forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 04:32:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo  (Przeczytany 1263805 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3240 : 2022-09-26, 09:57:37 »

Laughing
Ale wiesz, że po płaskim terenie blok wielkości lodówki i wadze 2,5 tony, uciągnie 4 mężczyzn?
Plaski teren a plaski piaszczyscy teren to jednak dwie diametralnie rozne sprawy. Ale to temat rzeka dla znajacych sie na rzeczy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3241 : 2022-09-26, 10:14:15 »

Testy byly robione w Gizie, 450 metrów od piramidy Chufu. Very Happy
Warto czasem zajrzec do wrzucanych linków. Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Re: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3242 : 2022-09-26, 10:24:02 »

Temat rzeka, kazdy wierzy w co chce, co pokazaly ostatnie 2 lata. Przede wszystkim teraz a te 10 czy ile tam tysiecy to roznica.

Czy to wyzwanie dzis? Na zajeciach gdzie projektowalismy rozne budowle w tym mosty i rozne budynki biorac pod uwage wlasnue rozne rodzaje terenu, tarcie i ogolnie te mechaniczne sprawy to jednak okazuje sie, ze wiele starych budowli a zwlaszcza piramida to jednak wyzwanie, co sam nam powiedzial nasz wykladowca, owczesny euroinzynier Wink

Zas co do szacowania...dzis przeciez dysponujemy taka technologia, ze mozemy policzyc co do sztuki kazdy kamyk
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3243 : 2022-09-26, 10:28:50 »

Co do budowy piramidy współczesnie, to proponuję jednak poczytać, a nie powtarzać to samo od lat. Very Happy
A co do technologii, to jaka technologia pozwoli policzyć każdy kamien w piramidzie?
I zobrazować go tak, żeby bylo widać czy jest szczególowo obrobiony czy tylko wycięty i wrzucony na drugi?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Re: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3244 : 2022-09-26, 10:32:58 »

A chocby radiografia mionowa.....podobno latamy w kosmos i na marsa i na ksiezyca od 60 lat a glupiej piramidy, stert kamieni nie mozemy policzyc? Plz nigga  Laughing
Ja saze, ze wlasnie dlatego nie chca ich policzyc.
A co do budowania itp to przyznaje bez bicia, jestem inzynierem nie mam o tym bladego pojecia  Very Happy Tak, ze chyle czola w tym aspekcie Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3245 : 2022-09-26, 10:48:07 »

Miony się nie nadają do liczenia kamieni, kolego. Laughing
Z trudem obrazują duże komory czy szyby. Very Happy
Lepiej więc nie przyznawaj się do swojego inżyniera, bo jak powiedział Obelix "zasadniczo kladzie się kamien na kamieniu", co juz nie raz udowodniono dzisiaj, uzywając ichniej technologii, więcej w moich linkach.
Być moze jednak wykształcenie pozwoli Ci zrozumieć książkę Dicka Parryego "Engineering the Pyramids".
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Re: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3246 : 2022-09-26, 11:01:08 »

"Liczenie kamieni" to byl oczywiscie lekko ironiczny skrot myslpowy, myslalem, ze to latwe do zalapania Wink
W kazdym razie zderzamy dzis hadrony i rozpruwamy bozony higgsa, a piarmidy nie potrafimy policzyc Very Happy

Co do inzynierowania, to przez lata prenumerowalem, i dostawalem tez pisma branzowe....zasadniczo to przez te ok 20 lat, technologia jakos znaczaco nie dokonala w tej dziedzinie przelomu.
Ciagle sa dzwignie, mechanizmy, opory tarcia....mam nadzieje, ze jako laik zrozumiesz mniej wiecej Laughing

A te ksiazke Parry'ego to sam przeczytales cala i zrozumiales?? Pisales, ze jak masz czytac po anglicku to ci mozg deba staje a podejrzewam, ze ksiazka inzynierska z jezykiem branzowym to jest dosc duze wyzwanie, wiem bo z takich tez sie uczylismy na polibudzie Very Happy NIe bylo wtedy translatorow gogla i trzeba bylo ze slownikiem trzytomowym dla inzynierow czytac Very Happy

