forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:19:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  oszustwo
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: oszustwo  (Przeczytany 117326 razy)
pawel
Go


Email
oszustwo
« : 2005-01-31, 08:04:52 »

całe to ŻO to jedno wielkie oszustwo. Jeżeli komuś pomaga, to prawdopodobnie jest wynikiem autosugestii, albo i tak był zdrowy. Postanowiłem zastosować to żywienie ze względu na: nadciśnienie, otyłość i cukrzycę II. I co sie okazała: waga nie spada ani o gram, ciśnienie , które wynosiło 135/85 skoczyło do 160/100 a nawet chwilami do  (biorę cały czas leki ciśnieniowe, ponieważ jak je ograniczyłem ciśnienie skoczyło do 190/105). Cukier natomiast, który miałem na tradycyjnej diecie cukrzycowej + insulina (około 400 gram węglowodanów bez tłuszczu) miałem bardzo ładny do 140 na czczo. Po zastosowaniu diety (60 gram węglowodanów + tłuszcz) cukier skoczył mi do 180 a nawet 190 na czczo i ponad 200 po posiłkach. Myslałem, że będę mógł ograniczyć insulinę, ale muszę zwiększać jej dawki, żeby utrzymać rozsądne poziomy cukru. Ciekaw jestem, gdzie tkwi haczyk i kto zyskuje na propagowaniu diety, która szkodzi a nie pomaga.
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Re: oszustwo
« Odpowiedz #1 : 2005-01-31, 22:01:11 »

Cytuj z: pawel
całe to ŻO to jedno wielkie oszustwo. Jeżeli komuś pomaga, to prawdopodobnie jest wynikiem autosugestii, albo i tak był zdrowy. ................. Ciekaw jestem, gdzie tkwi haczyk i kto zyskuje na propagowaniu diety, która szkodzi a nie pomaga.


        Wyjedz do Akadii albo do, CENTRUM ZYWIENIA OPTYMALNEGO w JASTRZĘBIEJ GÓRZE  tam uzyskasz fachową pomoc lekarza optymalnego i dietetyka ,, nauczą Cię  jak stosować  ŻO bo widzę że sam nie dajesz sobie rady z ta dietą........

 albo przejdz na inną dietę....


pozdrowienia
Zapisane
pawel
Go


Email
oszustwo
« Odpowiedz #2 : 2005-01-31, 23:04:32 »

powiedz jeszcze na którym drzewie rosna pieniądze, żebym mógł ich nazrywać. 1800 za pobyt to dla mnie stanowczo za drogo
Zapisane
mama
Go


Email
oszustwo
« Odpowiedz #3 : 2005-02-01, 12:00:04 »

Cytuj z: pawel
1800 za pobyt to dla mnie stanowczo za drogo


A ile miesięcznie wydajesz na leki Rolling Eyes ?(przypuszczalnie od 300 do 500zł Shocked ).
Kalkulacja wygląda tak- po dwutygodniowym pobycie w Arkadii ta kwota powinna "zostać" w kolejnych miesiącach w twojej kieszeni, a więc pobyt się zwraca bardzo szybko, ale kto by tak kalkulował - musi to być  pewnie jakieś oszustwo lub inny hak Rolling Eyes  Laughing  Exclamation  Crying or Very sad
Zapisane
pawel
Go


Email
oszustwo
« Odpowiedz #4 : 2005-02-01, 12:35:36 »

Jestem rozczarowany brakiem wiarygodności tego forum. Gdyby odpowiedzi na pytania udzielał lek.med. Jan Kwaśniewski lub innni lekrzarze związani z ruchem - to rozumiem. W obecnej sytuacji całe formum jest podobne do rózmów przy piwie. Składam wniosek do twórców tego forum o spowodowanie, żeby osoby kompetentne odpowiadały na pytania. W przeciwnym wypadku podważam sens całego przedsięwzięcia.
Zapisane
mama
Go


Email
oszustwo
« Odpowiedz #5 : 2005-02-01, 13:06:52 »

Cytuj z: pawel
Jestem rozczarowany brakiem wiarygodności tego forum. Gdyby odpowiedzi na pytania udzielał lek.med. Jan Kwaśniewski lub innni lekrzarze związani z ruchem - to rozumiem. .


