forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-23, 04:48:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
663791 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 168 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo  (Przeczytany 1345243 razy)
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17432


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #480 : 2013-09-23, 19:07:22 »

Naturalne - pozbawione szwu (bodajże strzałkowego, przebieg tył-przód), większe oczodoły i pojemność. Wcześniej dawałem link do porównania: normalnej ludzkiej, ludzkiej zniekształconej i większej (nieznanej, z tymi różnicami).
Są w muzeum, możliwe że jedynym - http://paracasculture.com/paracas-history-museum/
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #481 : 2013-09-23, 19:20:22 »

Naturalne - pozbawione szwu (bodajże strzałkowego, przebieg tył-przód), większe oczodoły i pojemność. Wcześniej dawałem link do porównania: normalnej ludzkiej, ludzkiej zniekształconej i większej (nieznanej, z tymi różnicami).
Są w muzeum, możliwe że jedynym - http://paracasculture.com/paracas-history-museum/
Piękne okolice...
Właśnie tej trudniejszej czaszki nigdzie nie ma dobrze ofotografowanej.
Wszystkie dostępne dla mnie zdjęcia przedstawaiają zwykłą czaszkę skafocefaliczną, czyli z zarośniętym we wczesnym dzieciństwie szwem strzałkowym czaszki.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #482 : 2013-09-23, 19:22:56 »

Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17432


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #483 : 2013-09-23, 20:08:09 »

Jest dużo obrazów z dokładnym obróceniem z każdej strony. Wiem bo już kiedyś oglądałem. Nie wygląda to na skafocefalię. "Skafocefalia to wczesne zamknięcie lub połączenie szwu strzałkowego." Problem w tym że tu w ogóle nie ma szwu. Poza tym pojemność dochodząca do 2,5L. Szkieletów przekraczających znacznie 200cm wzrostu też trochę znaleziono.
Okolice rzeczywiście wyglądają piknie, byłeś może?  Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #484 : 2013-09-23, 20:45:49 »

Jest dużo obrazów z dokładnym obróceniem z każdej strony. Wiem bo już kiedyś oglądałem. Nie wygląda to na skafocefalię. "Skafocefalia to wczesne zamknięcie lub połączenie szwu strzałkowego." Problem w tym że tu w ogóle nie ma szwu. Poza tym pojemność dochodząca do 2,5L. Szkieletów przekraczających znacznie 200cm wzrostu też trochę znaleziono.
Okolice rzeczywiście wyglądają piknie, byłeś może?  Smile
Wszędzie widziałem ślady szwu.
Może widzi się co chce...
Taa, byłem w Tiwanaku i okolicach, pisałem o tym wyżej chyba.
Titicaca jest niesamowite, ale widziałem tylko boliwijską część.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17432


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #485 : 2013-09-23, 21:33:53 »

U "osesków" szwy są niezasklepione, dopóki rozwija się mózg. Potem zasklepiają się i widać te miejsca. Musiałby ten szew całkiem zarosnąć żeby to tak wyglądało. Czy to możliwe? W końcu nie są to pojedyńcze egzemplarze. No i nadal pozostaje większa objętość i jakieś dodatkowe otwory, nerwowe... http://www.youtube.com/watch?v=QCcvbZwLIeM&feature=youtu.be&t=2m42s - bardzo wyraźny jeden szew - widzę. Strzałkowego - nie widzę.

Byłeś w "Puma Punku"?  Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #486 : 2013-09-24, 00:20:54 »

U "osesków" szwy są niezasklepione, dopóki rozwija się mózg. Potem zasklepiają się i widać te miejsca. Musiałby ten szew całkiem zarosnąć żeby to tak wyglądało. Czy to możliwe? W końcu nie są to pojedyńcze egzemplarze. No i nadal pozostaje większa objętość i jakieś dodatkowe otwory, nerwowe... http://www.youtube.com/watch?v=QCcvbZwLIeM&feature=youtu.be&t=2m42s - bardzo wyraźny jeden szew - widzę. Strzałkowego - nie widzę.

