyczytałem też że niedobór magnezu występuje przy spożywaniu dużych ilości tłuszczu, jak mam się do tej informacji ustosunkować?

Najprościej w swoim menu uwzględnij takie artykuły jak
Brokuł                                          -385
Kasza gryczana                               218
brązowy ryż                                   110
A jak masz się ustosunkować do tej informacji po prostu urozmaicaj i wzbogacaj swój jadłospis w te artykuły i szukaj innych.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #2 : 2008-07-12, 17:46:49 »

Kakao jest bogate w magnez.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #3 : 2008-07-12, 18:49:53 »

Kakao jest bogate w magnez.

Oraz wyroby czekoladowe z zawartościa kakao 75-90% np  czekolada gorzka.
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #4 : 2008-07-12, 19:01:19 »

Ostatnio zauważylem u siebie prawdopodobnie objawy niedoboru magnezu tzn drętwieją mi kończyny.

Na podstawie drętwienia kończyn, to tylko jasnowidz może stwierdzić niedobór magnezu.
Niedobory magnezu pojawiają się czasem przy bardzo dużym spożyciu węglowodanów, a nie tłuszczu. A także w chorobie alkoholowej, uporczywych długotrwałych wymiotach, biegunkach, długotrwałym leczeniu diuretykami, nadczynności tarczycy, cukrzycy niewyrównanej, zapaleniu trzustki i w niektórych nowotworach. Jeśli stwierdzisz u siebie któreś z wymienionych, to należy zbadać poziom magnezu w surowicy krwi (norma 0,8-1mmol/l).
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #5 : 2008-07-13, 16:22:40 »

Szpinak, ktory w przeciwienstwie do niejadalnego na diecie ryzu, ma tylko 2 gr wegla w 100 gr, natomiast 26 mg magnezu
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #6 : 2008-07-13, 19:11:52 »

w 100 gr kakao masz 530 mg magnezu.
Dzienna dawka dla normalnie pracujacego mezczyzny to 420 mg magnezu.
Typowa porcja kakao jaka sie pije na raz to 10 gr, czyli w jednym kubku kakao masz okolo 53 mg magnezu
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #7 : 2008-07-19, 00:08:56 »

Ostatnio zauważylem u siebie prawdopodobnie objawy niedoboru magnezu tzn drętwieją mi kończyny. Od dziś zacząłem łykać tableteczki z magnezem jednak wolałbym jeść go w naturalnej postaci. W jakich produktach można go spotkać? Myślałem że w żółtku jajka ale jest go tam bardzo mało. Na wiki wyczytałem też że niedobór magnezu występuje przy spożywaniu dużych ilości tłuszczu, jak mam się do tej informacji ustosunkować?
a mleczne rotujesz??
magnez wystepuje we wszystkich zielonych warzywach lisciastych,gryce,kukurydzy,roslinach straczkowych,kakao,czekoladzie,migdalach,orzechach,nasionach slonecznika,figach,owocach morza.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #8 : 2008-07-28, 17:12:48 »

w wodzie mineralnej ZUBER znajduje sie 331 mg magnezu w 100 gr
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #9 : 2008-07-28, 17:42:35 »

w wodzie mineralnej ZUBER znajduje sie 331 mg magnezu w 100 gr
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #10 : 2008-07-28, 17:43:47 »

w wodzie mineralnej ZUBER znajduje sie 331 mg magnezu w 100 gr
BZDURA.....OCZYWISCIE W LITRZE
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #11 : 2008-07-28, 19:02:56 »

Cóż za surowa samokrytyka Wink Smile
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #12 : 2008-07-28, 21:30:21 »

Najwiecej magnezu jest oczywiscie w pestkach dyni.
Dodam tylko, ze te pestki sa na liscie "produktow zalecanych" w DO
PS. Mialem wczesniej napisac, ale jakos mi zeszlo. Zajmowalem sie moimi zielononozkami.
Pozdr
maf
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #13 : 2008-07-29, 10:44:32 »

