forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 17:24:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660427 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dławienie w gardle
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dławienie w gardle  (Przeczytany 295916 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #40 : 2008-09-07, 20:29:11 »

Dławienie w gardle - za dużo dobrego B - wole zalecać rotację produktów mlecznych niż odstawianie żółtek/jaj.
Cholesterol - by go znormalizować zalecam rotację produktów mlecznych i/lub zmniejszenie T. Masz własny T, który trzeba uruchomić.
Postępowanie to ułatwia przy tym chudnięcie.
Niedoczynnośc traczycy - TSH jest w takiej ilości, że można myśleć o zmniejszaniu dawki hormonu tarczycy. Będziesz wtedy lepiej spała.
Niedoczynność (podwyższone TPO/TG) leczę zalecając rotację produktów mlecznych.
Wszystkie mleczne co 7 dni. T - słonina, smalec, kokos, oliwa (bo czasem trudno zjeść marchewkę ze smalcem).
Plus to co Hana i Kodar powyżej  Smile.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #41 : 2008-09-13, 17:38:30 »

 Dzięki za zainteresowanie.
Miałam 10- dniowy wyjazd na drugi koniec Polski, więc nie mogłam odpisać.  Dwa razy prowadziłam auto przez 10 godz. Za pierwszym razem (było chłodno) nie czułam zmęczenia, za drugim razem, było gorąco, już byłam zmęczona. Ból głowy. Ze spaniem jakby się poprawiło, brałam hydroxizinum, dwie ostatnie noce bez leku.  Czuję sie dobrze.
Zrobiłam nowe badanie TSH, znowu spadło. Wartość w ciągu dwóch tygodni spadła z 0,45 do 0,35. Lekarka ma rację. Trzeba obniżyć dawkę eutyroxu, ale chcę to zrobić w porozumieniu z endokrynologiem. Niestety nie mam natychmiastowego dostępu do lekarza. Muszę to zrobić chyba szybko, bo mi się zrobi nadczynność.
Właśnie z tym zmniejszeniem tłuszczu jest gorzej, bo jak go zmniejszam, to mam problem ze spaniem. Nie mam też takiej dyscypliny, żeby jeść jeden tylko rodzaj białka dziennie. Nie wiem także, czy uda mi się wyrotować mleczne. Głównym źródłem tluszczy u mnie to jednak masło i śmietana. Do smalcu, boczku dopiero się przekonuję.
Moja waga wzrosła przez te 10 dni o 1 kg. Nie wiem dlaczego. Pilnowałam białek i węglowodanów, a z tłuszczy podobno się nie tyje.  Wyrzucilam greipfruit. Może ten owoc powodował większą diurezę?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #42 : 2008-09-13, 17:46:30 »

Majka, nie owoc tylko smietana--sprobuj zrezygnowac ze smietany, a zobaczysz szybkie efekty w chudnieciu.
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #43 : 2008-09-13, 21:19:29 »

Majka, a od kiedy zauważyłaś to dławienie?

ps.
Link, który podała wyżej Kodar jest namiarem na lekarkę z naszego forum, ona zaleca znaczne modyfikacje Diety Optymalnej dr. Kwaśniewskiego. Ja osobiście nie polecam porad tej pani. Jest tu kilka osób, które pomimo, że od bardzo dawna słuchają jej zaleceń nadal mają nadwagę i swoje dolegliwości. Poczytasz więcej wątków na tym forum, to się zorientujesz.
Ja osobiscie polecam modyfikacje TEJ PANI,i bede polecala.

  Ja też polecam panią dr Ewę!

"Jest tu kilka osób, które pomimo, że od bardzo dawna słuchają jej zaleceń nadal mają nadwagę i swoje dolegliwości."