Byłeś w "Puma Punku"?  Smile
Sam już nie wiem...
Nie w Puma nie, w Tiahuanaco, też tylko dlatego, że "musieliśmy", bo biali muszą i już Very Happy
Przyjechaliśmy tak wysoko, ale chcieliśmy zejść, bo interesujący nas biotop żab rogatych był niżej.
Do Puma mieliśmy iść, ale po drodze napadli nas małolaci z nożami i okradli.
I dobrze Laughing
Bo to wyglądało jak miejscowy jarmark, wszystko na sprzedaż.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25551

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #487 : 2013-09-24, 11:28:08 »

Czytal ktos Zagadka Neandertalczyka i Afrykanski Exodus?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #488 : 2013-09-24, 11:33:27 »

Czytal ktos Zagadka Neandertalczyka i Afrykanski Exodus?
Obie do d...y.
Ale znając Twój gust, spodobają Ci się Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25551

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #489 : 2013-09-24, 11:37:04 »

Dlaczego?

Leza od sporego czasu, ale popatrzylem, ze w bibliografii u Wasilika sa  Laughing

Rzuc jakis sensowny wg ciebie tytul.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #490 : 2013-09-24, 12:15:19 »

Dlaczego?

Leza od sporego czasu, ale popatrzylem, ze w bibliografii u Wasilika sa  Laughing

Rzuc jakis sensowny wg ciebie tytul.
Żarcik taki  Very Happy
Nie ma złych książek, tylko czytający nie umiejący odsiać ziarna od plew.
Ja uważam za niezłe:
"Homogeneza" Mariana Grucy
"Antropologia" Malinowskiego i Strzałki
"Antropologia dla pedagogów" Asienkiewicza i Malinowskiego też, chyba.
Nie mówią one co, tylko raczej jak, bo "co" to się zmienia co chwila.
Polecam jeszcze "Pułapki myślenia" Kahnemana i "O antropologii Dydyma Aleksandryjskiego" Rafała Nakoniecznego, uczą prawidłowo myśleć.
Do wszystkiego dołączam oczywiście "moim zdaniem".
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25551

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #491 : 2013-09-24, 12:18:09 »

Czyli wiekszosc taka oficjalnie "naukowa".. ? Malinowskiego i Strzalke przegladalem...ale mnie zniechecila. Ja mialem antropologie ale od strony kulturowo-spolecznej
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #492 : 2013-09-24, 12:40:32 »

Czyli wiekszosc taka oficjalnie "naukowa".. ? Malinowskiego i Strzalke przegladalem...ale mnie zniechecila. Ja mialem antropologie ale od strony kulturowo-spolecznej
Bo ta oficjalnie naukowa jest najlepiej udokumentowana.
Nie chcę tracić czasu na jakieś "gwiezdne dzieci"...
Teraz mając jakie-takie przygotowanie ogólne, znając naturę ludzką, "walkę na tytuły" w naukowym światku i trochę zdrowego rozsądku, to śledząc sprawy na bieżąco można sobie wyrobić niezłą bazę.
To oczywiście nie wyklucza innych możliwości, bo rzeczy, o których się nie mówi i zagadki oczywiście są.
I bardzo dobrze, bo o czym byśmy tu klepali?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25551

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #493 : 2013-09-24, 12:43:55 »

Moze i tak, ale ile niepasujacych teorii taka "naukowa" nauka wywala do kosza, ile jest w archiwach i magazynach eksponatow, ktore nigdy nie ujrza swiatla dziennego, bo "nie mieszcza sie w paradygmacie"? Przedwczoraj ogladalem ten film o Sfinksie i tym francuskim archeologu, no przeciez to co on opowiadal o tym suny Cheopsa i Sfinksie to rozum sie buntowal. Wszystko na naukowych paradygmatach..
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #494 : 2013-09-24, 12:58:10 »

Moze i tak, ale ile niepasujacych teorii taka "naukowa" nauka wywala do kosza, ile jest w archiwach i magazynach eksponatow, ktore nigdy nie ujrza swiatla dziennego, bo "nie mieszcza sie w paradygmacie"? Przedwczoraj ogladalem ten film o Sfinksie i tym francuskim archeologu, no przeciez to co on opowiadal o tym suny Cheopsa i Sfinksie to rozum sie buntowal. Wszystko na naukowych paradygmatach..
A na to się już nie da nic poradzić...
Tylko czy uzyskanie prawdziwej odpowiedzi to taka fajna sprawa?
Czy może fajniej gonić króliczka?
Wzięli oswoili pioruny i trzęsienia ziemi i nie ma czym dzieci straszyć...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25551

