forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 00:04:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Prosze o pomoc - RAK
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Prosze o pomoc - RAK  (Przeczytany 27083 razy)
Eve
Go


Email
Prosze o pomoc - RAK
« : 2008-07-27, 06:27:22 »

Dowiedzielismy sie, ze tato ma raka w zaawansowanej postaci. Rak pluc z przerzutami na krtan, osierdzie. Praktycznie brak nadziei na wudluzenie zycia. Poniewaz nie mieszkam w Polsce i nie moge osobiscie w tym momencie przypilnowac jego diety, zapoznalam mame z zalozeniami diety tlustej i zaczeli ja stosowac. Byc moze bedzie podawana chemia, moze jakas operacja  - nie wiemy na 100% jeszcze czy lekarze sie podejma takiego leczenie poniewaz jest zle i mamy czekac do srody na decyzje. Tato ma niskie OB i chcielibysmy jakos je podniesc zeby w razie mozliwosci zakwalifikowal sie na chemie. Czy ktos moze mi podac czym przy tej diecie podniesc OB. Glowny skladnik menu to zoltka, jajka, boczek, rosol, mieso, warzywa. Prosze wszystkie osoby, ktore maja jakies sugestie aby podzielily sie ze mna swoja wiedza.
Ja sama na diecie jestem juz pare miesiecy, na zadna ciezka chorobe nie chorowalam, ale ustapily mi praktycznie wszystkie male dolegliwosci, waga spadla do poziomu idealnego i wierze w dobroczynne skutki diety a raczej nie wierze tylko wiem, ze to najlepszy dla mnie sposob odzywiania. Wiem, ze przy ciezkiej postaci raka nie nastapi raczej cud ale moze da sie jakos wydluzy zycie taty.  Dziekuje z gory wszystkim, ktorzy podziela sie ze mna swoja wiedza.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #1 : 2008-07-27, 08:21:03 »

Zapomniała Pani o podrobach. Doktor Kwaśniewski zaleca przede wszystkim żółtka, podroby, podgardle. Mama umie liczyć proporcje BTW?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #2 : 2008-07-27, 11:22:47 »

Dowiedzielismy sie, ze tato ma raka w zaawansowanej postaci. Rak pluc z przerzutami na krtan, osierdzie. Praktycznie brak nadziei na wudluzenie zycia. Poniewaz nie mieszkam w Polsce i nie moge osobiscie w tym momencie przypilnowac jego diety, zapoznalam mame z zalozeniami diety tlustej i zaczeli ja stosowac. Byc moze bedzie podawana chemia, moze jakas operacja  - nie wiemy na 100% jeszcze czy lekarze sie podejma takiego leczenie poniewaz jest zle i mamy czekac do srody na decyzje. Tato ma niskie OB i chcielibysmy jakos je podniesc zeby w razie mozliwosci zakwalifikowal sie na chemie. Czy ktos moze mi podac czym przy tej diecie podniesc OB. Glowny skladnik menu to zoltka, jajka, boczek, rosol, mieso, warzywa. Prosze wszystkie osoby, ktore maja jakies sugestie aby podzielily sie ze mna swoja wiedza.
Ja sama na diecie jestem juz pare miesiecy, na zadna ciezka chorobe nie chorowalam, ale ustapily mi praktycznie wszystkie male dolegliwosci, waga spadla do poziomu idealnego i wierze w dobroczynne skutki diety a raczej nie wierze tylko wiem, ze to najlepszy dla mnie sposob odzywiania. Wiem, ze przy ciezkiej postaci raka nie nastapi raczej cud ale moze da sie jakos wydluzy zycie taty.  Dziekuje z gory wszystkim, ktorzy podziela sie ze mna swoja wiedza.

