forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 07:51:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660296 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI  (Przeczytany 23671 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« : 2008-08-03, 17:43:42 »

Informacja do wszystkich chrześcijan cierpiących na zaburzenia polegające na nietolerowaniu glutenu. Wasz przywódca religijny Benedykt XVI orzekł, że:
sakrament udzielony z użyciem bezglutenowych hostii jest nieważny

Joseph Ratzinger zwany (chyba przez złośliwych) tytanem intelektu coraz bardziej się ośmiesza - ostatnio mnie rozbawił stwierdzeniem że piekło to realne miejsce, teraz zabrał się za gluten w czymś co niby ma być ciałem Jezusa Chrystusa. Pominę całą absurdalność transsubstancjacji, ale ten gluten to już mnie położył na łopatki. Hmmm, jeśli bogowi wszechmogącemu przeszkadzałby gluten to pewnie by go nie stworzył? Chyba, że za późno się połapał i wtedy stworzył tytana intelektu Benedykta XVI? 
[źródło: gazeta.pl]

link do info i ciekawej dyskusji na ten temat.

http://brocha.wordpress.com/2008/03/14/uwaga-bezglutenowa-komunia-jest-niewazna/
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #1 : 2008-08-03, 20:31:23 »

Informacja do wszystkich chrześcijan cierpiących na zaburzenia polegające na nietolerowaniu glutenu. Wasz przywódca religijny Benedykt XVI orzekł, że:
sakrament udzielony z użyciem bezglutenowych hostii jest nieważny

Joseph Ratzinger zwany (chyba przez złośliwych) tytanem intelektu coraz bardziej się ośmiesza - ostatnio mnie rozbawił stwierdzeniem że piekło to realne miejsce, teraz zabrał się za gluten w czymś co niby ma być ciałem Jezusa Chrystusa. Pominę całą absurdalność transsubstancjacji, ale ten gluten to już mnie położył na łopatki. Hmmm, jeśli bogowi wszechmogącemu przeszkadzałby gluten to pewnie by go nie stworzył? Chyba, że za późno się połapał i wtedy stworzył tytana intelektu Benedykta XVI? 
[źródło: gazeta.pl]

link do info i ciekawej dyskusji na ten temat.

http://brocha.wordpress.com/2008/03/14/uwaga-bezglutenowa-komunia-jest-niewazna/
Na niemieckich zajeciach przygotowujacych do Komunii Sw.dzieci  pomagaly w pieczeniu bulek.Nastepnie  w trakcie Mszy Sw.upieczone bulki rozdawali rodzicom.Dzielenie sie chlebem,mialo zasygnalizowac potrzebe dzielenia sie z innymi. Smile
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #2 : 2008-08-03, 20:44:32 »

Informacja do wszystkich chrześcijan cierpiących na zaburzenia polegające na nietolerowaniu glutenu. Wasz przywódca religijny Benedykt XVI orzekł, że:
sakrament udzielony z użyciem bezglutenowych hostii jest nieważny



"Wasz" ? a twoj to juz nie? bo twoj podpis pod nickiem brzmi: To mój syn w wieku 4 miesięcy(chrzciny).

ps. ja tylko pytam ;]
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #3 : 2008-08-03, 21:40:06 »

Mike jak stukniesz w link to sie przekonasz,że nie ja to napisałam. To cytat w całości  informacji którą tam zamieszczono. Nie chodziło mi o wydzwięk religijny tej informacji tylko dietetyczny.

Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #4 : 2008-08-04, 08:05:41 »

Mike jak stukniesz w link to sie przekonasz,że nie ja to napisałam. To cytat w całości  informacji którą tam zamieszczono. Nie chodziło mi o wydzwięk religijny tej informacji tylko dietetyczny.