No się wie!. W Twojej sytuacji to najlepiej, aby ten lek. med. Jan Kwaśniewski osobiście Ci aplikował trzy razy dziennie - łyżeczką to ŻO Shocked , o prądach selektywnych nie wspominając Exclamation . Też bym tak chciała Laughing . Ale jest to chyba nierealne, a więc zadbaj o swoje zdrowie raczej sam i nie oczekuj wiarygodnych porad medycznych przez Internet, bo to nie jest "odin, dwa, tri, czetire - a tiepier...".
Pomóż sobie sam i rusz się do najbliższego lekarza optymalnego. Za kosztowny wysiłak?
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
oszustwo
« Odpowiedz #6 : 2005-02-01, 18:04:31 »

Cytuj z: pawel
Jestem rozczarowany ................ Składam wniosek do twórców tego forum o spowodowanie, żeby osoby kompetentne odpowiadały na pytania. W przeciwnym wypadku podważam sens całego przedsięwzięcia.


 Arrow czy Ty Paweł od forum nie wymasz za dużo....może chciałbyś jeszcze aby wypisano  Ci recepty i skierowano na bezpłatne dokładne badania.......od leczenia masz lekarzy w swojej przychodni....wyniki Twojego leczenia widać gołym okiem....jeśli chcesz być zdrowy zejdz na ziemię otwórz  oczy które masz a które nie widzą i bierz sie za zdrowe odżywianie...nie ma lepszego odżywiania jak ŻO , które nie leczy choroby jak Twój lekarz w przychodni... ale przywraca zdrowie.....oczywiście  jeżeli jest to możliwe....sam dr Kwaśniewski też nie zrobi cudów jeżeli u Ciebie choroby spowodowały nieodwracalne skutki...........ale ŻO pomoże zwalczyc choroby które można zwalczyć....z człowieka sapiącego zrobisz się homo sapiensem......dodrze że chcesz żyć i dobrze że chcesz z chorobami swoimi walczyć....tak jak Ci doradzałem bez lekarza optymalnego, dietetyka  czy Arkadii sobie sam nie poradzisz .... a uczstników forum którzy chcą Cię ukierunkować i doradzić w leczeniu obdarz szacunkiem ponieważ robią to bezinteresownie.....poświęcając swój czas i  udostępniają swoją wiedze....i nie wymagaj od nich za dużo......
Zapisane
jep
Go


Email
oszustwo
« Odpowiedz #7 : 2005-02-08, 23:23:52 »

Na forum opty.niepotrzebni są pieniacze.
Jeżeli stwierdzasz, że to oszustwoto Twój problem.
Jak widzisz na forum opty.funkcjonuje kilka tys.osób,które coś chyba DO zawdzięczają\skoro tu jeszcze są\.
Dlatego jeżeli Ci DO nie odpowiada to nie ma przymusu.
Odżywiaj się jak nakazuje świat,lecz się jak nakazuje współczesna medycyna\farmacja\i pa,pa.
pozdrawiam jep
Zapisane
Zofia
Go


Email
oszustwo
« Odpowiedz #8 : 2005-02-17, 09:52:30 »

Motto: „Źle robisz gdy chwalisz, jeszcze gorzej gdy ganisz rzecz, której dobrze nie znasz”

Paweł napisał:
całe to ŻO to jedno wielkie oszustwo.
Wg. mojego rozeznania, to ŻO co najmniej w połowie jest prawdą.

Jeżeli komuś pomaga, to prawdopodobnie jest wynikiem autosugestii, albo i tak był zdrowy.
A może to Twoje problemy są wynikiem autosugestii i prędzej pomoże Tobie Kaszpirowski, zdalnie Cię sterując, niż prawidłowe Żywienie Optymalne, mające odbicie w naukach podstawowych.
Dr Kwaśniewski nie oszukuje, a wyraźnie pisze: „Ale działa ona skutecznie tylko na tych, którzy sami przyjdą i poproszą o pomoc, a może zaszkodzić tym, którzy o te pomoc nie proszą, a którym Optymalny usiłuje z dobroci serca pomóc.” Cyt .”Optymalni” Nr 9/2004.


