forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 23:25:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660338 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Witamina C
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Witamina C  (Przeczytany 16491 razy)
adampio
Go


Email
Witamina C
« : 2008-07-13, 21:50:05 »

Dlugi okres czasu paralem sie z miedzylopatkowym bolem kregoslupa.
Byl to bol nasilajacy sie przy siedzacym trybie pracy, np. przed komputerem, kiedy to nagle miale odwrocic glowe do tylu.
Bol przechodzil tylko podczas plywania albo innego "cwiczenia".
Czytalem, w pewnym okresie stosowania ZO o roznych osobach jedzacych duze ilosci witaminy C, ktora to pomogla na rozne dolegliwosci zwiazane nie tylko z tego rodzaju dolegliwosciami.....i postanowilem sprobowac.
Przez 7 dni jadlem 700 do 900 gr witaminy C.
Po tym okresie moge powiedziec tylko jedno: NIE WIEM CO TO MIEDZYLOPATKOWY BOL KREGOSLUPA.

Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #1 : 2008-07-14, 12:41:53 »

Dlugi okres czasu paralem sie z miedzylopatkowym bolem kregoslupa.
Byl to bol nasilajacy sie przy siedzacym trybie pracy, np. przed komputerem, kiedy to nagle miale odwrocic glowe do tylu.
Bol przechodzil tylko podczas plywania albo innego "cwiczenia".
Czytalem, w pewnym okresie stosowania ZO o roznych osobach jedzacych duze ilosci witaminy C, ktora to pomogla na rozne dolegliwosci zwiazane nie tylko z tego rodzaju dolegliwosciami.....i postanowilem sprobowac.
Przez 7 dni jadlem 700 do 900 gr witaminy C.
Po tym okresie moge powiedziec tylko jedno: NIE WIEM CO TO MIEDZYLOPATKOWY BOL KREGOSLUPA.

Interesujace to co napisales. Napisz jeszcze w jakiej postaci brales takie ilosci witaminy C.
Ja miewalem rowniez tego rodzaju bole ale odkrylem, ze nasilaja sie po wiekszym spozyciu sokow pomaranczowych i juz wyrzucilem to swinstwo z mojego menu. Chociaz nadal nie wiem czy to od soku czy od aspartamu w nim zawartego. Na soku pisalo, ze nia zawiera cukru ale i nie pisalo ze nie ma innych srodkow slodzacych. Dlatego tez teraz staram sie spozywac zywnosc wyprodukowana przeze mnie aby nie bylo niespodzianek.
pozdrawiam


Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #2 : 2008-07-14, 14:38:43 »

Byly to zwykle tabletki witaminy C.

Gdzies kiedys czytalem odpowiedz dr.Kwasniewskiego w podobnym przypadku, gdzie radzil wlasnie pacjetowi uzupelnic braki witaminy C poprzez branie 100 gr wit bodajze 3 razy w tygodniuJa chyba troche przesadzilem z iloscia ale skutek sie liczy.

Co to znaczy: wieksze spozycie sokow pomaranczowych......przeciez to sam cukier!
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #3 : 2008-07-14, 14:45:16 »

Wycisnąłem całą cytrynę, wlałem do szklanki, dolałem kieliszek wódki, wrzuciłem dwie kostki lodu i uzupełniłem tonikiem. Było trochę za kwaśne, ale wypiłem.
Potem był już tylko same smalcowe czekoladki popite kawą.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #4 : 2008-07-14, 14:55:15 »

Wycisnąłem całą cytrynę, wlałem do szklanki, dolałem kieliszek wódki, wrzuciłem dwie kostki lodu i uzupełniłem tonikiem. Było trochę za kwaśne, ale wypiłem.
Potem był już tylko same smalcowe czekoladki popite kawą.


w 100 gr soku z cytryny masz 49 gr wit. C
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #5 : 2008-07-14, 14:59:42 »

Wygląda na to, że trochę za mało wypiłem. Ale jak będą codziennie wypijać takiego drinka, to będzie wystarczająco.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #6 : 2008-07-14, 15:01:01 »

Cytuj
49 gr wit. C

oczywiscie chodzi o mg a nie o gr
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #7 : 2008-07-14, 15:04:54 »

Wygląda na to, że trochę za mało wypiłem. Ale jak będą codziennie wypijać takiego drinka, to będzie wystarczająco.

lepiej zjedz 100 gr czerwonej papryki, ktora ma 190 mg wit C i tyle samo wegla co cytryna
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #8 : 2008-07-14, 15:07:52 »

Ale po warzywach mam wzdęcia i czuję się przez to niekonfortowo.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #9 : 2008-07-14, 15:23:28 »

truskawki w 100 gr maja 76 mg wit C i 11 gr wegla
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #10 : 2008-07-14, 15:29:38 »

Ale do drinka truskawki nie za bardzo pasują, a zjadanie fruktozy jest nie wskazane. Chociaż w cytrynie też jest. To może Twoje pigułki są najlepsze.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #11 : 2008-07-14, 18:00:22 »

eeeeee, nie sadze.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #12 : 2008-07-14, 19:01:06 »

eeeeee, nie sadze.