Bez urazy oczywiscie, ale pamietam jak mnie 10 lat temu sztorcowales z braku zrozumienia fizyki, gdzie my fizyke jedlismy na sniadanie popijajac termodynamika i zagryzajac mechanika plynow przez bite 6 lat Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3247 : 2022-09-26, 11:15:35 »

Nie, no rekomendacje masz świetne, nie wątpię, tylko co z tego, skoro "archeologowie guzik wiedzą, za to hotelarz jest debeściak". Very Happy
Poniosło Cię kolego tak daleko, że nawet jakbyś pił z robotnikami budującymi piramidę, nadal byś twierdził, że to Kosmosi.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Re: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3248 : 2022-09-26, 11:54:07 »

Alez ja nic takiego nie napisalem zdziwilo mnie jedynie beztroskie stwierdzenie, ze zaprojektowanie i zbudowanie piramidy dzis to "zadne wyzwanie"
Zbudowalem i zaprojektowalem w swoim zyciu pare maszyn i robie to do dzis. Zrobienie zwyklego sciagacza do lozysk to jest troche roboty z obliczeniem i zrobieniem tego w dowolnym cadzie. Zrobienie prostej, banal;lnej maszyny typu silnik, reduktor, przekladnia i pracujacy element, o ile nie robie tego dla siebie to juz trzeba obliczyc, zeby byly spelnione wszelkie normy, zwlaszcza bezpieczenstwa i nie sa to banalne wyliczenia na kartce papieru, tylko komputer i jazda. No ale internet po latach juz mnie nie dziwi. A co do tego nieszczesnego hotelarza, ktorego tak uwielbiasz chlostac przy byle okazji,  to juz taka klisza milion razy walkowana,ale przypomne ze  Newton byl ksiedzem, Kopernik jezuita, Pasteur chemikiem i nie mial mikroskopu, Einstein urzednikiem patentowym a Edison w ogole nie mial wyksztalcenia i byl nieukiem Very Happy

Nasz euroinzynier oczywicie na offie, bo przeciez to polibuda byla powiedzial, ze to bylo niewyobrazalne wyzwanie, no ale ok, to bylo 20 lat z okladem, w sumie moze cos przeoczylem w technologii budowalnej Wink
Co do tego portalu archeolog.pl to bardzo przypomina mi demagog.pl gdzie pisza, ze antyszczepionkowcy to debile  bez pojecia, bo przeciez szczepionki to najwieksze odkrycie czlowieka Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3249 : 2022-09-26, 12:17:12 »

Ale nic złego w tym nie ma, Twoje życie, Twoja sprawa. Very Happy
Dla mnie to ciekawe z socjologicznego punktu widzenia.
Mam tylko nadzieję, że jak się połamiesz, to pójdziesz do chirurga, a nie do altmedowca, żeby Cię poił wodą utlenioną. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Re: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3250 : 2022-09-26, 12:25:44 »

No ja zywie taka nadzieje, ze jako wielki oredownik nauki w koncu pojdziesz sie zaszczrpic na covida Very Happy
Wszak to smiertelna i zakazna choroba, chyba nie chcesz pozarazac innych i narazic ich?
Dla mnie to arcyciekawe z socjologicznego punktu widzenia  Laughing

No chyba, zes szur, foliarz, antyszczepionkowiec Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Re: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3251 : 2022-09-26, 12:43:55 »

Szachmat? Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3252 : 2022-09-26, 12:45:17 »

Nie, ja jestem po prostu mądry i potrafię czerpać z obu światów. Very Happy
Ale cierpliwości, ponoć to przychodzi z wiekiem. Exclamation Mr. Green
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Re: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3253 : 2022-09-26, 12:51:16 »

Ach tak? , naucz mnie bo ja tez tak robie ale widac zle  Laughing Laughing
Podobno altmedowiec to tez foliarz, szur i antyszczepionkowiec Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17073


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3254 : 2022-09-26, 12:52:48 »

Pewnie nie znacie, ale jednak budują... https://www.youtube.com/watch?v=IjOcro6bVuI  Exclamation Exclamation Exclamation
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55811


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3255 : 2022-09-26, 13:38:10 »