Ciekaw jestem, gdzie tkwi haczyk i kto zyskuje na propagowaniu diety, która szkodzi a nie pomaga.
Jeżeli chodzi o propagowanie DO, to Dr J.K.  wskazuje jak należy postępować, aby nikomu, także sobie nie zaszkodzić.
Na propagowaniu DO z pewnością zyskują Ci, którym pomaga, a jest takich ogromna rzesza ludzi. Zauważ, że człowiek to osobnik bardzo złożony, który oprócz somy ma również, czy przede wszystkim, psyche, która ma decydujące znaczenie w tym jacy jesteśmy, jak się czujemy, ............
DO niektórym nie pomaga, ale na szczęście zdecydowanej większości pomaga i jest nadzieja.
Zapisane
aratorn
Go


Email
Re: oszustwo
« Odpowiedz #9 : 2005-02-27, 07:34:07 »

Cytuj z: pawel
całe to ŻO to jedno wielkie oszustwo. Jeżeli komuś pomaga, to prawdopodobnie jest wynikiem autosugestii, albo i tak był zdrowy. Postanowiłem zastosować to żywienie ze względu na: nadciśnienie, otyłość i cukrzycę II. I co sie okazała: waga nie spada ani o gram, ciśnienie , które wynosiło 135/85 skoczyło do 160/100 a nawet chwilami do  (biorę cały czas leki ciśnieniowe, ponieważ jak je ograniczyłem ciśnienie skoczyło do 190/105). Cukier natomiast, który miałem na tradycyjnej diecie cukrzycowej + insulina (około 400 gram węglowodanów bez tłuszczu) miałem bardzo ładny do 140 na czczo. Po zastosowaniu diety (60 gram węglowodanów + tłuszcz) cukier skoczył mi do 180 a nawet 190 na czczo i ponad 200 po posiłkach. Myslałem, że będę mógł ograniczyć insulinę, ale muszę zwiększać jej dawki, żeby utrzymać rozsądne poziomy cukru. Ciekaw jestem, gdzie tkwi haczyk i kto zyskuje na propagowaniu diety, która szkodzi a nie pomaga.


Mam do Ciebie kilka pytań: czy zadałeś sobie trochę trudu, by choćby wypożyczyć (już nie mówię o kupieniu) jakiejkolwiek książki JK? Jeśli tak, to czy przeczytałeś ją i zrozumiałeś? ŻO nie jst tabletką i nie działa jak tabletka. To sposób na życie i wymaga wiedzy przed podjęciem decyzji. Czy przed przejściem na ŻO skonsultowałeś się z jakimś lekarzem opty? W Twoim przypadku jest to szczególnie ważne. Jeśli nie, to na jakiej podstawie ustaliłeś sobie dietę?
 
Pozdrowienia, Tomek.

Ps. Jeszcze jedno. Forum dyskusyjne nie jest gabinetem lekarskim, gdzie każdy może sobie przyjść po receptę na proszek. Lekarze tu nie przyjmują. To jest miejsce wymiany myśli i doświadczeń stosujących dietę. Nikt nie jest tu upoważniony do stawiania Ci diagnozy. Chcesz wiedzieć więcej, to skonsultuj się z lekarzem.  Podaję Ci Link do strony, gdzie znajdziesz wykaz miejscowości z OSBO. Tam Ci podadzą, gdzie najbliżej Ciebie przyjmuje lekarz opty:
http://optymalni.pl/?id=10
Zapisane
pawel
Go


