forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-09-23, 00:35:53

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. W─Öglowodany staramy si─Ö zjada─ç w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
488419 wiadomoÂci w 3924 w▒tkach; wys│ane przez 57 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Agnieszka
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  O obcych agenturach
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: O obcych agenturach  (Przeczytany 3536 razy)
zbynek
GoŠ

Email
O obcych agenturach
« : 2008-07-18, 16:56:53 »

„Widzia┼éem starania ustawiczne i stale id─ůce bez ustanku w jednym i tym samym kierunku, aby agentury obce, p┼éatne, by┼éy mo┼╝liwie na g├│rze pa┼ästwa. Sz┼éy one krok w krok obok mnie jako Naczelnika Pa┼ästwa, szukaj─ůc wytworzenia kilku rz─ůd├│w w Polsce - obok rz─ůd├│w stoj─ůcych przy mnie - rz─ůd├│w agent├│w stoj─ůcych poza mn─ů. Widzia┼éem u┼Ťmiechy reprezentant├│w obcych pa┼ästw, gdy ┼Ťmia┼éo mi w oczy patrz─ůc mogli powiedzie─ç, ┼╝e moje zamiary mog─ů by─ç zniszczone nie przez kogo innego, jak przez polskich agent├│w. Widzia┼éem to, prosz─Ö pa┼ästwa, i nieraz ucieka┼éem ze swymi zamiarami do odleg┼éego pokoju, aby sekret├│w pa┼ästwa nie wyda─ç na rozszarpanie obcym. Ucieka┼éem nieraz od moich najbli┼╝szych pomocnik├│w dlatego, aby moje prawdy i moje zamiary nie by┼éy wydane na ┼éup kogokolwiek b─ůd┼║, byle by┼é cudzoziemcem. Nigdy nie by┼éem pewien, ┼╝e gdy pisz─Ö rozkaz, nie b─Ödzie on czytany pr─Ödzej w biurach wszystkich obcych pa┼ästw, ni┼╝ przez moich podw┼éadnych. Nie by┼éem nigdy pewny, czy taki lub inny m├│j zamiar polityczny nie b─Ödzie natychmiast skontrolowany przez agentury pa┼ästw obcych z tak─ů si┼é─ů i pewno┼Ťci─ů, ┼╝e musia┼ébym si─Ö go wyrzec.”

S┼éowa te pochodz─ů z przem├│wienia Pi┼ésudskiego wyg┼éoszonego na Zje┼║dzie Legionist├│w w Kaliszu 7 sierpnia 1927 roku. Zako┼äczy┼é takim oto wezwaniem-ostrze┼╝eniem:
Moi panowie (...), Polsk─Ö, by─ç mo┼╝e, czekaj─ů i ci─Ö┼╝kie prze┼╝ycia. Podczas kryzys├│w -powtarzam - strze┼╝cie si─Ö agentury. Id┼║cie swoj─ů drog─ů, s┼éu┼╝─ůc jedynie Polsce, mi┼éuj─ůc tylko Polsk─Ö i nienawidz─ůc tych, co s┼éu┼╝─ů obcym.W tym kontek┼Ťcie ma┼éo co dziwi ┼╝e┬á media pisz─ů ┼╝e┬á „Prezydent uwa┼╝a Sikorskiego za agenta” a by┼éy premier Kaczy┼äski m├│wi ┼╝e by┼éy minister Kaczmarek to┬á tzw. agent "┼Ťpioch".
Na jednym z portali wyczyta┼éem ┼╝e Mossad nie musi dysponowa─ç tysi─ůcami agent├│w, poniewa┼╝ zgodnie z zasad─ů Ben Guriona "ka┼╝dy ┼╗yd jest potencjalnie cz┼éonkiem Mossadu". Wprowadzony przez agencj─Ö unikalny system "Sayanim" oznacza, ┼╝e izraelski wywiad dysponuje nieograniczonym w praktyce zespo┼éem ochotniczych pomocnik├│w rozsianych na ca┼éym ┼Ťwiecie. Mog─ů to by─ç profesorowie, dziennikarze, lekarze. Mog─ů by─ç to r├│wnie┼╝ sprz─ůtaczki, piel─Ögniarki, krawcowe. W istocie spoiwem wielu operacji przeprowadzonych z nara┼╝eniem ┼╝ycia przez Mossad i cywil├│w oddaj─ůcych agencji i krajowi swe us┼éugi by┼é patriotyzm”.

