forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 18:35:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659761 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  uczulenie na żółtka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: uczulenie na żółtka  (Przeczytany 16034 razy)
afmfo
Go


Email
uczulenie na żółtka
« : 2008-08-02, 14:46:21 »

 Sad Sad Sad Na 99% mam uczulenie na żółtka. Do tej pory tego nie było ale też tyle ich nie jadłam. Wszyscy zdrowieją a ja zachorowałam. Nie chcę rezygnować z DO, ale czy bez żółtek też będę zdrowieć?  Nie wiem czemu ale czułam, że to się w końcu tak skończy. Kiedyś jadłam dużo szczypioru i teraz nie mogę jeść wcale. Tak się zrobiło i z żółtkami. Czy ktoś miał podobny przypadek?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #1 : 2008-08-02, 15:04:21 »

Na wszelki wypadek zapytam z czym są te uczulające żółtka?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #2 : 2008-08-02, 16:05:23 »

Sad Sad Sad Na 99% mam uczulenie na żółtka. Do tej pory tego nie było ale też tyle ich nie jadłam. Wszyscy zdrowieją a ja zachorowałam. Nie chcę rezygnować z DO, ale czy bez żółtek też będę zdrowieć?  Nie wiem czemu ale czułam, że to się w końcu tak skończy. Kiedyś jadłam dużo szczypioru i teraz nie mogę jeść wcale. Tak się zrobiło i z żółtkami. Czy ktoś miał podobny przypadek?

AFMFO Zrób sobie z dwa trzy dni przerwy żółtaka zastap podrobami np.wątróbką ,spróbuj jadac cale jajka ,nie same żółtka,nie pisałas ile tych żółtek dziennie zjadałaś,i na czym polega te uczulenie czy dobrze rozumię że brak apetytu do ich zjadania,czy jakieś uczulenie skórne,czy jeszcze coś innego.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #3 : 2008-08-02, 18:51:55 »

Sad Sad Sad Na 99% mam uczulenie na żółtka.

nie pisałas ile tych żółtek dziennie zjadała¶,i na czym polega te uczulenie czy dobrze rozumię że brak apetytu do ich zjadania,czy jakie¶ uczulenie skórne,czy jeszcze co¶ innego.
Dużo nie jadłam , od 2 do 4 , potem zrobiłam tydzień przerwy z powodu uczulenia. Uczulenie przeszło więc znowu zjadłam 4, po czym dostałam uczulenia, cholernie swędzących bąblowatych wykwitów  na kończynach. Coś w rodzaju śladów po komarach. Więc znowu zrobiłam 2 dni przerwy i zjadłm 2 żóltka. Wystąpił świąd skóry ale chyba nic nie wylazło.
Miałam też migrenę i zjadłam sporo polopiryny, mogłam od tego mieć, bo leki też mnie uczulają ale nie od takiej ilości (6 tabletek).
Od czasu do czasu dostaję takiego uczulenia ale nie udało mi się wykapować od czego to mam. Myślałam, że od ukąszenia owadów. Nie wiem , może to i zbieg okoliczności. Spróbuję test z całymi jajkami. Dzięki za zainteresowanie moją sprawą. Pozdrawiam  Anna
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #4 : 2008-08-02, 19:09:58 »

Na wszelki wypadek zapytam z czym s± te uczulaj±ce żółtka?
Jem je ze wszystkim, z boczkiem, smażone z cebulą i śmietaną, w zupie, z kiełbasą serem i majonezem. O to chodziło? Myślałam, że może za dużo jem śmietany, ona ma długi term. ważn. ale nie, to nie śmietana ,bo kiedy odstawiłam tylko żółtaka, uczulenia nie było.
Przy okazji taka ciekawostka. Lekarka przepisała mi tabletki na smarowanie stawów. Kiedy powiedziałam jej,że mam uczulenie od tych tabletek bez słowa przepisała mi kolejne tabletki od uczulenia i zalecenie łykania ich razem.   Very Happy
Nie chciałam wiedzieć jakie będą rezultaty. Przez trzy miesięce jadłam szczypior nie wiedząc,że to on jest alergenem. Wyglądałam jak trędowata. Już nigdy nie chcę tego przeżywać.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #5 : 2008-08-02, 19:46:20 »

Nie myślałam o boczku, raczej o produktach z glutenem, albo z laktozą (mleczne). Ja odstawiłam mleczne produkty jak radziła @ Lekarka i - o dziwo! - nie mam kataru, który mnie gnębił od bardzo wielu lat. Mam już więcej niż dwa tygodnie ulgi. Czekam na kolejną (ściekanie po tylnej ścianie gardła) oszczędzając sobie produktów mlecznych.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #6 : 2008-08-02, 19:58:27 »

