forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 01:19:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dławienie w gardle
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dławienie w gardle  (Przeczytany 296055 razy)
kriss
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #520 : 2009-01-15, 17:46:14 »

To Cie przepraszam Laughing
pomyliłam imiona bo rano pojawil sie Czesiu i to dlatego sorry Laughing
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #521 : 2009-01-15, 17:56:40 »

flo o co chodzi?

tez chcialabym wiedziec
Zapisane
Czesław
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #522 : 2009-01-15, 18:19:07 »

kriss, no faktycznie jest Czesio!.
A to teraz rozumiem.
flo, Czesław jestem.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #523 : 2009-01-15, 18:22:55 »

bardzo mi milo, -Celina Very Happy
Zapisane
Czesław
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #524 : 2009-01-15, 18:29:08 »

flo, czy to nie takie "takie "swojskie" poczucie humoru", bo przeżyłem już pół wieku z haczykiem, ale w życiu nie poznałem żadnej Celiny.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #525 : 2009-01-15, 18:34:59 »

flo, czy to nie takie "takie "swojskie" poczucie humoru", bo przeżyłem już pół wieku z haczykiem, ale w życiu nie poznałem żadnej Celiny.
a moze ty zlota rybka?,no nie.........przeciez ona zlowiona byla w sieci a nie na haczyk Confused Razz
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #526 : 2009-01-15, 18:44:07 »

ja natomiast przezylam dopiero/az cwierc wieku i zadnego Czeslawa tez nie mialam okazji poznac
(panie Czeslawie, mam problem, strasznie rozprasza mnie to forum, chyba zaraz zainstaluje sobie jakas blokade...,
bardzo sie ciesze, ze nas pan tu odwiedza, bo ostatnio ubylo nam forumowiczow, to przykre, ale sie poobrazali,
pozdawiam)
Celina
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #527 : 2009-01-15, 18:48:04 »

ps
na szczescie niektorzy wrocili jako synowie i cory marnotrawne, na przyklad pani Teresa Stachurska wiecej sie jakby udziela
Zapisane
Czesław
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #528 : 2009-01-15, 19:00:24 »

A to sobie najpierw poczytam te "wolne tematy", które teraz dopiero wypatrzyłem.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #529 : 2009-01-15, 23:00:29 »

1. zwiększając węglowodany. Niestety, nie utrzymałam w ryzach węglowodanów.
2.Nie udało mi się też zastosować jednego rodzaju białka dziennie. .
3.Chlebek jadam co drugi co trzeci dzień w ilości 1 chrupkiego lub jednej kromki 4.orkiszowego-25g. smarowany masełkiem. 5. Niestety w czasie Świąt "poszalałam" ze słodkim.
Ciągnie mnie do skwarek (raz już nie mogłam i sobie wytopiłam 250 g słoniny i 6. zjadłam ku obrzydzeniu sąsiadki "bez chleba" wszystkie ciepłe skwarki. 7. Smakują mi też bardzo jajka, których teraz jadam połowę. Jak już tak nie wiedziałam co sobie zjeść (miałam ochotę na słodkie) to 8.  łyżka, dwie oliwy załatwiała sprawę.
Acha, no zapomniałam napisać, że 9. schudłam przez te 6 tygodni 2 dodatkowe kilogramy- w sumie 8 kg od 01.07.2008. Zauważyłam, że jest mi lżej zwłaszcza jak mam wchodzić w tym samym budynku na to samo piętro
1. To utrzymuje niski HDL. Źle.
2. Ok. "mieszanie B" sprzyja obniżaniu cholesterolu w pierwszym etapie DO (jak u Ciebie).
3. Utrzymuje niski HDL - źle. Lepsze ziemniaki a la cokolwiek. 4. Trucizna dla Optymalnych. 5. Samo życie. Mnie się udało  Smile jeść optymalnie. 6. Tak trzymaj - rób swoje.7.Bardzo dobrze.8. ok. 9. Cieszy Smile.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #530 : 2009-01-15, 23:29:29 »

jacys tu wszyscy nerwowi
mysle, ze nic nikogo nie boli, nic nikomu nie zdycha
w koncu kazdy tu jest jak nie na DO, to na do... i jeszcze kilka osob na "surowce" Wink

przy okazji chcialam w 3 slowach napisac, jak bardzo wdzieczna jestem dr Janowi Kwasniewskiemu, czuje sie swietnie, ach jak wspaniale, nie musze musiec wcale a wcale
szkoda ze tak pozno..., ale co przeszlam, to moje

Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #531 : 2009-01-16, 07:13:03 »

1. zwiększając węglowodany. Niestety, nie utrzymałam w ryzach węglowodanów.
2.Nie udało mi się też zastosować jednego rodzaju białka dziennie. .
3.Chlebek jadam co drugi co trzeci dzień w ilości 1 chrupkiego lub jednej kromki 4.orkiszowego-25g. smarowany masełkiem. 5. Niestety w czasie Świąt "poszalałam" ze słodkim.
Ciągnie mnie do skwarek (raz już nie mogłam i sobie wytopiłam 250 g słoniny i 6. zjadłam ku obrzydzeniu sąsiadki "bez chleba" wszystkie ciepłe skwarki. 7. Smakują mi też bardzo jajka, których teraz jadam połowę. Jak już tak nie wiedziałam co sobie zjeść (miałam ochotę na słodkie) to 8.  łyżka, dwie oliwy załatwiała sprawę.
Acha, no zapomniałam napisać, że 9. schudłam przez te 6 tygodni 2 dodatkowe kilogramy- w sumie 8 kg od 01.07.2008. Zauważyłam, że jest mi lżej zwłaszcza jak mam wchodzić w tym samym budynku na to samo piętro
1. To utrzymuje niski HDL. Źle.
2. Ok. "mieszanie B" sprzyja obniżaniu cholesterolu w pierwszym etapie DO (jak u Ciebie).
3. Utrzymuje niski HDL - źle. Lepsze ziemniaki a la cokolwiek. 4. Trucizna dla Optymalnych. 5. Samo życie. Mnie się udało  Smile jeść optymalnie. 6. Tak trzymaj - rób swoje.7.Bardzo dobrze.8. ok. 9. Cieszy Smile.
 

Lekarko, odpisujesz na pytanie 4: Trucizna dla optymalnych.......

ale co jest ta trucizna, bo ja nie moge odszyfrowac co Majka jje w punkcie 4-tym.
Zapisane
Czesław
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #532 : 2009-01-16, 07:36:12 »

adampio, Majka jest najwyraźniej na do, więc się nie przejmuj tym chlebem orkiszowym, ani tym, co za do zaleca lekarka.
do lekarki wygląda mi na dietę eliminacyjną proponowaną dla upośledzonych genetycznie.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #533 : 2009-01-16, 09:09:06 »

Cytuj
Lekarko, odpisujesz na pytanie 4: Trucizna dla optymalnych.......

ale co jest ta trucizna, bo ja nie moge odszyfrowac co Majka jje w punkcie 4-tym.
chleb
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #534 : 2009-01-18, 12:28:57 »

adampio, Majka jest najwyraźniej na do, więc się nie przejmuj tym chlebem orkiszowym, ani tym, co za do zaleca lekarka.
do lekarki wygląda mi na dietę eliminacyjną proponowaną dla upośledzonych genetycznie.
To będzie z cyklu:Moim zdaniem
Czesław gen sie uposledza od nie właściwego żywienia matki w ciąży, iluś pokoloń, etc. Czy może się upośledzić u jednej osoby w trakcie Jej życia? Nie znam odpowiedzi bo chyba żaden lekarz nie wpadł aby zrobić taki eksperyment. Zresztą chyba zbyt drogi i jak sprawdzić jedzenie w ciągu całego życia i co szkodzi a co jest ok?

Moje kosmosy myślowe wykraczają nawet poza wiedzę medyczna bo za mało mam wiedzy medycznej. Ale utopia tez już została wymyślona więc sie nie przejmuję. Smile

Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #535 : 2009-01-18, 14:56:21 »

adampio, Majka jest najwyraźniej na do, więc się nie przejmuj tym chlebem orkiszowym, ani tym, co za do zaleca lekarka.
do lekarki wygląda mi na dietę eliminacyjną proponowaną dla upośledzonych genetycznie.
To będzie z cyklu:Moim zdaniem
Czesław gen sie uposledza od nie właściwego żywienia matki w ciąży, iluś pokoloń, etc. Czy może się upośledzić u jednej osoby w trakcie Jej życia?

