forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 11:11:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659710 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dławienie w gardle
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dławienie w gardle  (Przeczytany 295602 razy)
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #20 : 2008-08-05, 20:29:51 »

Dziękuję za wszystkie rady. Może na razie wstrzymam się z tą modyfikacją diety optymalnej.  Słuchajcie na dobrą sprawę jestem na niej dopiero 4 tygodnie. Zaczęłam przecież 2- go lipca. Może mój organizm się jeszcze przestawie.W końcu nie jestem najmłodsza. Myślę, ze trochę chudnę. Nie jest to jednak rewelacja. Kupiłam dobrą wagę elekronicznę (przynajmniej miała być dobra), co stanę to inne wskazanie, ale jednak co dzień trochę mniej (około 10 dkg). Chyba jednak przejadam się.
Kupiłam pod wpływem jakiegoś waszego postu o tłuszczach (przepraszam nie pamiętam kogo) olej palmowy i kokosowy. Oba wypróbowałam go smażenia. Są dobre w smaku zwłaszcza kokosowy. Nie są to jednak tłuszcze optymalne. Czy można je bezkarnie stosować?
To dławienie w gardle pojawia mi się koło południa. Jeśli to refluks, to daczego nie piecze?.Zażyłam dzisiaj helicid, żadnych zmian.
Ale dieta mi poskutkowała dobrze dzisiaj w trudnej sytuacji. Miałam wypadek drogowy, właściwie kolizję. Ciężarówka z przyczepą cofała na skrzyżowanu i zahaczyła moje prawe tylne drzwi. Formalności przy zdarzeniu odbywały się bez nerwów, prawie przyjażnie. Auto stoi i nie wiadomo jak długo będzie trwała naprawa, jakie jeszce wyskoczą niespodzienki, ja jestem bez potrzebnego mi pojazdu i niewiele mnie to rusza. To mi się nigdy nie zdarzało.
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #21 : 2008-08-05, 21:26:43 »



ps.
Link, który podała wyżej Kodar jest namiarem na lekarkę z naszego forum, ona zaleca znaczne modyfikacje Diety Optymalnej dr. Kwaśniewskiego. Ja osobiście nie polecam porad tej pani. Jest tu kilka osób, które pomimo, że od bardzo dawna słuchają jej zaleceń nadal mają nadwagę i swoje dolegliwości. Poczytasz więcej wątków na tym forum, to się zorientujesz.
Ja to zapytam tak. Czy DO jest szkodliwa?
Jezeli jest, to niech sie wypowie lekarka: DO jest zla, stosujcie zmodyfikowana diete.
Ja stosuje DO juz ponad 6 lat. Jest OK.
Majka 2 tygodnie, jest OK, a juz proponuja jej modyfikacje.Pozdr
maf


Tu nikt nikogo do niczego nie zmusza. Każdy może zrobić co chce. Chce to z porad skorzysta, nie to nie.
A im więcej się wie tym lepiej! No nie?  Smile  Smile  Smile



Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #22 : 2008-08-05, 21:59:55 »

Majka, jesteś tylko 2 cm wyższa ode mnie Smile Ja jem białko w żółtkach i mięsie na dobę ok. połowę tego co Ty. We wrześniu minie 2 lata odkąd jestem na ŻO, Ty jesteś jeszcze być może w okresie przebudowy. Na początku także jadłam więcej białka.
Zainteresowałam się Twoim wątkiem bo sama przez kilka lat miałam problem z duszeniem w gardle, również tak jak Ty miałam problemy z tarczycą. Uczucie jest bardzo męczące, na przemian wymusza głębokie oddechy albo przełykanie śliny. Zwykle odczuwałam je w podobnych okolicznościach, dlatego błądziłam tak długo zanim znalazłam powód duszenia (dławienia) i trafiłam do endokrynologa. Oczywiście mi nie pomógł(a). I nie była w stanie bo nie wiedziała, że nadmiar węglowodanów to glukoza, a gluzkoza wymusza produkcję insuliny, ta zaś jest hormonem, a nadmiar jednego hormonu rozregulowuje cały układ hormonalny. Nie ma więc znaczenia czy mowa jest o nadczynności czy niedoczynności - generalnie ten gruczoł przestał pracować prawidłowo.
Reasumując:
Odstaw zupełnie mączne produkty. Nie bój się tłuszczu zwierzęcego - jest najlepszy. Od tłuszczu się nie tyje. Tyje się od nadmiaru węglowodanów i białka. Nadmiar tłuszczu się wydala. Jeśli będziesz zjadała tyle B i W ile zaleca dr Kwaśniewski, to na pewno nie przytyjesz. Jeśli będziesz jadła ich za dużo, to w krótszym bądź dłuższym okresie zaczniesz kumulować je w formie własnej tkanki tłuszczowej. Pamiętaj, że zjadane tłuszcze są energią, potrzebną nie tylko do wysiłku fizycznego ale do życia każdej komórki, pracy serca, utrzymania właściwej temperatury ciała i wielu procesów, jakie odbywają się w Twoim organizmie.