Nie my¶lałam o boczku, raczej o produktach z glutenem, albo z laktoz± (mleczne).
Produktów mącznych raczej nie jem , mleka też, no ale twaróg i śmietanę to w dużych ilościach. Laktoza w śmietanie jest. Ale przez tydzień kiedy odstawiłam żółtka nic mi nie było. Może to w połączeniu laktozy z żóltkami. Słyszałam o takich uczulenich łczonych ale nie wiem czy istnieją naprawdę. Wogóle nie jesz mlecznych produktów czy nie łączysz ich z innymi np. żółtkami?
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #7 : 2008-08-02, 20:08:03 »

Widzę, że nie tylko zżeram laktozę ale i litery  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #8 : 2008-08-02, 20:43:41 »

Zdecydowałam się zastosować do rady @ Lekarki. Sześć dni bez żądnych produktów mlecznych, mimo że lubię śmietanę i masło, a w siódmego dnia świętuję - z mlecznym. Wybrałam niedzielę na odskok. Na jutro planuję kawę ze śmietanką, pomidory ze śmietaną i jajecznicę na maśle. Od poniedziałku mam znowu reżim bezmleczny i tak przez sześć tygodni do pół roku. We wpisach @ Lekarki można znaleźć wiele na ten temat pod hasłem ROTACJA MLECZNYCH. Polecam wyszukiwarkę SZUKAJ u góry strony.

Kataru nie ma, dziwna historia, zaskakująca.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #9 : 2008-08-02, 21:05:43 »

Zdecydowałam się zastosować do rady @ Lekarki. Sześć dni bez żądnych produktów mlecznych, mimo że lubię śmietanę i masło, a w siódmego dnia świętuję - z mlecznym. Wybrałam niedzielę na odskok. Na jutro planuję kawę ze śmietanką, pomidory ze śmietaną i jajecznicę na maśle. Od poniedziałku mam znowu reżim bezmleczny i tak przez sześć tygodni do pół roku. We wpisach @ Lekarki można znaleźć wiele na ten temat pod hasłem ROTACJA MLECZNYCH. Polecam wyszukiwarkę SZUKAJ u góry strony.

Kataru nie ma, dziwna historia, zaskakująca.

Pani Tereso ja równiez jak Pani zastosowałem sie do rady Lekarki i rotuje mleczne ,dostałem wytyczne od lekarki na tydzien w/g jej zaleceń,minął tydzień stosuję diete w/g jej
załozeń,z rotacja mlecznych .Ale ja naprawdę nie widzę żadnej różnicy w tym jak wcześniej stosowałem DO.Powiem inaczej ja chyba nie jestem uczulony na żadne artykuły
lubię jaja ,mleczne takie jak śmietana i masxlo to stosowałem na codzięń sery białe też od czasu do czasu,żółtych nie jadam ze względu na ilośc białka,chyba ze jako dodatek do potraw.
Teraz mam problem niewiem co się dzieje z lekarką nie pisała że wybiera się na urlop,nie uczestniczy w forum,dlatego myslę ze jest na urlopie.Powracając do rotacji to jua niewiem czy w moim wypadku to ma sens ale zanim nie usłysze od niej stosuje tak jak nakazała.

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #10 : 2008-08-02, 22:17:09 »

Proponuję się tego trzymać jak ja. Też do głowy mi nie przyszło, że moje dolegliwości z drogami oddechowymi mogą mieć związek z mlecznymi produktami. Mogę i pół roku.

Proszę pamiętać, że nie ma być tych mlecznych w niczym, nawet śladowo.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #11 : 2008-08-03, 07:21:41 »

Proponuję się tego trzymać jak ja. Też do głowy mi nie przyszło, że moje dolegliwości z drogami oddechowymi mogą mieć związek z mlecznymi produktami. Mogę i pół roku.

Proszę pamiętać, że nie ma być tych mlecznych w niczym, nawet śladowo.

Ja to stosuję - zanim nie usłyszę że to dalej ma sens,Pisze Pani że w Pani wypadku przy wstrzymaniu się od mlecznych odczuwa Pani lżejszy oddech ,lepszą wydajność płuc ,bo ja naprawdę nie widzę żadnych różnic ,i  teraz jak i wcześniej czuję się tak sam,mam wrażenie że ja nie mam żadnych uczuleń żywieniowych,nigdy nie brakowało mi apetytu,nie byłem niejadkiem .Doszukuję się zależności od zjadania mlecznych raz w tygodniu a np codziennie,narazie nie widzę różnic.Chyba tylko to że odczuwam brak np,śmietany do pomidorów masła do jaj sera białego do kolacji,itp Ale chyba nie o to w tym chodziło.Myślę że już niedługo dowiem czy ma to jakiś sens.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #12 : 2008-08-03, 09:07:08 »

Proponuję się tego trzymać jak ja. Też do głowy mi nie przyszło, że moje dolegliwości z drogami oddechowymi mogą mieć związek z mlecznymi produktami. Mogę i pół roku.

Proszę pamiętać, że nie ma być tych mlecznych w niczym, nawet śladowo.

