forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:17:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Może mi ktoś pomóc? :)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Może mi ktoś pomóc? :)  (Przeczytany 16346 razy)
bizia_21
Go


Email
Może mi ktoś pomóc? :)
« : 2008-07-22, 15:59:42 »

Witam!

Jestem na ŻO od 3 tygodni. Wszystko ważę i stosuję się do zaleceń jakie dostałam od lekarza optymalnego 5 lat temu. Byłam wtedy na diecie przez rok, ale niestety z różnych względów musiałam z niej zrezygnować Sad nie dlatego że zaczęło się dziać niedobrago z moim zdrowiem, ale po prostu nie byłam jeszcze wtedy na swoim garnuszku...

Przez ten krótki czas dostrzegłam u siebie wiele zmian:
- mam więcej energii i wolniej się męczę,
- mam lepszą pamięć i koncentrację,
- zawsze miałam bardzo suchą skórę... a od 1,5 tyg nie używam już balsamu ani kremu Smile
- moje włosy już nie wypadają i ogólnie wydają się być zdrowsze i silniejsze.
- śpię krócej i czuję się wypoczęta ( a ze snem to u mnie różnie bywało)

Mam pytanie:
Jest może na forum ktoś to pomógł by mi wprowadzić jakieś zmiany w moim diecie, które zaowocowałyby utratą przeze mnie kilku zbędnych kg? Smile
To jest właściwie jedna rzecz która mnie martwi... Nie tyję ale też nie chudnę a chciałabym zrzucić ok 6,7 kg

To jest mój jadłospis:
-jajecznica ( 3żółtka i 1 jajko) czasem do tego zjadam kawałek chleba biszkoptowego 5dkg, kawa ze śmietanką
-kotlet schabowy (15 czasem 20 dag) smażony na smalcu, ziemniaki 10dag ugniecione z tłuszczem spod kotleta, mały kiszony ogórek, albo łyżka kiszonej kapusty, herbata z cytryną
- na trzeci posiłek za zwyczaj już nie mam ochoty, ale jeśli czuję głód to są to na ogół placki serowe z masłem.

Mam 21 lat, 167cm, 66kg

Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć jak mają wyglądać moje posiłki byłabym bardzo wdzięczna!

Pozdrawiam! 
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #1 : 2008-07-22, 17:31:16 »

Masz super wagę, czy może chcesz być kościstym wieszakiem? A co na to Twój lekarz optymalny?
Zapisane
bizia_21
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #2 : 2008-07-22, 18:49:02 »

Nie Smile "kościstym wieszakiem" to być absolutnie nie chcę! Tylko urosło mi trochę tu i ówdzie i teraz się bardzo źle czuję z moim zbędnym ciałkiem Sad Jak ważyłam 60 to czułam się optymalnie Wink i chciałabym wrócić do dawnej sylwetki.

No właśnie do arkadii wybieram się chyba dopiero we wrześniu, bo moja mama również chce przejść na ŻO i pojedzie na konsultacje dopiero jak będzie mieć troszkę pieniążków w portfelu (czyli we wrześniu, bo w sierpniu ma sporo wydatków) i pojechałybyśmy wtedy razem...
Tak że miesiąc jeszcze czekania przede mną. ...
Nie jest to priorytet, ale chciałabym wrócić do biegania, tylko że mi jeszcze troszkę za ciężko Wink
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #3 : 2008-07-22, 19:15:21 »

...Mam 21 lat, 167cm, 66kg...

Bizia Ty masz fajny pseudonim Cool Razz

Wystarczy zamienic literke i bedzie "Cizia"  Razz Razz

Jak jestes ladna, to pewnie znajdzie sie "chmara" kandydatow do pomocy  Razz Razz Razz

Zapisane
bizia_21
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #4 : 2008-07-22, 19:54:53 »

No ba! Wink
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #5 : 2008-07-24, 21:14:34 »

Masz super wagę, czy może chcesz być kościstym wieszakiem? A co na to Twój lekarz optymalny?

  nic  nie powiedzial ;bp
 moze go po prostu ona nie chodzi do Swojego lekarza optymalnego tak jak ty do Swojej kosmetyczki  Confused 
 