Na ŻO chudnie się bardzo szybko, chociaż to tak naprawdę tylko skutek uboczny. ŻO stosują osoby zdrowe, chorzy stosują DO. Na ŻO dopuszczalne są chwilowe odstępstwa, na DO należy ściśle przestrzegać zasad, nie jeść produktów z listy zakazanych. Do nich należą między innymi zboża.
Pozdrawiam.
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #23 : 2008-08-05, 22:28:28 »

Majka, a od kiedy zauważyłaś to dławienie?

ps.
Link, który podała wyżej Kodar jest namiarem na lekarkę z naszego forum, ona zaleca znaczne modyfikacje Diety Optymalnej dr. Kwaśniewskiego. Ja osobiście nie polecam porad tej pani. Jest tu kilka osób, które pomimo, że od bardzo dawna słuchają jej zaleceń nadal mają nadwagę i swoje dolegliwości. Poczytasz więcej wątków na tym forum, to się zorientujesz.
Ja osobiscie polecam modyfikacje TEJ PANI,i bede polecala.
Modyfikacje  dotycza ludzi,ktorym dieta nie wychodzi albo jeszcze nie pomogla.Rozne sa wypowiedzi,nawet bardzo czesto negatywne dotyczace diety J.Kwasniewskiego.
Mnostwo negatywnych czytalam na str.Kaniowskiego,Bielenia,jak rowniez tutaj na Forum.Niestety rozni sa ludzie i rozne interpretacje zrozumialego dla innych zagadnienia.Wtedy nawet blahostki urastaja do rangi problemu.Dlatego nalezy poinformowac o wszystkich istniejacych mozliwosciach,ktore przyczynia sie do poprawy zdrowia. Smile


wiecej szczegolow ... co jest ? jak jak ma byc , ogolnie co jest zle  , napisz prosze 
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Re: Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #24 : 2008-08-06, 00:09:23 »

Majka, a od kiedy zauważyłaś to dławienie?

ps.
Link, który podała wyżej Kodar jest namiarem na lekarkę z naszego forum, ona zaleca znaczne modyfikacje Diety Optymalnej dr. Kwaśniewskiego. Ja osobiście nie polecam porad tej pani. Jest tu kilka osób, które pomimo, że od bardzo dawna słuchają jej zaleceń nadal mają nadwagę i swoje dolegliwości. Poczytasz więcej wątków na tym forum, to się zorientujesz.
Ja osobiscie polecam modyfikacje TEJ PANI,i bede polecala.
Modyfikacje  dotycza ludzi,ktorym dieta nie wychodzi albo jeszcze nie pomogla.Rozne sa wypowiedzi,nawet bardzo czesto negatywne dotyczace diety J.Kwasniewskiego.
Mnostwo negatywnych czytalam na str.Kaniowskiego,Bielenia,jak rowniez tutaj na Forum.Niestety rozni sa ludzie i rozne interpretacje zrozumialego dla innych zagadnienia.Wtedy nawet blahostki urastaja do rangi problemu.Dlatego nalezy poinformowac o wszystkich istniejacych mozliwosciach,ktore przyczynia sie do poprawy zdrowia. Smile


wiecej szczegolow ... co jest ? jak jak ma byc , ogolnie co jest zle  , napisz prosze 
To moze na srodziemnomorska? Mowia, ze jest dobra.
Pozdr
maf
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #25 : 2008-08-06, 05:46:48 »

Dzięki Malgo, że mi wyjaśniłaś różnice pomiędzy ZO a DO. Myślałam, że to wszystko jedno.
Rozumiem, że za dużo jem węglowodanów. Myślałam, że jem ich za mało . Spróbuję ograniczyć trochę.
Po jakim czasie przeszło Ci to dławienie? Rozumiem, że to ma związek z tarczycą. Czy miałaś także uczucie suchości w ustach. Jak długo Twoim zdaniem będzie u mnie trwał okres przebudowy. Czy ta dieta wpłynęła na tarczycę u Ciebie. Pozdrowienia Majka
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #26 : 2008-08-06, 08:18:55 »

