forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:19:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Skóra
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Skóra  (Przeczytany 37282 razy)
Sandman80
Go


Email
Skóra
« : 2008-07-31, 21:20:43 »

Cześc wszystkim  Very Happy

Mam takie pytanie na czym polega poprawa skóry twarzy na ŻO, bo powiedzmy mam z tym problem , a konkretnie mam czerwone  przebarwienia na twarzy.

Co ewentualnie polecacie na "odbudowę" skóry.

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #1 : 2008-07-31, 22:32:47 »

Żółtka, żółka, żółtka, watróbkę, galarety wieprzowe, skórki wieprzowe i czekać. Skóra się naprawia najpóźniej.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #2 : 2008-08-03, 23:06:49 »

Cześc wszystkim  Very Happy

Mam takie pytanie na czym polega poprawa skóry twarzy na ŻO, bo powiedzmy mam z tym problem , a konkretnie mam czerwone  przebarwienia na twarzy.

Co ewentualnie polecacie na "odbudowę" skóry.


polega na tym,ze jadamy bardzo malo cukrow(weglowodanow),smarujemy skore od wewnatrz zjadajac tluszcze.
Na czym polegaja te przebarwienia?,czy jest to utrata barwnika?,czy moze alergia na wszelkie produkty mleczne i gluten???????,napisz cos wiecej.
Co zauwazyles,co zaobserwowales???czy przebarwienia ulegaja nasileniu i kiedy,po jakich produktach,a moze po kosmetykach itd,itp. Razz
Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #3 : 2008-08-04, 21:04:25 »


Na czym polegaja te przebarwienia?,czy jest to utrata barwnika?,czy moze alergia na wszelkie produkty mleczne i gluten???????,napisz cos wiecej.
Co zauwazyles,co zaobserwowales???czy przebarwienia ulegaja nasileniu i kiedy,po jakich produktach,a moze po kosmetykach itd,itp. Razz

przebarwienia to słabe naczynka ktore u  każdego czerwienią sie w czasie wysiłku, temperatury itd czyli macie czasem czerwone policzki w moim przypadku te naczynka nie zamykają sie i zostają czerwone i dlatego mam taka twarz  Confused

mam też troche tzw" pajączków" ale to mi nie przeszkadza.

w weekend rozpisze sie szerzej jak będę miał czas.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #4 : 2008-08-08, 22:12:26 »

Nie u każdego czerwienieja, jak organizmowi odpowiada to jak jak jesz i jak traktujesz organizm od środka to nie czerwienieją. No chyba,że pod wpływem emocji wtedy nawet ja jeszcze robię się czerwona . Pozdrawiam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #5 : 2008-08-12, 21:48:31 »

Dla skóry podstwowe uszkadzacze to cytrusy (może pijasz herbatę z cytryną), żyto, mleko (może codziennie jest u Ciebie kawa z mlekiem).
Napisz jadlospis z 3 ostatnich dni, wzrost, wagę.
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #6 : 2008-08-13, 21:42:31 »

Co do skóry twarzy to mam taki dylemat(pisze w  czymś imieniu), chodzi o wypryski u kobiet bedących na DO.
Po przejściu na DO była duża poprawa ale pewnie było to związane z odstawieniem słodyczy. Nawet stosowane wcześniej tabletki antykoncepcyjne nie dały takiego efektu. Teraz po kilkumiesięcznej przerwie w  ich używaniu i po powrocie do ich stosowania osoba o której pisze zauważyła nasilenie tych wyprysków.
Owa osoba dość rygorystycznie pilnuje diety, czasem zjada sporo(okolo 150 g jednego dnia) orzeszków ziemnych solonych, czy mogą one być przyczyną tego? w sumie to ich skład jest chyba całkiem ok maja sporo tłuszczu. Ewentualnie parówki kupowane w sklepie zjadane w ilości około 6-8 na tydzień.
Może ktoś ma pomysł lub wie z autopsji które produkty mogą to powodować?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #7 : 2008-08-13, 22:01:50 »

Co do skóry twarzy to mam taki dylemat(pisze w  czymś imieniu), chodzi o wypryski u kobiet bedących na DO.
Po przejściu na DO była duża poprawa ale pewnie było to związane z odstawieniem słodyczy. Nawet stosowane wcześniej tabletki antykoncepcyjne nie dały takiego efektu. Teraz po kilkumiesięcznej przerwie w  ich używaniu i po powrocie do ich stosowania osoba o której pisze zauważyła nasilenie tych wyprysków.
Owa osoba dość rygorystycznie pilnuje diety, czasem zjada sporo(okolo 150 g jednego dnia) orzeszków ziemnych solonych, czy mogą one być przyczyną tego? w sumie to ich skład jest chyba całkiem ok maja sporo tłuszczu. Ewentualnie parówki kupowane w sklepie zjadane w ilości około 6-8 na tydzień.
Może ktoś ma pomysł lub wie z autopsji które produkty mogą to powodować?