A czy nie lepiej zastosowac porzeczkę czarną która ma tej witaminy aż 182,6
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #13 : 2008-07-15, 13:07:12 »

Byly to zwykle tabletki witaminy C.

Gdzies kiedys czytalem odpowiedz dr.Kwasniewskiego w podobnym przypadku, gdzie radzil wlasnie pacjetowi uzupelnic braki witaminy C poprzez branie 100 gr wit bodajze 3 razy w tygodniuJa chyba troche przesadzilem z iloscia ale skutek sie liczy.

Co to znaczy: wieksze spozycie sokow pomaranczowych......przeciez to sam cukier!

Wieksze spozycie to znaczy, ze wypilem tych sokow 12 - 15 litrow w 5 dni.
Bylo to 3 lata temu kiedy jechalem z Zachodu na Wschod Au, w goraczce powyzej 40 stopni i po pierwszym tysiacu przejechanych km wysiadl mi klimatyzator. Od tamtej pory nie pijam zadnych kupnych sokow i nie mam juz tego rodzaju problemow.

Daniel - ja stosowalem na przeczyszczenie jelit sok z cytryny przez kilka dni. To znaczy wypijalem na czczo pierwszego dnia 100ml soku, 2-go 200ml, 3-go 300ml, 4-go 200ml, 5-go 100. To byl sok z moich cytryn. Nie jest trudno tego dokonac ale nie mozna cedzic przez zeby bo ten kwas niszczy szkliwo. Trzeba zamknac oczy, wstrzymac oddech i pic jak "Wino" w czasach naszej mlodosci.
pozdrawiam
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #14 : 2008-07-15, 19:50:50 »

Przeczyszczać się nie muszę i więcej tej cytryny nie będę pić. Zastanawiam się czy muszę tą witaminę uzupełniać. Podobno organizm może zgromadzić jej zapas wystarczający na trzy miesiące. Przypuszczam więc, że dawka dzienna zapotrzebowania przyjęta przez naukę jest mocno zawyżona. Po za tym zapotrzebowanie pewnie uzależnione jest od diety, a ponieważ badań nikt nie przeprowadził więc poruszamy się po omacku.
Poczekam więc aż sam organizm upomni się o witaminę w formie apatytu na cytrynę. Miałem taką zachciankę i wyciskałem wtedy cytrynę za cytryną. Potem nagle odwrotna reakcja i na miesiące spokój.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #15 : 2008-07-15, 21:05:51 »

Daniel, powiem tak:
1. zaden organizm nie jest jednakowy
2. ja jadlem 700 mg dziennie i pomoglo
3. ta tawka moze byc  za duza dla Ciebie
4. musisz wybrobowac na swoim organizmie
5......nie dlatego, ze nie chce Ci pomoc...wrecz odwrotnie, nie chce Ciz zaszkodzic
6. wroc do podstaw DO/ZO
7. Czytaj forum.kwasniewski....wiadomosci i stare listy...korzysc gwarantowana
8. nie stosuj odmian diety tu na tym forum proponowanym, poniewaz kazdy ma inne zapotrzebowania i kazdy chce byc madry...a ameryke jez odkryto, kup sobie ksiazki, czytaj, czytaj, czytaj i zrozum
9. nie daj sie nabrac
10. tylko DO/ZO moze i pomoc.....jezeli ja zrozumiesz


...a jezeli nie to sa ludzie, ktorzy Ci pomoga, tylko nie tu!!!!Sorry Mening var, at her skulle vi blive klovere!!!!
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #16 : 2008-07-15, 21:33:55 »

Sęk w tym, że obecnie nic mi nie dolega, a witaminę uzupełniam profilaktycznie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #17 : 2008-07-16, 18:16:58 »

to nie sek, Daniel, to szczescie!!!!!
Jezeli nic Ci nie dolega to super. Z wit. trzeba uwazac, poniewaz jedzac opty masz wszystkie!!!
Jezeli znasz angielski wejdz tu i zobacz co jesz:
http://www.foodcomp.dk/fcdb_groupsearch.asp
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #18 : 2008-07-16, 19:34:37 »

Z tą profilaktyką, to trzeba uważać, przeważnie przynosi mi ona odwrotny skutek. Gdy podczas maratonu profilaktycznie napiłem się wody, to skończyło się rozstrojem żołądka. Dlatego skłaniam się do poglądy, że należy coś jeść i pić tylko wtedy gdy mamy na to apetyt. Nic na siłę.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Witamina C
« Odpowiedz #19 : 2008-07-17, 16:59:15 »

Dokladnie....jakie jadlo taka swiadomosc, jak powiedzial ktos madry.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.