forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 01:19:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dławienie w gardle
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dławienie w gardle  (Przeczytany 295927 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #60 : 2008-09-18, 11:38:24 »



Ja też nie jestem ideał w stosowaniu DO.


" kapustne potem,"

A Jurek swoje, brokuł i brokuł.  Smile

No to "zdrowa" kto jak kto ,ale Ty na pewno nie powinnaś w ten sposób zwracać Jurkowi uwagi  Wink
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #61 : 2008-09-18, 12:04:18 »

Żyję, żyję. Jestem czwarty dzień na rotacji mlecznych. Ograniczyłam tłuszcze do 100-120g i białko do 35-40 g. Używam oleju kokosowego do marchewki i omletów po ok 10-15g, co drugi dzień, a oliwę popijam łyżką, jak mi braknie 10 czy 20 g, poza tym smalec, słonina i boczek, karkówka także. Do łoju jeszcze nie dojrzałam. Zresztą nie ma go w sklepach, chyba, że wędzony.
Niestety, już mam nadczynność tarczycy- TSH 0,10. Dzisiaj w końcu przyjmie mnie moja p. dr endokrynolog.
Ze spaniem różnie. Jak zjem mniej tłuszczów to gorzej. Pojawiły się zmniejszone objawy cieśni nadgarstka, bólu głowy, których już nie miałam.  Myślę, że to tarczyca. Wyczytałam na forum, że po paru tygodniach stosowania diety, należy odstawić euryrox. Lakarka też polecała zmniejszenie dawki.
Poza tym czuję wątrobę, której już nie czułam. Ostatnio kuzynka ze wsi podarowała mi boczek mocno wędzony. Czy ta wątroba to po tym wędzonym, czy jeszcze za dużo białka, a może lamblie? Czuję też dławienie w gardle.
Acha, waga zmniejszyła się o 1 kg i samopoczucie zdecydowanie lepsze niż przed stosowaniem diety, niestety gorsze, niż po miesiącu stosowania.
Teraz, to już nic nie wiem. Tak dużo rzeczy zmieniłam.
Pozdrowienia dla wszystkich i trzymajcie kciuki, żebym trafnie postępowała.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #62 : 2008-09-18, 12:33:44 »

Cytuj
(ja też mam swoją nota bene

Edyta, mozesz zdradzic na czym Twoja dieta polega?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #63 : 2008-09-18, 12:42:15 »



Edyta, mozesz zdradzic na czym Twoja dieta polega?

Chcesz wiedzieć co wpływa na taki  "lotny" umysł,jak mój? Razz  Widze ,że bardzo Cię interesuje moje odzywianie,bo już nie pierwszy raz pytasz  Razz

Moje odżywianie polega ,na tym ,że jem wtedy kiedy mam chęc coś zjeść i chyba w sumie mało jadam z "natury" -nigdy nie byłam obżartuchem.
Nie jadam rzeczy, które mi szkodzą ,nie eksperymentuje  Cool   
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #64 : 2008-09-18, 13:00:38 »



Edyta, mozesz zdradzic na czym Twoja dieta polega?

Chcesz wiedzieć co wpływa na taki  "lotny" umysł,jak mój? Razz  Widze ,że bardzo Cię interesuje moje odzywianie,bo już nie pierwszy raz pytasz  Razz

Moje odżywianie polega ,na tym ,że jem wtedy kiedy mam chęc coś zjeść i chyba w sumie mało jadam z "natury" -nigdy nie byłam obżartuchem.
Nie jadam rzeczy, które mi szkodzą ,nie eksperymentuje  Cool   

"Moja" jesp podobna do Twojej.
Przez cale zycie eksperymentowalem  nie jedzac optymalnie, dlatego teraz tez nie eksperymentuje i tak jak Ty nie jem co mi szkodzi i tylko 2 razy dziennie, kiedy jestem glodny.
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #65 : 2008-09-18, 15:12:32 »



Ja też nie jestem ideał w stosowaniu DO.


" kapustne potem,"

A Jurek swoje, brokuł i brokuł.  Smile




No to "zdrowa" kto jak kto ,ale Ty na pewno nie powinnaś w ten sposób zwracać Jurkowi uwagi  Wink



Nie zwracam uwagi tylko piszę co myślę. Niech każdy robi i je co chce.

No ale dobra już nie będę.  Smile


Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #66 : 2008-09-18, 15:18:29 »

Ja jednak gdybym była chora i prosiła lekarkę o porady to bym z nich korzystała.
I tylko o tym piszę.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #67 : 2008-09-18, 16:19:02 »

Ja jednak gdybym była chora i prosiła lekarkę o porady to bym z nich korzystała.
 I tylko o tym piszę.