Majka, jesteś tylko 2 cm wyższa ode mnie Smile

Tak,to bardzo ważny wskaźnik  Smile Dlatego Majka powinna mieć "2 mm więcej białka niż "malgo35" ma na swoim "spodeczku""  Smile
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #27 : 2008-08-06, 09:00:14 »

Dzięki Malgo, że mi wyjaśniłaś różnice pomiędzy ZO a DO. Myślałam, że to wszystko jedno.
Rozumiem, że za dużo jem węglowodanów. Myślałam, że jem ich za mało . Spróbuję ograniczyć trochę.
 Po jakim czasie przeszło Ci to dławienie? Rozumiem, że to ma związek z tarczycą. Czy miałaś także uczucie suchości w ustach. Jak długo Twoim zdaniem będzie u mnie trwał okres przebudowy. Czy ta dieta wpłynęła na tarczycę u Ciebie. Pozdrowienia Majka

Majka, ja teraz jem bardzo mało B i W.
Najlepsze węglowodany są z gotowanych lub duszonych warzyw (patrz na listę zalecanych produktów przez dr. Kwaśniewskiego), zaś białka najwyższej jakości to żółtka, podroby i mięso. Po pewnym czasie zauważysz, że apetyt na słodycze znacznie zmaleje. Podtrzymuje się go podjadając węglowodany z produktów mącznych (ciasta, pieczywo, makarony itd.) i oczywiście zawierające glukozę i jej pochodne.
Bardzo szybko zaczęłam normalnie sypiać, z czym miałam ogromny problem. Nie pamiętam już kiedy ustąpiło mi duszenie lecz to właśnie pierwsze tygodnie na DO były okresem niesamowitych, gwałtownych zmian, miałam ochotę informować wszystkich o DO (mija).
Pierwsze badania tarczycy tj. TSH, fT3, fT4 i reszty zrobiłam chyba po ok. 2 miesiącach od rozpoczęcia DO, wyniki były szokujące, na pewno wtedy już świetnie się czułam. Pisałam o tym na forum, pisałam o wszystkich zmianach jakich doświadczyłam.
Jeśli chciałabyś ze mną porozmawiać, to podaj mi na priva swój nr telefonu. Nie mam zbyt dużo czasu na pisanie na forum, zresztą zwykle nie udaje się napisać wszystkiego, tak by czytający nie miał dodatkowych pytań. Powiem tylko ogólnie, że DO i ŻO są albo dla posłusznych albo dla rozumnych z silnym charakterem. Żeby naprawdę przestrzegać zasad trzeba wykazać się silną wolą, mieć poważny powód do stosowania diety. W moim przypadku powodów było było bardzo dużo. Ja uważam, że nie ma alternatywy dla DO.
Pytasz jak długo trwać może okres przebudowy. Dr Kwaśniewski podaje, że u młodych jest krótszy niż u starszych, zależy to także od rodzaju schorzeń, jedne ustępują szybciej, inne wolniej. Im bardziej restrykcyjnie przestrzega się zasad, tym szybciej organizm się odbudowuje bo nie traci energii na "utylizację śmieci", otrzymuje to, co najlepsze w możliwie najwyższej jakościowo formie.
Pozdrawiam.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Re: Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #28 : 2008-08-06, 13:11:27 »

Majka, a od kiedy zauważyłaś to dławienie?

ps.
Link, który podała wyżej Kodar jest namiarem na lekarkę z naszego forum, ona zaleca znaczne modyfikacje Diety Optymalnej dr. Kwaśniewskiego. Ja osobiście nie polecam porad tej pani. Jest tu kilka osób, które pomimo, że od bardzo dawna słuchają jej zaleceń nadal mają nadwagę i swoje dolegliwości. Poczytasz więcej wątków na tym forum, to się zorientujesz.
Ja osobiscie polecam modyfikacje TEJ PANI,i bede polecala.
Modyfikacje  dotycza ludzi,ktorym dieta nie wychodzi albo jeszcze nie pomogla.Rozne sa wypowiedzi,nawet bardzo czesto negatywne dotyczace diety J.Kwasniewskiego.
Mnostwo negatywnych czytalam na str.Kaniowskiego,Bielenia,jak rowniez tutaj na Forum.Niestety rozni sa ludzie i rozne interpretacje zrozumialego dla innych zagadnienia.Wtedy nawet blahostki urastaja do rangi problemu.Dlatego nalezy poinformowac o wszystkich istniejacych mozliwosciach,ktore przyczynia sie do poprawy zdrowia. Smile


wiecej szczegolow ... co jest ? jak jak ma byc , ogolnie co jest zle  , napisz prosze 
jakie masz pytania,jakie dolegliwosci,jakich chorob sie nie pozbyles bedac na diecie??????
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #29 : 2008-08-26, 20:13:01 »

