forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 01:19:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 168 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo  (Przeczytany 1264257 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #160 : 2013-09-18, 15:24:37 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #161 : 2013-09-19, 07:11:01 »

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #162 : 2013-09-19, 08:11:56 »

Od jakiegos czasu przymierzam sie do tej ksiazki, ale nie jestem jeszcze gotow
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #163 : 2013-09-19, 08:34:28 »

Od jakiegos czasu przymierzam sie do tej ksiazki, ale nie jestem jeszcze gotow
A ja polecam w ramach gimnastyki umysłu nieco ambitniejsze SF:
Peter Watts " Odtrutka na optymizm", by przestać antropomorfizować biednych Obcych.
Lavie Tidhar "Osama", by zobaczyć, że SF to niekoniecznie Obcy.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #164 : 2013-09-19, 09:36:56 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #165 : 2013-09-19, 10:40:12 »

Dla mnie uderzające jest jedno, dlaczego takie historie są brane serio lub bardziej serio, a duchy, elfy, gnomy i krasnale nie?
Z gorszych książek pochodzą czy z góry zakładamy, że jak się mówi o bogach/obcych to prawda, a o duchach-łakomczuchach nie.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #166 : 2013-09-19, 10:49:04 »

Moze dlatego, ze duchy, elfy, gnomy i krasnale wszyscy juz widzieli a bogow nie?

Odsuwajac na bok zarty, to jednak po prostu ciekawosc skad sie wzielismy, bo przeciez nie z darwinowskiej ewolucji.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #167 : 2013-09-19, 10:55:35 »

Jak na razie właśnie na nią wszystko wskazuje Laughing
Ale o tym sza!
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #168 : 2013-09-19, 10:56:22 »

To znaczy co na co wskazuje, bo juz sie pogubilem? Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #169 : 2013-09-19, 10:56:31 »

Dla mnie uderzające jest jedno, dlaczego takie historie są brane serio lub bardziej serio, a duchy, elfy, gnomy i krasnale nie?
Z gorszych książek pochodzą czy z góry zakładamy, że jak się mówi o bogach/obcych to prawda, a o duchach-łakomczuchach nie.

Może to byli "bogowie",upadłe anioły zamieszkujące ziemię......? Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #170 : 2013-09-19, 11:01:27 »

To znaczy co na co wskazuje, bo juz sie pogubilem? Very Happy
To znaczy, że na poparcie tych drobnych, ewolucyjnych zmian, częściej jakościowych niż ilościowych, jest tysiąc razy więcej niż tych przyjezdnych...Stamtąd.
Ale wiem, wiem brakuje ogniwa nie ma Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #171 : 2013-09-19, 11:16:26 »

No i dlaczego te inne durne malpy, choc mialy te dodatkowe 10 tysiecy lat to ciagle nie chca ewoluwowac, ani sie nie chca wyprostowac ani nawet najprymitywniejszych ogrodkow nie chca uprawiac. A my jak jeden maz 10 tysiecy lat temu i na calym swiecie od razu  Laughing

Jest taka ksiazka napisana przez Philippa Johnsona - Sad nad Darwinem, gdzie autor na zimno rozbiera to glownie pod katem logiki i rozumu, piszac, ze darwinizm to w istocie fundamentalizm religijny, tylko pod plaszczykiem bialego kitla.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #172 : 2013-09-19, 11:35:28 »

No i dlaczego te inne durne malpy, choc mialy te dodatkowe 10 tysiecy lat to ciagle nie chca ewoluwowac, ani sie nie chca wyprostowac ani nawet najprymitywniejszych ogrodkow nie chca uprawiac. A my jak jeden maz 10 tysiecy lat temu i na calym swiecie od razu  Laughing

Jest taka ksiazka napisana przez Philippa Johnsona - Sad nad Darwinem, gdzie autor na zimno rozbiera to glownie pod katem logiki i rozumu, piszac, ze darwinizm to w istocie fundamentalizm religijny, tylko pod plaszczykiem bialego kitla.
Ech...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #173 : 2013-09-19, 14:44:02 »

Czytaj Wasilika. Pod wzgledem korekty tekstu prawdziwa tragedia ale ogolnie to bardzo ciekawa  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #174 : 2013-09-19, 14:49:06 »

Czytaj Wasilika. Pod wzgledem korekty tekstu prawdziwa tragedia ale ogolnie to bardzo ciekawa  Very Happy
Czytałem połowę.
Nie dałem rady, jego rozumienie adaptacji i życia jest takie jak Twoje Very Happy
Nie obraź się, ale pojmujesz ewolucję jak ośmiolatek Boga.
Starszy pan z białą brodą unoszący się na chmurze.
Wiem, nadęty bufon jestem Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #175 : 2013-09-19, 14:55:22 »

A jak pownienem pojmowac? Very Happy

Dziwne, ze piszesz "jego", jezeli spora czesc to trawestacje i cytaty ksiazek antropologicznych i biologicznych przytaczanych co chwile na biezaco a pisanch w wieszkosci przez naukowcych zajmujacych sie tymi dziedzinami od lat. Akcja pewnie dorobiona jest po to jakos przedstawic tok myslenia z jednoczesnym przedstawieniem watpliwosci wlasnie takiego myslenia "osmiolatkowego".
Nie bede pisal jak Dario "mylisz sie Cool " ale dokonujesz tutaj nadintepretacji. Nie lepiej zapytac?

