forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 17:07:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659747 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Może mi ktoś pomóc? :)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Może mi ktoś pomóc? :)  (Przeczytany 16507 razy)
bizia_21
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #20 : 2008-07-26, 18:57:07 »

Dziękuję Ewo.

Bycie na utrzymaniu rodziców którzy kupują chleb, ziemniaki i margarynę utrudnia sprawę, bo w domu nie ma prawie nic co by można było zjeść jako optymalne... ale fakt może za łatwo dałam za wygraną.

Na komputerze nie wytrzymuję dłużej niż 0,5h dziennie a ćwiczyć staram się rano i biegam wieczorami ok40min, więc troszkę ruchu mam Smile

Postaram się zwracać więcej uwagi na białko.
Jeszcze raz dziękuję!

Pozdrawiam!
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #21 : 2008-07-27, 00:51:13 »

Dziękuję Ewo.

Bycie na utrzymaniu rodziców którzy kupują chleb, ziemniaki i margarynę utrudnia sprawę, bo w domu nie ma prawie nic co by można było zjeść jako optymalne... ale fakt może za łatwo dałam za wygraną.

Na komputerze nie wytrzymuję dłużej niż 0,5h dziennie a ćwiczyć staram się rano i biegam wieczorami ok40min, więc troszkę ruchu mam Smile

Postaram się zwracać więcej uwagi na białko.
Jeszcze raz dziękuję!

Pozdrawiam!
Widze tutaj pewna niekonsekwencje w tym co piszesz.
W poprzednim poscie opisalas jadlospis /jajecznica z dodatkami, obiad to schabowy, i ew placek serowy wieczorem/.
Tutaj narzekasz na model zywienia preferowany przez rodzicow. Jezeli poprzedni post/jadlospis jest prawdziwy, ale nie sadze, zeby rodzice specjalnie dla Ciebie robili codziennie schabowe na obiad, to ten jadlospis jest prawie oki.
Ja nie znam ludzi ktorzy codziennie robia schabowe.
Za moje ostre slowa w poprzednim poscie - przepraszam.
Moim zdaniem, aby poznac , hmm.. tzw Zywienie Optymalne, /nie wiem dlaczego ktos to tak nazwal/ moge sie zgodzic, ze trzeba poznac najpierw DO. To tylko kwestia nazwy, ktora zostala przez niewiadomo kogo zmieniona i chyba wiadomo dlaczego. Jezeli cokolwiek trzeba liczyc, ilosc B,T,W to juz jest jakis rygor i ja juwazam, ze to jest juz DIETA.
W ZYWIENIU, wybierasz produkty, nie ich ilosc. Aby przejsc do tzw Zywienia Optymalnego, moim zdaniem trzeba przejsc przez DO, czyli nauczyc siebie i swoj organizm do okreslonych zachowan. Tak, zachowan. Nie mamy apetytu na produkty ktore sa nie zalecane w DO czy tez jak to teraz mowia w Zywieniu Optymalnym.
Ten proces trwa lata.
Twoj post odczytalem w ten sposob, ze musisz jeszce schudnac 6 kilo, i wybralas ZO.
Jurek juz napisal jak dziala ZO, wiec nie bede sie powtarzal.
Pisze ten post wlasciwie z innego powodu. Wiele spotkan z ludzmi stosujacymi DO, spotkanie w  Warszawie w Sali Kongresowej, w Poznaniu w Arenie, wiele rozmow z ludzmi ktorym DO uratowala zycie lub ratowala zdrowie. Sam jestem takim przypadkiem. Wczoraj dowiedzialem sie, ze znajomej ucieli noge /miala problemy naczyniowe/. Rozmawialismy z nia nt DO, niestety nie naciskalismy, byc moze za malo zrobilismy ja i Ola, zeby ja przekonac.
Dlaczego tak sie dzieje...
W takich przypadkach przypomina mi sie gosciu, ktory przyjechal rowerem na spotkanie/konferencje z Dr Kwasniewskim  w Kiekrzu, gdyby nie DO byc moze przyjechalby na wozku inwalidzkim bez nog.
Dlatego Twoj problem dla mnie jest malostkowy............... ale jest. Zeby go rozwiazac musisz poznac te zasady DO.
To na tyle
Pozdr
maf
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #22 : 2008-07-27, 08:54:33 »

kodar
nie zartuj z tym Jarmulowicz od formula foures. Mnie nie chodzi o las, mnie chodzi o dr Kwasniewski.
Za optymalni.de dzieki.

