forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:14:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  O obcych agenturach
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: O obcych agenturach  (Przeczytany 11842 razy)
zbynek
Go


Email
O obcych agenturach
« : 2008-07-18, 16:56:53 »

Cytuj
„Widziałem starania ustawiczne i stale idące bez ustanku w jednym i tym samym kierunku, aby agentury obce, płatne, były możliwie na górze państwa. Szły one krok w krok obok mnie jako Naczelnika Państwa, szukając wytworzenia kilku rządów w Polsce - obok rządów stojących przy mnie - rządów agentów stojących poza mną. Widziałem uśmiechy reprezentantów obcych państw, gdy śmiało mi w oczy patrząc mogli powiedzieć, że moje zamiary mogą być zniszczone nie przez kogo innego, jak przez polskich agentów. Widziałem to, proszę państwa, i nieraz uciekałem ze swymi zamiarami do odległego pokoju, aby sekretów państwa nie wydać na rozszarpanie obcym. Uciekałem nieraz od moich najbliższych pomocników dlatego, aby moje prawdy i moje zamiary nie były wydane na łup kogokolwiek bądź, byle był cudzoziemcem. Nigdy nie byłem pewien, że gdy piszę rozkaz, nie będzie on czytany prędzej w biurach wszystkich obcych państw, niż przez moich podwładnych. Nie byłem nigdy pewny, czy taki lub inny mój zamiar polityczny nie będzie natychmiast skontrolowany przez agentury państw obcych z taką siłą i pewnością, że musiałbym się go wyrzec.”

Słowa te pochodzą z przemówienia Piłsudskiego wygłoszonego na Zjeździe Legionistów w Kaliszu 7 sierpnia 1927 roku. Zakończył takim oto wezwaniem-ostrzeżeniem:
Moi panowie (...), Polskę, być może, czekają i ciężkie przeżycia. Podczas kryzysów -powtarzam - strzeżcie się agentury. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.W tym kontekście mało co dziwi że  media piszą że  „Prezydent uważa Sikorskiego za agenta” a były premier Kaczyński mówi że były minister Kaczmarek to  tzw. agent "śpioch".
Na jednym z portali wyczytałem że Mossad nie musi dysponować tysiącami agentów, ponieważ zgodnie z zasadą Ben Guriona "każdy Żyd jest potencjalnie członkiem Mossadu". Wprowadzony przez agencję unikalny system "Sayanim" oznacza, że izraelski wywiad dysponuje nieograniczonym w praktyce zespołem ochotniczych pomocników rozsianych na całym świecie. Mogą to być profesorowie, dziennikarze, lekarze. Mogą być to również sprzątaczki, pielęgniarki, krawcowe. W istocie spoiwem wielu operacji przeprowadzonych z narażeniem życia przez Mossad i cywilów oddających agencji i krajowi swe usługi był patriotyzm”.

PS. Natomiast dziwi, bo nigdzie  nie piszą o jaką  obcego państwa agenturę tu chodzi – może ktoś wie? Confused

Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #1 : 2008-07-18, 18:01:19 »

I pomyśleć że Prezydent Lech Kaczyński ma ten sam problem co  Marszałek Piłsudski 80lat temu. Cool Shocked
cytat :
"Dziennik" uważa, że Lech Kaczyński posądza Sikorskiego o agenturalne związki z Amerykanami i że minister o tym wie. Miał nawet zagrozić prezydentowi pozwem sądowym po wygaśnięciu immunitetu, jeśli Lech Kaczyński będzie dalej to sugerował.
http://www.tvn24.pl/-1,1557712,0,1,dziennik-prezydent-uwaza-sikorskiego-za-agenta,wiadomosc.html
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #2 : 2008-07-18, 21:42:53 »

                          Zbynek, Smile
 pamietasz ,co niesie  rok  2012:
http://jasonk.blog.onet.pl/1,CT44958,index.html
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #3 : 2008-07-18, 21:50:23 »

W naszym równie pięknym jak inne kraje jest wiele spraw do naprawy i ja spodziewam się, że to tymi  kwestiami zajmą się rządzący, nie wyłączając prezydenta, premiera, parlamentu. Do najważniejszych należą pensje dla zatrudnionych na cały etat pozwalające godnie żyć, ochrona zdrowia obywateli, edukacja młodzieży oraz powszechna edukacja emocjonalna.

Kwestie, które Pana interesują ja widzę przez pryzmat Polaków w liczbie może większej (wraz z dziećmi, wnukami, prawnukami do dziesięciu pokoleń do tyłu) niż zamieszkujący w kraju, rozsianych po świecie, których też może ktoś podejrzewać, że są agentami polskiego wywiadu. Nie wiem jak wielu obywateli liczy państwo Izrael, ale pewnie Pana zdaniem dość, by obsłużyć nie tylko administracyjnie wielomilionową rzeszę agentów, jeśli oczywiście nie jest w tym kraju nic innego ważne (choćby zarobki obywateli Izraela, ochrona ich zdrowia, czy ich edukacja, o innych potrzebach nie wspominając).