Najwiecej magnezu jest oczywiscie w pestkach dyni.
Dodam tylko, ze te pestki sa na liscie "produktow zalecanych" w DO
PS. Mialem wczesniej napisac, ale jakos mi zeszlo. Zajmowalem sie moimi zielononozkami.
Pozdr
maf
Jak widać wiele artykułów spożywczych zawiera Magnez ale najlepiej stosować to w swoim menu,napewno nie można polecić komuś aby spożywał
same pestki dyni ,czy tez jadł czekoladę bo to nie o to chodzi,ale w codziennym jadłospisie można zastosować jakiś dodatek który zwiększy zawartość tego magnezu
bo jak widać ,prawie w każdym artykule spożywczym on występuje.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #14 : 2008-07-30, 12:55:19 »

nowe odkrycie:

orzechy brazylijskie zawieraja nastepujace:
B: 14 T: 66 W:4
MAGNEZ: 376 mg

oczywiscie w 100 gramach
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #15 : 2008-07-30, 13:26:41 »

Ta -   http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=94   i kolejne potrawy...
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #16 : 2008-08-13, 05:30:20 »

Susi.
Poczytaj watek Pleomorfizm. Juz jest przetlumaczony.

Pozdr
Kangur

☛"Ogon, nerki i caly tluszcz z barana
to najswietsza rzecz dla Aarona kaplana"
   streszczenie Lev.VII.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #17 : 2008-08-16, 12:08:55 »

Na podstawie drętwienia kończyn, to tylko jasnowidz może stwierdzić niedobór magnezu.
Zgadza się  Smile. Ustępowanie dolegiwości na tabletkach magnezowych traktowałabym jednak jako postępowanie diagnostyczne.

1.a mleczne rotujesz??
2.magnez wystepuje we wszystkich zielonych warzywach lisciastych,gryce,kukurydzy,roslinach straczkowych,kakao,czekoladzie,migdalach,orzechach,nasionach slonecznika,figach,owocach morza.
Cytuj


1. Wapń wchłania się tym samym systemem transportowym co magnez (książki do biochemii). "Zatkanie" się zatem śmietaną/serami powoduje, że magnez nie wchodzi.
2. Zielone warzywa są dla nas szczególnie przydatne, różnorodność też jest ok (wg mnie).
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #18 : 2013-12-12, 21:00:56 »

...
1. Wapń wchłania się tym samym systemem transportowym co magnez (książki do biochemii). "Zatkanie" się zatem śmietaną/serami powoduje, że magnez nie wchodzi.
2. Zielone warzywa są dla nas szczególnie przydatne, różnorodność też jest ok (wg mnie).

Z tego nie umiem skorzystać. Dużo tych "systemów transportowych" mam mieć w sobie, aby podać wszystkie witaminy i mikroelementy i co trzeba jeszcze?
Pytam, bo gdybym sobie serem i śmietaną coś przytkał, to czy mógłbym zielonymi jak wyciorem się posłużyć. Może nać, ta z pietruszki- dużo błonnika ma, więc jako wycior była by zdatna. Ktoś doradzi- może doradca?!?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Magnez? Skąd ?
« Odpowiedz #19 : 2014-12-10, 17:22:03 »

Na niedobór magnezu najlepsze są bransoletki  Laughing
Takie z magnesem po obu stronach nadgarstka.
W płaszczu lipidowym skóry, wystawionym na działanie magnesu, wytwarzana jest izomeraza magnezjowa, która zamienia drobiny magnesu w najczystszy, 100% biodostępny magnez, wchłaniany transdermalnie.
Ponieważ transport wapnia odbywa się tym samym kanałem, na drugą rękę można założyć analogiczną bransoletkę z kamieniami wapiennymi (najlepiej znad Wisły, nie dalej niż 500 km od miejsca zamieszkania).
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.