No to Ty,ale nie każdy to TY  Cool
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #68 : 2008-09-21, 16:44:52 »

"1.Zaczęłam lepiej sypiać, co jest dla mnie bardzo ważne, to jest to mój poważny problem od wielu lat.
2.Przeszły mi dolegliwości wątroby, po prostu jej nie czuję.
3.Cierpię na zespół cieśni nadgarstka. Byłam poddana 6-iu zabiegom fyzykoterapi i było tylko gorzej, a tu po kilku dniach stosowania diety sprawność w lewej ręce ustąpiła, a w prawej mam jeszcze około 10%?
4. Straciły się gdzieś moje od roku leczone zawroty głowy(dyskopatia kręgów szyjnych kręgosłupa). Moja pani neurolog jest zdziwiona i bardzo zainteresowana dietą.
5. Uzyskałam dobre samopoczucie i przypływ energi i optymizmu.
6. Zwiększyła się zauważalnie sprawność kończyn, tz wzmocniły się. Mogę zrobić te ćwiczenie, których nie robiłam.
7. Miałam dokuczliwą zgagę. Brałam co drugi dzień helicid. Od dwóch tygodni nie biorę.
8. Waga trochę ruszyła (1,5kg mniej). Włączyłam połowę greipfruita przed snem 6,7 godzin po drugim i ostatnim posiłku."
Tak pisałam na początku swojego wątku prawie 3 miesiące temu. W tej chwili, czuję się zdecydowanie gorzej i zastanawiam się,  czy trzymać dalej dietę. Prawie nic nie zostało z tego co pisałam w 8-miu punktach. Dietę starałam się prowadzić starannie. Na pewno nie uniknęłam błedów.  Po wyeliminowaniu masła i śmietany nic mi tu już nie smakuje.  Zmnieszył się poziom uregulowanego poziomu TSH, liczne w związku z tym badania i chodzenie po lekarzach. O kosztach nie wspomnę. Źle śpię. Buzię mam wymęczoną i sińce pod oczami. To są zdecydowane minusy diety.
Od tygodnia rotuję mleczne, dzisiaj mam pierwszy dzień ze śmietaną. Staram się trzymać tłuszcz w granicach 100g, co przychodzi mi łatwo, bo nie lubię smalcu. Niestety ta mała ilość tłuszczu sprawia (czy to możliwe?), że bardzo źle śpię. Jestem zmęczona, boli głowa. Na trzeci wieczór w trakcie rotacji poczułam się przez chwilę słabo. Czy to z głodu, czy tak ma być ? Męczą też mnie już 4- ty dzień bóle ręmatyczne, niby niewielkie, ale budzą w nocy. Tak mi się raz, dwa razy do roku zdarzało, ale przecież na żywieniu optymalnym już tak być nie powinno.
  Na tej rotacji (tydzień) schudłam 1kg, tz. wróciłam do wagi przed 2 tygodni i praktycznie mniej czuję wątrobę i dławienie w gardle. Efekt ograniczenia białek do 30 g(od dwóch dni).To są tymczasowe plusy.
Nie lubię tak szybko rezygnować. Korci mnie pytanie, dlaczego tak wspaniale czułam się na początku okresu trzymania diety.
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to spanie. Acha no i ta tarczyca po ograniczeniu dawki serce pracuje lepiej. Były głośne bicia i arytmia.
Poproszę o uwagi. Majka
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #69 : 2008-09-21, 16:47:48 »

Przepraszam, chodzi oczywiście o bóle reumatyczne. Majka
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #70 : 2008-09-21, 17:04:51 »

czy trzymać dalej dietę.

Co masz ochotę zmienić? Podaj propozycje.
Placki ziemniaczane/frytki - pomogą Ci zasnąć (dobowa dawka W w postaci ziemniaków).
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #71 : 2008-09-21, 17:31:01 »

Myślałam raczej o zwiększeniu tłuszczu, ale przecież chcę schudnąć z różnych względów. Czy te ziemniaki mają być wieczorem?Trzymam węglowodany w ilości od 40 do 45-50g (tz 1,5razy 30g białka). To znaczy, że to ma być 300g ziemniaków? Coś ewidentnie zmaściłam. Dzisiaj już po ptokach, bo prawie wszystkie węgle zjadłam. Droga lekarko, jesteś pewna, że ziemnaki pomogą? To spanie to bł zawsze mó kłopot.
Czy te bóle reumatyczne to nie efekt rotacji? A co z tym osłabieniem. Gdzieś pisałaś, że na rotacji w drugi i trzeci dzień spada ciśnienie.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #72 : 2008-09-21, 17:47:17 »

Efekt ograniczenia białek do 30 g(od dwóch dni).To są tymczasowe plusy.
 