PS. Natomiast dziwi, bo nigdzie┬á nie pisz─ů o jak─ů┬á obcego pa┼ästwa agentur─Ö tu chodzi – mo┼╝e kto┼Ť wie? Confused

zbynek
GoŠ

Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #1 : 2008-07-18, 18:01:19 »

I pomy┼Ťle─ç ┼╝e Prezydent Lech Kaczy┼äski ma ten sam problem co┬á Marsza┼éek Pi┼ésudski 80lat temu. Cool Shocked
cytat :
"Dziennik" uwa┼╝a, ┼╝e Lech Kaczy┼äski pos─ůdza Sikorskiego o agenturalne zwi─ůzki z Amerykanami i ┼╝e minister o tym wie. Mia┼é nawet zagrozi─ç prezydentowi pozwem s─ůdowym po wyga┼Ťni─Öciu immunitetu, je┼Ťli Lech Kaczy┼äski b─Ödzie dalej to sugerowa┼é.
http://www.tvn24.pl/-1,1557712,0,1,dziennik-prezydent-uwaza-sikorskiego-za-agenta,wiadomosc.html
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2008-07-18, 21:42:53 »

Zbynek, Smile
 pamietasz ,co niesie┬á rok┬á 2012:
http://jasonk.blog.onet.pl/1,CT44958,index.html
Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2008-07-18, 21:50:23 »

W naszym r├│wnie pi─Öknym jak inne kraje jest wiele spraw do naprawy i ja spodziewam si─Ö, ┼╝e to tymi ┬ákwestiami zajm─ů si─Ö rz─ůdz─ůcy, nie wy┼é─ůczaj─ůc prezydenta, premiera, parlamentu. Do najwa┼╝niejszych nale┼╝─ů pensje dla zatrudnionych na ca┼éy etat pozwalaj─ůce godnie ┼╝y─ç, ochrona zdrowia obywateli, edukacja m┼éodzie┼╝y oraz powszechna edukacja emocjonalna.

Kwestie, kt├│re Pana interesuj─ů ja widz─Ö przez pryzmat Polak├│w w liczbie mo┼╝e wi─Ökszej (wraz z dzie─çmi, wnukami, prawnukami do dziesi─Öciu pokole┼ä do ty┼éu) ni┼╝ zamieszkuj─ůcy w kraju, rozsianych po ┼Ťwiecie, kt├│rych te┼╝ mo┼╝e kto┼Ť podejrzewa─ç, ┼╝e s─ů agentami polskiego wywiadu. Nie wiem jak wielu obywateli liczy pa┼ästwo Izrael, ale pewnie Pana zdaniem do┼Ť─ç, by obs┼éu┼╝y─ç nie tylko administracyjnie wielomilionow─ů rzesz─Ö agent├│w, je┼Ťli oczywi┼Ťcie nie jest w tym kraju nic innego wa┼╝ne (cho─çby zarobki obywateli Izraela, ochrona ich zdrowia, czy ich edukacja, o innych potrzebach nie wspominaj─ůc).

Piłsudski. Czy on nie był agentem?
marysia3003
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2008-07-18, 23:22:26 »

nieraz sie zastanawialem, dlaczego wszyscy nasi "wladajacy" dochodza do wladzy i nagle nic nie robia, przypomnialy mi sie dawne czasy, gdzie rzadzili nie ostatni krolowie, tylko ambasadorowie i inni agenci osciennych panstw, pamietacie panstwo, pare miesiecy temu oficjalna agencja niemiec-kontrwywiad, w nielegalny sposob wykradl dane klientow z banku w luxemburgu, to co oni musza wyczyniac u nas? jezeli pobudujemy autostrady [nawet po 17 mln euro za km!!!!], usprawnimy wladze, polikwidujemy korupcje, to gdzie niemcy beda przenosic produkcje? tak jak nokia wywalila iles tysiecy niemcow na bruk w bohum i przeniosla sie do rumuni, kapital jest nacjonalistyczny tylko do pewnego stopnia, a pozniej? jezeli MY zrobimy nasz kraj normalny, to zabierzemy iles milionow miejsc pracy niemcom, bo puki co to w polsce srednia jest ze trzy razy gorsza niz  w niemczech. tak ze nie musimy szukac daleko, kazdy kto moze to nas wykorzystuje, tak bylo jest, a czy bedzie? mam duze obawy ze niestety bedzie.
Syriusz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2008-07-19, 13:48:38 »

Dopuki agenci Mosadu beda w polskim rzadzie, doputy bedzie anarchia i grabiez.
Czy ci wszyscy Zydzi na polskich swiecznikach jak Kwasniewski, Walesa, Mazowiecki i masa innych obywateli polskich pochodzenia zydowskiego reprezentuje polskie imteresy? Pogonic to talatajstwo do Izraela i bedzie lepiej. Oni wszyscy uprawiaja antypolonizm. 
slawek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2008-07-19, 13:48:49 »

W naszym r├│wnie pi─Öknym jak inne kraje jest wiele spraw do naprawy i ja spodziewam si─Ö, ┼╝e to tymi ┬ákwestiami zajm─ů si─Ö rz─ůdz─ůcy, nie wy┼é─ůczaj─ůc prezydenta, premiera, parlamentu. Do najwa┼╝niejszych nale┼╝─ů pensje dla zatrudnionych na ca┼éy etat pozwalaj─ůce godnie ┼╝y─ç, ochrona zdrowia obywateli, edukacja m┼éodzie┼╝y oraz powszechna edukacja emocjonalna.
Serio w to wierzysz ??
Jest zupe┼énie odwrotnie wszyscy o kt├│rych piszesz maja za zadanie gnebienie ciebie Wink w dodatku raz na kilka lat robi─ů uroczyste wybieranie kata trzymaj─ůcego bat ┬áCool
Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2008-07-19, 20:14:40 »

zbynek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2008-07-19, 20:17:10 »

