forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 13:32:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659907 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dławienie w gardle
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dławienie w gardle  (Przeczytany 295685 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #100 : 2008-09-23, 08:47:18 »

Ziemniaki są dobre by uzyskać ...

panowanie nad "ziemniaczkowymi umysłami" .Dosyć już tych bredni o ziemniakach,ciastkach,soi,oliwie,jakies wersji śmietanowej,o złych i dobrych dniach,bo przechodzisz sama siebie!O mały włos rotacja mlecznych nie usmierciałaby osoby chorej na rzs.Ciekawe co byś wtedy powiedziała.
 
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #101 : 2008-09-23, 08:51:39 »

W celu sprostowania dla zainteresowanych.
MLECZNE produkty spożywane codziennie przez chorą na rzs o mało jej nie uśmierciły.
Zupełne ich wyeliminowanie z diety skutkuje dość szybkim powrotem do zdrowia. Obserwujemy długotrwałe remisje choroby.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #102 : 2008-09-23, 09:02:01 »

W celu sprostowania dla zainteresowanych.


Po siedmiodniowej przerwie nastąpił "mleczny dzień" po kilku godzinach pojawiła się temp. powyżej 40 stopni, obrzęk wszystkich stawów, straszny ból. Monika nie mogła się ruszyć zagrożone było juz nie tylko zdrowie ale jej życie. Kolejna prowokacja po następnych siedmiu dniach wywołała jeszcze gorsze objawy.


To ten dzień mleczy o mało nie usmiercił chorej za rsz.

Przypominam,że "monikaf" już kiedyś tutaj pisała,że po przyjeździe z Jastrzębiej Góry czuła się świetnie,a tam chyba (?) nie stosują dni złych i dobrych? No chyba,że o czyms nie wiem...

wrocilam wczoraj z Jastrzebiej Gory, SA EFEKTY !!!!!!!!!!!!!!! Ale jakie !!!! Musze to opisac koniecznie Smile))) Dawno juz nie czulam sie taka szczesliwa Smile))

Czyli to,że "monikaf" tak czesto powraca do tragicznych dla niej stanów,to tylko wynik jej postepowania i siegania po jakies pozal się boze poszerzania diety.
"Chów klatkowy" dla niej najlepszy!
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #103 : 2008-09-23, 13:14:03 »

No cóż, napiszę co po pierwszym dniu.  Zastosowałam sie do poleceń Lekarki i uwzględniłam uwagi Adama319. Na kolację były placki ziemniaczane z żółtkami na smalcu. Wczorajsze BTW 49,166,41. Moim zdaniem rewelacja. Spałam prawie dobrze, w każdym razie czuję się wypoczęta i super. Wątroba w porządku, bóle reumatyczne jak ręka odjął. Zastanawiam się czy :
1)dolegliwości wątrobowe spowodowane były różnymi "smieciami", które spożywam, czy po prostu głodem
2) większe niż zwykle dolegliwości reumatyczne nie były spowodowane galaretkami i rosołem. 5 dni jadłm galaretkii 2 pod rząd był esencjonalny rosół.

Niepokoją mnie uwagi Sylwizłodzi dotyczące niejadania zbożowych i cukru przy rotacji mlecznych. Jeśli tak to to jest jakieś nieporozumienie. Ja stosuję rotację w celu schudnięcia i poprawy lipidogramu. Zjadam niewielkie ilości zbożowych i cukrów.
Lekarce dziękuję za te "ziemniaki", a Adamowi za pomoc w uporządkowaniu jedzenia na ŻO
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #104 : 2008-09-23, 13:21:47 »

Zboża na DO są niejadalne. Wierz mi można bez nich żyć wszystko  z pozytywnym skutkiem dla zdrowia.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #105 : 2008-09-23, 14:46:47 »