Proszę również pamietac o drastycznym ograniczeniem  weglowodanów,które są pożywką każdego nowotwora.Pomimo złych opinii o płuckach w diecie optymalnej ,ja je często
przyrządzam na różne sposoby np.krokiety,jako dodatek to paszczetu,jak i po ugotowaniu drobno pokrojone do jajecznicy.Oczywiście kupuję te płucka od rolników z własnego uboju.
Dr Kwaśniewski również pisze o zjadaniu tych części z uboju które ma sie chore w własnym organizmie.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #3 : 2008-07-27, 11:52:06 »

Tato ma niskie OB i chcielibysmy jakos je podniesc zeby w razie mozliwosci zakwalifikowal sie na chemie. Czy ktos moze mi podac czym przy tej diecie podniesc OB.
To wysokie OB świadczy o stanie zapalnym a nie odwrotnie, tak więc nie ma potrzeby żadnemu choremu je  powiększać. U pacjentów ze zdiagnozowanym nowotworem są przypadki niskiego OB ale jak mi wiadomo to dodatkowo lekarze zlecają do diagnozy i podjęcia właściwej  formy leczenia  dodatkowe badanie tj. CRP.
No ale mamy tu lekarzy, więc  nie będę się wymądrzał. Wink
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #4 : 2008-07-27, 12:50:48 »

Cytuj
Pomimo złych opinii o płuckach w diecie optymalnej ,ja je często
przyrządzam na różne sposoby np.krokiety,jako dodatek to paszczetu,jak i po ugotowaniu drobno pokrojone do jajecznicy.

Możesz rozwinąć o jakie 'złe opinie' chodzi ??
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #5 : 2008-07-27, 13:00:33 »

Często napotykałam na informacje że raka trzeba zagłodzić a z książki dr.Kwaśniewskiego zrozumiałam że rak
się żywi węglowodanami.Eve czy twój tata jest pod opieką lekarza optymalnego?Myślę że opty lekarze mają
jakieś sposoby na tego raka.Moim skromnym zdaniem to w tym przypadku trzeba będzie węgle ograniczyć
do minimum ale to musi być pod kontrolą lekarza optymalnego i te węgle tylko w skrobi(warzywa)-To tylko mój pogląd
bo ja nie jestem lekarzem i nie mam wiedzy.Pozdrawiam Smile
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #6 : 2008-07-27, 13:20:19 »

Cytuj
Pomimo złych opinii o płuckach w diecie optymalnej ,ja je często
przyrządzam na różne sposoby np.krokiety,jako dodatek to paszczetu,jak i po ugotowaniu drobno pokrojone do jajecznicy.

Możesz rozwinąć o jakie 'złe opinie' chodzi ??

Pisaliśmy już na tym Forum o tym,niektórzy  uważają ten organ za zanieczyszczone od tego co wdychają Świnki co zjadają i jakie warunki panują przy chowie Tych zwierząt.
Ale gdyby tak było to wszystkie organy były by nie jadalne,wątroba , nerki itp bo zbiera i zatrzymuje te trucizny które występują w paszach.
Jak po szperasz na tym forum to znajdziesz te dyskusje ja mogę Tobie oddać jeden temat ,który założyłem ,a mianowicie "płucka Ala kotlet" ,ale i w innych postach pisaliśmy swoje opinie i spostrzeżenia
Zapisane
Eve
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #7 : 2008-07-27, 13:59:19 »

Z tego co zrozumialam to za niskie OB swiadczy o anemii, jak jest za niskie np.8 to trzeba go podniesc aby dostac chemie. Jak do drastycznego ograniczenia weglowodanow ma sie sok z burakow w  celu likwidacji anemii?
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #8 : 2008-07-27, 14:43:22 »

Anemię najlepiej zlikwidować mięskiem / wątróbką cielęcą, wieprzową /i oczywiście żółtkami. A sok z buraków ? to nie wiem ile by musiał wypić aby mu pomógł, a przy okazji dostarczyłby sporej ilości węglowodanów.
Pamiętam jak moje dziecko było małe i miało kontrolne badanie krwi. Pani doktor odrazu zauważyła i powiedziała,widać że lubi mięsko. I stwierdziła,że dzieci które stronią od mięsa, wybierają mączne produkty mają anemię.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #9 : 2008-07-27, 14:48:39 »

Z tego co zrozumialam to za niskie OB swiadczy o anemii, jak jest za niskie np.8 to trzeba go podniesc aby dostac chemie. Jak do drastycznego ograniczenia weglowodanow ma sie sok z burakow w  celu likwidacji anemii?