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #6 : 2008-07-24, 21:19:13 »

polecam przeczytac wszystko co napisal JK ( jan kwasniewski ) a to forum ... to tylko forum 

ps. no nie wszystko  Very Happy
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #7 : 2008-07-24, 22:54:53 »


Mam pytanie:
Jest może na forum ktoś to pomógł by mi wprowadzić jakieś zmiany w moim diecie, które zaowocowałyby utratą przeze mnie kilku zbędnych kg? Smile
To jest właściwie jedna rzecz która mnie martwi... Nie tyję ale też nie chudnę a chciałabym zrzucić ok 6,7 kg


Nigdy nie przyszlo mi do glowy, ze DO jest dieta odchudzajaca.
Co prawda schudlem stosujac DO 16 kg, ale wcale mi na tym nie zalezalo. DO jest po prostu zdrowa dieta, organizm to reguluje.
Jezeli chcesz jeszcze schudnac, to musisz oszukac swoj organizm, nie dostarczac mu pewnych skladnikow. Krotko mowiac musisz go niszcyc.
Sa znane przypadki dziwnego chudniecia, wystarczy poczytac ksiazki historyczne, np te z II wojny swiatowej. Moze jakas dieta niemiecka?
Pozdr
maf
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #8 : 2008-07-25, 07:57:28 »


Mam pytanie:
Jest może na forum ktoś to pomógł by mi wprowadzić jakieś zmiany w moim diecie, które zaowocowałyby utratą przeze mnie kilku zbędnych kg? Smile
To jest właściwie jedna rzecz która mnie martwi... Nie tyję ale też nie chudnę a chciałabym zrzucić ok 6,7 kg


Nigdy nie przyszlo mi do glowy, ze DO jest dieta odchudzajaca.
Co prawda schudlem stosujac DO 16 kg, ale wcale mi na tym nie zalezalo. DO jest po prostu zdrowa dieta, organizm to reguluje.
Jezeli chcesz jeszcze schudnac, to musisz oszukac swoj organizm, nie dostarczac mu pewnych skladnikow. Krotko mowiac musisz go niszcyc.
Sa znane przypadki dziwnego chudniecia, wystarczy poczytac ksiazki historyczne, np te z II wojny swiatowej. Moze jakas dieta niemiecka?
Pozdr
maf

Maf czyżbyś doradzał w tym przypadku diete stosowaną w "Birkenau" Very Happy
Zapisane
minimax
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #9 : 2008-07-25, 08:25:13 »

maf&jurek46
ile wy macie lat zu zammen?, aby nazismus propagowac.
Ja mam podobny problem, co bizia21, to co mam sie zapisac na turnus w Konzentrationslager? Dziekuje wam serdecznie za takie "szajse" i to forum.
Czy moze mi ktos napisac jak zlapac kontakt z dr Kwasniewski?
Zapisane
minimax
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #10 : 2008-07-25, 08:37:38 »

I moze jeszcze jakies adres na powazne forum na temat Optimale Ernährung dr Kwasniewski
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #11 : 2008-07-25, 08:42:34 »

Witam!

Jestem na ŻO od 3 tygodni. Wszystko ważę i stosuję się do zaleceń jakie dostałam od lekarza optymalnego 5 lat temu. Byłam wtedy na diecie przez rok, ale niestety z różnych względów musiałam z niej zrezygnować Sad nie dlatego że zaczęło się dziać niedobrago z moim zdrowiem, ale po prostu nie byłam jeszcze wtedy na swoim garnuszku...

Przez ten krótki czas dostrzegłam u siebie wiele zmian:
- mam więcej energii i wolniej się męczę,
- mam lepszą pamięć i koncentrację,
- zawsze miałam bardzo suchą skórę... a od 1,5 tyg nie używam już balsamu ani kremu Smile
- moje włosy już nie wypadają i ogólnie wydają się być zdrowsze i silniejsze.
- śpię krócej i czuję się wypoczęta ( a ze snem to u mnie różnie bywało)

Mam pytanie:
Jest może na forum ktoś to pomógł by mi wprowadzić jakieś zmiany w moim diecie, które zaowocowałyby utratą przeze mnie kilku zbędnych kg? Smile
To jest właściwie jedna rzecz która mnie martwi... Nie tyję ale też nie chudnę a chciałabym zrzucić ok 6,7 kg

To jest mój jadłospis:
-jajecznica ( 3żółtka i 1 jajko) czasem do tego zjadam kawałek chleba biszkoptowego 5dkg, kawa ze śmietanką
-kotlet schabowy (15 czasem 20 dag) smażony na smalcu, ziemniaki 10dag ugniecione z tłuszczem spod kotleta, mały kiszony ogórek, albo łyżka kiszonej kapusty, herbata z cytryną
- na trzeci posiłek za zwyczaj już nie mam ochoty, ale jeśli czuję głód to są to na ogół placki serowe z masłem.

