forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:21:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Poranne wzdęcia
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poranne wzdęcia  (Przeczytany 62254 razy)
susi33
Go


Email
Poranne wzdęcia
« : 2008-07-12, 15:21:16 »

Od jakiegoś czasu zauważylem ze gdy rano się budzę mam "wiatry". Z tego co pamiętam Jan pisał że wydzielanie gazów spowodowane jest przedawkowaniem węglowodanów i wtedy w jelitach bakterie sobie poczynają i tworzy sie ta mieszanka. Jednak wydaje mi się że trzymam proporcję i jadam w okolicach 50-65g węgla. Na początku myślałem że moja dolegliwość jest spowodowana że na ostatni posiłek mam zbyt dużo węgla lub że jem zbyt poźno. Jednak okazało się ze dolegliwość moja jest niezależna od tego. Co moze być przyczyną porannego wzdecia? Jest taka możliwość że mój organizm potrzebuje mniej wegla niz podaje Jan? Jakie są objawy niedoboru weglowodanów?

Druga sprawa zeby nie zakladac kolejnego tematu. Jak to jest z jedzeniem na noc? Wiem że jest napisane aby posiłek jeść maksymalnie do godziny 19 (staram się jesc między 18-19) lecz czy to ma znaczenie gdy ktoś chodzi spać załóżmy o 1 w nocy? Chodzi o to że ta 18 czy 19 to najlepsza pora na zjedzenie czy o to aby organizm zdążył przetrawić wszystko przed snem?
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #1 : 2008-07-12, 19:49:10 »

Po pierwsze zgłoś się do lekarza, który powinien zalecić stosowną dawkę węgla medycznego (Carbo medicinalis), jeśli nie pomoże, pewnie zaleci wytrucie antybiotykiem, tego co "gazuje" ci w jelitach, a po wytruciu zaleci "zaszczepienie" stosowną microflorą w tabletkach i problem zniknie.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #2 : 2008-07-12, 20:20:35 »

A czy to przypadkiem nie jest "para z chleba"?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #3 : 2008-07-12, 20:32:14 »

...Od jakiegoś czasu zauważylem ze gdy rano się budzę mam "wiatry"...

Takie gazy to cos strasznego  Cool
Bardzo Tobie wspolczuje  Crying or Very sad

Mam pytanie czy Ty "puszczasz baki" czy trzymasz "do konca"?

Ciekawe co jest zdrowsze "puszczanie" czy "ascetyczne zatrzymywanie"??? Shocked Shocked Shocked

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #4 : 2008-07-13, 07:19:39 »




...Od jakiegoś czasu zauważylem ze gdy rano się budzę mam "wiatry"...

To znaczy,że z Ciebie jest taka pierdoła  Smile Cool Razz

Dziwie się ,że" świat akademicki" jeszcze się nie zajął problemem "puszczaniem bąków porannych"  .Powinna być robiona specjalizacja lekarzy w tym kierunku-"lekarz poranne wiatry".
Pytanie czy te wiatry są silne,czy takie sobie ot wietrzyki zefirki?
No i czy niosą ze sobą jakąś bliżej nieokreśloną woń,czy są bezwonne i czy otoczenie nie narzeka,bo jak narzeka,to masakra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-"problem na miare dżumy" .

PS. Grizzly  Very Happy
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #5 : 2008-07-13, 08:02:49 »

Takie gazy to cos strasznego...

Nieprawda!!!
Wyszytko zależy od ceny baryłki ropy. Jak będzie odpowiednio kosztować, to może zaczną skupować jelitogas i to bez akcyzy. Dzięki temu problem bezrobocia samoistnie zniknie!  Wink
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #6 : 2008-07-13, 10:20:19 »

Gdy jem warzywa, to konsekwencję tego są właśnie wzdęcia. Warzywa są sztucznie hodowane na nawozach azotowych i po zjedzeniu ich w niektórych organizmach powstają takie dolegliwości. Inni mogą je jeść kilogramami, a ja bym się uniósł jak balon od własnych gazów. Pewnie u Ciebie jest to samo. To jest duży problem, bo nie wiadomo jakie węglowodany mam zjadać. Fruktozy i cukru na DO nie należy jeść, mącznych też nie, a warzyw nie mogę.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #7 : 2008-07-14, 14:45:31 »

Po co bąka trzymać w d...e, niech se lata po chałupie.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #8 : 2008-08-08, 11:01:13 »

... a warzyw nie mogę.