A tak przy okazji to jakie jest twoje rozumienie tego? Tylko bez tego "ezo" amerykanskich prezydentow, to rownie dobre jak mysli sztangistow czy innych "myslicieli"  Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #176 : 2013-09-19, 15:14:01 »

A jak pownienem pojmowac? Very Happy

Dziwne, ze piszesz "jego", jezeli spora czesc to trawestacje i cytaty ksiazek antropologicznych i biologicznych przytaczanych co chwile na biezaco a pisanch w wieszkosci przez naukowcych zajmujacych sie tymi dziedzinami od lat. Akcja pewnie dorobiona jest po to jakos przedstawic tok myslenia z jednoczesnym przedstawieniem watpliwosci wlasnie takiego myslenia "osmiolatkowego".
Nie bede pisal jak Dario "mylisz sie Cool " ale dokonujesz tutaj nadintepretacji. Nie lepiej zapytac?

A tak przy okazji to jakie jest twoje rozumienie tego? Tylko bez tego "ezo" amerykanskich prezydentow, to rownie dobre jak mysli sztangistow czy innych "myslicieli"  Cool
Zyon, żebym mógł o tym z Tobą o tym dyskutować, musiałbyś znać pojęcia konieczne do opisania ewolucji i adaptacji, a nawet życia, a nie znasz.
Samo to, że nabierasz się na "fakty" przytaczane przez Wasilika w książce, o tym świadczy.
I wiele innych.
Jeśli napiszę, że symbiogeneza pani Lynn mija się z prawdą, dlatego, że mikroewolucja jest obserwowalna obecnie, embriologia i anatomia porównawcza świadczą o olbrzymiej zmienności, a jednocześnie jedności DNA, więc makroewolucja nie pozostawia wątpliwości, że syntetyczna teoria ewolucji jest założeniem nie wymagającym wyjaśniania, czyli aksjomatem, to zrozumiesz coś?
Inaczej muszę Ci tłumaczyć jak chłopu na miedzy, a tak nie chcesz.
Poza tym, w obliczu rozwoju życia na ziemi, antropogeneza, której też nie rozumiesz, to pikuś Very Happy
Krytykujesz proces, którego nie rozumiesz, a to jest wiara, nic innego, panie Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #177 : 2013-09-19, 15:27:53 »

Zyon, żebym mógł o tym z Tobą o tym dyskutować, musiałbyś znać pojęcia konieczne do opisania ewolucji i adaptacji, a nawet życia, a nie znasz.
Samo to, że nabierasz się na "fakty" przytaczane przez Wasilika w książce, o tym świadczy.
Och przepraszam sam zaprosiled do dyskusji z tymi krasnalami, ale piszac, ze "nabieram sie" zajmujesz od razu stanowisko w polemice jako ewotaliba i wszelkie inne  kwestionujesz, tak?? A ale to dlatego, ze wierzysz czy wiesz? Bo Darwin popelnil ksiazke ze zwyklego koniukturalismu i asekuranctwa, czego potem zalowal a potem wielu ja wzielo za biblie Very Happy Mimo, ze do dzisiaj nie ma tego "ogniwa" to ty to zbywasz usmieszkiem "wiem, wiem" ale nie przeszkadza ci to, ze bez tego to wlasnie taki krasnal jest

Jeśli napiszę, że symbiogeneza pani Lynn mija się z prawdą, dlatego, że mikroewolucja jest obserwowalna obecnie, embriologia i anatomia porównawcza świadczą o olbrzymiej zmienności, a jednocześnie jedności DNA, więc makroewolucja nie pozostawia wątpliwości, że syntetyczna teoria ewolucji jest założeniem nie wymagającym wyjaśniania, czyli aksjomatem, to zrozumiesz coś?
Inaczej muszę Ci tłumaczyć jak chłopu na miedzy, a tak nie chcesz.
Alez prosze bardzo tlumacz, z checia sie dowiem czegos o ile lopatologia bedzie skuteczna. Nie mam kompleksow z tym zwiazanych, ze mozesz mnie miec za glupszego Very Happy
Bo to co wyzej wklejasz to jest jak rozmowa np o chorobach a ty wstawiasz rozprawke na temat dzialania lipazy hormonowrazliwej i tym podobne plepleple na poziomie komorek, kiedy rozmowa jest o ogole a nie szczegole, ktory wynika z zalozen tego ogolu. Tylko jak ogol gowno wart to sczegol tym bardziej. To jak o tej jablonce dzisiaj.

Poza tym, w obliczu rozwoju życia na ziemi, antropogeneza, której też nie rozumiesz, to pikuś Very Happy
Krytykujesz proces, którego nie rozumiesz, a to jest wiara, nic innego, panie Very Happy
Skad wiesz, ze nie pojmuje? Czy musze pojmowac procesy zachodzace w komorkach ciala, zeby wiedziec jakl nie utyc? Czy styka proporcjum?
I gdzie krytykuje? Watpienie i ciekawosc to krytyka? Wiem, ze latwiej osiac na "alskjomatach" i cytowac amerykanskiego prezydenta z poziomem zlozonosci wypowiedzi typu "jezeli chcesz chwycic byka za rogi to musisz chwycic byka za rogi"  Very Happy ale jezeli jest dyskusja to na temat Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #178 : 2013-09-19, 15:30:36 »

Albo idz lepiej poczysc te teraria, bo ci te lewgany pozdychaja  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #179 : 2013-09-19, 15:31:13 »

Ok Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 168 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.