Co to ma być 30g białka przy schorowanym organizmie to chyba nie najlepszy pomysł.

Propozycja:

Śniadanie:
5 żółtek sadzonych na plasterku podgardla wieprzowego, boczku surowego, lub po prostu smalcu .

Obiad:
300g karkówki duszonej z brokułami, kalafiorem lub cebulą, można dodać też 100g ziemniaka w ramach węglowodanów.

Kolacja:
Pięć żółtek utartych (masz robota kuchennego) z dwoma łyżeczkami cukru i następnie zmiksowanych z 1/3 kostki letniego bardzo delikatnie stopionego masła. (może być mikrofala lub filiżanka wstawiona do rondelka z gorącą wodą).

Oczywiście stosuj się do zaleceń lekarki.
Uważam jednak, że 30g białka to dieta wyniszczająca. Masz sobie podjeść, organizm ma otrzymać proste tłuste posiłki z wystarczającą ilością wartościowego białka.

Akurat jak czytam opis objawów to uważam, że te żółtka utarte z masłem postawią cię na nogi w oka mgnieniu. Nie masz prawa być nigdy głodna. Jak jesteś głodna to będziesz czuć się gorzej.

Staraj się zjeść na tyle dużo żółtek i wieprzowiny by nie czuć potrzeby podjadania jakimiś orzeszkami, oliwą czy olejem kokosowym.

Cytuj
Żyję, żyję. Jestem czwarty dzień na rotacji mlecznych. Ograniczyłam tłuszcze do 100-120g i białko do 35-40 g. Używam oleju kokosowego do marchewki i omletów po ok 10-15g, co drugi dzień, a oliwę popijam łyżką, jak mi braknie 10 czy 20 g.
Cytuj

Wątroba może nawet mnie rozboleć po marchewce z olejem kokosowym.

Staraj się maksymalnie uprościć jadłospis by odkryć po czym tak naprawdę czujesz się gorzej, ale nigdy nie rezygnuj z żółtek i wieprzowiny do syta. Jak już na nic oprócz wagi nie będziesz narzekać możesz pomyśleć jak ograniczać tłuszcze. Ja osobiście nie mam problemów ze smalcem i masłem w dowolnych ilościach, ale każdą porcja tłuszczów roślinnych potrafię wyczuć w pożywieniu (np. masło z olejem słonecznikowym) jako coś co mi nie służy.

Przyjmij tego posta jako życzliwy głos w dyskusji, którą podsumuje Lekarka.
Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #73 : 2008-09-21, 17:50:43 »

Efekt ograniczenia białek do 30 g(od dwóch dni).To są tymczasowe plusy.

Co to ma być 30g białka przy schorowanym organizmie to chyba nie najlepszy pomysł.

Propozycja:

Śniadanie:
5 żółtek sadzonych na plasterku podgardla wieprzowego, boczku surowego, lub po prostu smalcu .

Obiad:
300g karkówki duszonej z brokułami, kalafiorem lub cebulą, można dodać też 100g ziemniaka w ramach węglowodanów.

Kolacja:
Pięć żółtek utartych (masz robota kuchennego) z dwoma łyżeczkami cukru i następnie zmiksowanych z 1/3 kostki letniego bardzo delikatnie stopionego masła. (może być mikrofala lub filiżanka wstawiona do rondelka z gorącą wodą).

Oczywiście stosuj się do zaleceń lekarki.
Uważam jednak, że 30g białka to dieta wyniszczająca. Masz sobie podjeść, organizm ma otrzymać proste tłuste posiłki z wystarczającą ilością wartościowego białka.

Akurat jak czytam opis objawów to uważam, że te żółtka utarte z masłem postawią cię na nogi w oka mgnieniu. Nie masz prawa być nigdy głodna. Jak jesteś głodna to będziesz czuć się gorzej.

Staraj się zjeść na tyle dużo żółtek i wieprzowiny by nie czuć potrzeby podjadania jakimiś orzeszkami, oliwą czy olejem kokosowym.

Cytuj
Żyję, żyję. Jestem czwarty dzień na rotacji mlecznych. Ograniczyłam tłuszcze do 100-120g i białko do 35-40 g. Używam oleju kokosowego do marchewki i omletów po ok 10-15g, co drugi dzień, a oliwę popijam łyżką, jak mi braknie 10 czy 20 g.

Wątroba może nawet mnie rozboleć po marchewce z olejem kokosowym.

