forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 10:59:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Szczykające kolana
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Szczykające kolana  (Przeczytany 33963 razy)
Ruler
Go


Email
Szczykające kolana
« : 2008-08-05, 13:54:40 »

Witam, na DO jestem od około 4 miesięcy, okres przejściowy mam już chyba za sobą, ale mam takie problem ze od czasu do czasu szczykają mnie stawy(głównie kolana) czasem plecy.
Jest to tak takie trochę okresowe zjawisko, gdzieś na forum czy w książkach wyczytałem, że długotrwale zakwaszenie organizmu szkodzi stawom.
Okresowość tego zjawiska może wg mnie zależeć ok konkretnego składu diety w danym tygodniu bo czasem jest lepiej czasem idealnie, a czasem jak zchodzę po schodach to słyszę trzeszczące kolana i czasem lekki ból.
Teraz pytanie do bardziej doświadczonych.
jak najprościej sprawdzić które pokarmy mogą być odpowiedzialne za opisane zjawisko, jakie grupy pokarmów wykluczyć w pierwszej kolejności a jakie spróbować zintensyfikować?

Czy można a jeśli tak to w jaki sposób sprawdzić czy organizm jest zakwaszony a jeśli tak to jak?
Cały czas mam schiza ze mam zakwaszony organizm:( a to nie za dobrze, jem warzywa ziemniaki z węglowodanów i staram się pisać herbatę z cytryną ale nie wiem czy to wystarcza...
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #1 : 2008-08-06, 12:27:37 »

U mnie to pogoda i pory roku nasilają te dolegliwości. Zresztą nie tylko te. Bardzo źle znoszę  załamanie pogody a burzę czy wiatry, nawet deszcz czuję dużo wcześniej. Tak chyba reaguje układ nerwowy, który mam i w stawach. Pozdrawiam.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #2 : 2008-08-06, 12:38:44 »

 geste  kolagenowe zupy,salceson,rozgotowane skorki.Nie musi byc tego duzo i nie codziennie,ale nalezaloby w jadlospisie uwzglednic.Sprobujcie rowniez rotowac wszystko,co ma w swoim skladzie mleko.Wszelkie cytrusy mnalezaloby rowniez rotowac.
Zapisuj po jakim jadlospisie czujesz sie dobrze,a po jakim gorzej,moze uda ci sie wyeliminowac,to co szkodzi. Smile
Wiecej znajdziesz korzystajac z wyszukiwarki Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #3 : 2008-08-07, 10:52:06 »

Ruler, kiedys smiano sie ze mnie na tym forum, kiedy to powiedzialem, ze mam strzykanie w kolanach po zjedzeniu zup kolagenowych. Byc moze jedzenie zup kolagenowych nie bylo bezposrednia przyczyna strzykania w kolanach, natomiast zmiany kostne po zjedzeniu zup.

Ja uwazam, ze jestes jeszcze w stadium przebudowy organizmu na ten najlepszy piec optymalny.

Sam to przerabialem. Dzis juz mi niegdzie nie strzyka........no chyba, ze po przeczytaniu niektorych tekstow na forum, jest jescze jedno miejsce gdzie strzyka !!!!
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #4 : 2008-08-07, 12:49:52 »

Wszelkie cytrusy mnalezaloby rowniez rotowac.

Hmmm jak to rozgotować cytrusy...? Jakoś sobie nie wyobrażam tego i jak je jeść po tym rozgotowaniu?

Co do kolagenowych zup to moze być coś  w tym bo ostatnio nie mam możliwości ich robić ale postaram sie je jakos wykombinować.