Od dłuższego czasu nie mam snów, nawet na urlopie gdy podobno człowiek się rozluźnia. Wątek Psyche,emocje w którym pisała lelarka o snach wart jest przeczytania. Czy brak snu oznacza, że kiedyś ludzie dobrze jedząc nie mięli snów i dlatego ludzi śniących sny mozna było uznać  za osoby z nadprzyrodzonymi mocami? Stąd się wzięli szamanie, czarownicy, ciekawe c ludzie kiedyś myśleli jak zdarzył im się sen np. raz na rok?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #106 : 2008-09-23, 14:52:59 »

Problem tylko, że T.K. (podpis pod zdjęciem) nie ma tak fundamentalistycznego podejścia do zbóż. Traktuje je jak nie podstawowe źródło pożywienia, ale jak źródło wolno wchłaniających się węglowodanów. Najważniejsze by się węglowodanami nie ŻYWIĆ, czyli nie zaspokajać nimi głodu, a traktować je tylko jako dodatek optymalizujący.

Fajnie naraziłem się Monice i Edycie jednocześnie. Smile

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=97
Cytuj
Kuchnia Optymalna Pączki wyśmienite

Składniki:

- 1 kg maki mąki pszennej typ 500
- 0,5kg żółtek
- 0,5 l śmietany 30%
- 0,2 kg masła
- 0,08 kg drożdży
- 0,06 kg cukru
- 0,5 kg powideł śliwkowych lub innego nadzienia wg uznania
- 0,2 kg cukru pudru do posypania
- 2 kg smalcu do smażenia.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #107 : 2008-09-23, 15:00:28 »



Fajnie (...) i Edycie jednocześnie. Smile



Zacząłes cos rotować ? Masz dziś "zły dzień" ?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #108 : 2008-09-23, 15:01:09 »

Jeżeli chodzi o mnie to zupełnie nie. Smile
Osobiście ich nie jadam bo mi szkodzą, szkodzą też innym, na stawy wszystkim.
Każdy ma wybór.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #109 : 2008-09-23, 15:02:40 »


1)dolegliwości wątrobowe spowodowane były różnymi "śmieciami", które spożywam, czy po prostu głodem?

2) większe niż zwykle dolegliwości reumatyczne nie były spowodowane galaretkami i rosołem. 5 dni jadłem galaretki 2 pod rząd był esencjonalny rosół.
 

1) Ani jadanie śmieci, ani głód nie są dobre więc po co rozstrzygać ten dylemat.
2) Z mojego doświadczenia bardzo dobrze robią podroby wieprzowe raz w tygodniu i nóżki wieprzowe raz w tygodniu lub rzadziej (wedle smaku nie na siłę). Wywar z drobiu lub wieprzowiny (bez dodatków ziół, soli, chemii spożywczej) można ze smakiem i zdrowiem stosować codziennie.
Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #110 : 2008-09-23, 15:04:29 »

To jak Moniko zaopatrujesz organizm w węglowodany?
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #111 : 2008-09-23, 15:09:24 »

Czesc Adam, nie wiem czy akurat mnie masz na mysli, mnie sie nie naraziles bo jestes normalnym czlowiekiem. Kangur chyba to napisal, cos napawrde madrego, ze niech sobie inni jedza nawet szczotke wazne ze im to pomaga, jednemu szkodza mleczne innemu nie, Jak mowilam w mojej rodzinie, gdzie kobiety dozywaja wyjatkowo sedziwego wieku w dobrym zdrowiu, normalnie je sie i mleczne i maczne, nikt nie stosuje ani mieszanie czy niemieszania paliw, ani rotacji, bo nikt o tym nawet nie slyszal, sa to osoby starszej daty i zywia sie tak jak zostaly tego nauczone ( jedna ma 77, jedna 94 ( !!!), jedna 87 lat!!! podaje akurat te trzy przyklady bo ciesza sie one doskonalym zdrowiem, mimo ze nigdy nie zywily sie wg jakichkolwiek diet.Od kilku lat jedza  reklamowna wszem i wobec margaryne, probowalam powiedzeic im o DO; ale nie sa zainteresowane, skoro sa zdrowe.  Moge wyciagnac jednak wniosek, ze maja  wyjatkowo silne organizmy, ktore daja sobie rade np z duza iloscia produktow zbozowych czy innych swinstw. Ja na nieszczescie tak silnego organizmu nie mam, no ale coz, nie mozna miec wszystkiego.