Ja się cały czas upieram żeby wziąć pod uwagę czas kiedy to budowali.
Przyznaję, nie byłem w Gizie i nie widziałem piramid z bliska, ale zakładam że zdjęcia i filmy nie są wszystkie sfabrykowane.
Nawet jeżeli te kamienie nie są ustawione na żyletkę, to i tak to co widać to mistrzostwo świata.
A współczesne odtworzenie piramid nawet prostymi narzędziami z OBI, to nie są to te same narzędzia jakimi ówcześni budowniczowie dysponowali, nie mówiąc już o obecnym poziomie nauk ścisłych.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Re: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3256 : 2022-09-26, 14:00:34 »

Tak, dla kazdego majacego jakies tam sladowe pojecie o budownictwie to oczywiste. Nawet jezeli nie zyletke to samo ustalenie na miejscu, obok siebie, dzis bez poziomicy takie bloki skladac to kosmos. Mnie zawsze dziwil brak sladow tamtych technologii. Zarowno tej uzytej realnie jak i tej "archeologicznej", to chyba powinny byc piranidy dlut, mlotkow itp, na pewno cos w ziemi powinno zostac Very Happy

Ale nie wiem czy znasz ksiazke Leszka Klimka, to polski inzynier, juz niezyjacy. Prowadzil prastara jedna z pierwszych polskich stron tego typu "U Leszka", w sieci teraz wisza kopie jego stron. To byl taki inzynier starej daty, pragmatyczny do bolu, cos jak Wasilik, znany tutaj z dwoch ksiazek Wink I on napisal ksiazke "Cywilizacja bogow", ktora za darmo zostala udopstepniona, jest w sieci np na chomikach, ale jak jestes zainteresowany to moge ci jak wyslac. I on tam z takiego "starego", powiedzialbym nieco przekornie "peerelowskiego" ale w kontekscie pragmatyzmu punktu widzenia rozpisuje piramidy i caly kompleks piramid wokol nieistniejacego przeciez juz od tysiecy lat jeziora. Z| technicznego punktu widzenia, bez emocji i wodolejstwa opisuje, co jak, po co itp. Facet niesamowicie oczytany i fajnie pisze. I to co on pisze ma sens, no ale on  byl inzynierem a nie archeologiem dlatego nie nawija bzdur o chufu i srufu  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55811


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3257 : 2022-09-26, 14:24:24 »

Dzięki za tipa.  Very Happy
Książkę już znalazłem i z chęcią przeczytam.  Cool
https://pdf-x.pl/doc/Klimek-LW-Cywilizacja-bogow/5b1dbb2792a6331e2c88fad7
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Re: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3258 : 2022-09-26, 14:43:20 »

To ta Wink Duzo celnych obserwacji np nt Muru Hadriana, czy Rzymu ogolnie. No ale niestety jest zbyt logiczny a przez to niewiarygodny Laughing
No bo przeciez kazdy szanujacy sie milosnik archeologii wie, ze starozytni mieli pierdolca na punkcie stawiania gigantycznych i megalitycznych grobowcow Laughing
Dlatego Stonehenge i Piramida to grobowce Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Paleoastronautyka, bogowie, elohim, ufo
« Odpowiedz #3259 : 2022-09-26, 14:45:07 »

Ja się cały czas upieram żeby wziąć pod uwagę czas kiedy to budowali.
Przyznaję, nie byłem w Gizie i nie widziałem piramid z bliska, ale zakładam że zdjęcia i filmy nie są wszystkie sfabrykowane.
Nawet jeżeli te kamienie nie są ustawione na żyletkę, to i tak to co widać to mistrzostwo świata.
A współczesne odtworzenie piramid nawet prostymi narzędziami z OBI, to nie są to te same narzędzia jakimi ówcześni budowniczowie dysponowali, nie mówiąc już o obecnym poziomie nauk ścisłych.
Ale co zmienia czas?
Ludziska miały takie same ciała i były bardziej przyzwyczajone do fizycznej tyrki i bardziej zmotywowane. Very Happy
Masz eksperyment Marka Lehnera i Rogera Hopkinsa, skoro oni mogli to wszyscy mogli. Very Happy
A i przypomnę, co Zyon lubi powtarzać "wszyscy mówią, że się nie da, aż przyjdzie jeden co o tym nie wie i zrobi". Laughing
Dajcie spokój, stare chłopy, a w bajki wierzą, bo niestety jeśli nie zrobili tego Egipcjanie, to pozostają tylko bajki.
Zapisane
Strony: 1 ... 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.