Piłsudski. Czy on nie był agentem?
Owszem, historycy pisz─ů ┼╝e J├│zef Pi┼ésudski wsp├│┼épracowa┼é z wywiadami ┬áNiemiec, Japonii i Austro-W─Ögier, ale ┬áprzynale┼╝no┼Ť─ç ┬ái wsp├│┼épraca ta ┬ájego mia┼éa na celu taki ┬ákompromis w kt├│rym liczy┼éo si─Ö tylko dobro Polski. ┬áMarsza┼éek ┬áz tego powodu jest zapisany w panteonie wybitnych polak├│w jako prawdziwy patriota.
 ┬áW dzisiejszych czasach, w┼Ťr├│d polityk├│w ┬áw Polsce, ┬áma┼éo jest prawdziwych patriot├│w , pewno to tak jak ┬áw Sodomie i Gomorze u schy┼éku czasu, nie znalaz┼éoby si─Ö nawet dziesi─Öciu porz─ůdnych ludzi ┬á(czytaj polityk├│w).
Dzisiaj sobie czytam a ┬ániejaki Kazimierz Kutz ( zwolennik autonomii ┼Ül─ůska ) pisze: „Polska stanie si─Ö na ┼Ül─ůsku abstrakcj─ů. Liczy─ç si─Ö b─Ödzie Heimat, matka, dom, kawa┼éek ziemi, s─ůsiad".
zbynek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2008-07-19, 20:48:44 »

Ja też dedykuje artykuł że tak powiem jako szybka lekcja historii ... Stanisława Michalkiewicza - Agentura i partyjnictwo
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=369
Diogenes z Synopy
Full Member
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 11007

« Odpowiedz #10 : 2016-01-27, 10:35:15 »

Garri Kasparow - arcymistrz szachowy, działacz na rzecz praw człowieka, jeden z liderów opozycji demokratycznej w Rosji i najzagorzalszych krytyków prezydenta Władimira Putina

http://stooq.pl/n/?f=1020089&c=1&p=0

Gospodarka jest w okropnym stanie, poziom ┼╝ycia obni┼╝a si─Ö. Wizerunek silnego m─Ö┼╝czyzny, lidera wskrzeszaj─ůcego wielk─ů Rosj─Ö i walcz─ůcego ze z┼éem wsz─Ödzie tam, gdzie je znajdzie - to jest to, co sprzedaje i dlatego b─Ödzie szuka─ç ka┼╝dej okazji, by wywo┼éa─ç k┼éopoty.

Jestem ciekaw, co si─Ö wydarzy, gdy b─Ödzie oscylowa┼éo wok├│┼é 100 proc., jak pod koniec rz─ůd├│w Ceausescu (rumu┼äski dyktator obalony w czasie rewolucji 1989 r.).
Diogenes z Synopy
Full Member

« Odpowiedz #11 : 2016-03-18, 10:05:50 »

Prezes dobrze wie, ┼╝e troch─Ö jeste┼Ťmy ja wrz├│d pomi─Ödzy dwoma po┼Ťladkami┬á Wink

Minister gospodarki Niemiec Sigmar Gabriel powiedział w czwartek, że jego celem jest zniesienie w lecie sankcji przeciwko Rosji.

http://stooq.pl/n/?f=1029227&c=1&p=4+22

Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 32192

« Odpowiedz #12 : 2016-03-18, 12:23:15 »

Polityk─Ö jednoczesnej walki z s─ůsiadami przerabiali┼Ťmy ju┼╝ w Powstaniu Ko┼Ťciuszkowskim i przed II W┼Ü - z marnym skutkiem.  Cool
Diogenes z Synopy
Full Member

« Odpowiedz #13 : 2016-03-18, 12:26:35 »

e tam. Przecie┼╝ do czasu mieli┼Ťmy┬á pakt z Hitlerem. Przed sam─ů wojn─ů dopiero przestali by─ç przyjaci├│┼émi.
Diogenes z Synopy
Full Member

« Odpowiedz #14 : 2016-03-20, 07:58:02 »

Zwr├│ci┼é uwag─Ö, ┼╝e „realizowanie w┼éasnych interes├│w politycznych przy pomocy obcych" ma w Polsce z┼ée konotacje historyczne. – Adam ksi─ů┼╝─Ö Czartoryski, pomny do┼Ťwiadcze┼ä upadku Rzeczypospolitej, m├│wi┼é, ┼╝e w Polsce s─ů dwie partie – polska i antypolska. Ta, kt├│ra chce budowa─ç przysz┼éo┼Ť─ç Polski w oparciu o suwerenno┼Ť─ç oraz tych, kt├│rzy uwa┼╝aj─ů, ┼╝e Polska nie jest zdolna, aby o w┼éasnych si┼éach w┼éasne problemy za┼éatwia─ç – m├│wi┼é Jackowski.

http://www.rp.pl/Polityka/303199946-Szejnfeld-PiS-ma-podwojna-moralnosc.html

rzecz o targowicy
Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 19 zapytaniami.