forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 22:56:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660526 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dławienie w gardle
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dławienie w gardle  (Przeczytany 295981 razy)
adam319
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #120 : 2008-09-23, 16:41:23 »

Adam,wiem , ze  pytasz MONIKEW, chetnie podam Ci przyklad mojego jadlospisu

Pięknie ładnie, ale mało białka w tym bezwartościowe (białko białka jaja.)

Ja też lubię zjeść za mało białka, lekarka też jak pamiętam z jej postów. Ważne tylko by tego nie ciągnąć na siłę gdy pojawią się objawy wygłodzenia i pierwsze objawy chorobowe.

Wtedy żółtka i wieprzowina do zaspokojenia głodu pomagają od razu.

Dziękuję za info.
Cool
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #121 : 2008-09-23, 16:46:20 »

Wiem, wiem Smile, ten jadlospis jest  tak okreslony zeby na nim schudnac, zmodyfikuje go gdy osiagne  odpowiednia wage,z drugiej strony trzeba uwazac z bialkiem, bo w rzs-ie jego nadmiar rowniez moze konczyc sie  rzutem choroby, taka to juz choroba, co do grama, i tylko pewne okreslone produkty, ale jak sie  tego trzymam wszystko jest w porzadku. O innych dolegliwosciach ( typu ciagly katar, czy lzawienie oczu, bole miesni, migrena) ktore ustapily "przy okazji" nawet tu nie pisalam, bo najwazniejsze dla mnie bylo wygrac walke z rzs-em.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #122 : 2008-09-23, 17:09:20 »

Monikaf, Adam 319 ma racje z tym jalowym bialkiem.
Jezeli moge cos dodac to to, ze uwazam, ze jesz wyjatkowa malo tluszczu.
Wiem, ze chcesz zrzucic wage.....ale od tluszczu sie nie tyje
tyjesz od nadmiaru wegla i bialka
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #123 : 2008-09-23, 17:19:36 »

Od wczoraj rotuję batony grze¶ki i żelowe miski i dzi¶ dławi mnie w gardle.Od czego to? Proszę bardzo o odpowiedĽ "znafców" tematu.

Pewnie lekarka zrobiła odlew woskowy Fritza i pierwsz± szpileczkę wbiła w gardło.
Cool

Oj raczej  nie. Ta pani ma klasę.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #124 : 2008-09-23, 18:00:34 »

Jak chcesz by w cytacie polskie znaki były niezniekształcone to używaj przycisku „cytuj”, a nie „odpowiedz”.
Cool

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #125 : 2008-09-23, 18:16:48 »

Od wczoraj rotuję batony grze¶ki i żelowe miski i dzi¶ dławi mnie w gardle.Od czego to? Proszę bardzo o odpowiedĽ "znafców" tematu.

Pewnie lekarka zrobiła odlew woskowy Fritza i pierwsz± szpileczkę wbiła w gardło.
Cool

Oj raczej  nie. Ta pani ma klasę.

No ,ale chyba coś kiedyś wspominała o jakiejś magii i wróżkach,to czy ja wiem,czy to klasa?Może i klasa,ale jakaś podstawowa ...
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #126 : 2008-09-23, 18:23:10 »

Monikaf, Adam 319 ma racje z tym jalowym bialkiem.
Jezeli moge cos dodac to to, ze uwazam, ze jesz wyjatkowa malo tluszczu.
Wiem, ze chcesz zrzucic wage.....ale od tluszczu sie nie tyje
tyjesz od nadmiaru wegla i bialka


Racja gdy chodzi o tycie lub nie.
By schudnąć organizm musi się zająć tłuszczem zgromadzonym pod skórą. By to uczynił musi być zdrowy i mieć motywację czyli lekki niedobór tłuszczów w pożywieniu przy takiej dostatecznej podaży białka i węglowodanów by nie stanowiło to dla metabolizmu dodatkowego problemu.

Najlepsze chudnięcie występuje przy powolnym przechodzeniu ze spalania tłuszczu dostarczonego w pożywieniu na tłuszcz podskórny. A to zjawisko występuje gdy posiłki są sycące a przerwa pomiędzy nimi znacząca. "Wątroba" musi się łagodnie zabrać do pracy i pracować jak najdłużej nie wysyłając panicznych sygnałów do mózgu.
Cool
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #127 : 2008-09-23, 18:35:32 »

Nie jadam albo staram się nie jadać cukrów prostych. Węglowodany głównie a w zasadzie tylko z warzyw.

Fajnie,

To na przykład ile i jakich warzyw zjadłaś wczoraj?

Po prostu szukam sugestii dla ludzi uczulonych na mleko i zboża, którym się nie uśmiecha jedzenie codziennie 350g ziemniaków (50gW) jako węglowodany.