Email
ŻO a cukrzyca i nadciśnienie
« Odpowiedz #10 : 2005-02-27, 09:57:47 »

wyobraź sobie, że przeczytałem wszystkie książki J.Kwaśniewskiego (po kilka razy). Idiotą nie jestem, ponieważ sam napisałem kilka książek (jak do tej pory cztery ukazały sie drukiem - sprawdź :
http://www.mikom.pl/MPORTALX/BookDetails.aspx?BOOKID=541
http://www.mikom.pl/MPORTALX/BookDetails.aspx?BOOKID=1316
http://www.mikom.pl/MPORTALX/BookDetails.aspx?BOOKID=391
http://www.mikom.pl/MPORTALX/BookDetails.aspx?BOOKID=584
http://www.mikom.pl/MPORTALX/BookDetails.aspx?BOOKID=844
obecnie Wydawnictwa Naukowo Techniczne wyraziły zainteresowanie moją książką o wyoblaniu")
Zastosowałem wytyczne zawarte w rozdziale pt."cukrzyca" oraz w rozdziale pt"nadciśnienie". Wina leży oczywiście po mojej stronie. Mój błąd polegał na tym, że oczekiwałem sensownych porad na tym forum, a spotkałem się z nagonką i zero koinstruktywnych informacji. Drugi mój błąd polegał na tym, że sądziłem, że w takim forum uczestniczą ludzie mający pojęcie o zagadnieniach na nim poruszanych, a nie osoby, które nie mają się do kogo wygadać i w związku z tym uczestniczą w takim czy innym forum. Wiedza nie jest koniecznym udziałem w takim forum, liczy sie uczestnictwo.
Zapisane
aratorn
Go


Email
Re: ŻO a cukrzyca i nadciśnienie
« Odpowiedz #11 : 2005-02-27, 11:28:29 »

Cytuj z: pawel
wyobraź sobie, że przeczytałem wszystkie książki J.Kwaśniewskiego (po kilka razy).
Idiotą nie jestem, ponieważ sam napisałem kilka książek (jak do tej pory cztery ukazały sie drukiem - sprawdź :

Twój dorobek, Pawle jest rzeczywiście spory. Gratuluję.

Cytuj
Zastosowałem wytyczne zawarte w rozdziale pt."cukrzyca" oraz w rozdziale pt"nadciśnienie". Wina leży oczywiście po mojej stronie. Mój błąd polegał na tym, że oczekiwałem sensownych porad na tym forum,

Nie jestem od oceniania ludzkich błędów, ale na Twoim miejscu z cukrzycą i nadciśnieniem naprawdę zacząłbym dietę od wizyty u lekarza opty, a przynajmniej skonsultowałbym się z doradcą żywieniowym. W Warszawie przyjmuje ich paru i niektórzy mają świetną opinię. Wystarczyło zapytać tutaj, a na pewno ktoś by Ci polecił.

Pozdrawiam, Tomek

ps. Mimo wszystko, nie rezygnuj tak łatwo.  Smile
Zapisane
pawel
Go


Email
oszustwo
« Odpowiedz #12 : 2005-03-12, 07:44:56 »

Wcale nie rezygnuję, ale nadal twierdzę, że jest to wielkie oszustwo. Oczywiście skontaktowałem się z jednym z lekarzy od ŻO. Stwierdził on, że widocznie mam jakieś schorzenie organiczne typu: tarczyca, wątroba, nadnercza czy jakieś inne. I to schorzenie spowodowało, że na diecie: nie chudnę ale tyję, nie spada ciśnienie ale wzrosło, nie spada cukier ale wzrasta - czyli wszystko odwrotnie. Tylko że według zapewnień J.K. dieta miała być panaceum na wszystkie niemal choroby. A tu okazuje się, że najpierw trzeba wyleczyć choroby (jeżeli są), a później może dieta zadziała - czyli co właściwie się stanie, jak chorób już nie będzie? Nie uważacie, że to tzw ściema?
Zapisane
JanOpty
Go


Email
oszustwo
« Odpowiedz #13 : 2005-03-12, 20:48:44 »

Pawel, jezeli jest tak jak piszesz, ze ZO powoduje u ciebie odwrotny skutek, to zaprzestaj ZO i zacznij pozerac   znowu cukry , wtedy bedzie napewno znowu odwrotnie i zaczniesz chudnonc i zdrowiec w oczach.
Wszystko minie ci jak renkom odjol.