Mam 21 lat, 167cm, 66kg

Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć jak mają wyglądać moje posiłki byłabym bardzo wdzięczna!

Pozdrawiam! 
A ile gramów białka, tłuszczu i węglowodanów zjadasz dziennie? Liczysz to? Być może za dużo...
Swoją wagę ciała reguluję dobową ilością tłuszczu. W moim przypadku jest odwrotnie muszę zwiększać tłuszcz aby przytyć.Smile
Jeszcze jedno śmietana pita/jedzona codziennie sprzyja tyciu.
Pozdrawiam.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #12 : 2008-07-25, 12:26:24 »

maf&jurek46
ile wy macie lat zu zammen?, aby nazismus propagowac.
Ja mam podobny problem, co bizia21, to co mam sie zapisac na turnus w Konzentrationslager? Dziekuje wam serdecznie za takie "szajse" i to forum.
Czy moze mi ktos napisac jak zlapac kontakt z dr Kwasniewski?

Mini max chyba nie dokładnie przeczytałaś co ja napisałem,nigdzie nie zalecałem Tobie żadnej Diety w tamtym poście ,który nie był kierowany do Ciebie
pisałem mafowi czy On Tobie proponuje Dietę rodem z "Birkenau" i zaraz za tym postawiłem Ematikonę,właśnie po to aby nie traktować tego poważnie.
Ale powiem Tobie że jeżeli chcesz stracić jeszcze 6-7kg to wcale się nie mylimy że nie będzie to już DO,bo jej prawidła mówią że ją stosując ten co ma nadwagę schudnie a ten co ma niedowagę dojdzie do swojej wagi Ty chcesz to zmienić ,myślisz ze odbędzie się to z dobrym skutkiem dla Twojego zdrowia,dlatego dostawałaś odpowiedzi
czy chcesz wyglądać jak wieszak jeżeli stosując DO twierdzisz że czujesz się dobrze tylko chciałabyś zgubić parę kilo,to po prostu więcej się ruszaj ,nie zmieniając nic w swoim żywieniu,spalała będziesz więcej a to właśnie da dodatkowy spadek wagi.
Zapisane
bizia_21
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #13 : 2008-07-25, 17:20:15 »

Cytuj
nic  nie powiedzial ;bp
 moze go po prostu ona nie chodzi do Swojego lekarza optymalnego tak jak ty do Swojej kosmetyczki 

Nie wiem co chciałeś napisać, bo interpunkcja u Ciebie leży i kwiczy!

Cytuj
Nigdy nie przyszlo mi do glowy, ze DO jest dieta odchudzajaca.

A może jednak przeczytaj sobie jeszcze raz książkę dr Kwaśniewskiego.... czy ja w którymś miejscu użyłam chociażby raz pojęcia "dieta"? Nie- raczej używam w odniesieniu do niej słowa ŻYWIENIE.

Dlaczego prawie wszyscy są tu tacy uszczypliwi i zarozumiali?
Mam wrażenie że jak ktoś jest nowy na tym forum to traktujecie go jak ostatniego głupa?
Czytałam książkę wiele razy, ale niestety to nie wystarczy.
Nie prosiłam przecież o waszą opinię tylko o pomoc osoby która sie na tym zna i mogłaby pomóc...

Wiem że to tylko forum i każdy sobie mówi co chce, ale ludzie bez przesady, bo komuś może się zrobić "przykro".

Dziękuję tym którzy potraktowali mój post poważnie, na pewno skorzystam z rad.


 

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #14 : 2008-07-25, 19:26:04 »

"Czytałam książkę wiele razy, ale niestety to nie wystarczy."