Oczywiście, że może. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w każdej komórce codziennie ma miejsce nawet milion takich uszkodzeń:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Naprawa_DNA

Cytuj
Nie znam odpowiedzi bo chyba żaden lekarz nie wpadł aby zrobić taki eksperyment. Zresztą chyba zbyt drogi i jak sprawdzić jedzenie w ciągu całego życia i co szkodzi a co jest ok?

Moje kosmosy myślowe wykraczają nawet poza wiedzę medyczna bo za mało mam wiedzy medycznej. Ale utopia tez już została wymyślona więc sie nie przejmuję. Smile

Przytoczę więc fragment wypowedzi dr. Kwaśniewskiego z książki: "ODPOWIEDZI NA LISTY" (cz. 1, str. 57):

"Ocenia się, że w funkcjonowaniu organizmu człowieka, a także w chorobach o podłożu "genetycznym", wpływ czynników genetycznych wynosi poniżej 10%. Cała reszta to wpływ środowiska, a prawie wszystkie istotne wpływy środowiska - to odżywianie.

Główną przyczyną mutacji (zmiany budowy i funkcji genów) jest złe odżywianie. Na źle odżywiany, słaby organizm mutageny (czynniki powodujące mutacje) działają o wiele silniej niż na organizm żywiony optymalnie i wielokrotnie częściej powodują uszkodzenia genów.

Gen to fragment planu budowy. Praktycznie wszystkie geny uruchamiane są substratami, czyli składnikami produktów spożywanych przez człowieka. Bez dostarczenia substratów budulcowych i energii gen pozostaje nieczynny, martwy. Dostarczenie nie tego, co powinno być dostarczane , może spowodować - i powoduje - zmiany w składzie genów i choroby "genetyczne".

Znaleziono dotychczas ponad 3000 chorób mających podłoże "genetyczne". W prawie każdej z tych chorób występuje albo brak określonego enzymu albo jego wadliwa budowa i funkcja. Przy braku enzymu czy enzymów organizm może uruchamiać alternatywne szlaki metaboliczne, choć alternatywne są prawie zawsze gorsze. Organizm żywiony optymalnie potrafi radzić sobie znacznie sprawniej z różnymi nieprawidłowościami w planach "budowy i remontów" - planach, które znajdują się w genach i które bywają zmieniane przez środowisko, czyli prawie wyłącznie przez odżywianie."
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #536 : 2009-01-18, 16:49:48 »

Krystyna dzięki. Znów podbudowałaś moje Ja. Nie przeczyta-m/łam wszystkiego a fajnie wiedzieć, że coś Mi dobrze dzwoni.

Very Happy

Dalej wkuwam księgowanie.
Shocked

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #537 : 2013-12-15, 20:50:58 »

Oczywiscie,ale nie mozna pogardzac ludźmi,którzy nie są na DO

dokładnie - właśnie to napisałem Wink

Pogrzebałem, pogrzebałem i to mi wyszło. Wink Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #538 : 2014-10-28, 08:33:33 »

Ja osobiście nie mam problemów ze smalcem i masłem w dowolnych ilościach, ale każdą porcja tłuszczów roślinnych potrafię wyczuć w pożywieniu (np. masło z olejem słonecznikowym) jako coś co mi nie służy.

Przyjmij tego posta jako życzliwy głos w dyskusji, którą podsumuje Lekarka.
Cool
Ach ten Adasko, wczesniej mu olej slonecznikowy nie sluzyl a teraz sluzy  Laughing Znaczy sie zmadrzal chlopina czy zdurnial?  Laughing Laughing Laughing
Bo teraz wciaga ten przetworzony syf i chwali sobie ze prozdrowotny  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Dławienie w gardle
« Odpowiedz #539 : 2014-10-28, 08:35:26 »

A jeśli tak jest, to zmądrzał, bo pod szpinak tylko oleum się nadaje.  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.