Mini Max od tego Jarmołowicza to mogłabyś sie czegoś tez nauczyc,jeżeli w jego twórczości odrzucisz urazę jaką niewątpliwie
żywi do dr.Kwaśniewskiego,to można i z jego wypowiedzi zrozumieć że stworzona przez niego formuła 4es jest niczym innym jak
Żywieniem Optymalnym,spożywa sie te same artykuły żywieniowe,jaja są również najlepszym artykułem oraz że proporcje to bajka.
wprowadzana krytyka Optymalnych jest mało-zrozumiała i raczej pokazuje że były jakieś nieporozumienia z twórcą DO.
Ja często próbowałem z Panem Jarmołowiczem pisać na forum www.dobradieta.pl na-pewno jego wykładnie na temat żywienia
szczególnie te dotyczące chemii w naszym organiżmie,są uzasadnione nikt mu tego nie odbiera że ten dział jest przez niego dobrze poznany.
Dlatego jeżeli w sewoich poszukiwaniach trafisz na tamte forum to sama będziesz mogła się przekonac ze jest tam wielu co wcześniej pisali tutaj
i wielu takich jak ja którzy czytaja wszystko co dotyczy DO,czy tez ŻO.
Zapisane
minimax
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #23 : 2008-07-27, 09:38:51 »

jurek46
ty sobie nie zartuj. Nie kazdy sie zna na zartach. Jesli formula foures Jarmolowicz to Zywienie Optymalne, to co to jest dieta optymalna dr Kwasniewski?. Jaka jest celowosc, ze robisz wode z mozgu ludziom piszac takie rzeczy?. Chcesz, aby nieswiadomy chory czlowiek poszedl za twoja wskazowka w las?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #24 : 2008-07-27, 11:12:03 »

jurek46
ty sobie nie zartuj. Nie kazdy sie zna na zartach. Jesli formula foures Jarmolowicz to Zywienie Optymalne, to co to jest dieta optymalna dr Kwasniewski?. Jaka jest celowosc, ze robisz wode z mozgu ludziom piszac takie rzeczy?. Chcesz, aby nieswiadomy chory czlowiek poszedl za twoja wskazowka w las?

Przeczytaj jeszcze raz co ja napisałem,ja nikomu wody z mózgu nie robię ale i nie tworzę tak jak Ty opinii o tym czego nieznam,lubię dyskutować na argumenty sam jestem potrzebujący
od siedmiu lat na DO.I to mi nie przeszkadza w dyskusji  nawet jeżeli sie z kimś nie zgadzam,to szukam i pytam  skąd u niego taka wiedza, że właśnie ma być tak jak On pisze.
Dlatego zapytam Ciebie czy Ty znasz założenia Formuły Jarmulowicza,czy z nim na ten temat próbowałaś pisać i przedstawić swoje spostrzerzenia,co do tych założeń.
Ale widze że posiadłaś już całą wiedzę Diety Optymalnej zapraszam wobec tego również na tamte forum do sprawdzenia swoich informacji i wiadomości.Bardzo niedobrze jeżeli ktoś kto stosuje Żywienie Optymalne dwa tygodnie próbuje  bronić tego czego jeszcze nie zna ,DO I ŻO same potrafią się bronić ,co nie znaczy że nie należy rozmawiać i z tymi co mają inne zdanie
Zapisane
bizia_21
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #25 : 2008-07-27, 15:53:16 »