Staraj się maksymalnie uprościć jadłospis by odkryć po czym tak naprawdę czujesz się gorzej, ale nigdy nie rezygnuj z żółtek i wieprzowiny do syta. Jak już na nic oprócz wagi nie będziesz narzekać możesz pomyśleć jak ograniczać tłuszcze. Ja osobiście nie mam problemów ze smalcem i masłem w dowolnych ilościach, ale każdą porcja tłuszczów roślinnych potrafię wyczuć w pożywieniu (np. masło z olejem słonecznikowym) jako coś co mi nie służy.

Przyjmij tego posta jako życzliwy głos w dyskusji, którą podsumuje Lekarka.
Cool
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #74 : 2008-09-21, 17:58:50 »

Zwiększ T.
Ziemniaki wieczorem (zobaczymy czy pomogą) - jedz je przez 3 dni, ale w tych 3 dniach żadnych pomidorów czy papryki. Korzystnie by działało by to były dni bez mięsa a za to z boczkiem/podgardlem.
W - 0,8g/kg/dobę.
Bóle reaumatyczne- jadłospis z 3 dni.
Na 3 dobę z odstawienia alergenu/nietoleranta spada RR. Niskie RR jest zawsze korzystniejsze niż wyższe.
Rosół podnosi RR.
Niskokaloryczna DO nie sprzyja spaniu przez 10 godzin... Budzisz sie w nocy? O której? Czy masz niespokojny (lekki) sen? Koszmary?
Orzechy - be.
B- zwykle wystarcza dla kobiet jak jedzą 0,5g/kg/dobę W POSTACI JAJ/ŻÓŁTEK. Można wiecej, jak się czuje większe zapotrzebowanie. Nie jestem w stanie wmusić w siebie więcej niż 6 żółtek/dobę, choć rozumiem jak kobieta (o wzroście 160-170cm) ma ochotę zjeść ich 9.
B - jeżeli chodzi o mięso - to ok. jest 1,0g/kg/dobę. Można więcej jak się tak czuje.
Jak się je za dużo B przychodzi ochota na chałwę, orzechy, slonecznik, migdały i inne roślinne "wynalazki". Organizm odczuwa wtedy chorobę
("dostarczyli nam śmiecia"  Smile) i uoptymalnia jadłospis. Albo i nie.
Jestem zwolenniczką CZĘSTO jednago rodzaju produktu bogatobiałkowego na dobę. Pomaga to "oczyścić" się z nadmiaru B.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #75 : 2008-09-21, 18:10:48 »

A jakby tak zarządzić dzień albo i dwa oparty tylko na utartych żółtkach z cukrem i masłem.
Zasada głodna je do syta, niegłodna nie je.

Byłoby jedno białko i to najlepsze, nieco węgli i bogaty bukiet tłuszczu z witaminami.

Taka :-)monodieta:-) chyba nie może zaszkodzić.
???
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #76 : 2008-09-21, 18:24:25 »

Żółtka - tak. Nie z cukrem czy masłem.
Mężczyzna woli zwykle dzień na mięsie (karczek/boczek/podgardle+słonina+warzywa).
W zasypianiu pomaga raczej zestaw, który wymieniłam w poscie wyżej...
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #77 : 2008-09-21, 19:03:27 »

sorry  że nie  w  temacie , ale  tu ostatnio <widziałem> lekarkę :  odkąd  zacząłem  przygodę  z DO  dziwnie  sypiam  ,   budzę  się  o 4 tej  5tej  w nocy  ( dawniej 7 , 8  było normą )   i  nie  mogę  dłużej  ,  często  już o 20 tej  robię  się  śpiący . to  zaczyna  być  wkurzające  ...    jak  z tym  walczyć     Dar
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #78 : 2008-09-21, 19:54:00 »

sorry że nie w temacie , ale tu ostatnio <widziałem> lekarkę : odk&plusmn;d zacz&plusmn;łem przygodę z DO dziwnie sypiam , budzę się o 4 tej 5tej w nocy ( dawniej 7 , 8 było norm&plusmn; ) i nie mogę dłużej , często już o 20 tej robię się &para;pi&plusmn;cy . to zaczyna być wkurzaj&plusmn;ce ... jak z tym walczyć Dar
Tak bywa na tej diecie, że ona nie wymaga dużo snu. Nie martwiłabym się tym, gdybym czuła sie wyspana. A pory spania można wyregulować.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #79 : 2008-09-21, 20:06:25 »

Sorry. Napisałam się napisałam, zamieściłam jadłospis z czterech dni, nacisnęłam "wstecz" i cały tekst mi wcięło. Jak ktoś wie jak go odzyskać to proszę o pomoc
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.