Pozdrawiam serdecznie,


Adam

Nie mam juz jadłospisu z wczoraj gdzieś się wala.
Dzisiaj do tej pory ogórek kiszony 100g- sniadanie, ziemniak 120- obiad, cebula -50g, buraczki 50g
Na kolację albo frytki albo "warzywa na patelnię "- mieszanka marchew, brokuły,cebula...
Bez ziemniaka faktycznie byłoby trudno.
Dla mnie fruktoza chyba jest najgorsza.

Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #128 : 2008-09-23, 18:39:47 »

Monikaf, Adam 319 ma racje z tym jalowym bialkiem.
Jezeli moge cos dodac to to, ze uwazam, ze jesz wyjatkowa malo tluszczu.
Wiem, ze chcesz zrzucic wage.....ale od tluszczu sie nie tyje
tyjesz od nadmiaru wegla i bialka
Od tłuszczu też. Sprawdziłam to. Very Happy
Dla przykładu przy 120-130 g chudnę, przybieram na wadze dopiero przy 150g i więcej. W obu przypadkach ilość białka i węglowodanów jest taka sama.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #129 : 2008-09-23, 18:51:26 »

Wiem, wiem Smile, ten jadlospis jest  tak okreslony zeby na nim schudnac, zmodyfikuje go gdy osiagne  odpowiednia wage,z drugiej strony trzeba uwazac z bialkiem, bo w rzs-ie jego nadmiar rowniez moze konczyc sie  rzutem choroby, taka to juz choroba, co do grama, i tylko pewne okreslone produkty, ale jak sie  tego trzymam wszystko jest w porzadku. O innych dolegliwosciach ( typu ciagly katar, czy lzawienie oczu, bole miesni, migrena) ktore ustapily "przy okazji" nawet tu nie pisalam, bo najwazniejsze dla mnie bylo wygrac walke z rzs-em.
Tak to prawda trzeba znaleźć optymalną dla siebie jego ilość. Niedobór szkodzi ale i nadmiar też.
U mnie np w dniu na samych jajach/żółtkach 45g białka okazało się za dużo o tłuszczu nie piszę ale to nie znaczy, że go nie było.
W rzs-ie nadmiary, niedobory, niewłaściwe zestawienia objawiają się rzutami. Skoro ich nie ma to znaczy, że parametry diety są ok.
Skomplikowane jest to wszystko ale obserwując reakcje oraganizmu można to jakoś poukładać.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #130 : 2008-09-23, 22:46:47 »

Cytuj
"Wątroba" musi się łagodnie zabrać do pracy i pracować jak najdłużej nie wysyłając panicznych sygnałów do mózgu.

Watroba pracuje....a prawde mowiac w ogole nie pracuje przy spalaniu tluszczow. Watroba kocha tluszcz.....w odpowiednich ilosciach...

Cytuj
Od tłuszczu też. Sprawdziłam to.

POdwazasz teorie Dr. JK, ktory jest tworca DO/ZO.

Niemniej jednak kazdy organizm jest inny. Ale.....

gdybys stosowala diete w 100%, nie jedzac tego czego na diecie jesc nie mozna i popijala smietanke kiedy to zjesz za duza bialka oraz opanowala wegiel na poziomie, ktory jest zalecany przy Twoje wadze...prawie moge zagwarantowac, ze nie przytyjesz.

Ale coz......to ty decydujesz o Twoim oranizmie a nie odwrotnie. I jezeli lubisz eksperymenty na wlasnym ciele...niech Cie Bog ma w opiece.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #131 : 2008-09-23, 23:36:42 »

Majka, punkt 1 i 2.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #132 : 2008-09-24, 08:41:28 »

Cytuj
"Wątroba" musi się łagodnie zabrać do pracy i pracować jak najdłużej nie wysyłając panicznych sygnałów do mózgu.

Watroba pracuje....a prawde mowiac w ogole nie pracuje przy spalaniu tluszczow. Watroba kocha tluszcz.....w odpowiednich ilosciach...

Cytuj
Od tłuszczu też. Sprawdziłam to.

POdwazasz teorie Dr. JK, ktory jest tworca DO/ZO.

Niemniej jednak kazdy organizm jest inny. Ale.....

gdybys stosowala diete w 100%, nie jedzac tego czego na diecie jesc nie mozna i popijala smietanke kiedy to zjesz za duza bialka oraz opanowala wegiel na poziomie, ktory jest zalecany przy Twoje wadze...prawie moge zagwarantowac, ze nie przytyjesz.