Maf- wszystko co piszesz to prawda- Rozumiem i zgadzam się z Tobą całkowicie

Nie ma żadnej niekonsekwencji w tym co piszę, bo rodzice faktycznie dbali o to bym codziennie miała to co zalecił mi jeść mój lekarz- między innymi tego "schabowego".
A działo się tak dlatego że zgłaszając sie do Arkadii miałam poważne problemy z wątrobą. Wcześniej długo leżałam w szpitalu, gdzie stwierdzili że leczenie encortonem potrawa bardzo długo a nie wykluczone że immuran będę brać do końca życia. I oczywiście zalecenia- unikać tłuszczu, surowych owoców i takie tam...
Kiedy wyszłam w końcu ze szpitala z takimi zaleceniami, pewna dobra duszyczka zaproponowała żebyśmy spróbowali się skonsultować z lekarzem z Arkadii. Tak też zrobiliśmy. Przeanalizował wszystko i ułożył mi dietę- na samym początku była jajecznica rano i schab (wątróbka raz na kilkanaście dni), ziemniaki i ogórek na obiad, w razie jak byłabym głodna wieczorem to mogłam zjeść danio lub pomidora. Z czasem dodawał nowe produkty do mojej diety.
Wszyscy patrzyli z trwogą na to co jem Smile ale ja wierzyłam że wszystko będzie ok, bo z dnia na dzień czułam się coraz lepiej.
Po 2 tygodniach miałam iść na badanie kontrolne. Trochę się bałam wyników...
Kiedy przyszłam po wyniki ciągle w głowie miałam tę paskudną czterocyfrową liczbę ostatni wynik badania ALAT i ASPAT jaki zrobili mi jeszcze w szpitalu. ALAT ponad 1000 ASPAT ponad 1500. Lekarka dała mi karteczkę z wynikiem i popatrzyła na mnie dziwnym wzrokiem. Poprosiła żebym została na konsultację wyników. Ja spojrzałam na kartkę i zobaczyłam ALAT i ASPAT w granicach 100. Usiadłam z wrażenia, a pielęgniarka podbiegła do mnie myśląc że zrobiło mu się słabo. Wtedy powiedziałam jej że wyniki są 10 razy mniejsze niż 2 tygodnie temu i że na konsultacje właśnie jadę do poradni gastrologicznej- gdzie mnie skierowali ze szpitala.
Wiadomo że leki też robiły swoje, ale to że wyniki tak szybko się poprawiały- PRZEDE WSZYSTKIM POPRAWIAŁY- jest dowodem na to że tłuste jedzenie nie jest dla wątroby zabójcze a wręcz przeciwnie. W poradni gastrologicznej przecierali oczy ze zdumienia jak szybko moja wątroba sie regeneruje, ale ja nie przyznałam się że jestem na DO.
Wciąż troszkę nie dowierzałam że te wyniki naprawdę odzwierciedlają stan mojej wątroby i zrobiłam badanie prywatnie po 3 dniach- tym razem oba wyniki poniżej 70. Czyli jednak działa Smile
Po kilku miesiącach oba wyniki były już w normie. Poza tym czułam sie o niebo lepiej i zaczęłam sie jeszcze lepiej uczyć.