Adampio,moze i rzeczy jeszcze okres przejsciowy, ogólnie to kondycja stawów sie poprawila ale właśnie teraz to taki okresowe stany przejściowo-szczykające miewam, np od jakich 2-3 dni sie to nie zdarzyło. Jednkaże do opisywanej w książkach JK świetnej prwawności fizycznej to chyba jeszcze trochę musze poczekać. Mam nadzieje ze w koncu sie doczekam w przeciez jestem jeszcze młody(nawet nie mam ćwierćwiecza) cale życie przede mną i juz mam ochote wziąć się pełną parą za sporty które przerwalęm właśnie przez kontuzję kolana...

Dzięki za odpowiedzi pozdro:)
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #5 : 2008-08-07, 13:36:35 »

Cytuj
Hmmm jak to rozgotować cytrusy...?

przepraszam,ale zakradl sie blad....owoce cytrusowe nalezy jadac raz na jakis czas,to znaczy  r o t o w a c Smile
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #6 : 2008-08-07, 14:08:32 »

I wszystko jasne Smile

A co do tej rotacji to mniej więcej jakie okresy?
powiedzmy 4 dni bez cytrusów 1 cytrusowy i tak w kółko...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #7 : 2008-08-07, 14:33:56 »

I wszystko jasne Smile

A co do tej rotacji to mniej więcej jakie okresy?
powiedzmy 4 dni bez cytrusów 1 cytrusowy i tak w kółko...
tak trzymaj i ze wszystkimi produktami mlecznymi rowniez tak postepuj.Jadasz wystarczajaca ilosc tluszczu(jajka,boczek,karczek itd.itp.???
 Lekarka ,na podstawie przeczytanych lektur dot.alergii i nie tylko uwaza,ze w/w produkty przyczyniaja sie do wysuszania sluzowki.Na jej stronie jest wiecej jak jadac,by pozbyc sie  mozliwie szybko  tej przypadlosci. Smile
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #8 : 2008-08-07, 15:03:16 »

Tłuszczu staram się jeść jak najwięcej, ale są dni w których ewidentnie czuję ze jest go za mało wtedy w jadłospisie dopiero następnego dnia staram się go uzupełnić. Odnośnie jajek to cały czas się przymierzam do odrzucania białek bo jak na razie jem całe jajka, ale czasem czuje ze zjadam za dużą ilość białka bo jak wcześniej gdzieś juz czytałem odczuwa to wątroba.

Czy rotacja mleczna polega na tym samym co wyżej opisana cytrusowa? czyli 4 dni bez mlecznych a 5-ty dnia tylko mleczne?
czy masło się zalicza do mlecznych bo jak by nie patrzeć robi się je z mleka?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #9 : 2008-08-07, 15:10:39 »

Tłuszczu staram się jeść jak najwięcej, ale są dni w których ewidentnie czuję ze jest go za mało wtedy w jadłospisie dopiero następnego dnia staram się go uzupełnić. Odnośnie jajek to cały czas się przymierzam do odrzucania białek bo jak na razie jem całe jajka, ale czasem czuje ze zjadam za dużą ilość białka bo jak wcześniej gdzieś juz czytałem odczuwa to wątroba.

Czy rotacja mleczna polega na tym samym co wyżej opisana cytrusowa? czyli 4 dni bez mlecznych a 5-ty dnia tylko mleczne?
czy masło się zalicza do mlecznych bo jak by nie patrzeć robi się je z mleka?
Nadmiar bialka,zmienia rowniez wyniki krwi na niekorzystne.Maslo i wszystkie inne produkty,ktore zawieraja w swym skladzie mleko nalezy jadac 1 do 2 x w tygodniu.
Jezeli bedziesz jadal jeden rodzaj bialka dziennie np.tylko wieprzowine,tylko jajka,tylko ryby,czy wolowine itd.itp.szybciej dostaniesz sygnal od organizmu,ze jestes nasycony i wiecej bialka nie potrzebujesz.Czyli ustalisz optymalna ilosc bialka na wlasne potrzeby. Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #10 : 2008-08-07, 16:18:28 »


Kodar czy to Ty na tej "focie" ? Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #11 : 2008-08-07, 17:57:00 »

focie,????oj,czyzby jakies skojarzenia,misiek?????? Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #12 : 2008-08-07, 19:34:18 »

Ruler, nie jestem czynnym uczestnikiem tego forum. Nie dlatego, ze nie chce.!!! Zwroce tylko uwage na dwie podstawowe sprawy; Jezeli komus strzyka w kolanach to na to "szczykanie" podalem Ci przepis.