Proponuje sprobowac zjesc optymalnie przez trzy dni:

Sniadanie:
100 gr zoltek smazonych na 50 gr sloniny, do tego jakis wegiel typu ziemniak albo fasolka szparagowa w ilosci 100 gr, aby stosunek btw byl w okolicach 1: 3 : 0,5

Na obiadokolacje okolo godz. 18 jakies podroby w ilosci 150 gr, ziemniaki 100 gr i ponownie fasolke

Wszystko musi byc w zaleznosci od wagi Twojej / go znajomej/go B:0,8 T: ile moze W 0,8

Rzeczy typu orzeszki solone, w ktorychg jest duzo soli i wegla, czyli rzeczy ktorych nie jadamy albo parowki w ktorych jest papier toaletowy....moze nawet uzywany,,,,,,,,zapomnij...to nie dieta optymalna
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #8 : 2008-08-13, 22:19:59 »


Rzeczy typu orzeszki solone, w ktorychg jest duzo soli i wegla, czyli rzeczy ktorych nie jadamy albo parowki w ktorych jest papier toaletowy....moze nawet uzywany,,,,,,,,zapomnij...to nie dieta optymalna

Co do orzeszków to nie jest z nimi aż tak tragicznie, wg tabeli z któregoś tam optymalnika B27,5  T46,1  W19,2 uważałem je za całkiem nieszkodliwe jeśli chodzi o wieczorne uzupełnienie węglowodanów.
A co do parówek to chyba to są właśnie podroby może trochę papieru i w nich jest ale chyba on tak bardzo nie szkodzi.
Aktualnie mieszkam w Londynie i trochę tutaj ciężko o wędliny dobrej jakości, spotyka się je w polskich sklepach, robie co mogę żeby było optymalnie, myślałem ze parówki są ok wszak nie pachniały używanym papierem toaletowym;)
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #9 : 2008-08-14, 08:08:39 »

Opcja proponowana przez Adampio jest bardzo dobra.
Tak z mojego punktu widzenia...
Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #10 : 2008-08-14, 08:30:05 »

Permanent Redness - trwałe, mogące się nasilać lub słabnąć zaczerwienienie skóry.
Powstaje na skutek utraty przez naczyńka krwionośne zdolności do całkowitego obkurczania
się. Jego przyczyną są najczęściej zaburzenia naczyniowo-ruchowe lub trądzik różowaty ...

chyba coś takiego mi dolega

wiecej napisze jutro miedzy innymi co jem


o mniej wiecej mam coś takiego jak ksiąze Harry tylko raz mocniejsze raz słabsze Smile   

http://i.wp.pl/a/f/pjpeg/8277/ksiaze_harry_brytania_130.jpg
Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #11 : 2008-08-17, 17:55:03 »

Dla skóry podstwowe uszkadzacze to cytrusy (może pijasz herbatę z cytryną), żyto, mleko (może codziennie jest u Ciebie kawa z mlekiem).
Napisz jadlospis z 3 ostatnich dni, wzrost, wagę.


Kawa co dziennie razy 3 oczywiście ze śmietanką , cytryna bardzo rzadko zboża wyeliminowane z jadłospisu od miesiąca teraz muszę sie zaopatrzyć w wage aby podać dokładnie ja u mnie wygląda jadłospis bo na razie robiłem to przez 1,5 miesiąca na "oko" a u nas mówi sie że na "oko" to chłop umarł , jak zmierzę i zawrze to podam

za zainteresowanie dziekuje.

a może sie jeszcze pare osób pochwali poprawą urody skóry?  Very Happy
Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #12 : 2008-08-17, 18:01:37 »

a jeszcze jedno wydaje mi się że jest lekka poprawa nie mam takich częstych uderzeń gorąca na twarz i czerwienie sie mniej jakby gęściejszy zarost i na wiekszej połaci (ale słowo Laughing) wiec troche i skóra tu się odbudowała a co do innych spraw to jakby i enegii i chęci do życia mam wiecej Very Happy


P.S. nie ma opcji edytuj post
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #13 : 2008-08-17, 18:06:46 »

Dla skóry podstwowe uszkadzacze to cytrusy (może pijasz herbatę z cytryną), żyto, mleko (może codziennie jest u Ciebie kawa z mlekiem).
Napisz jadlospis z 3 ostatnich dni, wzrost, wagę.