Może zrobiłam z rodziców potworów Smile ale to nie dokładnie było tak jak mogło zabrzmieć. Na ŻO byłam tylko ja bo mojej rodzinie po prostu to nie odpowiadało. Musieliśmy mieć "dwie kuchnie". Nie ukrywam że było to kłopotliwe. Imieninki, urodzinki, wigilia... no sami wiecie. Czasem leciała mi ślinka na to i owo ale nie mogłam tego zjeść bo narobiłabym sobie tylko dziadostwa w moim organizmie. A wiedziałam że jak raz sobie pozwolę, to się na tym nie skończy. Na dłuższą metę to było bardzo męczące dla mnie i dla mojej rodziny. Ja całymi dniami byłam poza domem, kiedy przychodziłam to robiłam "swój" obiad. Coraz częściej zapominali mi kupować tego i tamtego, bo zwyczajnie zapominali a potem była z tego niepotrzebna awantura. Nie chciałam ciągle mieć o coś pretensji i zadecydowaliśmy że będziemy jeść to samo. Ale przez te 4 lata przetrwały we mnie pewne nawyki: nawyk nie słodzenia, unikania fast foodów, chipsów, ciasteczek i innych przekąsek "do telewizora". 
No fakt zawaliłam, ale czasem tak bywa że robi się coś niezbyt mądrego...
Niedawno byłam na ponownej biopsji wątroby- "guzków regeneracyjnych" już w niej nie ma.

Jestem pewna że ŻO było dla mnie czymś najlepszym co mnie w życiu spotkało i powróciłam do niego. Teraz mam już czas żeby przyrządzać sobie posiłki i mam na nie swoje pieniążki żeby nie obciążać dodatkowo rodziców.
Udało mi się przekonać mamę na wizytę w arkadii, ale to już po wakacjach. Przyznam że mi troszkę wstyd tam jechać i się przyznać że zrezygnowałam, no ale cóż- zdrowie ważniejsze Smile

Ja się nie tłumaczę, tylko chcę dać jakiś dowód na to że z niczym nie ściamniam ani nie kręcę. Do września trochę czasu jest i tylko chciałam spytać  czy ktoś wie co powinnam zmienić.
No nic- nie chciałam opowiadać historii, ale może i lepiej Smile

pozdrawiam
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #26 : 2008-07-27, 17:14:10 »

[
No nic- nie chciałam opowiadać historii, ale może i lepiej Smile


brawo tak trzymaj
ps.
 dobrze że opisałaś  swoją  historię , może to niedowiarków  trochę przekona
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #27 : 2008-07-27, 20:04:23 »

[quote author=bizia_21

Ja się nie tłumaczę, tylko chcę dać jakiś dowód na to że z niczym nie ściamniam ani nie kręcę. Do września trochę czasu jest i tylko chciałam spytać  czy ktoś wie co powinnam zmienić.
No nic- nie chciałam opowiadać historii, ale może i lepiej Smile

pozdrawiam

Cytuj

Bizia osiągnęłaś w trzy tygodnie tak wspaniałe wyniki wróciłaś do zdrowia ,nie pozostaje Tobie nic więcej jak stosować się do założeń tego żywienia aż do końca swych dni
a jeżeli Twój organizm osiągnął już pełnię zdrowia to po wprowadzeniu lekkiego wysiłku fizycznego pozwoli Tobie na dalsze sukcesy, i osiągniesz to co chcesz czego Tobie życzę.
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #28 : 2008-07-27, 21:52:55 »

Cytuj
nic  nie powiedzial ;bp
 moze go po prostu ona nie chodzi do Swojego lekarza optymalnego tak jak ty do Swojej kosmetyczki 

Nie wiem co chciałeś napisać, bo interpunkcja u Ciebie leży i kwiczy!

Cytuj
Nigdy nie przyszlo mi do glowy, ze DO jest dieta odchudzajaca.

A może jednak przeczytaj sobie jeszcze raz książkę dr Kwaśniewskiego.... czy ja w którymś miejscu użyłam chociażby raz pojęcia "dieta"? Nie- raczej używam w odniesieniu do niej słowa ŻYWIENIE.

Dlaczego prawie wszyscy są tu tacy uszczypliwi i zarozumiali?
Mam wrażenie że jak ktoś jest nowy na tym forum to traktujecie go jak ostatniego głupa?
Czytałam książkę wiele razy, ale niestety to nie wystarczy.
Nie prosiłam przecież o waszą opinię tylko o pomoc osoby która sie na tym zna i mogłaby pomóc...