Nie wystarczy słuchać zaleceń, trzeba jeszcze je stosować. Wtedy dopiero są wyniki pozytywne!
Wtedy się chudnie i zdrowieje! TO  J E S T  P R A W D A!
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #44 : 2008-09-14, 00:01:01 »

święta prawda-ja też czytam    i niby w teorii -mondra-ale życie zawsze niesie niespodzianki.
 "Nie wierz gębie połż na zębie".
    Rotacja jest super --nauczyłam sie pić kawke bez śmietanki -lepiej smakuje z koniaczkiem. Razz
    Przedwczoraj zatrułam sie czarnym bzem [chyba ] -mam za to 2 kg do tyłu.-
 Ki licho mnie podkusiło ,zeby to swiństwo jeść Sad
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #45 : 2008-09-14, 05:58:49 »

święta prawda-ja też czytam    i niby w teorii -mondra-ale życie zawsze niesie niespodzianki.
 "Nie wierz gębie połż na zębie".
    Rotacja jest super --nauczyłam sie pić kawke bez śmietanki -lepiej smakuje z koniaczkiem. Razz
    Przedwczoraj zatrułam sie czarnym bzem [chyba ] -mam za to 2 kg do tyłu.-
 Ki licho mnie podkusiło ,zeby to swiństwo jeść Sad

Ja też nie jestem ideał w stosowaniu DO. Ale wtedy nie szukam winnych bo wiem że to tylko moja głupota.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #46 : 2008-09-14, 09:33:53 »

Ja DO wciąż traktuję jako eksperyment, nie zawsze udany. DO jest dla mnie trudna, modyfikacje Lekarki jeszcze trudniejsze, ale skuteczne i to się liczy. Kiedy zaczynałam DO korzystałam wyłącznie z książek JK i ustępowały mi dolegliwości, ale zaczęłam odczuwać wątrobę. Pojechałam więc do lekarza optymalnego zweryfikować jadłospis. Dostałam zalecenie jedzenia wątróbki, picia śmietany i zwiększenia węglowodanów. Bóle stawowe zaczęły wracać, powróciła migrena i to w formie trudnej do zniesienia, waga znowu zaczęła piąć się w górę. Kamień w woreczku żółciowym rósł z badania na badanie. Rok temu przeczytałam ksiązkę naszej Lekarki. Odstawiłam śmietanę i pozostałe mleczne, tylko masło jem częściej niż raz w tygodniu, podobnie zboża. Tylko owoców nie potrafię sobie odmówić. A rezultatem jest spadek wagi o 12 kg i brak jakichkolwiek dolegliwości ze strony wątroby i woreczka żółciowego, chociaż nie sądzę, żeby kamień się rozpuścił. W dodatku właśnie sobie uświadomiłam, że przez ostatni rok ani razu nie miałam migreny! Już sam ten fakt był wart zachodu. Nie miałam też problemów z kaszlem po infekcji, który kiedyś potrafił mnie męczyć 6 tygodni. Dlatego polecam rady Lekarki, warto ich słuchać i STOSOWAĆ.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #47 : 2008-09-14, 11:17:05 »

święta prawda-ja też czytam    i niby w teorii -mondra-ale życie zawsze niesie niespodzianki.
 "Nie wierz gębie połż na zębie".
    Rotacja jest super --nauczyłam sie pić kawke bez śmietanki -lepiej smakuje z koniaczkiem. Razz
    Przedwczoraj zatrułam sie czarnym bzem [chyba ] -mam za to 2 kg do tyłu.-
 Ki licho mnie podkusiło ,zeby to swiństwo jeść Sad

Rudka, co to jest "czarny bez/  swinstwo" ?
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #48 : 2008-09-14, 16:39:48 »

Kurczę, już postanowiłam, choć mam niewielki zapas-wyrzucam śmietanę. Od jutra. A co z tym masłem? Jak rotować mleczne, to masło trzeba wyrzucić także. Mam też świeżo upieczony sernik optymalny. Też go wyrzucić? Czy kiedyś po rotacji można wrócić do mlecznych? Też bym chętnie popiła kawę z koniaczkiem, tylko, że alkohole przestały mnie już pociągać. Jest to niewątpliwie ujemna stona ŻO. Znowu jedna przyjemność odpadła.Przedtem były jeszcze słodycze. Po jakim  można zauważyć,że rotacja działa?
A tak naprawdę to co złego jest w śmietanie? Zauważyłam, że odrzucenie mlecznych jest panaceum na wiele dolegliwości. Dlaczego? Dlaczego jak ją wyrzucę to zacznę spadać na wadze. Przecież zgodnie z moją wiedzą tłuszcze nie "tuczą" tylko węglowodany i ewentualnie białko.
Barja, zrób USG, to będziesz miała pewność co do tego kamienia
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #49 : 2008-09-14, 18:48:58 »

