forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 12:44:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 168 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo  (Przeczytany 1255999 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3220 : 2022-09-25, 10:40:31 »

Czytam sobie od wczoraj o tych oopartach, czyli "artefaktach nie na miejscu":
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Out-of-place_artifact
Jak dla mnie, to wyjaśnione są całkiem z sensem, czyli nic tajemniczego w nich raczej nie ma. Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3221 : 2022-09-25, 11:01:21 »

Ciężki temat, bo o ile jestem w stanie wyobrazić sobie technologie przyszłości nawet te najbardziej obecnie niemożliwe, to z przeszłością mam problem.
Np. nie mam pojęcia w jaki sposób prymitywne kultury potrafiły wybudować i zaprojektować złożone budowle zanim odkryli twierdzenia matematyczne.
Niektórzy twierdzą, że mógł być regres, ale z historii wiemy, że odkąd jest ludzkość, to mamy postęp.
Nawet w ciemnych wiekach średniowiecza matematyka bardzo się rozwinęła.
Tak więc jak zwykle - nie wiem.  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Re: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3222 : 2022-09-25, 11:07:27 »

Z tym postepem i regresem to ostatnio sa modne teorie resetow.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3223 : 2022-09-25, 13:32:22 »

Są "złozone budowle" i złożone budowle. Very Happy
Chyba już dzisiaj nikt nie sądzi, że piramida jest jakimś matematycznym wyzwaniem?
Czy inna Pumapunku...
Poza tym twierdzenia nie są do niczego potrzebne w praktyce. Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3224 : 2022-09-25, 14:27:22 »

Są "złozone budowle" i złożone budowle. Very Happy
Chyba już dzisiaj nikt nie sądzi, że piramida jest jakimś matematycznym wyzwaniem?
Czy inna Pumapunku...
Poza tym twierdzenia nie są do niczego potrzebne w praktyce. Wink

"Chyba już dzisiaj nikt nie sądzi, że piramida jest jakimś matematycznym wyzwaniem?"

Dzisiaj nikt. Wink  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3225 : 2022-09-25, 18:19:03 »

Zakładasz, że dawniej mieli inne możliwości umysłowe? Very Happy
A piramida to najprostsza budowla, kilkuletnie dzieci budują takie z klocków.

Tutaj masz opisane (translator sobi ładnie radzi) jak uczono się budować piramidy w Egipcie.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Egyptian_pyramid_construction_techniques
Te najstarsze, małe i zbudowane zwykle z błotnych cegieł, gdzie szlifowano technikę, po te największe, zbudowane z bloków skalnych i betonu, ale najprawdopodobniej wcale nie tak, jak sobie to większośc ludzi wyobraża. Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3226 : 2022-09-25, 18:31:55 »

Jak pisałem - nie wiem.  Cool
Ale piramida tak ogromnych rozmiarów z pustymi przestrzeniami w środku, to nie są zamki na piasku. Wink
W dodatku nie ma jak kamienia datować i skąd wiadomo czy te mniejsze, które się zawaliły były wcześniej czy później?  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3227 : 2022-09-25, 19:33:03 »

Sam kamień faktycznie trudno umiejscowić w czasie, ale już czas jego izolacji od skały macierzystej, wydobycia i obróbki jest jasny. Very Happy
Zastanawia mnie czemu zamiast poczytać strony pisane przez archeologów, ludzie czytają paranormalne.pl?
I to nie do Ciebie, bo sam kiedyś zaczytywałem się Danikenem, aż nie wyszły jego kłamstwa i ogólny brak pojęcia o przedmiocie.
I jeszcze te durne stwierdzenia, że dzisiaj nie mamy technologii do budowy piramid i nie umiemy takiej postawić. Laughing
https://archeologia.com.pl/piramidy-jak-budowano/
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3228 : 2022-09-25, 19:53:55 »

Oj tam zaraz paranormalne, przecież nie twierdzę że to nadajniki czy statki kosmiczne. Wink
Po prostu nie mam aż takiej wyobraźni żeby być pewnym jak to zbudowali przy ówczesnym stanie wiedzy począwszy od wyliczenia aż do narzędzi i logistyki.
W świetle tego co obecna archeologia znalazła z tamtego okresu.
No i na koniec, dziwne że nie ma najmniejszej wzmianki jak to budowali, a pismo już mieli opanowane żeby o tym wspomnieć.
Ale co by nie mówić, niezależnie kto to budował i w jakim okresie, to trzeba przyznać że jest to pokaz inżynierii i myśli ludzkiej.  Cool
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23642


WWW
Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3229 : 2022-09-25, 20:11:35 »

0 - nie ma - dla krzemu 0,5V
1 - jest - dla krzemu 5V
I tyle starczy, nawet do lewitacji kamieni. Wink
Niezawodny system.  Cool
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3230 : 2022-09-25, 20:18:52 »