Rzucajac w diably i ZO i wracajac do slodkosci posluchasz rowniez tego glosu co ci mowi , ze ZO to wielkie oszustwo.

Jeszcze troche a wszyscy ci  przesmiewcy i wontpioncy , ktorzy sie tutaj do mikrofonu przyplontujom, bedom krzyczec ,
czemu po zezarciu kilku kromek ze smalcem nie odmlodnieli a nogi tez  im jeszcze smierdzom.
Zapisane
pawel
Go


Email
Odpowiedź dla: JanOpty
« Odpowiedz #14 : 2005-03-13, 10:23:07 »

Po przeczytaniu Twojej odpowiedzi odnoszę wrażenie, że śmierdzą Ci nogi, cuchnie z ust (spróbuj czasem umyć zęby i używaj płukanki do ust), i może uda Ci się umyć po pachami jeszcze raz w tej dziesięciolatce. Kiedy z wielkim trudem uda Ci się skończyć pierwszą klasę szkoły podstawowej (ile lat powtarzałeś klasę - trzy?), może zauważysz, że piszesz wyjątkowo niechlujnie i niegramatycznie. No, ale czego ja mogę wymagać, najpierw trzeba nauczyć się pisać. Za parę lat będzie niż demograficzny, może z litości przepuszczą Cię do drugiej klasy. I to na razie tyle na temat Twojej konstruktywnej porady dietetycznej.
Dla pewności przejrzałem Twoje wszystkie posty, jakie znajdują się na tym forum. Potwierdziło to moją opinię - wszystkie wypowiedzi są chamskie - Tobie się pewnie wydaje, że są bardzo dowcipne- niestety jesteś w błędzie.
Zapisane
JanOpty
Go


Email
oszustwo
« Odpowiedz #15 : 2005-03-13, 12:12:22 »

Drogi , sympatyczny rozmowco z rozterkami ;
dziekuje ci za tom twojom diagnozem, dotyczoncym zapachow wydzielanych przez mojom powlokem. Diagnosa tfoja jest trafna.

Pomylies mownice, drogi czyscioszku,idz szukac odpowiedzi na twoje wonpliwosci gdzie indziej, kogo tutaj obchodzom twoje dolegliwosci ?
Nazywasz mnie chamem ? jeste
nim , w przeciwienstwie do ciebie , wykstalcony i taktowny osobniczku nekany chorobami.
Twoj takt i dobre wychowanie wyziera juz z tytulu tego wontku , ktory tu zalozyles.

Zmyj sie stond , ty jak i rowniez inni , ktorzy zaraz stanom tutaj w twojej obronie, rownie taktowni i mondrzy jak ty.

Szanowni Panstwo!
Moja pisownia oraz narzecze , ktorego uzywam jest dostosowana do wysokiego poziomu reprezentowanego przez niektorych wystepujacych tutaj przeciwnikow i przesmiewcow, ktorzy kierowani troskom o nas musza sie tutaj wynurzac.
Zapisane
toan
Go


Email
oszustwo
« Odpowiedz #16 : 2005-03-14, 15:02:20 »

Cytuj z: JanOpty
Drogi , sympatyczny rozmowco z rozterkami...
...Moja pisownia oraz narzecze , ktorego uzywam jest dostosowana do wysokiego poziomu reprezentowanego przez niektorych wystepujacych tutaj przeciwnikow i przesmiewcow, ktorzy kierowani troskom o nas musza sie tutaj wynurzac.