Przecież nie musisz zjadać całego kalafiora,czy kilograma ogórków itp. Można trochę .
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #9 : 2008-08-08, 19:36:18 »

No mozna troche jesli wystarcza troche, jesli ktos cwiczy na siłowni to bardzo wyczerpuje zapasy glikogenu wiec np ja wegli musze jesc dosc duzo, dwa razy dziennie po ok 60gr mimo to nie mam zazdych dolegliwosc zwiazanych z przedawkowaniem
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #10 : 2008-08-08, 19:44:28 »

... mimo to nie mam zazdych dolegliwosc zwiazanych z przedawkowaniem
Bo po pierwsze jesteś w ruchu,a po drugie nie skupiasz uwagi na jakimś pierdnięciu-bo i po co....
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #11 : 2008-08-08, 23:25:31 »

Gdy jem warzywa, to konsekwencję tego są właśnie wzdęcia. Warzywa są sztucznie hodowane na nawozach azotowych i po zjedzeniu ich w niektórych organizmach powstają takie dolegliwości. Inni mogą je jeść kilogramami, a ja bym się uniósł jak balon od własnych gazów. Pewnie u Ciebie jest to samo. To jest duży problem, bo nie wiadomo jakie węglowodany mam zjadać. Fruktozy i cukru na DO nie należy jeść, mącznych też nie, a warzyw nie mogę.
jak moga duszone warzywa na tluszczu powodowac wzdecia wtedy,gdy zjada sie ich gramowe ilosci.?
Daniel,moze jest inna przyczyna twoich problemow brzuszno-jelitowch.?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #12 : 2008-08-08, 23:29:33 »


Daniel,moze jest inna przyczyna twoich problemow brzuszno-jelitowch.?

Może piórojady to powodują.Mój gołąb je ma,ale kto tam wie,może żeruje też w jelitach u ludzi i powoduje wzdęcia  Mr. Green
Insectin na to jest pono skuteczny.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #13 : 2008-08-12, 21:44:52 »

Susi33 napisz jadłospis z 3 kolejnych dni.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #14 : 2008-08-12, 22:00:09 »

Nie wiem czy robiłes jakies badania najlepiej zrób sobie USG czy nie masz kamieni żółciowych
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #15 : 2009-09-04, 23:31:57 »

...Od jakiegoś czasu zauważylem ze gdy rano się budzę mam "wiatry"...

Takie gazy to cos strasznego  Cool
Bardzo Tobie wspolczuje  Crying or Very sad

Mam pytanie czy Ty "puszczasz baki" czy trzymasz "do konca"?

Ciekawe co jest zdrowsze "puszczanie" czy "ascetyczne zatrzymywanie"??? Shocked Shocked Shocked



haha nie mogę przeżałować jednego, że mnie tu wcześniej na tym forum nie było....

puszczanie bączków wychodzi na zdrowie, misiuniu Ty moze tego nie pamiętasz bo byłeś malutki, taki śliczny bobasek gdy twoja mamusia masowała Ci brzuszek co byś bączka mógł puścić dla zdrowia wiesz?Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #16 : 2009-09-05, 09:40:44 »

Po co bąka trzymać w d...e, niech se lata po chałupie.

haha

 a tak na poważnie, to mi osobiście wydaje się iz ten problem na diecie optymalnej w porównaniu z tradycyjnym odżywianiem nie istnieje....przynajmniej tak jest w moim przypadku, kiedyś miewałam wzdęty brzuch, uczucie bardzo nieprzyjemne i mogę stwierdzić z całą stanowczością że białka w połączeniu z węglowodanami są glówną przyczyną tego dyskomfortu.Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #17 : 2009-09-06, 23:32:33 »

... kiedyś miewałam wzdęty brzuch, uczucie bardzo nieprzyjemne i mogę stwierdzić z całą stanowczością że białka w połączeniu z węglowodanami są glówną przyczyną tego dyskomfortu.Sad
"viola",tutaj chyba masz na myśli nadmiar, a nie połączenie?
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #18 : 2009-09-07, 16:12:19 »

... kiedyś miewałam wzdęty brzuch, uczucie bardzo nieprzyjemne i mogę stwierdzić z całą stanowczością że białka w połączeniu z węglowodanami są glówną przyczyną tego dyskomfortu.Sad
"viola",tutaj chyba masz na myśli nadmiar, a nie połączenie?

miałam na mysli zywienie tradycyjne gdzie tych weglowodanow jest sporo...Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Poranne wzdęcia
« Odpowiedz #19 : 2009-09-07, 16:45:20 »

Mi też przy żywieniu tradycyjnym wzdęcia były znane Smile
Zapisane

Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.