Znowu zwracam się z prośbą o radę. Tak jak radziła Kodar wszystko co jem zapisuję. Ograniczyłam (też zdodnie z Waszymi radami)tłuszcze ze 140-170g do 110-120g, schudłam w sierpniu 1,5 kg, jedząc często wieczorem pólł grapefruita, dławienie w gardle jakby sie zmniejszył0, rzadko zwraca moją uwagę.  Tak byłam dumna i szczęśliwa, że dobrze śpię a tu mój koszmar wraca. Fakt, że miałam 10 dniowy stres- choroba Matki staruszki. Ja jednak wiążę to z ograniczeniem tłuszczy. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę. Z przeszłości pamiętam, że każde moje odchudzanie wiązało się z bezsennością. Postanowiłam zwiększyć podaż tłuszczy. Czy dobrze robię?
Proszę mi napisać, po czym sie poznaje, że okres przejściowy sie skończył. Może już powinnam zmniejszyć białko. Jestem 5 -ty tydzień na diecie. Acha i jeszcze jak radziliście sobie z zaparciami.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #30 : 2008-08-26, 20:17:46 »

Na czym polegają Twoje zaparcia? Przez jaki okres czasu nie chcodzisz do ubikacji?
Wiedz,że nie musisz chodzić codziennie,albo nawet co drugi dzień.
Na pobudzenie perystaltyki jelit dobrze wpływa ruch-jak z resztą na wszystko....
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #31 : 2008-08-26, 20:18:40 »

aha.Może zbyt mało pijesz?
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #32 : 2008-08-26, 20:22:43 »

Od ttygodnia , może dłużej. W miedzyczasie byle co co 3- ci dzień. Dzisiaj byłam na rowerze. Przygotowałam sobie też 4 śliwki suszone
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #33 : 2008-08-26, 20:24:56 »

 Edytko, moze też pije trochę mniej niż zwykle.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #34 : 2008-08-26, 20:30:51 »

Co trzeci dzień to też nie zaparcie.Lekarze wmówili ludziom,że powinno się s*** codziennie,a potem jak tego nie zrobisz jeden dzień ,potem drugi,to wpadasz w panike.
Napiszę tyle co wiem.Jak miałam po operacji zaparcia,to rano na czczo wypijałam szklanę przegotowanej wody,gimnastyka też mi pomagała.Natomiast nie pomagało mi  skupianie uwagi na tym.
Ruch przede wszystkim.

PS. Jak się jada pokarmy ubogoresztkowe,to skąd ma się codziennie robić kupę?Jest nawet takie powiedzienie :"z głodu jeszcze się nikt nie z****ł "-twórca tego przysłowia może nie miał na mysli głodu jako takiego,tylko to,że mało się jada.

Pij,jedz,ruszaj się ,nie myśl o tym,a będzie dobrze!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #35 : 2008-08-26, 23:15:04 »

Znowu zwracam się z prośbą o radę. Tak jak radziła Kodar wszystko co jem zapisuję. Ograniczyłam (też zdodnie z Waszymi radami)tłuszcze ze 140-170g do 110-120g, schudłam w sierpniu 1,5 kg, jedząc często wieczorem pólł grapefruita, dławienie w gardle jakby sie zmniejszył0, rzadko zwraca moją uwagę.  Tak byłam dumna i szczęśliwa, że dobrze śpię a tu mój koszmar wraca. Fakt, że miałam 10 dniowy stres- choroba Matki staruszki. Ja jednak wiążę to z ograniczeniem tłuszczy. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę. Z przeszłości pamiętam, że każde moje odchudzanie wiązało się z bezsennością. Postanowiłam zwiększyć podaż tłuszczy. Czy dobrze robię?
Proszę mi napisać, po czym sie poznaje, że okres przejściowy sie skończył. Może już powinnam zmniejszyć białko. Jestem 5 -ty tydzień na diecie. Acha i jeszcze jak radziliście sobie z zaparciami.
podrzuc swoj jadlospis z ostatnich dni,wtedy bedzie przejrzysciej i szybciej uzyskasz konkretna  odpowiedz. Razz
Jezeli chodzi o bialko nalezaloby wsluchac sie we wlasny organizm.On najlepszym doradca Smile
Przejdz na posilki bialko plus tluszcz,pozniej tylko woda,ziola,lub goracy rosolek,nastepny posilek,to  weglowodany te z warzyw plus tluszcz. Razz
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #36 : 2008-08-27, 00:07:34 »