JanieOpty!
Nim napiszesz następny post, przemyśl go dobrze, bo dla mnie (choć nie tylko) treści i formy Twoich odpowiedzi nie są zbyt eleganckie na tym forum i mogą one obrażać innych Użytkowników. W związku z tym jeśli ktokolwiek poczuł się dotknięty Twoimi odpowiedziami (a sądzę, że tak jest) i zwróci się z odpowiednim wnioskiem do mnie - udostępnię dane, które pozwolą Cię zidentyfikować.
Zapisane
Leon Z.
Go


Email
oszustwo
« Odpowiedz #17 : 2005-03-22, 14:04:09 »

Cytuj z: pawel
Wcale nie rezygnuję, ale nadal twierdzę, że jest to wielkie oszustwo. Oczywiście skontaktowałem się z jednym z lekarzy od ŻO. Stwierdził on, że widocznie mam jakieś schorzenie organiczne typu: tarczyca, wątroba, nadnercza czy jakieś inne. I to schorzenie spowodowało, że na diecie: nie chudnę ale tyję, nie spada ciśnienie ale wzrosło, nie spada cukier ale wzrasta - czyli wszystko odwrotnie. Tylko że według zapewnień J.K. dieta miała być panaceum na wszystkie niemal choroby. A tu okazuje się, że najpierw trzeba wyleczyć choroby (jeżeli są), a później może dieta zadziała - czyli co właściwie się stanie, jak chorób już nie będzie? Nie uważacie, że to tzw ściema?


Niestety JK w swoich książkach nie wymienia przeciwskazań dla DO, tak jak uczynił to np. W.Lutz. Nie Ty pierwszy zaszkodziłeś sobie zaczynając tę dietę. Pozdrawiam
Zapisane
pawel
Go


Email
dieta
« Odpowiedz #18 : 2005-03-22, 20:15:50 »

Książki Kwaśniewskiego są napisane wyjątkowo niechlujnie i niespójnie. W wielu przypadkach podaje pewne informacje, którym zaprzecza kilka stron dalej. Książki powinny być przeredagowane (czy żaden redaktor merytoryczny nie miał ich w ręku?). Najdziwniejszy jest wątek mesjanistyczny. Normalnie, jeżeli komuś wydaje się, że jest Napoleonem albo nowym Mesjaszem - zamykają go w psychiatryku. A tu nagle ktoś zaproponował kandydaturę do Nobla? Chyba lekka przesada. Osobiście znam kilka osób, które próbowały zastosować tą dietę, z żadnymi rezultatami (włącznie ze mną). Zrobiłem sobie całe spektrum badań i okazało się, że mam ogromną niedoczynność tarczycy (przeciwciała przeciwtarczycowe astronomiczne z podejrzeniem choroby Haszimoto). No i co? W takiej sytuacji dieta nie pomaga? Najpierw trzeba się wyleczyć, żeby zastosować ŻO? Coś tu nie gra.
Zapisane
zbynek
Go


Email
oszustwo
« Odpowiedz #19 : 2005-03-22, 22:23:14 »

Cytuj
Pawel napisał :
 Postanowiłem zastosować to żywienie ze względu na: nadciśnienie, otyłość i cukrzycę II.


Cytuj
Zrobiłem sobie całe spektrum badań i okazało się, że mam ogromną niedoczynność tarczycy (przeciwciała przeciwtarczycowe astronomiczne z podejrzeniem choroby Haszimoto). No i co? W takiej sytuacji dieta nie pomaga?




 To dobrze jeśli zdajesz sobie sprawę że jesteś poważnie chory,  ale na grupie nie ma lekarza który mógłby Ci pomóc wirtualnie.
Aby sam w domu skutecznie i bezpiecznie leczyć się z cukrzycy niezbędna jest obszerna wiedza, do dokładnego wyliczenia potrzebnych ilości składników białka ,tłuszczy i węglowodanów.
Wspomnę również ważną  rolę składu chemicznego spożywanych produktów.
Na grupie w poradach nikt nie weźmie za to odpowiedzialności, rozgrzeszony byłby ktoś o podobnych schorzeniach. Trudno na takiego czekać bo może nie mieć neta.

Jeśli nie skorzystasz z wizyty w dobrej  ,,Arkadii’’ pozostanie Ci czytać forum  również innych optymalnych grup dyskusyjnych albo czytać ( co może być pomocne ) np.listy pacjentów z podobnymi schorzeniami które mogą być podobne i pomocne dla Ciebie. Nie tylko na tej grupie.




Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.