Ja to stosuję - zanim nie usłyszę że to dalej ma sens,Pisze Pani że w Pani wypadku przy wstrzymaniu się od mlecznych odczuwa Pani lżejszy oddech ,lepszą wydajność płuc ,bo ja naprawdę nie widzę żadnych różnic

wydaje się że problemy mają tylko ci  którym brak enzymów  do trawienia mleka - (laktozy i kazeiny)
ps
moja siostra od dziecka  do 50- ki  uczulona była na mleczne
wciskano jej  skazę białkową
teraz je mleczne, kiedy poradziłem aby odstawiła  mleko  a
sprobowała  wiejskiego twarogu i  kwaśnej śmietany  prosto ze wsi
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #13 : 2008-08-03, 10:32:43 »

Polecam wyszukiwarkę SZUKAJ u góry strony.


Dzięki za radę. Faktycznie, ile tam można się dowiedzieć. Nie sądziłam, że laktoza może być przyczyną tylu dolegliwości. Kiedyś w Rzeczpospolitej czytałam, że ona jest trawiona tylko przez niemowlęta u większości ludzi ale widząc ile tego jemy nie wzięłam tego poważnie. Muszę przetestować u siebie. Ciekawe, czy pomoże mi na moje dolegliwości neurologiczne. Mam tak napięte mięśni, że nawet nocą nie odpoczywam w pełni. Rono wręcz bolą mnie ręce od napiętych ścięgien i mięśni(nogi nie). Mam również szumy w uszach, drgania w oczach i brak koncentracji. Kiedy przeszłam na tą dietę te dolegliwości są znacznie mniejsze, może zupełnie ustąpią. Pozdrawiam.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #14 : 2008-08-03, 10:50:58 »

Polecam wyszukiwarkę SZUKAJ u góry strony.


Dzięki za radę. Faktycznie, ile tam można się dowiedzieć. Nie sądziłam, że laktoza może być przyczyną tylu dolegliwości. Kiedyś w Rzeczpospolitej czytałam, że ona jest trawiona tylko przez niemowlęta u większości ludzi ale widząc ile tego jemy nie wzięłam tego poważnie. Muszę przetestować u siebie. Ciekawe, czy pomoże mi na moje dolegliwości neurologiczne. Mam tak napięte mięśni, że nawet nocą nie odpoczywam w pełni. Rono wręcz bolą mnie ręce od napiętych ścięgien i mięśni(nogi nie). Mam również szumy w uszach, drgania w oczach i brak koncentracji. Kiedy przeszłam na tą dietę te dolegliwości są znacznie mniejsze, może zupełnie ustąpią. Pozdrawiam.

Czego Tobie naprawde życzymy, oraz wytrwałości w jej zrozumieniu i stosowaniu.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #15 : 2008-08-03, 20:56:08 »

jurek mój syn może zjeść lody czyli mleczne 1 dnia, drugiego dnia a  czasami tylko przez 1 dzień. Efekt nadużywania w jego przypadku to np. temperatura i niechęć do jedzenia. On jest pod tym względem podobny do mnie. Ja nie lubiłam mleka i mlecznych i ich unikałam nawet będąc na początku na DO. Po prostu nie można mnie było przekonać ,że muszę jeść mleczne tylko dlatego,że są w weilu przepiasach dr.JK. Nie jadłam. Jak w końcu dostałam na to ochoty to zjadłam śmietanę 36% z takim smakiem jakbym jadła słodką czekoladę.

Co do szkodliwości lub nie. U jednych mleczne działaja szybko, u innych wolniej. Ma to też zastosowanie w przypadku polepszania się. Nie widzisz różnicy bo nie wiesz co w organizmie sie naprawia. Co on wybrał do naprawy. I ile to naprawianie potrwa. A jak już zobaczysz poprawę to się zdziwisz,że przyszło tak nagle. A to nagle to całodobowe naprawianie się twojego organizmu. Moja naprawa to po ponad 2 latach diety zmniejszenie się wady wzroku a mam ją od 5 roku życia.  Very Happy. Nawet nie przypuszczałam,że organizm dojdzie do tego i wybierze sobie oczy do naprawienia.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #16 : 2015-03-02, 11:36:39 »

Proponuję się tego trzymać jak ja. Też do głowy mi nie przyszło, że moje dolegliwości z drogami oddechowymi mogą mieć związek z mlecznymi produktami. Mogę i pół roku.

Proszę pamiętać, że nie ma być tych mlecznych w niczym, nawet śladowo.

Uch, szmat czasu. Very Happy Mlecznych, mącznych- "wsio ryba". Ma nie być?- i już? Very Happy Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #17 : 2015-03-02, 12:46:23 »

A serniczek, to do mlecznych się zalicza? Rolling Eyes Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #18 : 2015-03-02, 16:26:33 »

 Very Happy
Przetworzony, znaczy odczarowany. Very Happy Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: uczulenie na żółtka
« Odpowiedz #19 : 2015-03-02, 17:50:17 »

Musi jakie cuda! Rolling Eyes Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.