w takim razie PRZERASZAM Embarassed
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #5 : 2008-08-04, 23:28:00 »

głupoty jakieś. Albo ta informacja to fake, albo świat upadnie.
Komunia Święta; opłatek i jego zjedzenie jest metaforą przyjęcia Ciała Jezusa Chrystusa. Jest pewien mistycyzm czy nawet dogmatyzm odpowiedniego przygotowania hostii przed jej podaniem wiernym, ale GLUTEN nie ma tu nic do rzeczy. W żadnej encyklice, ani żadnej publikacji Kongregacji ds wiary (czy może utrzymania dogmatu wiary i jej czystości) nie ma nic o glutenie!
Jeśli coś takiego jednak jest, to miej nas Panie Boże w opiece.
PS: ten cymbał, którego cytowała Sylwia nie dorasta Józkowi Ratzingerowi do piet jeśli chodzi o poziom intelektualny. Bez urazy! Józef kard. Ratzinger to jeden z największych umysłów wspólczesnego świata - filozof i etyk. Można się z nim nie zgadzać, ale nie sądzę żeby jakakolwiek odpowiedzialna intelektualnie osoba pozwoliła sobie powiedzieć, że jest "tytanem intelektu" = czyt. głupkiem.
PSII: Czym to się w ogóle ludzie zjamują? Chyba mają za dużo wolnego czasu.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #6 : 2008-08-05, 07:26:39 »


Komunia Święta; opłatek i jego zjedzenie jest metaforą przyjęcia Ciała Jezusa Chrystusa. Jest pewien mistycyzm czy nawet dogmatyzm odpowiedniego przygotowania hostii przed jej podaniem wiernym

W linku, który podała Sylwia jest dalej wypowiedź >studenta<, który wyjaśnia powód, dla którego hostia musi być z mąki pszennej. A ta, jak wiadomo zawiera gluten.
Oto ta wypowiedź:
"Pozwól, że objaśnię. Kościół Katolicki do Komunii przywiązuje bardzo dużą wagę, również do tego, żeby to co ma być widzialnym i materialnym jej objawem było tym samym co było widzialnym i materialnym objawem tego co Jezus, według Ewangelii, dawał swoim uczniom podczas Ostatniej Wieczerzy. Ostatnia Wieczerza była żydowskim świętem Paschy i w Księdze Wyjścia zapisane są dość precyzyjne opisy tego jaki chleb ma być wtedy używany. Konkretnie - z mąki pszennej bez dodatku zakwasu. Komunikanty bezglutenowe miałyby być robione z mąki ryżowej lub kukurydzianej. Jako, że żaden ortodoksyjny Żyd (w tym Jezus) nie zjadłby Paschy z takiej mąki, więc sorry - odpada. Chorym nietolerującym glutenu Kościół proponuje Komunię pod postacią wina, która, według niego, ma nieść identyczne skutki duchowe. (Żeby było jasne - to jest dosłownie kropelka wina zmieszanego z wodą)".

 
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #7 : 2008-08-05, 11:04:24 »

czytałem.
Śmieszne trochę.
Wojna, ostrzał - ksiądz i ranny żołnierz. Wojak chce przyjąć ciało Chrystusa, ksiądz ma tylko z sobą kawałek wojskowego chleba. Nie poda mu? Poda i będzie to nieważne? A może jest jakiś wyjątek ze względu na szczególne okoliczności?
Zresztą, mam inne sprawy na głowie.
Pozdrawiam Smile
PS: co ro ku na badania chodzę - odebrałem właśnie wyniki. Ogólny poziom cholesterolu mi się obniżył, tylko glukoza na czczo: 90. Zrobiłem kompleksowe badania WSZYSTKIEGO - lekarka (nieopty) była zachwycona. Trójglicerydy, ciśnienie, białe  i czerwone krwinki - wszystko na 6. Zdanie lekarki: ta dieta jest świetna, a wyniki także - bo (jej zdaniem) NIE ŁĄCZY produktów (węgle+tłuszcz w równych proporcjach).
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #8 : 2008-08-05, 11:31:43 »

Na PLANETE leciał kiedyś dokument o wymownym tytule "żródło wszelkiego zła "
Chyba każdy śie domyśla co autor miał na myśli -wszystkie religie  Confused
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #9 : 2008-08-06, 06:42:30 »

Oglądałem. Mimo, iż nie uważam religii za samo dobro a Benedykta za "jednego z największych umysłów tego świata", to jednak dokument na planete był skrajnie nieobiektywny. Nie wszyscy są tak przeintelektualizowani by obyć się bez wiary panie Dawkins. I nie oznacza to automatycznie, że sa zli. Confused
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #10 : 2008-08-08, 22:06:27 »