W 100gr burak czerwony zawiera 7,1gr weglowodanów,nie wiem ile ma tych weglowodanów sok z buraka ale podejrzewam ze będzie tyle samo albo z niewielka różnicą
Jednak nigdy nie słyszałem o tym że za niskie OB moze świadczyć o Anemii,ale nie jestem lekarzem.Dr.Kwaśniewski tez pisze ze Optymalni potrafią mieć bardzo niskie OB nawet" O"
Ale zawsze jest to oznaką braku stanów zapalnych w organiżmie.Byc może jakiś lekarz nam to przybliży.Cały czas byłem przekonany ze anemia to zbyt mała zawartość żelaza w krwi
Zapisane
Eve
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #10 : 2008-07-27, 20:19:22 »

Bardzo wszystkich przepraszam ale pomieszalam nazewnictwo pomiedzy OB a morfologia, sama nigdy sie nie leczylam na nic i  nie robie zadnych badan od wielu lat. Tato ma bardzo wysokie OB co jak ktos zauwazyl swiadczy o stanie zapalnym (110) a niska morfologie co swiadczy o anemi (Cool, i pytanie powinno bylo dotyczyc podniesienia morfologii (anemia) a nie jak to blednie napisalam OB. Przepraszam wszystkich i dzieki za sugestie dotyczace zlikwidowania anemii. Moze ktos ma jeszcze jakies sugestie?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #11 : 2008-07-27, 20:48:07 »

Żółtka, wątrobka... , czasem kaszanka z kaszą gryczaną (pilnować węglowodanów!) Dr. Kwaśniewski pisał, że nawet kilkanaście żółtek na dobę można zjeść z pożytkiem dla zdrowia.
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #12 : 2008-07-27, 21:24:28 »

szkoda ze nie pisze nikt kto w podobnej sprawie jest na temat  Sad  to chyba jeden z najczarniejszych topickow na forum
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #13 : 2008-07-27, 21:42:46 »

Ja mam sugestię-jeśli jest taka możliwość to Twój tata powinien odwiedzić optymalnego
lekarza bo ja sobie nie wyobrażam jak można sobie pomóc w raku samemu lub przy pomocy
zwykłego lekarza,albo z porad z forum tymbardziej że tu idzie o życie ludzkie i twój tata
ma raka zaawansowanego.Nigdy nie należy tracić nadziei choć mówią że nadzieja matka
głupich ale każda matka kocha swoje dzieci na swój sposób. Smile
Zapisane
Eve
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #14 : 2008-07-27, 21:58:42 »

Ja mieszkam w USA, rodzice w Polsce w Wojewodztwie podkarpackim - jak sie szuka lekarza optymalnego, czy jest jakas baza z wykazem lekarzy i miejscem ich zamieszkania (adres gdzie wykonuja prace) ?
Zapisane
Eve
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #15 : 2008-07-27, 22:18:05 »

W poprzednim poscie napisalam ze morfologia niska - tzn 8 - napisalam w nawiasie a komputer wstawil taka buzke Cool- a mi wcale nie jest do smiechu. Prosze ponownie o namiary na lekarzy optymalnych w okloicy Rzeszow, Tarnow, Debica, Mielec......
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #16 : 2008-07-27, 22:58:32 »

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #17 : 2008-07-27, 23:09:10 »

 napisz do doradcy optymalnego tutaj:

http://www.dietaoptymalna.com/

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #18 : 2008-07-27, 23:21:31 »

...Ja mieszkam w USA, rodzice w Polsce w Wojewodztwie podkarpackim - jak sie szuka lekarza optymalnego, czy jest jakas baza z wykazem lekarzy i miejscem ich zamieszkania (adres gdzie wykonuja prace) ? ...

A czy to ma byc "najlepszy lekarz" czy moze byc,
"z bazy i tani" ???   Shocked

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc - RAK
« Odpowiedz #19 : 2008-07-28, 00:15:14 »

Eve, pewnie namieszam ci w głowie, ale jednak przeczytaj tez o innym spojrzeniu na traktowanie nowotworów:  http://www.faceci.com.pl/rak_metody_klasyczne.html   
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.