Kurczę, już postanowiłam, choć mam niewielki zapas-wyrzucam śmietanę. Od jutra. A co z tym masłem? Jak rotować mleczne, to masło trzeba wyrzucić także. Mam też świeżo upieczony sernik optymalny. Też go wyrzucić? Czy kiedyś po rotacji można wrócić do mlecznych? Też bym chętnie popiła kawę z koniaczkiem, tylko, że alkohole przestały mnie już pociągać. Jest to niewątpliwie ujemna stona ŻO. Znowu jedna przyjemność odpadła.Przedtem były jeszcze słodycze. Po jakim  można zauważyć,że rotacja działa?
A tak naprawdę to co złego jest w śmietanie? Zauważyłam, że odrzucenie mlecznych jest panaceum na wiele dolegliwości. Dlaczego? Dlaczego jak ją wyrzucę to zacznę spadać na wadze. Przecież zgodnie z moją wiedzą tłuszcze nie "tuczą" tylko węglowodany i ewentualnie białko.
Barja, zrób USG, to będziesz miała pewność co do tego kamienia

Majka,po co wyrzucac,wszystko poporcjowac i zamrozic.Smietane mozna rowniez zamrozic.
Rotowanie polega na jadaniu wszystkich produktow,ktore maja w swym skladzie mleko 1x lub 2x w tygodniu.Maslo rowniez.Przeczytaj posty lekarki lub zajrzyj tutaj http://www.dietaoptymalna.com/
Tluszcze szkodza,w obecnosci zbyt duzej ilosci weglowodanow oraz bialek. Razz

Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #50 : 2008-09-14, 18:55:58 »

Majka, Lekarka wielokrotnie tłumaczyła, że mleko i przetwory podtrzymują szlak węglowodanowy lecz nie potrafię tego powtórzyć. USG zrobię napewno, ale jeszcze nie teraz. Cudów w tej dziedzinie się nie spodziewam, bo zwapniałe kamienie są nierozpuszczalne.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #51 : 2008-09-14, 19:09:31 »

Majka, nie wyrzucaj sernika. Możesz go pokroić na jednorazowe porcje i zamrozić. Raz w tygodniu Ci nie zaszkodzi a nawet będzie lepiej smakował.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #52 : 2008-09-15, 10:06:50 »

1. zaczęłam odczuwać wątrobę. 2. Dostałam zalecenie jedzenia wątróbki, 3. picia śmietany i 4.zwiększenia węglowodanów. 5. Bóle stawowe zaczęły wracać, powróciła 6.migrena i to w formie trudnej do zniesienia, 7. waga znowu zaczęła piąć się w górę. 8. masło jem częściej niż raz w tygodniu, podobnie zboża. 9.Tylko owoców nie potrafię sobie odmówić. A rezultatem jest spadek wagi o 12 kg i brak jakichkolwiek dolegliwości ze strony wątroby i woreczka żółciowego, chociaż 10. nie sądzę, żeby kamień się rozpuścił. W dodatku właśnie sobie uświadomiłam, że przez ostatni rok ani razu nie miałam migreny! Już sam ten fakt był wart zachodu. Nie miałam też problemów z kaszlem po 11.infekcji, który kiedyś potrafił mnie męczyć 6 tygodni. Dlatego polecam rady Lekarki, warto ich słuchać i STOSOWAĆ.

1. Za dużo B. 2. Chyba ją lubisz  Cool. 3. No wiesz... 4. to z tytułu za dużej ilości B. 5. Mięso, Warto poruszać się wokół placków ziemniaczanych w całym dniu (2xdziennie) =dzień bez mięsa. 6. śmietana i nadmiar B. 7. Śmietana i NADMIAR B. 8. ok. 9. wiecej T. 10. "Twoja wiara Cię uzdrowiła" - warto wizualizować=wierzyć z oczekiwaniem 11. gdy za dużo rzeczy ze str. 227, owoców.
Owoce - be. Można je jeśc co jakiś czas.

Cudów w tej dziedzinie się nie spodziewam, bo zwapniałe kamienie są nierozpuszczalne.