Ale coz......to ty decydujesz o Twoim oranizmie a nie odwrotnie. I jezeli lubisz eksperymenty na wlasnym ciele...niech Cie Bog ma w opiece.
Gdzie wyczytałeś, że jem produkty których na diecie nie wolno ???? Shocked
Podkreślam zawsze, że rygorystycznie stosuję DO.
Śmietana jak i pozostałe produkty mleczne powoduja rzuty w rzs o tym też już była mowa. Być może nie u wszystkich ale sprawdziło to 5 osób jak dla mnie wystarczy.
Prawie od roku waga utrzymuje się na dobrym poziomie  praktycznie nie mam objawów ze strony rzs. Więc czego chcieć więcej.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #133 : 2008-09-25, 12:11:12 »

Pozwolę sobie napisać o swoim samopoczucie po trzech dniach stosowania Waszych rad.
Niestety sprawa spania jest dalej otwarta. Lekarko Kochana, te ziemniaczki nie pomogły. Wczoraj ratowałam się czymś tabletką, bo nie chciałam mieć drugiej trudnej nocy. Piersza tylko była jako tako przespana. Może tych ziemniaków było za mało? (120g, bo nie chciałam przekroczyć BTW). Może były za wcześnie.(około 20, spać chodzę po 23). Niestety, to spanie to sprawa przedawniona. Zawsze gorzej jest jesienią i zimą, lepiej latem. Na pewno w czasie odchudzania jest bardzo źle. Lekarze nie bardzo mogą mi pomóc i tak się morduję dziesięciolecia. Nie znam przyczyny bezsenności. Stosowane ŻO jest tutaj bardzo pomocne, bo jestem silniejsza i nie padam od razu na pysk..
Może coś jeszcze wymyślisz? Rotuję dalej mleczne, choć bardzo trudno mi bez masła i śmietany
Jeśli chodzi o inne sprawy, to większe ilości żółtek mięsa i tłuszczu pomogły. Wczoraj nie jadłam śniadania, bo po prostu nie mogłam. Wątroby nie czuję. Dławienia także. Samopoczucie dobre. Dziękuję. A o spaniu będę pisać jeszcze .
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #134 : 2008-09-25, 12:15:49 »

Może lampka wina (wytrawnego) wieczorem pomoże?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #135 : 2008-09-25, 12:26:18 »

Dwie godziny basenu dziennie ,czy co drugi dzień i nie ma problemów ze snem .
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #136 : 2008-09-25, 12:33:10 »

Wiem, wiem Smile, ten jadlospis jest  tak okreslony zeby na nim schudnac, zmodyfikuje go gdy osiagne  odpowiednia wage,z drugiej strony trzeba uwazac z bialkiem, bo w rzs-ie jego nadmiar rowniez moze konczyc sie  rzutem choroby, taka to juz choroba, co do grama, i tylko pewne okreslone produkty, ale jak sie  tego trzymam wszystko jest w porzadku. O innych dolegliwosciach ( typu ciagly katar, czy lzawienie oczu, bole miesni, migrena) ktore ustapily "przy okazji" nawet tu nie pisalam, bo najwazniejsze dla mnie bylo wygrac walke z rzs-em.
mnie daje sie we znaki,to najlepsze czyli kurze.Gdy zjadam np.3 jajka + 3zoltka w ciagu dnia,to  juz po krotkim czasie po zjedzeniu ,skora na dloniach zaczyna piec i  staje sie bardziej wysuszona.Kazdego dnia zjadam rowniez  warzywa +tluszcz.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #137 : 2008-09-25, 12:50:26 »

Kupiłam już wino, nieopatrznie wypiłam po obiedzie. Niestety pływać nie umiem.  Kiedyś w przeszłości sprawdzałam wielokrotnie. Jazda na łyżwach, narty, rower. Wszystko psu na budę. Ruch jest bardzo pomocny, ale jak ktoś normalnie śpi. Może gdyby systematycznie. Było i systematycznie. Latami chodziłam na aerobik czy gimnastykę przy muzyce. Też nic z tego. Nie mam też stresów. Myślałam też o jakieś depresji. Nie mam w tej chwili obniżonego nastroju.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #138 : 2008-09-25, 12:57:00 »

Niestety pływać nie umiem. 

Też byłam sceptycznie nastawiona na pływanie,ale siła rzeczy poszłam,bo dzieci chciały.
Ludzie w różnym wieku i ci co umieją pływać i tacy,którzy nie umieją-biora "deseczki" i pływają.
Kiedyś widziałam jak instruktor uczył pływać,taką pania może po 40-stce.
Zmęczyc się przyjemnie fajna rzecz i lepszy sen-tak z mojego doświadczenia.
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #139 : 2008-09-25, 12:57:26 »

Majka moze nie jest to metoda godna polecenia, ale  mam tyle zajec w ciagu dnia, ze wieczorem jestem tak zmeczona ze usypiam w ciagu sekundy. za to w ciagu dnia moge gory przenosic, i robie 10 razy wiecej niz jak nie bylam na DO.
Wystarcza mi 5-6 godzin snu, budze sie wypoczeta, pelna energii.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 18 zapytaniami.