Celne spostrzeżenie. Od czytania książek jedynie - mistrzem fortepianu też nikt nie zostanie. Pomoc jest niezbędna, wymiana doświadczeń również. Nawet wsparcie grupy jest korzystne.

Na tym forum pośród spraw "nie na temat jest" wiele informacji bardzo przydatnych i warto je przeczytać w różnych wątkach korzystając np z wyszukiwarki zamieszczonej na pasku u góry strony (SZUKAJ). Ja tak robiłam.

Kilka osób, które się tu udzielają na serio jest już pewnie nieco zmęczonych powtarzaniem w koło tego samego, tym bardziej że przydatnych informacji jest sporo i nie dla każdej sytuacji będą takie same. Nie jest łatwo radzić. Proponuję czytać to co już tu jest w konkretnych wątkach, zgłaszać spostrzeżenia, może wtedy łatwiej będzie dyskutować.

Pozdrawiam, Teresa
Zapisane
bizia_21
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #15 : 2008-07-25, 20:44:36 »

Dziękuję Tereso.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #16 : 2008-07-25, 21:04:16 »

I moze jeszcze jakies adres na powazne forum na temat Optimale Ernährung dr Kwasniewski

http://www.optymalni.de/
http://www.dobradieta.pl/


Zapisane
minimax
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #17 : 2008-07-25, 23:20:35 »

kodar
nie zartuj z tym Jarmulowicz od formula foures. Mnie nie chodzi o las, mnie chodzi o dr Kwasniewski.
Za optymalni.de dzieki.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #18 : 2008-07-26, 00:26:59 »

minimax napisał:
Cytuj
kodar nie zartuj z tym Jarmulowicz od formula foures..

Trudno się nie zgodzić...  Sad
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #19 : 2008-07-26, 16:56:56 »

Witam!
Jestem na ŻO od 3 tygodni. Wszystko ważę i stosuję się do zaleceń jakie dostałam od lekarza optymalnego 5 lat temu. Byłam wtedy na diecie przez rok, ale niestety z różnych względów musiałam z niej zrezygnować Sad nie dlatego że zaczęło się dziać niedobrago z moim zdrowiem, ale po prostu nie byłam jeszcze wtedy na swoim garnuszku...

Nie tyję ale też nie chudnę a chciałabym zrzucić ok 6,7 kg

To jest mój jadłospis:
-jajecznica ( 3żółtka i 1 jajko) czasem do tego zjadam kawałek chleba biszkoptowego 5dkg, kawa ze śmietanką
-kotlet schabowy (15 czasem 20 dag) smażony na smalcu, ziemniaki 10dag ugniecione z tłuszczem spod kotleta, mały kiszony ogórek, albo łyżka kiszonej kapusty, herbata z cytryną
- na trzeci posiłek za zwyczaj już nie mam ochoty, ale jeśli czuję głód to są to na ogół placki serowe z masłem.

Mam 21 lat, 167cm, 66kg

Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć jak mają wyglądać moje posiłki byłabym bardzo wdzięczna!

Jesz w sumie 4 żóltka i chudy kotlet schabowy - do 20dag? To ok. 52g B
Skoro chcesz wazyc ok. 60kg, powinnas jesc dziennie ok. 45g białka (to byłoby ok. 0,75g/kg przy wadze 60kg), a jesz chyba min. 52g B.
To wszystko jest na oko, bo samo żółtko wazy w jakichs przedzialach, a mieso jesz tez w przedziale. Do tego dochodzą białka z innych potraw i białko z jaja. Wliczaj do swoich kalkulacji też takie drobiazgi jak śmietana czy orzeszki.
Poza tym, siłą rzeczy, mowimy o konkretnych liczbach, żeby miec się na czym oprzec, ale oczywiscie

Jesz dopiero 3 tygodnie, wiec trudno wyciagać konstruktywne wnioski. Na pewno, musisz sie ruszac. Jesli siedziesz długo przy kompie, to ma znaczenie. Jesli sie nie ruszasz, spada twoje zapotrzebowabnie na B i T..

Acha, DO jest tak proste, ze bycie na cudzym garnuszku nie przeszkadza tak bardzo. Na drugi raz nie rezygnuj tak łatwo Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.