Piłsudski. Czy on nie był agentem?
Zapisane
marysia3003
Go


Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #4 : 2008-07-18, 23:22:26 »

nieraz sie zastanawialem, dlaczego wszyscy nasi "wladajacy" dochodza do wladzy i nagle nic nie robia, przypomnialy mi sie dawne czasy, gdzie rzadzili nie ostatni krolowie, tylko ambasadorowie i inni agenci osciennych panstw, pamietacie panstwo, pare miesiecy temu oficjalna agencja niemiec-kontrwywiad, w nielegalny sposob wykradl dane klientow z banku w luxemburgu, to co oni musza wyczyniac u nas? jezeli pobudujemy autostrady [nawet po 17 mln euro za km!!!!], usprawnimy wladze, polikwidujemy korupcje, to gdzie niemcy beda przenosic produkcje? tak jak nokia wywalila iles tysiecy niemcow na bruk w bohum i przeniosla sie do rumuni, kapital jest nacjonalistyczny tylko do pewnego stopnia, a pozniej? jezeli MY zrobimy nasz kraj normalny, to zabierzemy iles milionow miejsc pracy niemcom, bo puki co to w polsce srednia jest ze trzy razy gorsza niz  w niemczech. tak ze nie musimy szukac daleko, kazdy kto moze to nas wykorzystuje, tak bylo jest, a czy bedzie? mam duze obawy ze niestety bedzie.
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #5 : 2008-07-19, 13:48:38 »

Dopuki agenci Mosadu beda w polskim rzadzie, doputy bedzie anarchia i grabiez.
Czy ci wszyscy Zydzi na polskich swiecznikach jak Kwasniewski, Walesa, Mazowiecki i masa innych obywateli polskich pochodzenia zydowskiego reprezentuje polskie imteresy? Pogonic to talatajstwo do Izraela i bedzie lepiej. Oni wszyscy uprawiaja antypolonizm. 
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #6 : 2008-07-19, 13:48:49 »

W naszym równie pięknym jak inne kraje jest wiele spraw do naprawy i ja spodziewam się, że to tymi  kwestiami zajmą się rządzący, nie wyłączając prezydenta, premiera, parlamentu. Do najważniejszych należą pensje dla zatrudnionych na cały etat pozwalające godnie żyć, ochrona zdrowia obywateli, edukacja młodzieży oraz powszechna edukacja emocjonalna.
Serio w to wierzysz ??
Jest zupełnie odwrotnie wszyscy o których piszesz maja za zadanie gnebienie ciebie Wink w dodatku raz na kilka lat robią uroczyste wybieranie kata trzymającego bat  Cool
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #7 : 2008-07-19, 20:14:40 »

Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #8 : 2008-07-19, 20:17:10 »

Piłsudski. Czy on nie był agentem?
Owszem, historycy piszą że Józef Piłsudski współpracował z wywiadami  Niemiec, Japonii i Austro-Węgier, ale  przynależność  i współpraca ta  jego miała na celu taki  kompromis w którym liczyło się tylko dobro Polski.  Marszałek  z tego powodu jest zapisany w panteonie wybitnych polaków jako prawdziwy patriota.
  W dzisiejszych czasach, wśród polityków  w Polsce,  mało jest prawdziwych patriotów , pewno to tak jak  w Sodomie i Gomorze u schyłku czasu, nie znalazłoby się nawet dziesięciu porządnych ludzi  (czytaj polityków).
Dzisiaj sobie czytam a  niejaki Kazimierz Kutz ( zwolennik autonomii Śląska ) pisze: „Polska stanie się na Śląsku abstrakcją. Liczyć się będzie Heimat, matka, dom, kawałek ziemi, sąsiad".
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #9 : 2008-07-19, 20:48:44 »

Ja też dedykuje artykuł że tak powiem jako szybka lekcja historii ... Stanisława Michalkiewicza - Agentura i partyjnictwo
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=369
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #10 : 2016-01-27, 10:35:15 »

Garri Kasparow - arcymistrz szachowy, działacz na rzecz praw człowieka, jeden z liderów opozycji demokratycznej w Rosji i najzagorzalszych krytyków prezydenta Władimira Putina

http://stooq.pl/n/?f=1020089&c=1&p=0

Cytuj
Gospodarka jest w okropnym stanie, poziom życia obniża się. Wizerunek silnego mężczyzny, lidera wskrzeszającego wielką Rosję i walczącego ze złem wszędzie tam, gdzie je znajdzie - to jest to, co sprzedaje i dlatego będzie szukać każdej okazji, by wywołać kłopoty.

Cytuj
Jestem ciekaw, co się wydarzy, gdy będzie oscylowało wokół 100 proc., jak pod koniec rządów Ceausescu (rumuński dyktator obalony w czasie rewolucji 1989 r.).
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #11 : 2016-03-18, 10:05:50 »

Prezes dobrze wie, że trochę jesteśmy ja wrzód pomiędzy dwoma pośladkami  Wink

Minister gospodarki Niemiec Sigmar Gabriel powiedział w czwartek, że jego celem jest zniesienie w lecie sankcji przeciwko Rosji.

http://stooq.pl/n/?f=1029227&c=1&p=4+22

Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #12 : 2016-03-18, 12:23:15 »

Politykę jednoczesnej walki z sąsiadami przerabialiśmy już w Powstaniu Kościuszkowskim i przed II WŚ - z marnym skutkiem.  Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #13 : 2016-03-18, 12:26:35 »

e tam. Przecież do czasu mieliśmy  pakt z Hitlerem. Przed samą wojną dopiero przestali być przyjaciółmi.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: O obcych agenturach
« Odpowiedz #14 : 2016-03-20, 07:58:02 »

Cytuj
Zwrócił uwagę, że „realizowanie własnych interesów politycznych przy pomocy obcych" ma w Polsce złe konotacje historyczne. – Adam książę Czartoryski, pomny doświadczeń upadku Rzeczypospolitej, mówił, że w Polsce są dwie partie – polska i antypolska. Ta, która chce budować przyszłość Polski w oparciu o suwerenność oraz tych, którzy uważają, że Polska nie jest zdolna, aby o własnych siłach własne problemy załatwiać – mówił Jackowski.

http://www.rp.pl/Polityka/303199946-Szejnfeld-PiS-ma-podwojna-moralnosc.html

rzecz o targowicy
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.