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #112 : 2008-09-23, 15:10:18 »

Adam.Zacząłeś rotować "kinder kanapki"? ,czy flipsy kukurydziane?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #113 : 2008-09-23, 15:12:55 »

Jeżeli chodzi o mnie to zupełnie nie. Smile
Osobiście ich nie jadam bo mi szkodzą, szkodzą też innym, na stawy wszystkim.
Każdy ma wybór.

To jak zaopatrujesz swój organizm w węglowodany?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #114 : 2008-09-23, 15:18:51 »

Nie jadam albo staram się nie jadać cukrów prostych. Węglowodany głównie a w zasadzie tylko z warzyw.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #115 : 2008-09-23, 15:20:36 »

Owoce bardzo rzadko, czasem gorzka czekolada.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #116 : 2008-09-23, 16:22:56 »

Nie jadam albo staram się nie jadać cukrów prostych. Węglowodany głównie a w zasadzie tylko z warzyw.

Fajnie,

To na przykład ile i jakich warzyw zjadłaś wczoraj?

Po prostu szukam sugestii dla ludzi uczulonych na mleko i zboża, którym się nie uśmiecha jedzenie codziennie 350g ziemniaków (50gW) jako węglowodany.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam

PS Owoce i miód może są gorsze (glukoza, fruktoza) od cukru z cukierniczki (sacharoza)?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #117 : 2008-09-23, 16:24:51 »

Od wczoraj rotuję batony grześki i żelowe miski i dziś dławi mnie w gardle.Od czego to? Proszę bardzo o odpowiedź "znafców" tematu.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #118 : 2008-09-23, 16:30:18 »

Od wczoraj rotuję batony grześki i żelowe miski i dziś dławi mnie w gardle.Od czego to? Proszę bardzo o odpowiedź "znafców" tematu.

Pewnie lekarka zrobiła odlew woskowy Fritza i pierwszą szpileczkę wbiła w gardło.
Cool
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #119 : 2008-09-23, 16:33:15 »

Adam,wiem , ze  pytasz MONIKEW, chetnie podam Ci przyklad mojego jadlospisu , rozni sie on o tyle ze ja jem nieco mniej tluszczu bo ciagle jeszcze chce schudnac, MONIKAW z kolei przytyc. Mnie te proporcje ktore mam odpowiadaja najbardziej, czuje sie  dobrze, i odkad jem dokaldnie w taki sposob blyskawicznie zaczelam wracac do zdrowia.

sniadanie:
2 jaja slonina 30g pomidor 100 - jajecznica
Obiad:
ziemniak 200g, kalafior 150g, lub marchew 90g
zeberko  gotowe bez kosci 100g
Kolacja :
Salceson 60g, ogórek 100g, pomidor 100g

Sniadanie;
pasztetowa 50g,
salami 50g papryka 100g,
Obiad:
ziemniak 200g, karkówka 100g - upieczonaj, smalec 10g lub majonez 15g
ogórek kiszony, malosolny 100g ewentualnie zwykly 200g
Kolacja;
jajo, zóltko, papryka 100g, majonez 20g


sniadanie :
boczek wedzony 100g
jajo , zóltko
Obiad;
ziemniak 100g, watróbka wieprzowa 100g, buraki 100 lub fasolka szparagowa 130g, smalec 20g
Kolacja;
jajo, fasolka szparagowa 100g ( lub kalafior 130g)
majonez 20g, ziemniak 100g
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.