Wiecie co? Coraz mniej nawet jeśli by to była prawda mnie to  dziwi odkąd czytam biblię i wiem co wiem o diecie i funkcjonowaniu organzimu. Niezłe wnioski można z tego wszystkiego wyciągnąć . Az mi sie mózg czasami gotuje i na tyle inni by w to nie uwierzyli,że ... Fajnie wiedzieć,że można mieć takie wnioski mimio,ze dla innych to by było s-f.
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #11 : 2008-08-09, 06:09:51 »

czytałem.
Śmieszne trochę.
Wojna, ostrzał - ksiądz i ranny żołnierz. Wojak chce przyjąć ciało Chrystusa, ksiądz ma tylko z sobą kawałek wojskowego chleba. Nie poda mu? Poda i będzie to nieważne? A może jest jakiś wyjątek ze względu na szczególne okoliczności?
Zresztą, mam inne sprawy na głowie.
Pozdrawiam Smile
PS: co ro ku na badania chodzę - odebrałem właśnie wyniki. Ogólny poziom cholesterolu mi się obniżył, tylko glukoza na czczo: 90. Zrobiłem kompleksowe badania WSZYSTKIEGO - lekarka (nieopty) była zachwycona. Trójglicerydy, ciśnienie, białe  i czerwone krwinki - wszystko na 6. Zdanie lekarki: ta dieta jest świetna, a wyniki także - bo (jej zdaniem) NIE ŁĄCZY produktów (węgle+tłuszcz w równych proporcjach).

mateoosh12 - wrzuc gdzies swoje wyniki które porobiłes, bedzie do porównania dla innych (w tym dla mne Smile))
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #12 : 2008-08-09, 09:17:29 »

To bezsens ,porównywać czyjeś wyniki ze swoimi .
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #13 : 2008-08-09, 22:08:39 »

wielki krzy

fajny tekst : wszystko da się naprawić

zgadzam się  poza tymi , którzy już umarli.. Confused
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #14 : 2008-08-10, 20:04:51 »

Uważacie że piekla nie ma?To czemu nie odwiedza was Bóg i wszyscy w mniejszym lub
większym stopniu doświadczacie zła albo jesteście źli?Ludzie...tylko ludzie.A co może
ktoś mi powie że nie spotyka go zło-złego zło spotyka,wystarczy piksel zła do masy
dobra i już wszystko jest złe.Zło nie śpi.Amen
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #15 : 2008-08-10, 20:12:31 »

Moonka napisałas. Zło nie śpi. Amen czyli niech się stanie.

Mam prośbę nie pisz tak ostro bo my akurat w tym wątku nie rozmawiamy aż tak aby ktoś tak mocno odpisywał.

A swoją drogą to dziwne , ja czytam biblię i staję sie tylko coraz bardziej tolerancyjna a nie mniej. A szukam Boga . Ktoś go znalazł jak sądzi i jest bardziej krytyczny ode mnie. Czy tylko ja tak mam?
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #16 : 2008-08-10, 22:08:51 »

Sorki że tak ostro ostatnio nie trzymam nerwów na wodzy Amen dla mnie znaczy koniec
a Ty nie pisz  że nie ma piekła żebyś się kiedyś nie zdziwiła i nie piszę
tego w złości.Każdy ma swoje teorie o Bogu i wierzy że go znajdzie dla mnie Bóg
nie toleruje zła ale ludzie niestety tak.Tak zrozumiałam biblię...
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #17 : 2008-08-10, 22:16:55 »

Post o sakramencie został przez mnie wklejony. Nie jestem jego autorką. !!!!!!!
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #18 : 2008-08-10, 22:32:44 »

Może fraszka się przyda? Taka:

"Boga na podobieństwo własne
Miłują jeno serca ciasne"
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: Sakrament z bezglutenowych hostii jest nieważny-Benedykt XVI
« Odpowiedz #19 : 2008-08-12, 23:00:20 »

Przepraszam Cię Sylwio i wogóle Was wszystkich
ale nie jestem sobą to wynika z mojej choroby i mam
nadzieję że te moje nieszczęsne posty w tym temacie
są spowodowane zbyt dużą ilością białka.Będę się starała
nie zatruwać wam atmosfery.Jeszcze raz sorki. Confused
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 17 zapytaniami.