Powtarzane zdanie - staje się prawdą  Shocked  Mad.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #53 : 2008-09-15, 18:28:14 »

No wyrzuciłam dzisiaj mleczne. Sernik zamroziłam. Ale brakuje mi tłuszczy.zamknęłam oczy i  zjadłam trochę smalcu ze skwarkami (27 g). Muszę coś dojeść tłustego, bo jest tylko 79g. Chyba popiję oliwy. Straszne. Nie wiem jak wytrzymam bez śmietany i masła. Udało mi się zmieścić w 39 g białka (żółtka + wątróbka), chyba jeszcze za dużo. Zauważyłam, że pobolewa wątroba. Zmniejszam eutyrox do 75 na dzień. Było 75/100. Dalej nie rozumiem co robi ta śmietana i czy będę mogła do niej bezkolizyjnie wrócić. Na razie dzięki. Majka
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #54 : 2008-09-18, 07:31:25 »

Co robi białko w śmietanie już pisałam.
Rzeczywiście jest problem z T bo pozostaje tylko słonina/smalec. Kokos - nie akceptowany jako główne źródło T przez Admina.
Ta oliwa pozostaje wg mnie ok. Też nie zalecana przez Admina. Dalej problem pozostaje - jaki T? Ghee nie wchodzi w grę na początku (1mc) rotowania, bo przynosi wiecej szkody niz pożytku.
Majka żyjesz jeszcze?
Pozostaje ból po rozstaniu z tym co najbardziej kochamy.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #55 : 2008-09-18, 08:28:20 »

No wyrzuciłam dzisiaj mleczne. Sernik zamroziłam. Ale brakuje mi tłuszczy.zamknęłam oczy i  zjadłam trochę smalcu ze skwarkami (27 g). Muszę coś dojeść tłustego, bo jest tylko 79g. Chyba popiję oliwy. Straszne. Nie wiem jak wytrzymam bez śmietany i masła. Udało mi się zmieścić w 39 g białka (żółtka + wątróbka), chyba jeszcze za dużo. Zauważyłam, że pobolewa wątroba. Zmniejszam eutyrox do 75 na dzień. Było 75/100. Dalej nie rozumiem co robi ta śmietana i czy będę mogła do niej bezkolizyjnie wrócić. Na razie dzięki. Majka
Miałam ten sam problem.
Tłuszcz z surowego smażonego  boczku, słoniny, od czasu do czasu majonezu najlepiej własnej produkcji. Wybieraj tłuste mięsa typu karkówka, żeberko, podgardle. Zjadam w ten sposóg 140-150 g tłuszczu. Początki bez śmietany/masła są najgorsze.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #56 : 2008-09-18, 08:29:50 »

Co robi białko w śmietanie już pisałam.
Rzeczywiście jest problem z T bo pozostaje tylko słonina/smalec. Kokos - nie akceptowany jako główne źródło T przez Admina.
Ta oliwa pozostaje wg mnie ok. Też nie zalecana przez Admina. Dalej problem pozostaje - jaki T?

Majka!
Probowalas loj wolowy albo barani? Wytop loj, zlej do foremek i po ostygnieciu...... do lodowki. Do posilku roztopisz ile trzeba i wypijesz bez problemu. To tak latwo wchodzi. Do smazenia tez jest dobry.
Ja od kilku lat uzywam tylko loj. A jakie frytki sa smaczne smazone na loju.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #57 : 2008-09-18, 08:48:53 »

A z czego wytapiasz ten łój?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #58 : 2008-09-18, 09:10:46 »

W początkowym etapie leczenia dietą rzs-u nie zalecałabym łoju wołowego.
Bardzo często daje reakcje krzyżowe z mlekiem/śmietaną.
Lepsza słonina, boczek, może oliwa wymieszana z rybą (pasta rybna), choć Admin (Dieta Optymalna) nie jest zwolennikiem tłuszczów typu oliwa.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #59 : 2008-09-18, 09:46:51 »

... choć Admin (Dieta Optymalna) nie jest zwolennikiem tłuszczów typu oliwa.

No ,ale  trzeba zaznaczyć,że przecie nad nikim nie stoi z batem pilnując,aby tej oliwy nikt nie tykał,to dlatego między innymi stosują ją Ci,którym Ty polecasz  Cool
Już nie musisz tak zaznaczać,że Admin się z czymś nie zgadza ,bo przecie wiemy,ze Ty masz swoją wersję DO (ja też mam swoją nota bene  CoolCool
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 17 zapytaniami.