Kawa co dziennie razy 3 oczywiście ze śmietanką , cytryna bardzo rzadko zboża wyeliminowane z jadłospisu od miesiąca teraz muszę sie zaopatrzyć w wage aby podać dokładnie ja u mnie wygląda jadłospis bo na razie robiłem to przez 1,5 miesiąca na "oko" a u nas mówi sie że na "oko" to chłop umarł , jak zmierzę i zawrze to podam

za zainteresowanie dziekuje. 
a mleczne...przeciez miales tez rotowac,a tu piszesz,ze 3xdziennie ze smietanka Razz

a może sie jeszcze pare osób pochwali poprawą urody skóry?  Very Happy
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #14 : 2008-08-17, 18:16:49 »

Ja mogę się przyznać że ostatnio zauważyłam że moja skóra jest bardziej jedwabista
i włosy również,mam wrażenie że znamiona mi zanikają ale niekoniecznie musi tak być,
wydaje mi się że dla skóry jest dobry masaż,poprawianie ukrwienia jakąś twardszą gąbką
podczas kąpieli,po tym natłuszczenie np.oliwką(pod warunkiem że nie ma ran)
Ja lubię sobie pojeść skórek z golonki,czytałam że co się ma chore to to się powinno jeść
z wieprzowiny itd...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #15 : 2008-08-17, 18:18:46 »

dobrze slyszalas,my tez tak robimy,czyli jadamy tylko to co jest przydatne,by sie wyleczyc i utrzymac w zdrowiu Razz
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Skóra
« Odpowiedz #16 : 2008-08-17, 22:15:55 »

Cześc wszystkim  Very Happy

Mam takie pytanie na czym polega poprawa skóry twarzy na ŻO, bo powiedzmy mam z tym problem , a konkretnie mam czerwone  przebarwienia na twarzy.

Co ewentualnie polecacie na "odbudowę" skóry.



a ty nie jestes jakims akoholikiem ???
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #17 : 2008-08-17, 23:45:06 »

No to produkty mleczne (wszystkie) zastosowane w rotacji co 7 dni wyleczą najprawdopodobniej Twój problem. Efekt korzystny dla skóry będzie najpóźniej PO 3 dobach czyli na czwartą dobę rano bez produktów mlecznych. Przez 4-6 tyg immunologia w organizmie stabilizuje się. Przez ten czas występuje jeszcze nadwrażliwość na histaminouwalniacze. Powoli ona wygasa.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Re: Skóra
« Odpowiedz #18 : 2008-08-18, 09:03:37 »

Cześc wszystkim  Very Happy

Mam takie pytanie na czym polega poprawa skóry twarzy na ŻO, bo powiedzmy mam z tym problem , a konkretnie mam czerwone  przebarwienia na twarzy.

Co ewentualnie polecacie na "odbudowę" skóry.



a ty nie jestes jakims akoholikiem ???

W taki mniej wiecej sposób rozpoznają się ludzie  należący do tej samej "grupy społecznej"  Smile
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Skóra
« Odpowiedz #19 : 2008-08-18, 09:12:15 »

No to produkty mleczne (wszystkie) zastosowane w rotacji co 7 dni wyleczą najprawdopodobniej Twój problem. Efekt korzystny dla skóry będzie najpóźniej PO 3 dobach czyli na czwartą dobę rano bez produktów mlecznych. Przez 4-6 tyg immunologia w organizmie stabilizuje się. Przez ten czas występuje jeszcze nadwrażliwość na histaminouwalniacze. Powoli ona wygasa.

Ja mam takie pytanko małe co do rotacji mlecznej, czy rotacje stosuje się przez te wspomniane 4-6 tygodni a poźniej można wrócić do swobodnego jedzenia produktów mlecznych, czy stosuje się ją cały czas?
Jedzenie mlecznych produktów(masła, serów, śmietany itp. które stanowią jeden z zasadniczych filarów DO)raz na 7 dni jest na dłuższą metę dość kłopotliwe, przynajmniej dla mnie takie jest bo bardzo lubię masło i śmietanę dodawaną do różnych potraw.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 18 zapytaniami.