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #495 : 2013-09-24, 13:08:02 »

Ano wlasnie, i chocby z tego powodu kazdy ma inne kryteria. Na mnie te "oficjalnie naukowe" ksiazki dzialaja odstreczajaco. Nie pozostawiaja nawet przestrzeni na domysly i inne teorie. Ma byc tak i koniec, naukowo i zgodnie z paradygmatem, a ze to bzdurne i naciagane? Trudno, pan prof i pan docent potwierdza, ze tak bylo.

I mozna sie smiac wtedy z Danikena ale kto jest naprawde glupszy; znany na swiecie profesor archeologii i docent egoptolog twierdzacy, ze Wielka Piarmide zbudowali przechyajac kilkudziesieciotonowe bloki na drewnianych kolyskach, stojacych na piaskowym nasypie czy hotelarz twierdzacy, ze nawet dzisiaj, przy miedzynarodowym porozumieniu i technologii nie udaloby sie zbudowac takiej samej w te 23 lata, ktore panowal Chufu?

Obadam te ksiazki, ktore rzuciles, wiedzy nigdy dosyc w koncu ale bede musial mocno swoja niechec schowac  Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25551

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #496 : 2013-09-24, 13:11:05 »

Tylko czy uzyskanie prawdziwej odpowiedzi to taka fajna sprawa?
To zalezy od oczekiwan. Jezeli ktos lubi wierzyc to nie, jezeli ktos woli wiedziec.. to pewnie tak. Jak ktos woli myslec, ze to nie w jego rekach jest jego los to nie, jezeli ktos uwaza, ze w jego to pewnie tak.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #497 : 2013-09-24, 13:13:44 »

Ano wlasnie, i chocby z tego powodu kazdy ma inne kryteria. Na mnie te "oficjalnie naukowe" ksiazki dzialaja odstreczajaco. Nie pozostawiaja nawet przestrzeni na domysly i inne teorie. Ma byc tak i koniec, naukowo i zgodnie z paradygmatem, a ze to bzdurne i naciagane? Trudno, pan prof i pan docent potwierdza, ze tak bylo.

I mozna sie smiac wtedy z Danikena ale kto jest naprawde glupszy; znany na swiecie profesor archeologii i docent egoptolog twierdzacy, ze Wielka Piarmide zbudowali przechyajac kilkudziesieciotonowe bloki na drewnianych kolyskach, stojacych na piaskowym nasypie czy hotelarz twierdzacy, ze nawet dzisiaj, przy miedzynarodowym porozumieniu i technologii nie udaloby sie zbudowac takiej samej w te 23 lata, ktore panowal Chufu?

Obadam te ksiazki, ktore rzuciles, wiedzy nigdy dosyc w koncu ale bede musial mocno swoja niechec schowac  Cool
Czyli nie zrozumiałeś mnie.
Naukowe fakty są najlepiej udokumentowane, interpretacja należy do Ciebie.
Admin czyta Harpera inaczej, Daniken czytałby inaczej...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25551

pindżar ryskow wyszy


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #498 : 2013-09-24, 13:16:03 »

A, w ten sposob mowisz, no moze zle zrozumielem. Choc akurat wydaje mi sie, ze admin czyta Harpera jak Daniken, bo inaczej niz oficjalnie sie ja powinno czytac. Niedawno rozmawialismy o fruktozie i mlodych adeptach medycyny Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #499 : 2013-09-24, 13:17:41 »

Tylko czy uzyskanie prawdziwej odpowiedzi to taka fajna sprawa?
To zalezy od oczekiwan. Jezeli ktos lubi wierzyc to nie, jezeli ktos woli wiedziec.. to pewnie tak. Jak ktos woli myslec, ze to nie w jego rekach jest jego los to nie, jezeli ktos uwaza, ze w jego to pewnie tak.
Wynika z tego, że Ty wolisz mieć los w swoich rękach.
Tylko co do tego mają rzeczy, o których tu piszemy?
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 168 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.