Druga sprawa to "TO" ze, jezeli chcesz stosowac diete dr. Kwasniewskiego to zastosuj sie do niej, nie rotujac zadnych mlecznych...., poniewaz smietana i maslo sa dla nas podstawowymi zrodlami tluszczu.

Nie neguje, ze rotacja mleczna daje jakies rezultaty, ale sam nie moge tego potwierdzic.

Tu, na tym forum,  rozmawiamy o diecie "Kwasniewskiego". Ulepszen bedzie jeszcze duzo!!!!!! Potrzeba wiecej dowowdow????!!!!

Czy znowu musimy ulepszac to co najlepsze? My polacy....no tak, Polak potrafi. Ale Ameryke juz odkryto..... Columb!!!!Pamietacie!!!!!???  Wiec czego jeszcze szukamy?

Jak znam zycie, Edyta sie odezwie.......



Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #13 : 2008-08-07, 19:54:58 »

Jak na razie spróbuje z rotacją cytrusów bo praktycznie codziennie jakieś jem.
Napisze po jakimś czasie czy pomogło:) ewentualnie jeśli pomoże coś innego też napisze co.
Dzięki za opinie.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #14 : 2008-08-07, 21:26:00 »


Czy znowu musimy ulepszac to co najlepsze? My polacy....no tak, Polak potrafi. Ale Ameryke juz odkryto..... Columb!!!!Pamietacie!!!!!???  Wiec czego jeszcze szukamy?

Ale Columb to nie Polak  Razz


Cytuj
Jak znam zycie, Edyta sie odezwie.......


Uśmiałam się adampio,bo jeszcze dobrze nie zaczęłam czytać Twojego posta,a już wiedziałam ,ze musze skomentować go,a jak przeczytałam te słowa zacytowane na końcu to wybuchłam smiechem  Very Happy  To urocze !
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #15 : 2008-08-07, 21:36:36 »

Jak na razie spróbuje z rotacją cytrusów bo praktycznie codziennie jakieś jem.


A po jakiego walca Ty jesz te cytrusy codziennie? Masz sad z mandarynkami, czy jak? I żal Ci,że zgniją jak ich nie zjesz? 
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #16 : 2008-08-07, 22:10:05 »

Jak na razie spróbuje z rotacją cytrusów bo praktycznie codziennie jakieś jem.


A po jakiego walca Ty jesz te cytrusy codziennie? Masz sad z mandarynkami, czy jak? I żal Ci,że zgniją jak ich nie zjesz? 

Bo po pierwsze lubię herbate z cytryną a i do wody mineralnej lubie wcisnąć cytrynę, ma wtedy bardziej orzeźwiający smak,
po drugie cytrusy są owocem wysoce alkalizującym a przy DO je sie dużo produktów zakwaszających wiec to jakieś dążenie do równowagi.

PS. nie mam sadu a jak bym miał to bym w nim najprędzej jajka uprawiał:p
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #17 : 2008-08-07, 22:11:08 »

...........no to wez sie za jajka Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #18 : 2008-08-07, 22:11:55 »


 ...to bym w nim najprędzej jajka uprawiał:p

No rozumiem  Razz
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Szczykające kolana
« Odpowiedz #19 : 2008-08-07, 22:12:20 »

...a i jeszcze jedno długotrwałe zakwaszenie organizmu prowadzi do problemu ze stawami a o tym właśnie jest ten temat wiec od tych problemów chce uniknąć, stąd moja troska o równowagę kwasowo zasadową organizmu.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.