Oj tam zaraz paranormalne, przecież nie twierdzę że to nadajniki czy statki kosmiczne. Wink
Po prostu nie mam aż takiej wyobraźni żeby być pewnym jak to zbudowali przy ówczesnym stanie wiedzy począwszy od wyliczenia aż do narzędzi i logistyki.
W świetle tego co obecna archeologia znalazła z tamtego okresu.
No i na koniec, dziwne że nie ma najmniejszej wzmianki jak to budowali, a pismo już mieli opanowane żeby o tym wspomnieć.
Ale co by nie mówić, niezależnie kto to budował i w jakim okresie, to trzeba przyznać że jest to pokaz inżynierii i myśli ludzkiej.  Cool
Nie trzeba wyobraźni, w tym artykuliku powyżej jest współczesna próbka takiej roboty. Very Happy
Cytuj
W ramach eksperymentu Marka Lehnera i Rogera Hopkinsa otworzono nowy kamieniołom niedaleko Gizy. W ciągu 21 dni dwunastu mężczyzn, pracujących boso, przy użyciu replik starożytnych narzędzi (z kilkoma wyjątkami, np. użyto żelaza zamiast miedzi) wydobyło 186 bloków kamienia. Kolejnych czterdziestu czterech mężczyzn wzniosło z nich piramidę. Na podstawie doświadczenia Lehner szacuje, że prędkość ciągnięcia bloku wapienia to około 1 km na godzinę, więc grupa robotników mogła przetransportować go w ciągu około 20 minut na plac budowy. Następnie trzeba było wrócić z saniami do kamieniołomu i załadować kolejny blok. Cała operacja zajmowała około godzinę.
A nie ma wzmianek pisanych o sposobach budowy, bo to była wzniosła rzecz i miała być boska na tyle, na ile to możliwe.
Ponoć pochylnie usypano z soli i natronu, a potem zwyczajnie spłukano wodą.
Mnie się zdaje, że ludziska nie doceniają swoich przodków i tyle, a przecież to byli tacy sami ludzie, jak my, tylko bardziej nawykli do fizycznej tyrki. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3231 : 2022-09-25, 20:47:13 »

Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3232 : 2022-09-25, 21:06:33 »

Mnie się zdaje, że ludziska nie doceniają swoich przodków i tyle, a przecież to byli tacy sami ludzie, jak my, tylko bardziej nawykli do fizycznej tyrki. Wink

Jasne że byli tacy sami ale poziom wiedzy był niższy.
Samo wykorzystanie siły ludzkiej nie jest aż tak ekscytujące choć intrygujące, ale sam projekt, wyliczenia tego wszystkiego... no sorry ale na mnie to robi wrażenie.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3233 : 2022-09-25, 21:13:11 »

Laughing
Ale wiesz, że po płaskim terenie blok wielkości lodówki i wadze 2,5 tony, uciągnie 4 mężczyzn?
A kamieniołom nigdy nie był oddalony od jakiejkolwiek piramidy bardziej niż 500 metrów?
Właśnie o tym pisałem, paranormal dobrze się klika, zwłaszcza przez tych, którym się nie chce się nawet poczytać, bo Kosmosi i już.
Na własne oczy widziałem kilka piramid w Gizie i jak ktoś twierdzi, że "nie da się wsunąć ostrza noża między bloki" to nieźle mu sprano to i owo. Very Happy
To po prostu bardziej regularna sterta kamieni, ze staranniej zrobioną wierzchnią warstwą i komorami, korytarze są takie, że strach chodzić, żeby czegoś sobie nie złamać..
Zresztą, każdy może sobie obejrzeć zdjęcia.
Obecnie szacuje się, że piramida Chufu (Cheopsa) ma dobrze obrobionych 700-900 tys. bloków, a nie prawie 2,5 mln. jak niektórzy podają.
3-4 tysiące pracowników mogło to ogarnąć, a brednie o 100 tys. nie mają żadnych podstaw.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3234 : 2022-09-25, 21:22:24 »

Mnie się zdaje, że ludziska nie doceniają swoich przodków i tyle, a przecież to byli tacy sami ludzie, jak my, tylko bardziej nawykli do fizycznej tyrki. Wink

Jasne że byli tacy sami ale poziom wiedzy był niższy.
Samo wykorzystanie siły ludzkiej nie jest aż tak ekscytujące choć intrygujące, ale sam projekt, wyliczenia tego wszystkiego... no sorry ale na mnie to robi wrażenie.  Cool
Ogólnie w społeczeństwie na pewno, ale przecież to były niesamowite wydarzenia, nie brali do ich organizowania jakiegoś Janusza, tylko elitę elit, która dysponowała szczytową wiedzą wówczas dostępną.  Cool
Oczywiście robi to wrażenie, ale jak poczytasz współczesne ustalenia, a nie jakieś bajania Herodota, to już nie było to takie niesamowite, żeby angażować kosmitów czy magię. Very Happy
Dużo mniej ludzi, dużo mniej pracy, dużo mniej matematyki.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3235 : 2022-09-25, 22:35:15 »

Chyba nawet tego tekstu z Herodota nie przepisali dokładnie. Prawda na temat piramid jest bezpieczna i taka pozostanie jeszcze długo. Po prostu urządzenie nie nadaje się do pracy w warunkach rockefellerskich. Baje z każdej strony... Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3236 : 2022-09-26, 06:50:56 »

To dobrze, strach pomyśleć, jakby tak wszystkie góry i kamienie się uaktywniły od tego jeszcze... Cool
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3237 : 2022-09-26, 08:27:50 »

 Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3238 : 2022-09-26, 08:46:49 »

 Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3239 : 2022-09-26, 09:54:49 »

Są "złozone budowle" i złożone budowle. Very Happy
Chyba już dzisiaj nikt nie sądzi, że piramida jest jakimś matematycznym wyzwaniem?
Czy inna Pumapunku...
Poza tym twierdzenia nie są do niczego potrzebne w praktyce. Wink

"Chyba już dzisiaj nikt nie sądzi, że piramida jest jakimś matematycznym wyzwaniem?"

Dzisiaj nikt. Wink  Very Happy
Laughing Laughing Laughing
Tak, po tylu latach prania lbow, nikt  Laughing
I do dzisiaj nikt nie ptorafi zbudowac nawet 20 x mniejszej Very Happy Japonce wymiekli po 10 latach  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 168 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.