1. Ja to kwalifikuję jako nadmiar dobrego B.
2. LDL - obniżam zalecając T jak przy odchudzaniu się metodą dra JK.
3. TSH - 0,45 to okolice NADczynności, a jeszcze nie nadczynność, TSH 4-5 to okolice NIEDOczynności.
Tarczyca normalizuje się na DO. DO sprzyja ustępowaniu stanu zapalnego ze wszystkich okolic. To dieta przyjazna WSZYSTKIM naczyniom krwionośnym, naczyniom o KAŻDYM umiejscowieniu.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #37 : 2008-08-27, 11:56:18 »

Dzięki Kodar, dzięki Lekarko.
Wlączyłam ruch. Dzisiaj poszło i zaparciami się nie przejmuję. Gorzej z tym spaniem. Jeśli chodzi o tarczycę, czy już powinnam udać się do endokrynologa? Biorę 100/75 co drugi dzień eutyrox.Od roku przy tej dawce moje wyniki TSH wynoszą: 3,03, 1,37, 1,68, 2,06, 5,21, 1,40, i ostatni wynik na diecie 0,45. Może należałoby obniżyć dawkę?
Spaniem naprawdę się przejmuję, bo już doszło do nerwicy. Boję sięże nie bedę spać, ucisk żoładka, nie śpię i koło sie zamyka. Ale czuję się dobrze.
Załączam dania z 4 ostatnich dni.
1.
śmietana 30%-150g,ser twar półtust-100g, jaja-50g, karkówka-130g, olej kokos- 10g, cebula -25g, ogórek-150g, ziemniaki-100g, grapefruit 100g, słonina15g, orzecgy lask-20g, w nocy dojadłam 5g smalcui 5 gr masła BTW 55/120/42
2.
jaja-60g, żółtka-55 gr, masło35g, olej kokos-10g, skwarki-10g,śmietana30%-60g , golonko bez skóry policzone jako łopatka-180g, powidła śl. -5g, ziemniaki-100g, marchew-100g,grapefruit-130g. BTW55/133/43
3.
jaja-67g, żółtka-57g, boczek wędz-53g,cebula-25g,  śmietana30%-115g,golonko bez skóry-120g, pomidor-180g,ogórek-100g, cebula -25g,  ziemniaki-100g, jagody-50g, smalec-13 g. BTW 56/147/37
4.
jaja-60g, żółtka-60 gr, masło50g, olej kokos-10g, śmietana30%--45g, wołowina rozbef-110g,  ziemniaki-100g,powidła śl. -6g, salceson 27-g, pasztet 50g śliwki susz.-18gr.BTW 54/117/44
w nocy poczułam straszny głód i ochotę na kabanosa o 1 i łapczywie zjadłam 50g chudej kiełbasy krak. i popiłam 80 g śmietanki. Wcześnie w dzień jeżdziłam 1h na rowerze, dużo pod górkę.

Dane BTW z wcześniejszych dni : 56/105/44,  52/121/43,  53/117/42, 53/111/41
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #38 : 2008-08-27, 12:29:56 »

Spaniem naprawdę się przejmuję, bo już doszło do nerwicy. Boję sięże nie bedę spać, ucisk żoładka, nie śpię i koło sie zamyka. Ale czuję się dobrze.
Cytuj

 ....zwiekszyc nalezaloby weglowodany do 60g,??moga byc w warzywach,ktore lubisz.
.....wybrobowac mozna rowniez jeden rodzaj bialka dziennie,
jak zaczynasz od boczku,to jedz w tym dniu  bialko tylko z wieprzowiny plus weglowodany,
jezeli zaczynasz jajkami,to tylko jajka,weglowodany i tluszcz w tym dniu,
jezeli ryba,tez tak jak wyzej itd.itp. Razz
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #39 : 2008-08-27, 12:50:43 »

Majka--sprobuj --bez smietany i oleju kokosowego--zobaczysz szybciej swiatlo na swojej drodze, a i noce beda przespane.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 17 zapytaniami.