Wiem że to tylko forum i każdy sobie mówi co chce, ale ludzie bez przesady, bo komuś może się zrobić "przykro".

Dziękuję tym którzy potraktowali mój post poważnie, na pewno skorzystam z rad.


 



re bylo do --------- Halina Ch
to ze czytasz nie znacze ze mozesz zrozumiec
ps. co to jest interpunkcja
Zapisane
minimax
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #29 : 2008-07-31, 13:57:23 »

stworzona formuła 4es jest niczym innym jak

zaleceniami jakiegos dr Mularczyk od odchudzajacej diety niskoweglowodanowej. To kto w koncu zrobil ta ragula foures: Mularczyk czy Jarmolowicz?  Shocked
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #30 : 2008-07-31, 15:03:22 »

stworzona formuła 4es jest niczym innym jak

zaleceniami jakiegos dr Mularczyk od odchudzajacej diety niskoweglowodanowej. To kto w koncu zrobil ta ragula foures: Mularczyk czy Jarmolowicz?  Shocked

Minimax stworzył ja Jarmułowicz mozesz to sprawdzic na srtronie www. dobradieta.pl
Zapisane
minimax
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #31 : 2008-07-31, 15:29:08 »

A wlasnie, ze Mularczyk, a Jarmolowicz pisze, ze jest wegetarian i kaze jesc wszystko na surowo!.
Zapisane
minimax
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #32 : 2008-07-31, 15:34:13 »

Jarmułowicz

A do tego Jurku to trzeba znac jak sie poprwanie pisze nazwisko swojego gooru. On jest Jarmolowicz, a nie jak ty twierdzisz, od judeczapeczki.  Confused
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #33 : 2008-07-31, 18:24:50 »

Jarmułowicz

A do tego Jurku to trzeba znac jak sie poprwanie pisze nazwisko swojego gooru. On jest Jarmolowicz, a nie jak ty twierdzisz, od judeczapeczki.  Confused

minimax napisałem z małej litery,ale mozesz myślec o tym co chcesz,jesteś niecały miesiąc na ŻO a już jesteś filozofem.Właśnie dzięki talkim jak Ty
oceniają nasze forum.Jeżeli stwierdziłeś ze Jarmołowicz jest moim guru to widocznie mało czytałeś o tamtym forum i mało też wiesz o nim.I co ja piszę na tamtym forum i nie tylko
Włąśnie zauważam że tacy jak ty nie znając nikogo oceniają  albo próbują oceniac. nie będę powtarzał bo to naprawdę nie przystoi.
Zacznij od merytorycznych postów a nie ledwo liznełeś wiadomości a juz chcesz byc mądrzejszy od autora diety.Tylu potrzebujących pisze i szuka pomocy a ty
szukasz błędów i okazji do obrazania .
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Może mi ktoś pomóc? :)
« Odpowiedz #34 : 2008-07-31, 21:02:23 »

bizia napiszę coś mimo,że to wg ŻO nie jest akceptowane ale jest spstrzeżeniem lekarki(nick na tym forum), która to na wileu pacjentach sprawdziła. Nie wiem co ile jesz mleczne czyli nawet smietankę do kawy ale spróbuj jesć mleczne nawet łyżeczke smietanki do kawy co 5 dni. Sprawdź czy waga drgnie w dół. Od mlecznych sie tyje lub nie chudnie . Albo od tłuszczu. A tak swoją drogą naprawdę ważysz w sam raz. Ja mam 164 cm i ważę 65 kg. Mam taką budowę,że brzuszek, uda zostają-modelką nie zostanę i ngdy schudnięcie nie było założeniem tylko tak wyszło. Z rozmiaru 44 zeszłam do 38 a gdyby figura się inaczej układała mogłoby być i 36. Ale już się z tym pogodziłam. Ale jeśli Ci lepiej gdy ważysz mniej to twoja decyzja. Każdy ma swoją wagę przy której czuje sie ok. Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.